Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nekdanja sošolka še zdaj kuha zamere iz šole

Nekdanja sošolka še zdaj kuha zamere iz šole

Oba sva danes stara 25 let. Nekaj dni nazaj smo se slučajno spet srečali. Vse je bilo lepo in prav, dokler ji nisem dal komplimenta, da je lepo poskrbela za svojo postavo. Bila je namreč od malih nog debela. Priznam. V šoli smo jo zafrkavali in se norčevali iz njene debelosti. Ampak od tega je že več kot 15 let! Danes ima super postavo. Ampak moj kompliment je smatrala kot žalitev. Rekla je, da sem še vedno nesramen do nje in da se še vedno norčujem iz njene teže. To sicer ni meni v faco povedala, sem pa izvedel od drugih. Res je ne razumem. Tudi drugi so ji pojasnjevali, da verjetno s tem komplimentom nisem mislil nič slabega, ampak ona je vztrajala pri svojem. Izpostavila je tudi, kako sem se do nje obnašal v šoli. Torej še vedno kuha zamere izpred 15+ let! Za moje pojme je to nezrela, nesamozavestna in zakompleksana oseba. Zaskrbljujoče je tudi to, da ona dela v zdravstvu. Kaj bo naredila s pacientom, če bo rekel recimo kaj čez njeno telesno težo?

Res je ne razumem. Kaj bi vi porekli na to?

Verjemi, da jo je prizadelo in da si bo zapomnila za celo življenje. Čustev, kako se je ob tem počutila, se ne da izbrisati.

Jaz svoji sošolki nisem in ne bom nikoli oprostila. Je bila prava pras***, taka kot so ponavadi ženske do ženske. Nikoli.

Če te prav razumem, si jo leta in leta žalil in poniževal, zdaj si pa čisto zgrožen, ker ni čisto blažena, ker sta se srečala? In te še vedno ne mara?

 

Veš ko vazo enkrat razbiješ ne bo nikoli več kot nova, bo vedno imela razpoke.

Že to da ne razumeš kakšne rane ji je pustilo vaše mučenje v šoli dovolj pove o tem kakšen človek si.

Pozabil sem omeniti, da sem bil tudi jaz žrtev dveh sošolcev, ki sta se spravljala name. Danes pa smo kolegi. Hm…

Če to ni provokacija…

Tako zelo je bolelo, ko so me zafrkavali v šoli, da še sedaj ne grem na obletnice. Ni šans. Niti videti jih nočem.

Razumeš?

Kaj te briga njena postava!

Kot otroku ti je neumnost opravičena. Kot odrasel pa pusti njen videz pri miru. Kaj te briga to.

Odgovor na objavo uporabnika
Bedak, 02.06.2021 ob 12:47

Če to ni provokacija…

Tako zelo je bolelo, ko so me zafrkavali v šoli, da še sedaj ne grem na obletnice. Ni šans. Niti videti jih nočem.

Razumeš?

Kaj te briga njena postava!

Kot otroku ti je neumnost opravičena. Kot odrasel pa pusti njen videz pri miru. Kaj te briga to.

Tako nekak ja.

Avtor pa jo je leta in leta matletiral in mu ne kapne zakaj ga sedaj ona ne mara.

Zakaj pa bi pacient komentiral njeno težo? Kdo vraga pa to počne, ko pride k zdravniku? Namreč komentira težo osebja. Pa porkamadona, kdo je tukaj nezrel, no, če se ti zdi, da je komentiranje teže osebja s strani pacientov nekaj normalnega?

Kuhanje zamere je lahko slaba stvar za tistega, ki jo kuha. Verjetno je bolje, da se tega znebi. Da se znebi jeze v sebi, da ne podoživlja enakih občutkov vsakič, ko naleti na osebo, ki spominja na tistega, ki jo je prizadel itd. To pa ne pomeni, da bi moral tiste, ki so ga prizadeli, gledati, kot da se ni zgodilo nič. To pričakujete samo tisti, ki bi radi odpustke za vse svoje (mogoče tudi bodoče) grehe. Pa ne gre tako. Nekdo, ki je sposoben leta in leta žaliti nekoga zaradi izgleda, pač ni plemenita oseba in velika verjetnost obstaja, da to nikoli ne bo. Jaz bi se takim na daleč izognila. In razumem jo, da to počne tudi ona. Veliko manj razumem tebe, ki praviš, da si kolega z nekom, ki te je trpinčil. V srednji šoli sem imela nekaj naravnost ogabnih sošolcev, ki so sistematično brutalno žalili in poniževali nekatere druge učence v razredu. Imeli so celo nekakšen dogovor glede tega, kako se bodo spravljali na druge. Namreč vsakič, ko se je kdo od njih spravil na nekoga in po možnosti naletel na odpor, so ga morali ostali člani tolpe pri tem podpreti in se na tisto osebo spraviti tudi sami. Jaz teh ljudi v življenju ne povoham več. Organiziranih je bilo že nekaj srečanj tipa ‘high school reunion’, pa se nisem udeležila niti enega. Tudi na cesti se obrnem stran, če jih zagledam.

