Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nekdanja sošolka še zdaj kuha zamere iz šole

Nekdanja sošolka še zdaj kuha zamere iz šole

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3435, 05.06.2021 ob 23:14

Odgovor na objavo uporabnika
Te le, 05.06.2021 ob 20:56

Odgovor na objavo uporabnika
Bi-Ke, 05.06.2021 ob 12:52

Tudi sam sem bil v osnovni šoli žrtev norčevanja in bil takrat brez prijateljev (kako se stvari spreminjajo… sedaj pa imam zelo širok socialni krog in sem na sploh v družbi priljubljen). Ampak, če pogledam nazaj nikomur ne zanerim in se z veseljem odpravim na obletnico kjer pokramljam s sošolci. Kaj bi jim pa zameril? To, da otroci svet dojemajo drugače? To, da so bili nezreli? – bili so otroci in tako je pač bilo, ne vidim razloga zakaj bi se zaradi otroških besed še vedno obremenjeval v odrasli dobi – jaz grem v življenju naprej in ne nazaj… Sedaj pa še ena misel/razmišljanje za vas, ki ste tudi bili žrtve – to, da smo bili žrtve smo so bili v veliki meri krivi tudi sami, ker smo oddajali tak čuden odnos do okolja in drugih ter tudi do sebe… Jaz sem bil namreč odličnjak in iz precej finančni dobro stoječe družine pa so me vseeno zafrkavali – če pogledam nazaj pa tudi jaz nisem bil “jagnje” – učiteljicam sem “lezel v rit”, da je bilo grozno. Ves čas sem dvigoval roko. Kakšnega sošolca sem kdaj na skrivaj zatožil – če pogledam nazaj brez slabe vesti rečem, da bi tudi tisti jaz iz tistih časov šel zdajšnjemu meni konkretno ns živce… In menim, da tudi tisti, ki pravite kako so se iz vas norčevali iz izgleda/finančnega stanja/ocen le iščete razlog zakaj – niste pa verjetno nikoli razmišljali kakšno energijo in odnos ste vi puščali v odnosih s sošolci… Jaz bi tudi lahko rekel, da so me imeli za žrtev, ker sem bil bolj neroden/nespreten pri gibanju in me vse njihove igrice niso zanimale (imel sem druge interese) – ampak sedaj kot odrasel zrel človek pa lahko rečem, da je bil v prvi vrsti kriv moj odnos oz. enegija do okolja. Tale ženska, ki jo je avtor pozdravil (zagotovo NI prav kar so ji počeli) pa zagotovo nima razčiščenih lastnih dojemanj dogodkov in zato se še vedno obremenjuje z dogodki, ki so že zdavnaj minili – kar je v prvo vrsti slabo za njo.

Pojma nimaš in kar nekaj bluziš, ker nikoli nisi bil žrtev.

