Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 4 otroci s posebnimi potrebami v eni družini

4 otroci s posebnimi potrebami v eni družini

Dobro in realno napisano!!!
Tale post bi si moral prebrati vsak, preden se odloči za žicanje in tudi vsak, ki se odloči za doniranje …

Sicer doniram in to redno, vendar nikoli za ljudi, vedno le društvom proti mučenju živali in društvom za zaščito živali.

Žival za razliko od človeka nima razuma, ki naj bi ji preprečeval nekontrolirano razmnoževanje, čeprav niso optimalni pogoji za razmnoževanje. Razum naj bi imeli ljudje (ampak očitno ga nimajo).

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=5963530

takoj se nabere če je najemnina in ni lastniško[/quote]
Ravno ta link gledam, pa še v centru Lj. se jim ne nabere 200 eur stroškov/mesec (z intwrnetom,brez najemnine). Pa če si v kakšni vasi (pri nas npr. večje naselje, vse pri roki) pa je najemnina za lepo urejeno opremljeno stanovanje, 53 kvadratov- 200 eur. Elektrika 50, 60, ogrevanje 40, smeti, kanalizacija rtv. Torej bi nekako 100 eur ostalo. Pa mislim da bi se dalo najemnino še ceneje dobit – ni pa center Lj.[/quote]
Mi imamo v Domžalah za 2-sobno stanovanje 55m2 strošek upravnika cca 180 evrov in elektrike cca 40 mesečno. Najemnina za tako stanovanje je pa takoj kakih 300 evrov. To so pač cene v urbanem okolju (v centru Ljubljane še precej več), taka družina si pač ne more privoščit živet nekje bogu za hrbtom, kjer nimajo štacune, šole, zdravnika … na peš razdalji. Pa čeprav bi bilo ceneje.

Se še spomnite zgodbo o sirovih štručkah. Jaz se jo zelo dobro spomnim.
In od takrat me take mame (ki izpostavljajo sebe in svoje mladoletne otroke) ne prepričajo več!


Ravno ta link gledam, pa še v centru Lj. se jim ne nabere 200 eur stroškov/mesec (z intwrnetom,brez najemnine). Pa če si v kakšni vasi (pri nas npr. večje naselje, vse pri roki) pa je najemnina za lepo urejeno opremljeno stanovanje, 53 kvadratov- 200 eur. Elektrika 50, 60, ogrevanje 40, smeti, kanalizacija rtv. Torej bi nekako 100 eur ostalo. Pa mislim da bi se dalo najemnino še ceneje dobit – ni pa center Lj.[/quote]
Mi imamo v Domžalah za 2-sobno stanovanje 55m2 strošek upravnika cca 180 evrov in elektrike cca 40 mesečno. Najemnina za tako stanovanje je pa takoj kakih 300 evrov. To so pač cene v urbanem okolju (v centru Ljubljane še precej več), taka družina si pač ne more privoščit živet nekje bogu za hrbtom, kjer nimajo štacune, šole, zdravnika … na peš razdalji. Pa čeprav bi bilo ceneje.[/quote]
V centru mb so cene precej nizje. Ali kaksna murska sobota. Vse pes dostopno. Kot da je sola, zd in trgovina samo v ljubljani.

To je neumen komentar; se zavedate, da bi po vaši logiki vsak, ki ima npr. višji IQ od vašega potem lahko rekel, da je vas treba dat sterilizirat, ker ste podstandardni? Ali pa nekdo, ki se je rodil premožnejšim staršem in ima zato večji kapital od vas? Ali pa nekdo, ki ima modre oči in blond lase, medtem ko imate vi židovske prednike?[/quote]

Lej, glih kakorkoli se že grozno sliši – v živalskem svetu tudi preživi le najmočnejši, a ne?

