Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne povrnejo mi denarja za Šrilanko

Ne povrnejo mi denarja za Šrilanko

Več mescev sem mela prek turistične agencije rezervirano potovanje na šrilanko, ki sem ga zarad očitnih razlogov mogla odpovedat. To sem nardila že sred februarja, denarja pa še kr nism dobila nazaj?? Zgovarjajo se pa na vse živo, da jih je velik odpovedal izlete in rabjo čas pa nevem kaj še vse. Halooo?? Zdaj majo pa ja čas se s tem ukvarjat, sej noben ne potuje??

Js ta denar nujno rabim. plača bo ta mesec slaba ker delamo od doma. mi pa rabmo za hrano, najemnino, elektriko..!!

Delo od doma je plačano 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!

Plača bo slaba, ker delaš od doma? Plača bo popolnoma enaka kot če bi delala v prostorih podjetja. Edino nadomestila za prevoz ne bo, to pa je NADOMESTILO in ne plača.
Pa si pomislila, da agencija ne drži tvojega denarja na računu ampak je z njim plačala izvajalcem programa? Letalski družbi, hotelu ipd. Da ti bo verjetno lahko povrnila, ko bodo povrnili njim?

Od kje naj agencije, ki živijo iz rok v usta, in so tvoje nakazilo poslali naprej, lako tudi porabili za 10 drugih zadev, dobijo denar za vračilo? Ali te to morda sploh ne zanima :)?


A potem si ves denar “ruknla” za potovanje na Šrilanko, sedaj pa jamraš, da ne boš mogla plačat najemnine, elektrike in da boš lačna. O my GOD.

No evo, to so novodobni “uspešneži” s FB, twitterja in podobnega sranja. Plača potovanje, se slikari in objavlja, doma pa za kruh nima.
Ja, verjamem da bo težava z denarjem, agencije tudi niso tega denarja dale na skladišče nekam, da bi ga sedaj vračale, ampak so ga veselo trošile dalje. Tak je pač sistem.

Udri brigu na veselje, ali kako je že veljalo tam dol, boli jih organ kaj bo jutri danes je važno, v tem primeru pa sploh, da bi se lahko po družabnih omrežjih šopirila z nekimi slikami , dejansko pa za burek nima !

dobr si padla na provokacijo.


Sredi februarja si za odpoved potovanja morala imeti zdravniško potrdilo. Si ga predložila? Ker takrat ni bilo na Lanki še niti enega primera, pri nas pa tudi ne! Torej … Ne nakladaj v nepovrat, MON pa naj neha nabirat klike!

Naj ti bo jasno, tisti hip ko si vplačala, denarja ni več, si ga že odpisala, koristiš ali ne, to je tvoja stvar. Pač pozabi.

V tej korona krizi so se številne turistične agencije izkazale kot kriminalne združbe, ki jim je vseeno za življenje in varnost potnikov, edino za lasten žep. Vsaj večina od njih je bila žal takšna So potnike silili v potovanja že v času splošne nevarnosti, tik pred izbruhom epidemije. So bili celo intervencijski leti, s katerimi se je nato nesrečne (tudi že stare) ljudi reševalo. Zdaj pa na veliko lobirajo, da jim ne bi bilo potrebno vračati, pač pa bi delili neke dobropise. Zaenkrat so po zakonu agencije dolžne vrniti. Res pa številne zahtevke ignorirajo.

Glede na to, da si sama odpovedala v februarju si odpovedala le v skladu s splošnimi pogoji. Velja ti 57. f člen, 8. točka, ZVPot. Torej, agencija ti je dolžna vrniti celotni znesek najkasneje v 14 dneh od tvoje odpovedi, znesek pa se zniža za stroške, ki so predvideni po njihovih splošnih pogojih (npr. administrativni stroški 25 evrov, če si odpovedala npr. 50 dni pred odhodom odšteje 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}; poglej lestvico).