Ne rabiš verjet…Lahko ti pa povem natančno, ker se iz takoh stvari ne delam norca, ker so preresne V OŠ me niso nikoli sprejeli – vedno sem bil tisti izločen osamljeni otrok, ki se na igrišču igra sam in ki nikoli ne najde para za delo v dvojici, ter sedi pri večini predmetov sam. Na prvi pogled bi vsak rekel, da je to bilo zato, ker sem bil motorično zelo neroden in nespreten (mnogi najdejo vzrok v revščini ali slabih ocenah – jaz sem bil iz finančno stabilnega okolja in odličnjak) poleg tega pa sem imel precej drugačne interese od sošolcev (razne konzole, nogomet in jugijo karte me preprosto niso zanimale). Vendar, če pogledam globoko v sebe in na situacijo pogledam kot zunanji opazovalec vem, da sem bil za svoje izobčanje kriv sam (in verjetno ogromno drugih žrtev tudi oddaja odklonilno in negativno energijo okolici, ki je zato ne sprejme)  z energijo, ki sem jo oddajal – želel sem pač biti najbolj priden in uspešen v razredu in sem zato se zelo prilizovsl učiteljici, roko sem zelo zagreto dvigoval ves čas pouka prav tako pa sem večkrat kakšnega sošolca zaradi lumparij tudi zatožil – in ko pomislil na te reči mi je preprosto logično, da me niso marali – če sedaj gledam na situacijo, ko sem zrelejšo, verjetno tudi jaz takratnega sebe ne bi sprejel v svoj krog… Na prehodu iz OŠ v gimnazijo sem sam pri sebi razčistil (brez raznih psihologov in socialnih delavcev), da želim imeti tudi jaz prijatelje in biti sprejet – pri sebi sem razmislil kaj moram spremeniti – in v gimnazijo “startal” z novim pristopom – še vedno sem bil odličnjak, ampak profesorjem se nisem več osladno vsiljeval, do sošolcev sem pa postal zaščitniški in ne sovražniški (torej nisem njihovih spodrslajev izkoristil, da bi jih s tem spravil v slabo situacijo, ampak sem jim pomagal, da bi se izkopali iz težave), prav tako sem spremenil način komunikacije – začel sem se šaliti na lasten račun (sploh glede moje gibalne nespretnosti) in se uril v druženju in socialnih veščinah… Na fakulteti (sedaj jo počasi zaključujem) pa sem razcvetel v vseh razšežnostih – še vedno sem izredno uspešen študent (razmišljam o doktorskem študiju) sem pa v družbi izredno popularen in imam res širok krog ljudi, ki jih poznam – pred karanteno sem bil primer tistega študenta, ki ima po eni strani same visoke ocene, po drugi strani pa visi na polno kavicah (to zdaj že spet) in gre pogosto tudi zvečer ven, poleg tegs pa ima še dokaj resen hobij… Toliko kolikor so zadovoljen s sabo in tako kakor se obnašaš takšno energijo oddajaš – jaz sem v tem trenutku izjemno zadovoljen sam s sabo in to se čuti in zato privabim ljudi… Moja energija in pristop v OŠ pa je morala biti obupna in ni čudno, da so se me sošolci izogibali in brili norca iz mene. Velikokrat je bilo neprijetno – so me tudi spravili v jok – sem bil pa tudi takrat vedno toliko pogumen, da sem vedno zagnal kraval pri učiteljih, ki so vedno ukrepali a na bolje se ni spremenilo nič (kar je normalno ker se moja energija oz. pristop tudi ni spremenila). Ni bilo prijetno obdobje in v OŠ se ne bi vrnil sem pa toliko zrel, da vem da je to zamenoj – da sem svoje napake popravil – in grem brez težav na obletnico poklepetat z bivšimi sošolci – jih je zanimivo videti po daljšem času in z njimi malo debatirati in videti v “katero smer” je šel kdo…

 

Še vedno sem prepričana, da ti nikoli nisi bil žrtev. Prej bully, ki zdaj svoja dejanja opravičuje s češ, saj so žrtve same krive, ker so take in take…

Verjetno si tudi eden tistih, ki mislijo, da je posiljena ženska sama kriva, kaj pa je oblekla mini krilo.

Odgovor na objavo uporabnika
Ne razumem je, 02.06.2021 ob 12:26

Oba sva danes stara 25 let. Nekaj dni nazaj smo se slučajno spet srečali. Vse je bilo lepo in prav, dokler ji nisem dal komplimenta, da je lepo poskrbela za svojo postavo. Bila je namreč od malih nog debela. Priznam. V šoli smo jo zafrkavali in se norčevali iz njene debelosti. Ampak od tega je že več kot 15 let! Danes ima super postavo. Ampak moj kompliment je smatrala kot žalitev. Rekla je, da sem še vedno nesramen do nje in da se še vedno norčujem iz njene teže. To sicer ni meni v faco povedala, sem pa izvedel od drugih. Res je ne razumem. Tudi drugi so ji pojasnjevali, da verjetno s tem komplimentom nisem mislil nič slabega, ampak ona je vztrajala pri svojem. Izpostavila je tudi, kako sem se do nje obnašal v šoli. Torej še vedno kuha zamere izpred 15+ let! Za moje pojme je to nezrela, nesamozavestna in zakompleksana oseba. Zaskrbljujoče je tudi to, da ona dela v zdravstvu. Kaj bo naredila s pacientom, če bo rekel recimo kaj čez njeno telesno težo?

Res je ne razumem. Kaj bi vi porekli na to?