Samo človeku je treba vedno do nezavesti pomagati – ali z umetno oploditvijo, z ohranitvijo življenja bolniku z boleznijo zaradi katere bi bilo mogoče še najboljše, če bi ga pustili mirno oditi, ko pride čas za to, pa do tistih, ki se razmnožujejo ne glede na to, da imajo že sami takšne in drugačne “posebne potrebe”.

V tem primeru pa verjamem, da nadebudna starša nista mogla opazit posebnih potreb pri svojih otrocih, če jih je rojevala praktično enega za drugim od 18. do 23. leta. Se vam ne zdi že to samo po sebi zaskrbljujoče?

Kaj, ko bi vsi skupaj nehali filozofirati in rajši nakazali 10 eurov, pa če bo to za par paketov riža ali pašte, za eno šteko mleka ali pa za eno vazo Nutelle, da bodo ubogi otroci vsaj dvakrat pojedli košček kruha, namazan z nutelo. Verjemite, saj jim ne bo ratalo, da bi jo jedli vsak dan. In kakorkoli že, če pišete o razmnoževanju, otroci niso krivi, da so se rodili na ta svet in treba jim je pomagati!

Jaz ne, hvala.
Naj se obrne na humanitarne organizacije in očeta naj prijavi, da ne plačuje preživnine.
Otroke sta naštepala sama.
Sociale in trkanja na vest z lačnimi otroki imam počasi dovolj.
Itak žensko že 13 let živi država, saj ni zaposlena.
Kaj hudiča bi ji še lahko dali?

In, si jim že nakazala?

Takemu, ki se mu ne da dopovedat kaj je prav in kaj ne, je izgovor vedno filozofiranje. Pa faušarija in podobno.

Otrokom s posebnimi potrebami pripada dodatek za nego. Nižji 100 evrov, višji 200. Do višjega verjetno niso upravičeni (kriteriji so res visoki), do nižjega pa morajo biti, če so na posebni šoli. Pri štirih otrocih s posebnimi potrebami si skoraj ne znam predstavljati, da mama ne bi bila upravičena do nadomestila za izgubljeni dohodek. Na CSD nihče mami ni pomagal do teh transferjev? Že samo to bi bilo 1000 evrov na mesec. Plus še otroški dodatek. Plus še očetova preživnina. Potem bi že bili na spodobnem znesku.


V članku piše: “Preživljajo se s 415 evri socialne pomoči in 513 evri otroškega dodatka.” Ob tem ženska seveda “pozabi” povedati, koliko v povprečju dobi od očetove preživnine, enkratnih denarnih pomoči, rednih pomoči Karitasa in Rdečega križa in tako naprej.

Če bi očetovo neplačevanje preživnine prijavila, bi od preživninskega sklada dobivala denar, oni pa bi terjali očeta in bi plačeval. Mene osebno zelo moti, da ji je bolj pomembno, da je z očetom otrok v dobrih odnosih (beri: da mu da mir in se z njim ni treba spravljati v konflikte), kot pa to, da so otroci lačni in da jim oče otrok ne prispeva, kar bi moral.

Ta mama ni samohranilka, ampak ena od mnogih tistih, ki ni naredila vsega, kar bi morala, da bi lahko preživljala svoje otroke. Očeta bi morala prijaviti, pa bi imeli 300 evrov več na mesec.

Strinjam se s tem, da je otrokom treba pomagati, da je treba pomagati vsem ljudem v hudi stiski. Sem tudi proti kakršnemukoli obsojanju ljudi zaradi tega, ker imajo toliko otrok, kolikor jih imajo ali zaradi tega, ker ne morejo imeti dobro plačanega dela ali zaradi tega, ker imajo njihovi otroci posebne potrebe ali celo zaradi tega, ker si nekateri aavtorji tekstov tule kar sami izmišljajo neke karakteristike, ki jih potem obsojajo. Sem tudi odločno proti temu, kar nekateri tule zahtevate, namreč, v zameno za svoj “humanitarni” prispevek bi radi popolno razgaljenje bede neke družine v javnosti in nekateri celo pravico, da jim pridete solit pamet s svojimi nasveti,. Vseeno pa menim, da je pred fehtanjem za denar treba narediti vse, da se izterja denar, ki otrokom po sklepu sodišča pripada.

