Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 17-letnici pomagam pri delu za šolo

17-letnici pomagam pri delu za šolo

Jaz pa ne razumem starsev (ocitno sem pa v manjsini), ki pravite pustite jo in bo pac dobila slabo oceno.
Kaj res to zelite svojemu otroku? Ko se bo zelel vpisati za poklic, ki si ga zeli, pa mu bo zmanjkala tocka zaradi ocen, ko mu niste hoteli pomagati, vas ne bo nic pekla vest?

Meni sta starsa celotno solanje pomagala po najboljsih moceh. Nikoli ne bom pozabila, kako sem v OŠ pozabila narediti plakat, ki je bil za nalogo in sem se spomnila v nedeljo ob 21h.
In ne, nista me pustila, vsi trije smo se lotili dela in (sicer ob konkretni “pridigi”) tudi hitro koncali.
Vedno sta mi bila na voljo za pomoč.
Danes pri 32 letih ob treh mulckih koncujem doktorat in imam 10 let delovne dobe.
Upam, da bom svojim otrokom tako dobra mama, kot je bila moja do mene.
Avtorica vam pa zelim, da se vam stvari maksimalno dobro odvijejo in stojte hčerki še naprej ob strani.

si pač prizadeta v glavo in pri tem ti noben doktorat ne mora pomagat! če ne vidiš razlike med osnovnošolskim otrokom in 17-letnico toliko bolj! še dobro, da zdaj ko delaš doktorat ne kličeš mamice sredi noči da si pozabila eno raziskavo nardit, naj hitro vskoči. imaš ti koorac moj tri otroke in doktorat. izmisli si kaj boljšega da boš opravičila svojo nesposobnost! nesposobna si bila takrat sama plakat naredit in nesposobna si sedaj z svojimi prozornimi lažmi. in kot taka verjamem, da boš povsem nesposobna mati in vzgojila isto nesposobne otroke. o tem ni dvoma, bodi brez skrbi! samo, da normalni ljudje temu rečemo nesposobnost, vi nesposobneži pa “pomoč mamice in atija”. si kar predstavljam tri tepce, ki so na nedeljo ob 21.delali en ubogi plakat. in ti bi naj imela doktorat – čisto možno, narejen s strani mamice in podarjen s strani atijevega prijatelja maršala Twitota.

očitno se enim res ne sanja kako danes mladina živi, tudi ko ni korone, se v glavnem pogovarjajo preko omrežij oz. tekstajo. Tako da si še lažje pomagajo med seboj. Upam pa res, da starši niste pustili svojih otrok kar v sobah in opustili svoje starševske dolžnosti. Prej se je lahko vse preložilo na vrtce, stare starše, šolo, krožke, športne klube. Sedaj pa ste se naenkrat morali soočiti z lastnimi otroci. Verjamem, da ni lahko.

Razne učiteljice in inštruktorice in še bolj pametne mamice sončkov – otroška paihiatrija je na psu že od davnaj, ne od letos! Pedopsihiatrov ni! Ne le da jih ni dovolj ampak je tako grozljivo pomanjkanje, da lahko rečemo da jih ni! Postelj ni dovolj bilo že davno pred korono! Samo, da vam tega novinarji niso tiščalu v grlo in niste potem naprej to lajno prodajale! Vprašajte malo starše, ki imajo otroke in so potrebivali pedopsihiatra več kot 5 let nazaj. Vprašajte o čakalni sobi in če je kdo bil slučajno hospitaliziran, kako je bilo! Že prej so jim postelje posojali na odrasli psihiatriji. In nehajte ko neumne lajne ponavljat zapisov novinarjev. No saj na takem nivoju ste – nivo navadne lajne. Nekaj preberejo in potem trajbajo v nedogled naprej. In še mislijo kako pametno izpadejo s tem.

si pač prizadeta v glavo in pri tem ti noben doktorat ne mora pomagat! če ne vidiš razlike med osnovnošolskim otrokom in 17-letnico toliko bolj! še dobro, da zdaj ko delaš doktorat ne kličeš mamice sredi noči da si pozabila eno raziskavo nardit, naj hitro vskoči. imaš ti koorac moj tri otroke in doktorat. izmisli si kaj boljšega da boš opravičila svojo nesposobnost! nesposobna si bila takrat sama plakat naredit in nesposobna si sedaj z svojimi prozornimi lažmi. in kot taka verjamem, da boš povsem nesposobna mati in vzgojila isto nesposobne otroke. o tem ni dvoma, bodi brez skrbi! samo, da normalni ljudje temu rečemo nesposobnost, vi nesposobneži pa “pomoč mamice in atija”. si kar predstavljam tri tepce, ki so na nedeljo ob 21.delali en ubogi plakat. in ti bi naj imela doktorat – čisto možno, narejen s strani mamice in podarjen s strani atijevega prijatelja maršala Twitota.
[/quote]