Odgovor na objavo uporabnika
0/(/:6(!=:!), 06.06.2021 ob 16:08

Odgovor na objavo uporabnika
0/(/:6(!=:!), 06.06.2021 ob 16:07
    Odgovor na objavo uporabnika
    Kar sam, 06.06.2021 ob 12:24

    Odgovor na objavo uporabnika
    odgoarja, 06.06.2021 ob 11:50

    Odgovor na objavo uporabnika
    Bagerist, 05.06.2021 ob 21:07

    Evo – resno hotem ima, priimke, naslove … formalno neznanih sklicateljev protestnikov ob petkih v LJ
    Tokrat (prejšnji petek) so zasedli ulice okoli Delavskega doma v LJ.
    V tem času je moji ženi začela odtekati porodna voda. Sva šla z avtom v porodnišnico… na koncu Celovške pa gamad nekih protestnikov, ki ni dovolila prometa proti porodnišnici. Sem klical 112 — pa so imeli težave priti do Tivolija …

    Ja Dojenček je “frderban” – bo ostal invalid, zaostal …
    Hočem zadoščenje!!
    Osebno in lastnoročno bom šel s kolom razbiti glave organizatorjem protestov !!
    A če me zaprejo … kot pravi predsednik države: So What ☺☺ Ti gnoji pač ne bodo več uničevali

    Odgovarjajo naj JJ, SMC in Desus. Če ne bi nategnili volivcev in se oklepali stolčkov, ne bi bilo nobenih protestov. Našteti politiki so krivi za tvojega “ferderbanega” novorojenčka.

    Če bi bila zgodbica resnična, bi avtorju že v porodnišnici povedali, da nosečnica, ki ji odteče voda, ne odkoraka do avta in se v sedečem položaju prevaža čez ljubljanske ulice, ki znajo biti tudi brez protestov zatrpane, ampak se (kot že omenjeno) pokliče rešilca, ki žensko odpelje v ležečem položaju.

    Ampak nekateri, ki vam osnovne stvari niso jasne, kar popadete na vrženo kost, pa čeprav je plastična in fluorescentna vijolične barve.

     

     

[/quote

Mene so tudi zafrkavali na polno, sicer ne zaradi telesne teže, ampak če bi mi en bebo prišel govorit kaj o tem, bi se prav tako pobrala. Nezrel si ti, kaj sploh omenjaš postavo, če si jo zajebavu toliko let…a misliš da se take idiote kar pozabi? Ne, se jih ne.

Kaj naj ti rečem? Bil si teslo in očitno tudi zrasel v teslo. Leta enim ne prinesejo nobene modrosti. Osnove bontona ti niso jasne. Bedak si bil in si še vedno.
Nespoštljivo je komentirati videz ljudi, če te po tem ne vprašajo.

Kdo pa misliš da si, da si smeš drzniti karkoli v zvezi z njenim videzom komentirati? Te je ona “pohvalila, ker si zdaj končno našel ena normalna očala, ker si bil s tistimi v osnovni šoli videti kot star pijanček s pirovskimi flašami na obrazu? Ni, ker tega normalen človek ne reče.

Verjetno noce imeti opravka z bedakom kot si ti. Kaj pa bo s taksnim clovekom kateri jo je ponizeval zdaj pa ko je shujsala pa je kao dovolj dobra za tebe prej pa ni bila. In ti si tisti ki se vedno to prinasa naprej in pogreva in se se enkrat norcuje. ocitno si ti nezrel, otrocji. Ima cisto prav, naj se te samo izogiba ima sigurno druge bolj zrele, normalne kolege. Ti pa ostani nerazviti otrok ki ocenjuje ljudi na podlagi postave in videza. fuj kako so te grdo starsi vzgojili

jaz sem bila čisto povprečen otrok, niti ne debela, niti ne grda, niti ne glasna, niti ne … karkoli pač, ampak nekaterim sem šla v nos in so mi, pač zato, ker sem bila višja od večine drugih sošolk, dali vzdevek gorila. wtf? in to debili, ki so bili pa resnično miniature in so še danes kot odrasli moški majhni. in veš kaj? ko grem mimo njih jih niti opazim ne. pa z nekaterimi delam na podobnem področju in bi lahko moje podjetje z njimi poslovalo, ker imajo tudi oni s.p.je, ampak sem raje brez posla kot da imam s takimi imbecili opravka.

pač, taki smo. pa ne gre za zamero. gre za to, da določenih stvari ne pozabiš.

New Report

Close