Se opravičujem, ker to temo smetim s svojim soljenjem pameti, a napisala sem zato, ker to ni edini tak primer, ko mama zaradi “dobrih odnosov z očetom otrok” ne opravi svojega dela, torej ne izterja od očeta otrok preživnine zanje.


V članku piše: “Preživljajo se s 415 evri socialne pomoči in 513 evri otroškega dodatka.” Ob tem ženska seveda “pozabi” povedati, koliko v povprečju dobi od očetove preživnine, enkratnih denarnih pomoči, rednih pomoči Karitasa in Rdečega križa in tako naprej.[/quote]

O tem tudi pišem. Zakaj ima ženska sploh socialno pomoč, če bi ji moralo pripadati nadomestilo za izgubljeni dohodek in dodatki za nego, najmanj nižji dodatki?


Mi imamo v Domžalah za 2-sobno stanovanje 55m2 strošek upravnika cca 180 evrov in elektrike cca 40 mesečno. Najemnina za tako stanovanje je pa takoj kakih 300 evrov. To so pač cene v urbanem okolju (v centru Ljubljane še precej več), taka družina si pač ne more privoščit živet nekje bogu za hrbtom, kjer nimajo štacune, šole, zdravnika … na peš razdalji. Pa čeprav bi bilo ceneje.[/quote]
V centru mb so cene precej nizje. Ali kaksna murska sobota. Vse pes dostopno. Kot da je sola, zd in trgovina samo v ljubljani.[/quote]
Če še enkrat prebereš moj komentar, sem za primer navedla Domžale. Ljubljana je bila omenjena v smislu, da je pa tam še dražje.

Kot mama gibalno oviranega otroka z možgansko okvaro, ki mora, mimogrede, na dan jemati, pazi zdaj, 5 različnih zdravil, lahko rečem, da malo poznam razmere okrog tega dodatka za nego. Glede na to, da je gospa sama izjavila glede otrok, da so, citiram: ” Samostojni in lahko poskrbijo sami zase” , ne verjamem, da bi lahko dobila dodatek za nego otroka, ki potrebuje posebno nego in varstvo, saj ga njeni po njeni izjavi ne. Nižji dodatek znaša 100 eur, tega mi dobivamo, predvsem zaradi gibalne oviranosti. Za višji dodatek za nego je pa treba še marsikaj hujšega, kot pa ima težav naše dete. Nadomestilo za izgubljeni dohodek bi ji po pripovedovanju mam, ki ga imajo, pripadalo samo v primeru, ko bi kateri od otrok imel takšne težave, da bi bil upravičen do višjega dodatka za nego in varstvo in bi mama zaradi skrbi zanj bila prisiljena zapustiti trg dela.

Tako da menim, da po napisanem sodeč ta mama ne more kaj dosti računati na te omenjene dohodke. Seveda pa se lahko motim.

Kje je pa plačilo za izgubljeni dohodek?
Pravica do delnega plačila za izgubljeni dohodek je namenjena tudi enemu od staršev, ki doma neguje in varuje dva ali več otrok z zmerno oziroma težjo motnjo v duševnem razvoju ali zmerno oziroma težjo gibalno oviranostjo.
Eden od staršev (mati ali oče otroka), v tem primeru prejema nadomestilo plače v višini 734,15 evrov mesečno, po zakonu pa mu pripada tudi dodatek za nego otroka.

Pri tej zgodbi, ki za otroke prav gotovo ni srečna, nekaj manjka.

