Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 27-letnik bežal pred policijo in umrl

27-letnik bežal pred policijo in umrl

Še marsikaj bom nalapala, ti žabon napihnjeni, pa če se razpočiš. Resnica boli, kajne? Tudi ti pijan voziš, tepeš ženo, maltretiraš otroke? Si že koga fental na cesti?[/quote]

Kje je uradno, da je bil voznik pijan? Kdo lahko potrdi – razen policostov – da je vijugal po cesti??

HEJ. PO DOMAČI CEsTI NIHČE NE VIJUGA. ČAKALA STA GA (ali slučjno naletela na domačina, ki jim pije kri in sta ga šla zasledovat!!!!)

Drugače sem pa jaz ženska, policistka![/quote]

Malo morgen, si ti policistka.

Torej tisti, ki trdite da so policaji ravnali pravilno, da so na tak način lovili pobeglega, bi če bi bili sami v vlogi policaja ravnali popolnoma enako, tudi če bi vnaprej vedeli da se bo končalo s smrtjo.
Da ali ne?

kako pa v naprej veš, da se to ne bo ali pa ne bi končalo s smrtjo če policaji ne bi naredili nič? si 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepričan, da če policija ne bi lovila takih kretenskih šoferjev, da ti ne bi povzročili svoje ali tuje smrti? imaš kje garancijo za to? je nimaš torej ne bluzi, da se vsak policijski pregon, ki ga pričnejo kretenski šoferji in ne policija konča v naprej s smrtjo, ker nimaš nikakršne podlage za to in vsak, ki sede pijan za volan je s tem podpisal potencialno pogodbo s smrtjo, svojo ali tujo.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

kako pa v naprej veš, da se to ne bo ali pa ne bi končalo s smrtjo če policaji ne bi naredili nič? si 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepričan, da če policija ne bi lovila takih kretenskih šoferjev, da ti ne bi povzročili svoje ali tuje smrti? imaš kje garancijo za to? je nimaš torej ne bluzi, da se vsak policijski pregon, ki ga pričnejo kretenski šoferji in ne policija konča v naprej s smrtjo, ker nimaš nikakršne podlage za to in vsak, ki sede pijan za volan je s tem podpisal potencialno pogodbo s smrtjo, svojo ali tujo.[/quote]
Lahko bi te vprašal če obratno tudi velja, da kdor vozi pijan bo povzročil nesrečo? imaš kakšno garancijo za to? Pa ne bom.

Moje vprašanje je bilo povsem jasno, če bi ti in ostali ki pravite da je prav, da je policaj na takšen način lovil voznika, enako ukrepala tudi, če bi vnaprej vedeli, da se bo skantal do smrti.
Da ali ne?

Če bi vedela, seveda NE. Ampak vprašanje je neumestno.

Zdaj pa ti povej: Če bi ti vedel, da bo ta dotični voznik za ovinkom treščil v nasproti vozeče vozilo, (ali pa sam od sebe zapeljal direkt v drevo), bi ga pustil pri miru, ali bi ga poskušal ustaviti?

Kako bi ukrepal?

Če praviš NE, potem v bistvu priznaš, da bi policaj v danem primeru moral ravnat drugače.

Če bi vedel je res malce nerodna trditev, ampak policaj bi moral PREDVIDEVAT, kaj vse se lahko zgodi.
A za predvidevanje pa še niste slišali?
A je policaj mislil, da če je fant pri 40km/h vozil tako nezanesljivo, da ga je potrebno ustavit, da bo potem, ko je pred njim pritisnil na gas (in policaj za njim) , hitrost podvojil da bo pa potem vozil bolj zanesljivo? Bolj verjetno si je policaj že veselil, koliko različnih kazni mu bo med begom lahko napisal in že sešteval, kolikokrat je med begom sekal ovinek, prevozil kakšno črto, neupošteval prednost… in na koncu izročil položnico z 4 ali 5 mestno številko, za varnost ga ni pa prav nič brigalo.

Jaz bi recimo VEDNO policajevem mestu takoj, ko bi opazil da fant ne misli ustavit z lovljenje takoj prekinil. Verjetnost, da se bo med pregonom zgodila nesreča (pogosto tudi smrtna) je po mojem mnenju najmanj 100x večja kot pa da se nesreča zgodi brez pregona. Pa ne se zdej na številke obešat. je vsakomur jasno, da vsak pijan pri 40km/h vozi varneje kot pa pri 100km/h in še pod stresom .
Tako bi ravnal zato, ker mi je več do varnosti, kot pa do pokasiranega denarja.

Ko loviš zajca tečeš, teče zajec, če tečeš še hitrje, še zajec začne hitreje tečt. ko pa z lovljenjem prenehaš, pa tudi zajec počasi neha tečt in se ustavi v varni razdalji. In tako je tudi pri policijskih pregonih.