To, a imaš ti denar ali ne in a delaš ali ne, od doma ali iz šotora, je pa čisto irelevantno. In tudi to a ima agencija denar ali ne ni tvoj problem, denar ti je dožna izplačati, tako da je v kršitvi.

Sama sem prejšnji teden odpovedala potovanje v juliju in ker po splošnih pogojih moje agencije ni odstopnih stroškov za odpovedi, ki so nad 60 dni, so mi odbili le po splošnih pogojih predviden strošek odstopnine 20 evrov.


Sredi februarja si za odpoved potovanja morala imeti zdravniško potrdilo. Si ga predložila? Ker takrat ni bilo na Lanki še niti enega primera, pri nas pa tudi ne! Torej … Ne nakladaj v nepovrat, MON pa naj neha nabirat klike!
[/quote]

Po splošnih pogojih vedno lahko odpoveš. Koliko ti bodo odbili je odvisno od splošnih pogojev agencije. Če je odpovedala februarja in je potovanje šele v maju, ji verjetno niti ne bi smeli ničesar odbiti, razen administrativnih stroškov, če jih ima agencija predvidene.

Smo tudi taki, ki imamo precejšen del prejete plače na variabilni, ki jo bomo pa z delom od doma težko dosegli. 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bo pač le fiksnega dela, torej zneska iz pogodbe o zaposlitvi. Kar je pa našega ustvarjenega prometa, bo pa pač zelo zmanjšano ali pa skoraj ne bo videti.

Agencije imajo verjetno res likvidnostne težave. A glede na zakonodajo so ti dolžni vrniti v 14 dni od tvojega prejetega zahtevka. Tudi oni se niso prav nič ozirali nate, a si ti imela dovolj denarja, ko si jim do roka morala plačati in tudi prav nič se večina agencij ni ozirala ali si ljudje še želijo potovati, ko so še vedno izvajali potovanja v začetku marca 2020, celo v času, ko je bila Italija že v karanteni so naše agencije še izvajale lete v tujino, celo še iz Benetk !

Ne vem zakaj bi jo to moralo zanimati. To mora zanimati agencijo. Agencija je dolžna izpolniti zakonsko obveznost in ji vrniti v 14 dneh. Avtorico mora zanimati edino, da dobi svoj denar nazaj, dokler agencija še posluje.

Ne vem zakaj bi jo to moralo zanimati. To mora zanimati agencijo. Agencija je dolžna izpolniti zakonsko obveznost in ji vrniti v 14 dneh. Avtorico mora zanimati edino, da dobi svoj denar nazaj, dokler agencija še posluje.
[/quote]

Imaš popolnoma prav. Treba jim je povedat takole: Denar nazaj, me ne zanima kje ga boste dobili 🙂

Res je veliko ovc, ki bi to še verjeli. Za tiste, ki so malo bolj odprte glave, jim je pa jasno, da je v Sloveniji precej dobra zakonodaja glede pravic potrošnikov. Še kljub temu prevečkrat zvisimo.

Imaš popolnoma prav. Treba jim je povedat takole: Denar nazaj, me ne zanima kje ga boste dobili 🙂
[/quote]

Stvar osebnega sloga pisanja. V principu pa drži. In sicer bi jaz napisala, da naj mi izplačajo skladno z zakonodajo in z roki izplačila in citirala zakonodajo. Sicer pa bilo smiselno vložiti izvršbo, dokler je še kje kaj vzeti. Če z mano niso imeli usmiljenja, vseeno jim je bilo, če je potovanje nevarno za življenje in zdravje, le zakaj naj imam usmiljenje in potrpljenje z njimi jaz?

Stvar osebnega sloga pisanja. V principu pa drži. In sicer bi jaz napisala, da naj mi izplačajo skladno z zakonodajo in z roki izplačila in citirala zakonodajo. Sicer pa bilo smiselno vložiti izvršbo, dokler je še kje kaj vzeti. Če z mano niso imeli usmiljenja, vseeno jim je bilo, če je potovanje nevarno za življenje in zdravje, le zakaj naj imam usmiljenje in potrpljenje z njimi jaz?
[/quote]

No, jaz sem prepričan da imajo na TRR 0, ali celo negativno stanje.