Ojej ojej, hitro vzemi en Helex ali dva.
Čeprav dvomim, da ti bo pomagal. Ti imaš večje težave, kot si misliš. No, saj si bogi/a, najbrž si imel/a tudi težko otroštvo. Aha, joj pa še Janša te moti vidim. Auč, velik problemov imaš ja

Priprave na esej?

Pa dve osebi celo popoldan in večer?

Kaj za vraga pa sta počeli? Ma še pošteno debelo knjigo bi skoraj lahko prebral v tistem času za osnovo eseja.

očitno se enim res ne sanja kako danes mladina živi, tudi ko ni korone, se v glavnem pogovarjajo preko omrežij oz. tekstajo. Tako da si še lažje pomagajo med seboj. Upam pa res, da starši niste pustili svojih otrok kar v sobah in opustili svoje starševske dolžnosti. Prej se je lahko vse preložilo na vrtce, stare starše, šolo, krožke, športne klube. Sedaj pa ste se naenkrat morali soočiti z lastnimi otroci. Verjamem, da ni lahko.
[/quote]

Kakšna je pa moja starševska dolžnost do srednješolca, ki mora biti vsak dan od 8-14 zaprt v sobi? Daj, povej, res me zanima.
Očitno ti je ušel del o tem, kako je otrokom po parih mesecih izolacije za šolo padlo dol. Seveda čvekajo po telefonu, ampak je šola res je zadnja tema, o kateri se po Zoomih še hočejo pogovarjat, to mi lahko verjameš. Jaz kot starš pač ne morem vedeti, kakšno je znanje – če ni ocen oziroma jih je minimalno. Ura resnice prihaja zdaj. Zato, ker si država zatiska oči, kot da je vse v redu, se ne bo nič spremenilo. In seveda smo vsega krivi starši, ne nenormalno dolgo zaprtje šol.

Daj potegni glavo iz lastne riti. Kolegica je pred korono iskala pomoč za srednješolko in jo je dobila brez problemov. Zdaj samo še samoplačniško.

Jaz pa menim, da ne moremo vsega sodit vse povprek. Imam dva srednješolca na isti šoli v različnih razredih.
Že od tretjega razreda delata vse sama. Res vse. Vsaka 5 je njuna in vsak čvek je nujn.
Letos so ocene ostale na približno isti ravni. Znanje pa različno – če je kakšna debata točno vidim, da so nekateri profesorji za oceno zahtevali isto raven znanja ko pred korono, nekateri so pa zelo znižali standarde znanja za posamezno oceno (katastrofa, da dobiš 3/4 pa ne veš naštet 10 evropskih držav, to je za čvek ni dovolj). Potem sta pa dva profesorja, prava pacienta, ki kljub pozivom mladostnikov, staršev ,svetovanje službe vztrajata, da bosta znanje preverjala poglobljeno ko bodo vsi v šoli. Nič spraševanja , ampak celoletni test za prisotne. Eden od njih je matematika. Pisali bodo konec maja in to je to. Spraševanja ne bo, vmesnih kratkih testov ne,…
Naša dva se psihiatra zarad zadnjih dveh, ostalo jima je ok oz. Sprejemata, da je kakor pač je glede na situacijo.

Takole bom rekala, glede na to, da je bilo šolanje na daljavo v večini primerov bolj ena srednja žalost, sedaj ob povratku v šolo nekateri profesorji enostavno zahtevajo preveč. Seveda boš pomagal svojemu otroku, ker nekateri profesorji gredo res čez meje “dobrega okusa”. Nimajo realnih pričakovanj, še manj pa zahtev. Jaz mojima otrokoma pomagam. Kdo jima bo če ne starši. Pri nekaterih je velika nemoč in stiske. To ni hec. Vsi tisti, ki pljuvate po starših, ki rešujemo stiske svojih otrok, za katere je v dobršni meri kriva vlad in slab šolski sistem, verjetno nimate otrok, imate že odrasle ali pa malčke. Tisti star, ki ima trenutno otroka v OŠ, Sš ali faksu, takih komentarjev sigurno ne bi pisaril.