Policaj po gasu, mulc po gasu, policaj še bolj po gasu, mulc še bolj po gasu, potem je pa nesreča tu. Pa ne nastrada vedno kršitelj, pogosto tudi slučajno mimoidoči, policaji sami, sopotniki…tudi policaj med lovom ne vozi popolnoma nič bolj varno, kot pa lovljeni. 100km/h skozi ozke vaške ulice je izzivanje nesreče in je enako nevarno, če to počne mulc ali pa policaj. Že videno

Zaradi enega navadnega prekrška (tudi če je izplen v eur troštevilčen) se po moje pa res ne splača smrtno ogrožat vse okoli sebe, ampak policaji ti in še nekateri ste pač drugačnega mnenja.

Pa ne mi zdej da bi se moral sam ustavit. Ja, moral bi se ampak se ni. Kaj pa sedaj? Ga lovit toliko časa da se ubije? Verjetnost za to je med lovljenjem velika. Jaz pravim da NE, policaji, ti in tvoji somišljeniki pa da JA. Lani je policaj na njivi povozil peš bežečega mulca, samo zato, da mu je potem lahko pokasiral. Saj kako ga bi ga pa drugače ujel? Bi bilo bolje da bi ga pustil, ko pa da je kasiral in mulca pohabil? Jaz pravim da ja, policaji, ti in somišljeniki pa najbrž da ne. ker…..bla bla..

Saj sedaj policaji in država že jamrajo, koliko je letos več smrtnih žrtev kot lani. Najbrž mislijo to izkoristit za ponovni dvig kazni (seveda tistih prekoračitev do 20km) kjer se največ pokasira, niso pa nevarni.
Da pa je bilo lani najmanj nesreč prav med policijsko stavko, pa ne bodo omenjali.

Nič ne priznam, da bi policaj moral ravnati drugače. Odgovorila sem na vprašanje, ki si ga zastavil, ki je teoretično in ravno tako neumno, kot moje vprašanje, ki sem ga jaz zastavila tebi.
Nihče ne vidi v prihodnost, vsi lahko samo predvidevamo. In če vidiš, da nekdo vijuga po cesti, boš najprej pomislil – kaj? To, da ga ne smeš ustaviti, ker ti bo hotel pobegniti, ali to, da bo vsak čas zapeljal v jarek ali v nasproti vozeče vozilo?
In če bi ga poskušal ustaviti in videl, da je tip začel skakati po gasu – boš na podlagi tega sklepal, da bo varno pripeljal do doma, ne glede na to, če ga pustiš pri miru? Izkušnje kažejo drugače. Ko nekdo ZAČNE bežati pred policijo – sploh če je pijan – za ovinkom niti slučajno ne zabremza in vozi lepo naprej, ampak še naprej divja.
Še celo tako je, da včasih napr. mularija, ki vidi ob cesti policijski avto, lepo pelje mimo, za prvim ovinkom pa panika in gas do konca, “da ne bi slučajno šli za nami”! Tako je to!

Pa se povsem strinjam, da tudi policaji delajo napake in da postopajo včasih zelo narobe, sploh tisti primer s skuterjem, ko je policaj zaprl pot. Ampak to ne pomeni, da zaradi nekaterih primerov zdaj ne bi smeli ustavljati voznikov, ki ogrožajo ostale.

Še nekaj mi ni jasno. Ves čas zagovorniki pijanih voznikov ponavljate, da gre pri vožnji pod vplivom alkohola za navaden prekršek. Kakšen prekršek, zaboga? Se sploh zavedate, kaj pijani vozniki delajo? Koliko tragedij so že in še bodo povzročili? In potem pričakujete, da bodo policaji pri takih kamikazah “predvidevali”, “razumeli”, “čakali”…?
Potem lahko čakajo tudi pri ropih! Da si voznik, ki je prestrašen izgubil živce, ja ne bo kaj naredil! Da ne bo zapeljal s ceste! OK, počakajmo, da se bo nekje ustavil, pa ga bomo takrat ujeli!

Meni je grozno, ker je ta fant moral umreti. Ni pa umrl zaradi policajev, ampak zaradi alkohola, ki mu je zameglil razum.

Ne rečem, da kdaj policija ni pretirano ukrepala.
Ampak v popolnosti se strinjam z ABe, ki je v nasprotju z nekaterimi na kulturen način izrazila svoje mnenje, kateremu se pridružujem ne samo jaz, ampak ogromno ljudi, ki jim na misel ne pride, da bi volan prijeli v opitem stanju.
Pa kaj bi zdaj policija morala kar pri miru pustiti vse pijančke za volanom? Pa ljudje, kje imate pamet?