Imam precej kolegov iz OŠ. Z enimi smo bili bolj povezani z drugimi manj in tudi trenja so bila med nami. Živeli smo v nekem malem mehurčku in bili konkurenca en drugemu. A časi so se spremenili in spoznali smo, da nihče ni idealen, nihče nima idealnega otroštva in ideali se okrog nas ne dogajajo. Namesto, da bi si bili konkurenca je bolje da sodelujemo in si pomagamo.

Čisto prav te skrbi, tudi mene so sošolci v OŠ vedno šikanirali pa mi ne pade na pamet, da bi gojil kakšno zamero do njih zaradi tega, bilo bi mi izpod časti kaj takega, kot si rekel oseba je zakompleksana, narcisistična in takim pač ni pomoči, to da še vedno goji zamero je zagotovo najmanjša stvar pri vsem, imaš srečo, da je distancirana od tebe in je ne poznaš bolje, saj bi šele takrat ugotovil s kakšno neuravnovešeno osebo imaš opravka in bi ti povzročala veliko večjih in pravih težav, bodi srečen da je tako.

Sploh pa ne razumem, kako si naketere zapomnijo te stvari, ko so bile stare 6 let.

Travme iz sol so ene odbtwžjih travm, ki jih človek nosi v sebi.

Redko se resnično odpustijo.

Jaz ji dam prav. Več kot ocitno si pa še vedno butec, ker misliš da lahko tako odprfokomwntiraš težo in telo ženske, ki jo praktičnono poznaš.

upam si trditi da si še vedno na ravni osnovnošolskega bedaka.

Si že kdaj pomislil na opravičilo? Tudi po vseh teh letih. Take stvari bolijo in ti zbijejo samozavest pod nulo. Iskreno opravičilo da ti je žal, ker si jo prizadel. Morda bo sprejela.
Sam dvomim, ker glede na tvoje pisanje še vedno misliš, da si ti najboljši. Se nisi velik spremenu od otroške dobe.

Po 15 letih srečaš sošolko nad katero ste zganjali mobing in drugega, kot omenjati njeno postavo, ne znaš povedati?  Pred leti si jo maltretiral zaradi debelosti, zdaj pa gobcaš o njeni, zate sprejemljivi postavi…

Kaj pa ti, kako bi se počutil, če bi ti bivši sošolec po 15 letih rekel, da nimaš več tako mozoljastega obraza kot si ga imel v šoli?  Ali da tvoje kratke noge ne zgledajo več tako kratke?

Kaj bi rekla? Da si moral biti fejst žleht.
Saj mogoče si še, pa si se z leti samo malo “polikal”?

Uf, kako površno fasado nosiš. Prvo maltretiraš, zdaj pa pričakuješ, da bo skakala okoli tebe in se slinila, ker si ji dal kompliment. In še užaljen si povrhu. Bu huhu, v jok in na drevo. Naredila je edino pravilno.

Ce bi bil ti zrel moski, bi se ji opravicil za norcevanje, namesto da si jo pohvalil. Unicili ste ji samopodobo in otrostvo.

Odgovor na objavo uporabnika
Ne razumem je, 02.06.2021 ob 12:26

Oba sva danes stara 25 let. Nekaj dni nazaj smo se slučajno spet srečali. Vse je bilo lepo in prav, dokler ji nisem dal komplimenta, da je lepo poskrbela za svojo postavo. Bila je namreč od malih nog debela. Priznam. V šoli smo jo zafrkavali in se norčevali iz njene debelosti. Ampak od tega je že več kot 15 let! Danes ima super postavo. Ampak moj kompliment je smatrala kot žalitev. Rekla je, da sem še vedno nesramen do nje in da se še vedno norčujem iz njene teže. To sicer ni meni v faco povedala, sem pa izvedel od drugih. Res je ne razumem. Tudi drugi so ji pojasnjevali, da verjetno s tem komplimentom nisem mislil nič slabega, ampak ona je vztrajala pri svojem. Izpostavila je tudi, kako sem se do nje obnašal v šoli. Torej še vedno kuha zamere izpred 15+ let! Za moje pojme je to nezrela, nesamozavestna in zakompleksana oseba. Zaskrbljujoče je tudi to, da ona dela v zdravstvu. Kaj bo naredila s pacientom, če bo rekel recimo kaj čez njeno telesno težo?

Res je ne razumem. Kaj bi vi porekli na to?

Ahaha, da ne bom počila od smeha, s kakšnimi ideja prihajate eni, ki ste bili pravi hudički v preteklosti.

A ti bo krona padla, če se bi ji opravičil za svojo nesramnost? In kakšen si sedaj do debelih ljudi, najverjetneje jih še vedno zaničuješ ali?

Tudi jaz sem imela enega sošolca v srednji, ki mi je govoril, da sem debela, se norčeval glede znanja, potem ko sem v času faksa dozorela, malo shujšala, končala višjo stopnjo kot on na isti fakulteti, pa začudeno se je začel obnašat priliznjeno ko sva se kasneje kdaj videla, joj, kk mi gredo taki tipi na živce. Bi imela sedaj tudi jajce mu v fris vse povedat, kako da je sedaj tako drugačen, vse bi mu zmetala v obraz, kako nesramen je bil, ne bi se šparala, po njegovi reakciji na mojo brutalno odkritost bi takoj videla ali je ostal enak bedak.