No pa bo.
Sola je njihova dolznost.
Nekje do 6 razreda se je pomagalo, potem preverjalo do konca osnovne ,
v srednji samo se opozarjalo. Pri starejsih dveh in pri mlajsem
Nihce jih ni silil ,da se kamorkoli vpisejo, vse je njihova zelja njihova odlocitev.
Oni se solajo za svoj poklic za svojo bodoco sluzbo za svojo prihodnost.
To ,da se morajo sami zase pobrigat je njihova odgovornost in dolznost …
In s tem so pri nas seznanjeni. Zabluzi na faksu ne naredi . Njegov problem in njegova stvar.
Konec rednega studija – Konec bonitet. V sluzbo( me ne zanima kaksno) in sam placuje kar zafura. Ce bo hotel izobrazbo bo pa ob delu studiral ce misli ,da je tako lazje.

Tastarejsi je speljal…. ko je diplomiral , si je nasel siht in se odselil.
Srednji, dela.. kako me ne zanima .. ce bo zabluzil… bo sel v sluzbo pa makar v proizvodnjo na trak delat ( ne v domaco firmo) . Njegov problem. Za tamalga velja isto .
Niti jih ne misliva gledat doma. Bojo sli na svoje. Da se bodo naucili po cem so hruske.
Ko bo cas dozorel bova pomagala ampak ko bo ” dozorel” .
Pojem moje vzgoje je da otroka vzgojis v samostojnega odraslega cloveka ,kateri je sposoben poskrbet zase.

… radi so tretirani kot odrasli, in s tem tretmajem pride tudi odgovornost…za vse. Ne samo za tisto kar njim pase.

Pomaganje in ujckanje se je sla moja sestra. Pri 36 letih ga ima doma, otroka nesamostojnega…

kot da bi bilo normalno šolsko leto, ampak ni. res je zaj***. Tudi moj sin je v srednji šoli s tisoč in enim problemom, tako da vem, kako je. Zanj bom letos vesela, če vsaj pride skozi razred.
Vseeno pa bi rekla, da ni prav, da v tretjem letniku pomagate hčeri pri nalogah. Če je naloga preobsežna zanjo, bi se učitelju lahko opravičila, pa tudi če ji ne uspe narediti, ne bo konec sveta. Glede na to, da je to leto težje, tudi nič hudega, če dobi kakšno nižjo oceno…. Pri nas nam niti na misel ne pride, da bi nalogo delali skupaj s sinom, v bistvu niti ne želi tega.
Tudi z vidika učitelja, kakšno povratno informacijo pa bo dobil, če da toliko naloge in jo oddate, bo drugič naložil še več. Če bo dobil vse odgovore rešene, bo mislil, da nima nihče težav in bo to zahteval na testu…. Naši otroci bodo kmalu v službi in tudi tam se lahko zgodi, da jim bodo naložili preveč dela. Jim bomo šli pomagat?

Kakšna je pa moja starševska dolžnost do srednješolca, ki mora biti vsak dan od 8-14 zaprt v sobi? Daj, povej, res me zanima.
Očitno ti je ušel del o tem, kako je otrokom po parih mesecih izolacije za šolo padlo dol. Seveda čvekajo po telefonu, ampak je šola res je zadnja tema, o kateri se po Zoomih še hočejo pogovarjat, to mi lahko verjameš. Jaz kot starš pač ne morem vedeti, kakšno je znanje – če ni ocen oziroma jih je minimalno. Ura resnice prihaja zdaj. Zato, ker si država zatiska oči, kot da je vse v redu, se ne bo nič spremenilo. In seveda smo vsega krivi starši, ne nenormalno dolgo zaprtje šol.
[/quote]

A noben razrednik in učitelj ti ni sporočil, da tvoj otrok ne sodeluje na zoomih in ne dela nalog na spletnih učilnicah? Res ne? Mene je klicala učiteljica matematike prvič, ko ga ni bilo na zoomu ne da bi jaz napisala opravičila. Smo zaorali še pa še. Mu na pamet ni prišlo, da bi kar preskočil še kak zoom. Čez en mesec me kliče razredničarka, da ga pri biologiji ni bilo v spletne učilnice že cel teden. Oooooo, so šle bonitete po gobe. Je delal celo soboto in nedeljo brez prestanka za biologijo, pa še za vse ostale predmete!!

