Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek deklice-menstruacija-kdaj? Odgovori na: deklice-menstruacija-kdaj?

moja hči jo je dobila letos poleti pri starosti 11 let……..ni bila zelo razvita………velika pa 170 cm in težka okoli 55 kg…….mislim da prva v razredu. O spolnosti in menstruaciji se praktično pogovarjamo od vedno, kadar jo je kaj zanimalo. Otroci itak vprašajo iz radovednosti, ponavadi smo starši bolj v zadregi. Ampak z dobro voljo in primerno starosti se vedno da. Imamo nekaj najstniških knjig na temo razvoja, vendar je v vseh opisano poleg prve m., razvoja telesa, seksa, zaščite, gin.pregleda……..skratka mnogo. Vse to se mi zdi prehitro in preveč, prav pa je, da ve kje poiskati informacije, če jo kaj zanima. Tudi sama je rekla, da je te knjige še ne zanimajo toliko. Zadnjič je prišla k meni z vprašanjem, kako poteka gin.pregled. Seveda jo skrbi in ji je nerodno, da se moraš sleči. Pa ko greš rodit, a mora biti ženska naga……..skratka je v fazi sramežljivosti………prvi mesec je bila ponosna kot pav, toliko da ni vsem povedala kaj je dobila, udeleževala se je “odraslih” pogovorov z mojimi sestrami………potem pa je ugotovila, da je to itak “mal smotan” in se več kot je nujno z m. ne ukvarja več….. Ko je danes zjutraj opazila, da sem vzela vložke v kopalnici, je zadovoljno ugotovila: “O, a si dobila?”
Še vedno je en tak otrok, ki pa seveda odrašča……pogosto ji povem, da jo imamo radi, da je v redu taka kot je, da je lepa in, da sem vesela, da se je rodila ravno v naši družini.

New Report

Close