Upam da se vsem vrne kje drugje v zivljenju nazaj to zajebavanje.! Ce ne drugje preko vasih otrok..

Zanimajo te naša mnenja? Ok, ti ga dam še jaz. Pač si Kreten. In ja, prav vidiš. Z veliko začetnico. Kaj imaš sploh za komentirat njen videz? Norčevanje nevzgojenih mulcev pusti posledice za vse življenje. Samo ona ve, koliko je prejokala in kolikokrat je šla s strahom v šolo. Ampak je očitno odrasla, poskrbela zase in najbrž z veliko truda pridobila samozavest, ki pa najbrž nikoli ne bo taka kot bi morala biti. In kaj storiš ti, Kreten? Ko jo vidiš najprej komentiraš videz. In kaj bi storil, če bi bila še vedno debeluška? Bi ji rekel, da je debela? Tudi jaz sem dala to skozi. Tudi jaz sem bila močnejša kot otrok in tudi jaz sem oklestila kilograme. In tudi jaz NE dovolim, da tisti, ki so mi uničili življenje komentirajo moj videz. Imam pa ogromno prijateljev, ki ne imajo radi v vseh izvedbah in njihovo mnenje šteje. Srečanje s Kreteni tvojega tipa pa lahko odpre zaceljene rane. Verjemi, ta travma v otroštvu je tako huda, da brazgotine ostanejo vse življenje in 15let ni dovolj, da bi izginile. Ostanejo. Seveda lahko iz tega zrasteš, moraš naprej in to predelati ampak za Kretene kot si ti, ki mislijo, da so popolni, pa ni prostora. Back off. Dovolj hudega si ji storil, zato se SPELJI!

Lahko recem, da si ena velika budala in idiot… Nekoga zalit taradi postave v mladosti..ce bi ded bil bi ti moral govec razbit… Prav ima da ti zameri, nimas pojma kaj je ona mogoce prezivljala zaradi majmunov kot si ti, taj ko pa ok zgleda pa bi ti… Kaj? Z budalami se nimas kaj menit… Prav ma

Smešno, kako se tukaj večinoma javljate ženske ki vas moti ker je nekdo omenjal kilažo pa ne morete takšnih žalitev pozabit do konca življenja, ne vem kdo je tu neuravnovešen nekdo, ki se malo pošali, izpade kreten ali ve ki ne morete mimo takšnih povsem nepomembnih opazk in potem bi bile rade enakopravne moškim pa vas zlomi prva opazka o vaših kilogramih, joj prejoj, življenje je težko, vi še ne veste kaj je šikaniranje, mobing, žaljenje, mučenje ki se dogaja nekaterim pa se kljub temu da to pozabit, ker je pač najbolje za tebe

Tonček420

Ja, ljubček dragi, kaj pa je drugega naredila, kot da se je obrnila in se odločila, da bo pustila preteklost za sabo in tako s preteklostjo kot tudi osebo, ki jo je šikanirala. S tem mu je vzela vso moč šikaniranja, ker je spoznala, da je boljša oseba od njega. On pa očitno Bolek in Lolek v isti osebi, ni zmogel imeti toliko jajc, da bi se ji opravičil, ampak je samo pokazal, kakšen balandek je. Ona je naredila svoje, ta mladi gospodič je pa tudi pokazal, da ni vreden njene besede. Ona ima razčiščeno preteklost in je dovolj samozavestna, da je temu lahko obrnila hrbet.

Kaj se pa zdaj ti čutiš užaljenega? Ti si njo zajebaval glede videza, zdaj pa ona tebe z ignoriranjem, očitno te to zelo boli. Odrasti in se iz tega kaj nauči, recimo zafni s tem, da tvoji otroci ne bodo enaki tebi v mladosti. Meni če nek človek ne paše, se ne bom silila z njim v kontakt, kaj šele, da me je nekdo šikiniral.

Mene pa veseli, da vas je večina takega mnenja, da je avtor kreten in da se to ne pozabi kar tako, če nekoga leta in leta zasmehuješ.

Mene so tudi zasmehovali, sicer ne zaradi teže, zaradi nekih drugih stvari in res je, če te nekdo matletira leta in leta, tega ne pozabiš kar tako.

Pa, ker poznam ljudi, ki so bili kot otroci zlobni, mali peklenščki, so večinoma tudi kot odrasli navadni gnoji.

Pred časom sem naletela na enega tipa, ki je v OŠ teroriziral vse po vrsti. Seveda mlajše, ne vrstnikov. Pretepal, zasmehoval, poniževal. In potem sedaj v odrasli dobi, 35+, fehtari za denar, ker ima 5 otrok in bolj malo denarja. Gnoj do kraja, potem pa fehtari, da bi nekdo finaciral njegove otroke pa njega in njegovo babo. Za kozlat. Se sprašujem, če so otroci tudi taki gnoji kot je bil on v  šoli.

New Report

Close