Ti otroci morajo imeti kar nekaj težav, ker drugače ne bi obiskovali posebnih šol. Danes za manjše težave ne gre otrok v posebno šolo, mora biti res nekaj hudo narobe. Za nekaj hudo narobe pa mora biti zraven nižji dodatek. Napisala sem, da so kriteriji za višji zelo visoki in da zato ta ne pride v poštev. Vem pa, da včasih na dva otroka z nižjim dodatkov dajo mami nadomestilo za izgubljeni dogodek (to drugače dobijo samo mame otrok z višjim dodatkom). Zato sem napisala, da če dajo za dva otroka s PP, potem za štiri še prej.

Tukaj marsikaj ni jasno. Zveza prijateljev mladine malo spremeni zgodbo, da družina ne bi bila tako prepoznavna, v tem spreminjanju pa pride potem do nedoslednosti, ki zgodbo delajo manj verjetno. Danes se sistem trudi, da gre čim več otrok v običajne osnovne šole, zato težko verjamem, da imajo ti otroci tako malo težav, da ne bi niti nižjega dodatka dobili.

Pa ne moreš eni ubogi mamici, ki je je ena sama poštenost, pripisat česa takega. Zamolčala že ne bi, ane? Mogoče je samo kaj “pozabila” povedat. Saj ni prva s slabim spominom.

Ker pri nas, če naštepaš 4 otroke, si kar avtomatično pošten in ti bodo tujci težili, da nehaj filozofirat, ampak se raje skeširaj. Veš kaj, tista, ki hoče, da neham filozofirat in se skeširam? Skeširam tistih 10 eur, ampak v zameno bo delala za to pri meni toliko časa, kot moram jaz, da jih zaslužim. Al pa naj pride tista, ki od mene hoče, da kaj nakažem. Ni panike. To pa lahko.
Kako si upate vi meni govorit, kam naj nakažem svoj denar in česa ne smem počet za svoj denar? Vrh glave imam poštenih slovenskih državljanov, ki bi še lastno babico nategnili, ker pač tajkuni tud nategujejo in tepcev, ki poskušajo zbujat slabo vest zato, ker folk noče bit več nategnjen.

Zdaj ste zvišali licitacijo s pet na deset evrov. Bi kdo ponudil zbujanje slabe vesti za 20?

Pa ne moreš eni ubogi mamici, ki je je ena sama poštenost, pripisat česa takega. Zamolčala že ne bi, ane? Mogoče je samo kaj “pozabila” povedat. Saj ni prva s slabim spominom.

Ker pri nas, če naštepaš 4 otroke, si kar avtomatično pošten in ti bodo tujci težili, da nehaj filozofirat, ampak se raje skeširaj. Veš kaj, tista, ki hoče, da neham filozofirat in se skeširam? Skeširam tistih 10 eur, ampak v zameno bo delala za to pri meni toliko časa, kot moram jaz, da jih zaslužim. Al pa naj pride tista, ki od mene hoče, da kaj nakažem. Ni panike. To pa lahko.
Kako si upate vi meni govorit, kam naj nakažem svoj denar in česa ne smem počet za svoj denar? Vrh glave imam poštenih slovenskih državljanov, ki bi še lastno babico nategnili, ker pač tajkuni tud nategujejo in tepcev, ki poskušajo zbujat slabo vest zato, ker folk noče bit več nategnjen.

Zdaj ste zvišali licitacijo s pet na deset evrov. Bi kdo ponudil zbujanje slabe vesti za 20?[/quote]

Mama ni tukaj ničesar zamolčala, ker mama ni sestavljala te zgodbe. ZPM jo je.

Mama tukaj gotovo rabi pomoč in je gotovo v hudi stiski. Tebi nihče ni rekel, da moraš pomagati. Pomagal bo tisti, ki bo hotel. Jaz bom. Ampak v upanju, da se bo vključila tudi država in uredila razmere v tej družini. In poskrbela, da bo družina dobila transferje, ki ji zaradi težav otrok pripadajo.

Pa ne moreš eni ubogi mamici, ki je je ena sama poštenost, pripisat česa takega. Zamolčala že ne bi, ane? Mogoče je samo kaj “pozabila” povedat. Saj ni prva s slabim spominom.

