Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 10 zapovedi za sreco…

10 zapovedi za sreco…

To sem zadnjic prebrala v eni (tuji) reviji.. Se opravicujem za mogoce ne cisto korekten prevod… 😉

10 zapovedi za sreco (kateri faktorji nas “naredijo” srecne):

1. Dobri geni: rojeni v srecni druzini… je predpozicija za sreco…
2. Poroka: poroceni so srecnejsi od tistih, ki zivijo v partnerstvu….
3. Prijatelji in sorodstvo: dobri odnosi z njimi nas osrecujejo
4. Realisticen pogled na svet: skrajsaj list zelja in zmanjsaj svoja pricakovanja
5. Verovanje: Bog ali verovanje (v karkoli) te naredi varnejsega in ti da smisel v zivljenju
6. Nesebicna dejanja: delaj dobra dela, pozabi nase za kaksen trenutek…
7. Zunanji videz: verjemi, da si lep-a… sprejmi svoj videz
8. Bogatstvo: ne pehaj se za denarjem – materialne stvari ne osrecujejo
9. Starost: ne boj se staranja – starejsi so lahko enako srecni kot mlajsi
10. Inteligenca: bodi zadovolen-a s svojo inteligenco/pametjo – ni povezana s sreco…

Heheheh… Jaz se strinjam skoraj v vseh tockah… Sreco je potrebno deliti… Bodi zadovoljen s samim sabo… ne pricakuj prevec…
In tole z verovanjem… jaz sicer ne verjamem v Boga.. verjamem pa v dobro energijo… Verovanje ti daje obcutek varnosti, smisel v tem zivljenju…
Sem se pa zamislila nad prvo in drugo tocko… Da se sreca najprej spocne v srecni druzini… bo kar drzalo… Pri nas se nismo ravno kopali v denarju… smo pa se znali smejati , skup drzati, biti srecni…

Ok, ne bom vec razspredala… Lep dan! S.

Tole je najprej prebral moj najdražji in poklical:Pridi prebrat nekaj zares dobrega……

Uredu zapovedi so to……vsem vam želim čimveč sreče in brezskrbnih dni.

Sončen pozdrav! Kristi*

**************************************** Prijatelji ne živijo samo v harmoniji, kot pravijo nekateri, temveč v melodiji. (Henry David Thoreau)

ja … druga tud mene moti … drugače pa smo srečni :)))

srečno tudi vam gor na sever 🙂 … kje točno na severu ste Svea?

B.

Zelo dobro!

Mene tudi “moti” druga tocka…hehehe…

B., smo ob najvecjem Z Eu jezeru… Ti, ki se rada potepas – ce bos/te kaj na sever zavijali… je pri nas res lepo… narava- gozdovi in jezera… In konec junija se zacenjajo zelo svetle noci…
Lp na Gorenski konec… pojma nimas, kako pogresam pogled na nase hribe in gore…:( S.

Svea, en moj prijatelj živi na Danskem in pravi, da od vsega najbolj pogreša naravo – beri: gore, hribčke in gričke…ja, pa Jadransko morje…smo bili letos skupaj na Korčuli, ti povem, da je užival kot otrok – se potapljal, šprical, da kar ne moreš verjet…

Lep pozdrav.

Zato si mi vsako leto privoscimo Jadran… Saj so jezera lepa… temacna, izredno cista… poleti se kar topla… ampak Jadran je pa Jadran… Se vedno tako cist, topel in lepih barv… Mmm, mam skomine…

Da pa prijatelj na Danskem pogresa hribcke… mu pa cisto verjamem… mene bi tista ravninaaa ubila… Jaz sem severneje… imamo vsaj nekaj grickov… Ampak pogled na npr hribe okoli Bohna, pa kaksno Jezersko pa res pogresam…

Lp tudi tebi – S.

Mislim, da sem glede na zgornjo lestvica srečna… Ne vem, če koruzniki štejejo pod drugo točko, ampak jaz sem vseeno srečna…

Ostali pogoji so pa kar izpolnjeni…

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

hoj Svea 🙂 … mi imamo že izdelan plan kako bomo šli na vaš konec :)) .. pa tudi še na par drugih koncev :))

tam v Malmu imamo prijateljico, s katero smo nekaj časa potovali po aziji … od takrat si res močno želim priti na sever 🙂 .. prav do Nord Capa .. in ko sem malemu miškotu omenila da tam celo poletje skoraj ni noči :))) .. je bil takoj zato da gremo … nebo treba spat je rekel 😉

drugače te pa razumem .. nostalgija nad hribi … ko smo bili en teden v prekmurju … sem ves čas v ozadju iskala te naše hribe zasnežene :)) prav čudno sem se počutila tam … čeprav je bilo ful lepo. … ko se zjutraj zbudim … pogledam skoz okno … (imamo tudi jezero 😉 … čeprav mnogo manjše kot je vaše .. pa še pravo ni … je zajezeno) … in v daljavi vidim od Velike planine, krvavca, Zaplate, … pa vse do Triglava ko je lep dan … ta pogled ful umiri 🙂

lep pozdravček na sever!!

B.

New Report

Close