Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 100.000

100.000

100.000 SIT je veliko denarja…. za splav.

Pustimo zdaj, kdo naj bi plačal splav.
Zdaj ga plačuje Zdravstvena zavarovalnica (oz. mi preko naših prispevkov v zdravstveno zavrovalnico).

Nekaj drugega mi ne gre v račun. Koga vraga so zaračunali v to ceno enega splava?

– 1 ampulo anestetika (nabavna cena cca 5.000 SIT)
– do 30 minut dela
– 1 higienski vložek
– DDV
– in kaj še?
____________
skupaj 100.000 SIT

Se vam ne zdi, da tukaj nekdo pošteno ODIRA Zdravstveno zavarovalnico? In s tem krade NAŠ denar? Potem pa bo še odiral s tako visoko ceno ženske kot samoplačnice splava.

Kaj mislite?

nekatere ženske morajo ostati nekaj dni v bolnišnici.
Sicer je pa tu postelja,hrana ipd

Ja pa še hotel ni tako0 drag,Pa imaš vso oskrbo in udobje)

Dr. Cerar pravi, da nekatere ženske že sedaj preko interneta naročijo abortivno tabletko, ki stane manj kot 10.000 SIT, s katero lahko brez večjih tveganj splavijo do 10. tedna nosečnosti. Zraven so navodila, kjer celo piše kam se obrniti v primeru komplikacij.

Danes se bodo pri Trenjih kregali glede te teme. Me že zanima kaj bo kdo pametnega povedal.
Predvsem pa, da se drobniču oči odprejo, da s tem se ne bo rodnost povečala in še kaj druga.

Šeena, to je pa resnica in še kakao drži. Vse se da narediti, za bistveno manj denarja.

to je zato, ker v zdravstu nimajo kalkulacij za posamezne posege, ampak pavšalno ura operacije in pavšalno dan oskrbe, ne glede na to, ali te morajo cel dan merkat, ali ti tam ležiš in v luft gledaš zaradi preventive.
DDV na zdravstvene storitve se pa ne obračunava

No, tale računica meni ne gre čisto skupaj. Postopka splava iz prve roke ne poznam, poznam pa nekaj drugega:
Po letošnjih podatkih oskrba v porodnišnici ob porodu stane cca 370.000 SIT, pa je v to všteta:
– priprava mame na porod
– porod
– bivanje več dni s popolno hrano, oskrbo, zdravili, sanitetnim materialom, oblačili… za mamo in otroka
– dnevne vizite in preiskave mame in otroka
– kompletno zdravstveno osebje
– pa najbrž še kaj.
Tako da je telih 100 jurjev kar cifra, sploh če greš isti dan domov.

Da še jaz piskrček pristavim: res nas (jih) nategujejo. Pred časom smo imeli v bolnišnici manjši poseg. Zadeva je zgledala nekako tako, da smo prišli zjutraj tešč v bolnišnico, počakali na operacijo, nato še počakali, da se otrok zbudi in bili odpuščeni okoli 14. ure domov. Edina stvar, poleg opravljene operacije, ležanja v postelji in ene juhice, ki sem jo komaj naprosila, nismo koristili.
In kaj je tukaj zanimivega? Na odpustnici, ki smo jo prejeli čez dober teden je pisalo, da je bil otrok sprejet zjutraj prvega dne (!) in odpuščen drugega dne popoldan (!!). Zavarovalnica je tako po mojem predvidevanju krila bolnišnici poleg operacije še 2 zajtrka, 2 kosili, eno večerjo, pa še kakšne malico vmes, še nočitev v bolnišnici, od česa smo mi dobili samo eno pogreto juho in dnevni počitek. Ob kontroli v bolnišnici mi seveda ni dalo mira in sem tako stegnila jezik in povprašala zdravnico, “če se morda niso zmotili”, pa sem dobila odgovor, da se niso zmotili, ampak da pač imajo takšna navodila in tako mora biti. In sem ostala brez besed.

zadeva je zrela za inspektorja ZZZS, ker se to ocitno sistematicno izvaja

vas poseg je bil opravljen v dnevni bolnisnici, ki ima cist druge tarife kot pa so jih prikazali v odpustnici

Pa kaj naj naredim – jih prijavim, se javno izpostavim, čez čas pa bo moj otrok ali kdo od mojih potreboval strokovno pomoč. Bi jim ti zaupala?

Tudi naš otrok je bil hospitaliziran za eno noč – zvečer od 21.00 pa drugi dan do 12.30 (sobota in nedelja). Račun je bil narejen za 3 dni – ko sem vprašala zakaj tako, so mi povedali da morajo biti 3 dnevi, manj sploh ne gre da je to neki minimalac? Če bi sama plačala, jim sigurno ne bi plačala 3 dni pa če je to minimalec ali ne…

Hehee, ste kdaj videle, da bi si sestre nosile malico v službo? Nak! Prav tako kot pacienti lepo jedo zajtrk, kosilo, večerjo …
Dosti pacientov je na umetni hrani, a v kuhinjo naročijo hrano.
Kadar čakate doktorja za informacije na hodniku, dobro opazujte …

New Report

Close