Ne mi reči, da vas nihče ni obvestil, če se vaš sonček ni pojavljal v spletnih učilnicah ali na zoomih! In ja, TVOJA NALOGA JE, da mu dopoveš, da naj se to ne ponovi! Tvoja in ne od učiteljev in ravnateljev in ministrstva in bogve še koga! Opustili ste dolžen nadzor, to je vse. Če pa se mulc požvižga nate, ko mu odrediš, da mora delat za šolo, je pa spet razlog tvoja pomanjkljiva vzgoja in to, da ti je zrasel čez glavo. Daj ne išči opravičil, ker jih ni!

Daj potegni glavo iz lastne riti. Kolegica je pred korono iskala pomoč za srednješolko in jo je dobila brez problemov. Zdaj samo še samoplačniško.
[/quote]

če ima kdo glavo v riti, si to ti. Pedopsihiatrov primanjkuje, o tem že ptički čivkajo, in tako stanje je že leta. Sorodnica je dobila pred 4 leti datum za otroka (hude čustvene in vedenjske težave), čakala je nekaj mesecev. Potem je prišla z njim, bila tam 40 min, nekaj so čvekali, nakar je dala datum čez 14 dni, spet za 40 min. Kaj si boš s tem pomagal? Vmes je šla ta pedopsihiatrinja na bolniško, pa potem na dopust, nihče je ni nadomeščal… skratka minila sta dva meseca brez vsega, stanje se je pa samo slabšalo. Na tretji “seansi” je pedops. ponudila Ritalin, da se otrok umiri, in to je bilo to. … Nič od nič, govorance brez veze in potem dajo medikamente. To je vse.

A noben razrednik in učitelj ti ni sporočil, da tvoj otrok ne sodeluje na zoomih in ne dela nalog na spletnih učilnicah? Res ne? Mene je klicala učiteljica matematike prvič, ko ga ni bilo na zoomu ne da bi jaz napisala opravičila. Smo zaorali še pa še. Mu na pamet ni prišlo, da bi kar preskočil še kak zoom. Čez en mesec me kliče razredničarka, da ga pri biologiji ni bilo v spletne učilnice že cel teden. Oooooo, so šle bonitete po gobe. Je delal celo soboto in nedeljo brez prestanka za biologijo, pa še za vse ostale predmete!!

Ne mi reči, da vas nihče ni obvestil, če se vaš sonček ni pojavljal v spletnih učilnicah ali na zoomih! In ja, TVOJA NALOGA JE, da mu dopoveš, da naj se to ne ponovi! Tvoja in ne od učiteljev in ravnateljev in ministrstva in bogve še koga! Opustili ste dolžen nadzor, to je vse. Če pa se mulc požvižga nate, ko mu odrediš, da mora delat za šolo, je pa spet razlog tvoja pomanjkljiva vzgoja in to, da ti je zrasel čez glavo. Daj ne išči opravičil, ker jih ni!
[/quote]

Čaki mal, moj ni bil na Zoomih, ker mu je internet vrglo ven – kar sem lepo napisala, govora je bila o parih urah – tvoj je šprical pouk en teden, potem je pa moj sonček in jaz sem zatajila kot starš in mene mulc ne upošteva? Bi si mogoče dala prst na čelo?

če ima kdo glavo v riti, si to ti. Pedopsihiatrov primanjkuje, o tem že ptički čivkajo, in tako stanje je že leta. Sorodnica je dobila pred 4 leti datum za otroka (hude čustvene in vedenjske težave), čakala je nekaj mesecev. Potem je prišla z njim, bila tam 40 min, nekaj so čvekali, nakar je dala datum čez 14 dni, spet za 40 min. Kaj si boš s tem pomagal? Vmes je šla ta pedopsihiatrinja na bolniško, pa potem na dopust, nihče je ni nadomeščal… skratka minila sta dva meseca brez vsega, stanje se je pa samo slabšalo. Na tretji “seansi” je pedops. ponudila Ritalin, da se otrok umiri, in to je bilo to. … Nič od nič, govorance brez veze in potem dajo medikamente. To je vse.
[/quote]

In za otroke obstajajo samo pedopsihiatri v tvojem svetu?