Ker pri nas, če naštepaš 4 otroke, si kar avtomatično pošten in ti bodo tujci težili, da nehaj filozofirat, ampak se raje skeširaj. Veš kaj, tista, ki hoče, da neham filozofirat in se skeširam? Skeširam tistih 10 eur, ampak v zameno bo delala za to pri meni toliko časa, kot moram jaz, da jih zaslužim. Al pa naj pride tista, ki od mene hoče, da kaj nakažem. Ni panike. To pa lahko.
Kako si upate vi meni govorit, kam naj nakažem svoj denar in česa ne smem počet za svoj denar? Vrh glave imam poštenih slovenskih državljanov, ki bi še lastno babico nategnili, ker pač tajkuni tud nategujejo in tepcev, ki poskušajo zbujat slabo vest zato, ker folk noče bit več nategnjen.

Zdaj ste zvišali licitacijo s pet na deset evrov. Bi kdo ponudil zbujanje slabe vesti za 20?[/quote]

Mama ni tukaj ničesar zamolčala, ker mama ni sestavljala te zgodbe. ZPM jo je.

Mama tukaj gotovo rabi pomoč in je gotovo v hudi stiski. Tebi nihče ni rekel, da moraš pomagati. Pomagal bo tisti, ki bo hotel. Jaz bom. Ampak v upanju, da se bo vključila tudi država in uredila razmere v tej družini. In poskrbela, da bo družina dobila transferje, ki ji zaradi težav otrok pripadajo.[/quote]

Mi je prav vseeno, kdo je idejni nategator. Eni al drugi, isto sranje. Ne prvi ne zadnji. Če se je slučajno naredilo, da je gospa živela svoje življenje odgovorno in je kljub temu zagustilo, je pač kolateralna škoda ostalih nategatorskih žicarjev. Ampak nekako se zdi, da svojega življewnja vendarle ni živela zadosti odgovorno, da si lahko nekdo tule jemlje pravico, da tiste, ki dvomijo označuje s kaj vem že čim. In vsakemu povem: živi kakor hočeš, ampak če ti zagusti, ne hodi javkart, ampak se znajdi kot veš in znaš.

In ja, tule nekdo vsem govori, naj utihnejo pa plačajo.

Mama ni tukaj ničesar zamolčala, ker mama ni sestavljala te zgodbe. ZPM jo je.

Mama tukaj gotovo rabi pomoč in je gotovo v hudi stiski. Tebi nihče ni rekel, da moraš pomagati. Pomagal bo tisti, ki bo hotel. Jaz bom. Ampak v upanju, da se bo vključila tudi država in uredila razmere v tej družini. In poskrbela, da bo družina dobila transferje, ki ji zaradi težav otrok pripadajo.[/quote]

Mi je prav vseeno, kdo je idejni nategator. Eni al drugi, isto sranje. Ne prvi ne zadnji. Če se je slučajno naredilo, da je gospa živela svoje življenje odgovorno in je kljub temu zagustilo, je pač kolateralna škoda ostalih nategatorskih žicarjev. Ampak nekako se zdi, da svojega življewnja vendarle ni živela zadosti odgovorno, da si lahko nekdo tule jemlje pravico, da tiste, ki dvomijo označuje s kaj vem že čim. In vsakemu povem: živi kakor hočeš, ampak če ti zagusti, ne hodi javkart, ampak se znajdi kot veš in znaš.

In ja, tule nekdo vsem govori, naj utihnejo pa plačajo.[/quote]

Ampak za otroke gre tukaj, ne zanjo. Otroci niso krivi za njeno neodgovornost. Če bi šlo za tvoje otroke in bi ti bila neodgovorna mama (na srečo nisi), si ne bi želela, da bi nekdo pomagal tvojim otrokom? Otroci niso krivi. Je pa kriva država, ker nima nobenega mehanizma, da bi starše prisilila k večji odgovornosti.