Torej, če bi fant ne pil, ne bi divjal, ne bi ga lovila policija, se ne bi zaletel in bi nocoj živ šel spat, a ne?
Seveda je škoda mladega življenja, vendar tisti trenutek ko je vinjen sedel za volan, se je šel rusko ruleto in na žalost zgubil…Še sreča, da v smrt na svoji poti ni spravil še koga drugega.

No prav, če ne priznaš, tudi policaji ne bodo priznali, da so naredili kaj narobe, policaji bodo še vedno lovili, ljudje pa zaradi lova umirali.
Zgoraj je en lepo napisal, da bi v imenu varnosti pobijali.

Neuma ali naivna si, če misliš, da bi policaj lahko bežečega ustavil. Od zadaj? Le kako? Za njim je divjal, da je sešteval vse prekrške, kolikokrat je sekal ovinek, prevozil črto, stop znak…. da bi mu to potem zaračuna. Od zadaj bežečega ne more ustavit nikakor. Tudi zajca ne ustaviš, če tečeš za njim. Bi ga moral vsaj prehiteti, ampak to je na tistih cestah in teh hitrostih nemogoče.

Evo tu imaš še en tak primer lova s smrtnim izidom.
http://www.rtvslo.si/crna-kronika/ravnanju-policije-price-oporekajo/78831

Ja, vožnja pod vplivom alkohola je samo prekršek, tako kot prehitra vožnja, zaradi katere umre še veliko več ljudi. No pa ti povej, koliko tragedij so pa pijani povzročili v primerjavi s treznimi?
Statistika pravi, da je bilo lansko leto 22037 prometnih nesreč, pijanih povzročiteljev pa 1834. Pa računaj da se tudi pijanim dogajajo nesreče iz istih vzrokov, kot treznim, recimo zapeljejo na spolzko cesto, pa jih odnese, spregledajo kaj….
Nesreč, kjer lahko rečemo da je vzrok alkohol je le par procentov.

No koliko roparjev so pa dobili tako, da so se lovili za njimi? hehe še nobenega. Njih znajo dobiti tudi ko ne vedo registrske tablice. Ampak to se že kazniva dejanja, ne pa prekrški.

Seveda je grozno, da je fant umrl. Seveda nosi svoj del odgovornosti za svojo smrt. Ampak če se policaji nebi podili za njim, bi bil danes še živ.

Saj vemo, policaji bodo v želji za pisanjem kazni in filmski vožnji, takšni, kot so jo videli pri svojih ameriških vzornikih v hollywoodskih filmih še vedno lovili, ljudje pa še naprej zaradi tega umirali. . Policija pa policaje ščiti ker s tem fajn zasluži. Tistemu , ki je na njivi povozil mulca se mu ni treba nati nobene kazni, so mu kolegi policaji napisali da ni nič kriv.

Pa med žrtvami niso samo kršitelji, so tudi slučajno mimoidoči, sopotniki in tudi policaji sami, no saj pred par meseci sta že dva policaja pristala v bolnici, zaradi nespametnega lovljenja nekoga, ki še pijan ni bil, samo prestrašen. In kdor je prestrašen pač beži. pa enkrat drugič so nekoga nedolžnega spravili s ceste, no šele potem so pregon prekinili, kršitela po potem kasneje poiskali doma. A pred nesreči ga pa niso znali?

Skratka, jaz takšnim pregonom pri katerih prihaja do resnega ogrožanja kršitelja, slučajno mimoidočih, sopotnikov…. nasprotujem. Saj tako pravi tudi zakon, ampak ga policaji ne spoštujejo. Vi bi pa v imenu varnosti pobijali. No kako bi pa tisti v Velenju ustavil tista dva na motorju če ne tako, da jima je zaprl pot? Za vas je bil tisti nič krivi policaju nasprotivozeči, ki je zapeljal s ceste, da se je izognil čelnemu trčenju s policajem ki je tudi norel za nekom samo kolateralna škoda.

Tudi tvoj otrok bo mogoče kdaj zbežal v strahu pred kaznijo , Me zanima, če boš takrat še zagovarjala lov dokler se nekdo ne skanta do smrti.

Glej, nikakor ne prideva na isto valovno dolžino – to nama je obema jasno, kajne.

Še enkrat: Žal mi je tega fanta, res mi ga je žal. Žal mi je, da je pohodil gas in letel v smrt.

Srčno upam, da moj otrok nikoli ne bo bežal pred policaji. Ali bil v avtu s takšno kamikazo. Pa še bolj, da ne bo sam kriv za smrt nedolžnih ljudi, ki bi jim prekrižal pot.


Tudi jaz upam da ne, ampak če se pa to vseeno zgodi , pa verjemi, da ima veliko več šans da preživi če policaj ne bo šel za njim, kot pa če se bo zapodil za njim.