A noben razrednik in učitelj ti ni sporočil, da tvoj otrok ne sodeluje na zoomih in ne dela nalog na spletnih učilnicah? Res ne? Mene je klicala učiteljica matematike prvič, ko ga ni bilo na zoomu ne da bi jaz napisala opravičila. Smo zaorali še pa še. Mu na pamet ni prišlo, da bi kar preskočil še kak zoom. Čez en mesec me kliče razredničarka, da ga pri biologiji ni bilo v spletne učilnice že cel teden. Oooooo, so šle bonitete po gobe. Je delal celo soboto in nedeljo brez prestanka za biologijo, pa še za vse ostale predmete!!

Ne mi reči, da vas nihče ni obvestil, če se vaš sonček ni pojavljal v spletnih učilnicah ali na zoomih! In ja, TVOJA NALOGA JE, da mu dopoveš, da naj se to ne ponovi! Tvoja in ne od učiteljev in ravnateljev in ministrstva in bogve še koga! Opustili ste dolžen nadzor, to je vse. Če pa se mulc požvižga nate, ko mu odrediš, da mora delat za šolo, je pa spet razlog tvoja pomanjkljiva vzgoja in to, da ti je zrasel čez glavo. Daj ne išči opravičil, ker jih ni!
[/quote]

da si tolk padla v ta “kolk sem jaz kul mama mood”, da sploh ne bereš… Kolikor razberem, piše o tem, da otroc so bili na zoom, delali so neke naloge, ampak je to obdobje tako dolgo trajalo, da sedaj ne vejo, ali znajo dovolj ali ne. Če pišejo zdaj test – prvič po 4 mesecih – in mulc ugotovi, da snovi ne razume, ali ima do konca šolskega leta dovolj časa, da nadoknadi vso snov od oktobra naprej? Domačo nalogo naredit in bit prisoten na zoom, ne da nobene informacije. Ko so v šoli, učitelji v razredu vidijo, kdo razume in kdo ne… Pišejo več testov, ki vsebujejo manj snovi in je ob negativni oceni vsem jasno, da ima otrok problem. Učitelji takoj vedo, komu posvetit več pozornosti…. Zdaj pa tega ni in nekatere otroke je res strah, če ne drugega že zaradi obsega snovi…

da si tolk padla v ta “kolk sem jaz kul mama mood”, da sploh ne bereš… Kolikor razberem, piše o tem, da otroc so bili na zoom, delali so neke naloge, ampak je to obdobje tako dolgo trajalo, da sedaj ne vejo, ali znajo dovolj ali ne. Če pišejo zdaj test – prvič po 4 mesecih – in mulc ugotovi, da snovi ne razume, ali ima do konca šolskega leta dovolj časa, da nadoknadi vso snov od oktobra naprej? Domačo nalogo naredit in bit prisoten na zoom, ne da nobene informacije. Ko so v šoli, učitelji v razredu vidijo, kdo razume in kdo ne… Pišejo več testov, ki vsebujejo manj snovi in je ob negativni oceni vsem jasno, da ima otrok problem. Učitelji takoj vedo, komu posvetit več pozornosti…. Zdaj pa tega ni in nekatere otroke je res strah, če ne drugega že zaradi obsega snovi…
[/quote]

Točno tako. Ni bilo osebnega stika z učiteljem in to otrokom zelo fali. Ni bilo povratne informacije. Zadeva je trajala predolgo. Še učiteljem je na koncu čisto dol padlo. En učitelj je dobesedno rekel: Jaz ne vem, kaj naj vas še učim takole. Ker ne moreš vsega odpredavat tako, da rečeš: Rešite te in te naloge.

Za kaj po smo starši, če ne za to, da svojim otrokom pomagamo, ko potrebujejo pomoč Ljudje božji, čudni časi so. Mladi, ki vstopajo v svet odraslosti, se učijo in nič ni narobe če učijo skozi našo pomoč. Večina pametnih komentatorjev, ne loči med odnašati rit in pomagati.

Čaki mal, moj ni bil na Zoomih, ker mu je internet vrglo ven – kar sem lepo napisala, govora je bila o parih urah – tvoj je šprical pouk en teden, potem je pa moj sonček in jaz sem zatajila kot starš in mene mulc ne upošteva? Bi si mogoče dala prst na čelo?
[/quote]

Odgovarjam na tole tvoje vprašanje:
Kakšna je pa moja starševska dolžnost do srednješolca, ki mora biti vsak dan od 8-14 zaprt v sobi? Daj, povej, res me zanima.

