V kakšen odnosu sta Emmanuel in Brigitte Macron?

23. julij 2020

V kakšen odnosu sta Emmanuel in Brigitte Macron?

23. julij 2020

Pravi, da je popolnoma nepomembna v politiki in da se trudi, da se z njo sploh ne ukvarja.

Žena trenutnega francoskega predsednika Emmanuela Macrona je v nedavnem intervjuju odprla dušo in povedala vse o svojem življenju ob predsedniku.

Priznala je, kaj vse počne, da bi svojo vlogo prve dame uspešno opravljala, dotaknila pa se je tudi vprašanja, kakšen vpliv ima na prvega moža Francije.

Intervju je bil objavljen na FranceInfo in je eden izmed redkih, na katerega je Brigitte sploh pristala.

»Imam dolžnost do francoskega naroda in mislim, da jo moram izpolniti. Vse delam s srcem in ne bom rekla, da je vse dobro, vendar srčnosti mi ne more nihče zameriti. Če sem naredila kakšno napako, se že vnaprej opravičujem,«

je dejala.

Nekoč je bila Brigitte učiteljica in tako je spoznala svojega moža. Še danes občasno poučuje francoski jezik. V intervjuju so jo vprašali o njeni vlogi na področju izobraževanja ter o podpori zdravstvenim delavcem.

Na vprašanje, ali je na ta področja vključila tudi ljudi iz zasebnega življenja, da bi vplivala na soprogove odločitve, je odgovorila, da je to preprosto preveč zapleteno.

»Ko me ljudje vprašajo o mojem vplivu na Emmanuela in vplivu na najin odnos, rečem, da imava en na drugega enak vpliv. Ničesar pa se ne da meriti,«

je bila iskrena ter dodala, da se trudi, da politiko drži čim bolj stran od sebe.

»Nikoli ji nisem bila naklonjena, niti nisem zanjo pristojna. Ljudje mislijo, da imaš moč, ki je nimaš, in da lahko narediš stvari, ki jih ne moreš,«

je povedala.

 Prva dama je povedala, da sta v zasebnem življenju s soprogom čisto preprost, navaden par.

Foto: Instagram

Avtor
Piše

AnjaCajhen

Style. Več novic

New Report

Close