Mi je prav vseeno, kdo je idejni nategator. Eni al drugi, isto sranje. Ne prvi ne zadnji. Če se je slučajno naredilo, da je gospa živela svoje življenje odgovorno in je kljub temu zagustilo, je pač kolateralna škoda ostalih nategatorskih žicarjev. Ampak nekako se zdi, da svojega življewnja vendarle ni živela zadosti odgovorno, da si lahko nekdo tule jemlje pravico, da tiste, ki dvomijo označuje s kaj vem že čim. In vsakemu povem: živi kakor hočeš, ampak če ti zagusti, ne hodi javkart, ampak se znajdi kot veš in znaš.

In ja, tule nekdo vsem govori, naj utihnejo pa plačajo.[/quote]

Ampak za otroke gre tukaj, ne zanjo. Otroci niso krivi za njeno neodgovornost. Če bi šlo za tvoje otroke in bi ti bila neodgovorna mama (na srečo nisi), si ne bi želela, da bi nekdo pomagal tvojim otrokom? Otroci niso krivi. Je pa kriva država, ker nima nobenega mehanizma, da bi starše prisilila k večji odgovornosti.[/quote]
In kako si predstavljate, da bo donacija v resnici pomagala otrokom? Če imajo neodgovorne starše, je tole blažev žegen.

Zakaj te akcije nikoli niso za ostarele ljudi? Sploh take, ki živijo sami, z zelo nizko pokojnino, pa nimajo še x nekih dodatkov zraven, ki se jih dobi pri otrocih?

Zakaj so za fehtanje denarja primerne samo zgodbe, kjer so zraven otroci? Neka mama, oče si bo bistveno prej lahko dobil delo za nekaj dodatnih evrov, kot ostareli človek.

Vedno samo otroci, otroci – ja, ti res niso sami krivi, ampak za njih je presneto dobro poskrbljeno v primeru z marsikaterim ostarelim človekom, ki pa RES nima česa dati v lonec, pa se zato nikomur ne smili, če pa nimaš za nutello, je pa to že katastrofa.

Mi je prav vseeno, kdo je idejni nategator. Eni al drugi, isto sranje. Ne prvi ne zadnji. Če se je slučajno naredilo, da je gospa živela svoje življenje odgovorno in je kljub temu zagustilo, je pač kolateralna škoda ostalih nategatorskih žicarjev. Ampak nekako se zdi, da svojega življewnja vendarle ni živela zadosti odgovorno, da si lahko nekdo tule jemlje pravico, da tiste, ki dvomijo označuje s kaj vem že čim. In vsakemu povem: živi kakor hočeš, ampak če ti zagusti, ne hodi javkart, ampak se znajdi kot veš in znaš.

In ja, tule nekdo vsem govori, naj utihnejo pa plačajo.[/quote]

Ampak za otroke gre tukaj, ne zanjo. Otroci niso krivi za njeno neodgovornost. Če bi šlo za tvoje otroke in bi ti bila neodgovorna mama (na srečo nisi), si ne bi želela, da bi nekdo pomagal tvojim otrokom? Otroci niso krivi. Je pa kriva država, ker nima nobenega mehanizma, da bi starše prisilila k večji odgovornosti.[/quote]

Ja, kriva je država. In država smo ljudje. In isti del države, ki zdaj tuli, naj plačam, kolje socialne delavke, ki odvzemajo otroke najhujšim primerom, tako da si nihče niti v najhujših primerih mignit ne upa. Pomagat pa ne morem. Vsekakor pa, kot že prej omenjeno, ne morem pomagat tako, da bi jim kaj dolgoročno pomagalo.
Saj vem, da taka zbiranja ciljajo na komplekse zafrustrirane matere Tereze, ki niti niso redki, na vse pa pač ne deluje.

Saj vem, da je vprašanje retorično, pa vseeno odgovarjam. Ker se zadeva brez srčkanih malih obrazkov slabo prodaja.

New Report

Close