In na tole ti odgovarjam, da je tvoja starševska dolžnost, če ti učitelji sporočijo, da mulc ne dela, odreagirati. A bo šlo? Ne mislim se spuščati v to, kaj je tvoj počel in kaj je moj počel. Ali si pa že pozabila, kaj sploh sprašuješ? Bistvo je, da moj zdaj nima nobenih težav slediti pouku v šoli, ker jaz kot starš nisem zatajila. Zase pa sama veš….

da si tolk padla v ta “kolk sem jaz kul mama mood”, da sploh ne bereš… Kolikor razberem, piše o tem, da otroc so bili na zoom, delali so neke naloge, ampak je to obdobje tako dolgo trajalo, da sedaj ne vejo, ali znajo dovolj ali ne. Če pišejo zdaj test – prvič po 4 mesecih – in mulc ugotovi, da snovi ne razume, ali ima do konca šolskega leta dovolj časa, da nadoknadi vso snov od oktobra naprej? Domačo nalogo naredit in bit prisoten na zoom, ne da nobene informacije. Ko so v šoli, učitelji v razredu vidijo, kdo razume in kdo ne… Pišejo več testov, ki vsebujejo manj snovi in je ob negativni oceni vsem jasno, da ima otrok problem. Učitelji takoj vedo, komu posvetit več pozornosti…. Zdaj pa tega ni in nekatere otroke je res strah, če ne drugega že zaradi obsega snovi…
[/quote]

Še tebi povem, ker tudi ti ne gledaš, kaj kdo komu odgovarja. Odzvala sem se na njeno:
Kakšna je pa moja starševska dolžnost do srednješolca, ki mora biti vsak dan od 8-14 zaprt v sobi? Daj, povej, res me zanima.

In tukaj sem ji povedala, da je njena starševska dolžnost odzvati se, ko ji sporočijo, da otrok ne opravlja zadolžitev, kot bi bilo treba. Pa ne bi moglo priti do tega tvojega “mulc zdaj ugotovi, da nič ne razume”. Ja, to ugotovi, če ni nič delal, in to krepko kar nekaj tednov, če ne mesecev. O čemer so pa starše zagotovo obvestili. Ergo?

Točno tako. Ni bilo osebnega stika z učiteljem in to otrokom zelo fali. Ni bilo povratne informacije. Zadeva je trajala predolgo. Še učiteljem je na koncu čisto dol padlo. En učitelj je dobesedno rekel: Jaz ne vem, kaj naj vas še učim takole. Ker ne moreš vsega odpredavat tako, da rečeš: Rešite te in te naloge.
[/quote]

daj ne seeri mi, kaj ni bilo povratne info??? Čisto vsakega učitelja je otrok lahko dobil, čisto vse je lahko vprašal, na oddane naloge so učitelji redno pisali povratne informacije…bili so posnetki, ki jih je mulc, ki ni razumel, vrtel do onemoglosti…. dol je padlo mulariji, tam kjer so videli, da ocen ni in so lepo prespali pouk na daljavo, starši jim pa itak potuho dajete, zakaj bi se sploh trudili?

To je pač vegova. Pri nas je isto.

Prebrala sem avtoričin post in samo nekaj odgovorov.
Avtorica, preden se boš po prebranih odgovorih počutila kot zadnji drrek, ti povem, da moja otroka sama šole ne bila sposobna delat. Pa ne zato, ker bi imela učne težave v “tehničnem” smislu, pač pa zato, ker je bilo vse drugo bolj važno kot pa šola. Živa ko sto vragov, reševala živali, pomagala sosedom, prijateljem, skratka, za šolo sta delala samo, če smo ju k mizi privezali in delali zraven. Vsak dan je bila šola ena sama prisila. Isto je bilo še v srednji šoli! Danes imata oba zaključene fakse, lepe službe, sta uspešna, pridna in dobra mlada moža. To pišem samo zato, ker ne prenesem postov v smislu “mame sončkov delajo namesto otrok”, ja eni delamo zato, ker pač moramo, drugi pa zato, ker hočejo in to kljub temu, da bi otroci lahko delali sami.

nekaj je pomoč otroku pri nalogi z nasveti ali pa če te vpraša kaj, da mu pomagaš najti odgovor ali pregledaš, ko naredi domačo nalogo, čisto nekaj drugega pa je, ko mu sam pišeš naloge, ko se otrok zanaša, da če on ne bo naredil, mu boš pa itak ti spisala od spisa, eseja do vseh drugih nalog – to pa je daleč od tega, da bi se reklo da “pomagaš” otroku pri nalogi, to je odnašanje riti lenobam

New Report

Close