Ma dej, afna, če imaš denar za Šrilanko, lahko tud izgubiš
Mi nimamo niti za jest!!!!!!! Si sposobna bit humana al boš sam jamralA kako ti je “hudo”
Sram te bodi

Samo eni ste pa res narejeni iz danes na jutri.
Ce si bolj na tanko z denarjem se ne hodi na taka potovanja, gres pac kam blizje oziroma ceneje. Ne pa, da potem cvilite, da nimate za hrano, no saj tudi pameti ni kaj dosti, to je se najvecji problem…

kakšna privoščljivost in zavist. denar je sama zaslužila in ga tudi lahko porabi in je njen. verjetno ima tudi v normalnih razmerah tudi malo boljšo plačo in torej plača tudi kar precej davkov. za tiste, ki nimajo niti za jest, pa običajno tudi vsi drugi, ki normalno zaslužimo, moramo financirati, če ne direktno, pa čez socialne transferje.

Že več kot 30 let delam v turizmu in dobro poznam poslovanje agencij. Verjamem, da si agencija ni denarja spravila v žep, ampak je plačala letalsko vozovnico in tudi hotelske ter ostale storitve, ki pa jih še vedno ni dobila vrnjenih oz. je vprašanje, če jih bo sploh dobila. Pri potovanjih na druge kontinente veljajo tudi drugačna pravila glede odpovedi (npr. odpoved, ko je manj kot 30 dni do začetka potovanja, so lahko stroški že 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}). Že v naši državi moraš večino storitev plačati vnaprej, v tujini, ko te ne poznajo pa so predplačila 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Mislite, da je nam lahko, ko ni vračila iz tujine? Ko nam ponudijo le dobropis za kakšen drug termin? Pa katera letalska družba ti vrne denar, če ne greš? Kdor dosti potuje, to razume. Ne morete primerjati letovanja v hotelih v poletnem času nekje v bližini ali pa v tujini, ko se leti s charterji, ki se lahko še vedno odpovejo. Glede zakona pa je tako – pričakujejo se spremembe, saj se je večina agencij pritožila in so ustrezni organi že začeli s spremembami. Trudimo se, da bi stranke dobile kar so plačale, saj največ agencij dela na daljši rok.

A to si ti punčara? Nimaš partnerja, tvoj videz je alpha in omega, bežiš iz realnosti… To so te pretirano samozavestne afne…

Res je veliko ovc, ki bi to še verjeli. Za tiste, ki so malo bolj odprte glave, jim je pa jasno, da je v Sloveniji precej dobra zakonodaja glede pravic potrošnikov. Še kljub temu prevečkrat zvisimo.
[/quote]
kaj ti pomaga zakonodaja, če pa nimaš za tožbo, kaj ti pomaga zakonodaja, če pa je firma propadla, kaj ti pomaga zakonodaja, ko niso več likvidni. Najprej dobiš tožbo , z papirjem si lahko r.. obrišeš, potem upaš in plačaš še izvršitelja, ki pa nima kaj vzet. halo zakonodaja???? zakonodaja velja samo toliko časa, dokler velja pravo, in dokler se pravo upošteva. IZ tega sledi: najprej popušiš denar od vplačila agenciji, potem ko dobiš tožbo, še denar od sodišča in na koncu še denar od izvršitelja. Na koncu si lahko kupiš samo še burek.


Vsak pameten podjetnik ima dejavnost zavarovano in nič ni važno ali bodo hotelirji in prevozniki kaj vrnili ali ne, pač plača zavarovalnica,predlani sem enoosebni s.p. moral zavarovati za 750 000€ letnih skod kar je takrat pomenilo 5 kratnik prometa, drugače se švaba ni hotel niti pogovarjati naprej, sedaj boš pa ti rekla da ena turistična agencija pa nima zavarovanja za škode… malo morgen !

New Report

Close