Pa ne mislit, da bo šel policaj za njim zato, da bi ga zaustavil, to itak od zadaj ne more. Za njim bo divjal , da mu bo štel prekrške, kolikokrat je kje prevozil kakšno črto, sekal ovinek, neupošteval kakšen znak… in na koncu izstavil položnoco s 4 ali 5 mestno številko. registrsko si je pa itak zapisal že takoj. Samo če nebi šel za njim, bi bila cifra na položnici precej manjša. Za to se gre. Da pa pri lovu življensko ogroža vse po vrsti, pa zanj ni pomembno.

Pa ne mislit da tvoj otrok ne bo nikoli naredil nobenega prekrška oziroma se v vsaki situaciji racionalno obnašal. Vse se lahko zgodi, mogoče celo tebi, čeprav si danes prepričana, da se ti ne more. V paniki in strahu se ljudje ne obnašajo racionalno in premišljeno. Pa saj vidimo, realnost je taka, da ljudje bežijo. (bežijo celo policaji potem ko povzročijo nesrečo, tudi to smo že doživeli, pa ne samo enkrat.)

Tu imaš en lep posnetek lova
http://www.youtube.com/watch?v=8em0R4DVi8M
A misliš da bi motorist vozil tako kot je, divjal prehiteval, če nebi imel policaja za ritjo? Zagotovo ne. In kolikokrat je policaj prehiteval v škarje, izsiljeval, iz levega pasu zavil desno… Vse te prekrške, ki jih je policaj preštel in kasiral v podnapisih, je storil tudi policaj. no policaj še kakega več in bolj nevarnega. Pa 100km/h po ozki vaški ulici. Motorist bi se koloni vrtčevskih otrok, če bi bili slučajno na sprehodu v tisti ulici še lahko nekako izognil, ker je gibčen, policaj v avtu pri 100km/h pa nemogoče. Bi jih zradiral kot muhe po cesti. Tista baba se je še stisnila ob transformator, da je policaj šel z širokim avtom mimo, vrtčevski otroci pa .. nemogoče. In kako ti misliš da bi policaj z avtom ujel in ustavil motorista? Imaš kakšno idejo? Nemogoče, kvečjemu če se motorist skanta ali pa mu zmanjka bencina, to zadnje je malo verjetno. In ker se policaji niso mogli pohvalit z posnetkom, kako so ga ujeli sklepam da je motorist lepo zapeljal na kakšno ozko, poljsko pot ali njivo, kamor policaj z avtom za njim ne more. Pa je bilo konec lova. Takrat k sreči brez nesreče. In če gledam posnetek sem prepričan da je policaj ogrožal druge veliko bolj kot motorist.
Pa ne mislit da ga policaji kljub temu, da jim je motorist takrat najbrž ušel niso našli in napisali položnice.
So ga našli, (a je problem po registrski) vendar je bil znesek na položnici nekajkrat višji, kot pa če bi zapisali samo prvi prekršek, in ga nebi lovili in hkrati ogrožali vse po vrsti.
A sem se kje zmotil?

Verjetno je imel pri sebi marihuano in je zato zbežal, seveda ne da sklepam, poznal sem ga osebno. V naši bedni državi dobiš za takšno malenkost tudi po 500€.

Vztrajam pri prvi osebni izpovedi in AMEN!!!!

Ali je bilo vredno vzeti mlado življenje?Oni polismeni so zato na cesti,da se jih manj ubije na cesti,vsaj mislim tako,ne pa več!

Policaj more biti tudi člove,ne pa samo gocvedo podivjano na cesti.Dirka je bila ponoči,otrok ni bilo na cesti,tako da mi tukaj eni v tem konkretnem primeru ne blefirajte.Kako vam bi bilo,če bi bil to vaš sin,ko bi ga na tako bizaren način ob življenje spravili policaji?

Fant ima ime MATEJ (ga ne poznam,da ne boste mislili),kdo pa sta bila ta dva”junaka”?Zakaj o tem ne vem nič,če sta bila tako prfektna uslužbenca slovenske policije,no saj sta še?!

Mavrični,kaj je večji zločin uboj mladega fanta,ki bi se ga dalo še s kakšni drugim prijemom dobiti ali to,da je pred njima bežal?

Poznam primer,ko je fant bežal z motorjem,samo zato,ker ta ni bil popolnoma brezhiben in dva policaja,sta se izživljala nad fantom do kraja.Ne bi o tem,ker je bila zadeva v našem koncu prepoznavna in ona dva za poškodbe nikoma ništa nista odgovarjala,zneski kazni v nebo,njune laži do stratosfere……
Še državno tožilstvo je bilo na njuni strani,tako ,da hvala lepa za takšne resnice,ko ni poštenja in zakona!

New Report

Close