Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 40 dni brez alkohola?

40 dni brez alkohola?

40 dni brez alkohola? Jaz sem že vse življenje brez, pa mi nič ne manjka!

A potem samo kadiš ?

Ne, samo klepetam v družbi in to je vse. Nič ne pijem in nič ne kadim!

To je zelo omejeno razmišljanje. Verjetno veš, da ogromno ljudi samo v Sloveniji trpi zaradi posledic zlorabe alkohola. Eno je, naj bi s to akcijo opozorili na ta problem, drugo je, naj bi bili solidarni z ljudmi, ki trpijo za posledicami alkohola, tretje (in po mojem mnenju najtežje) pa je to, naj bi ljudje na ta način tudi sami videli, ali so od alkohola odvisni ali ne (čeprav je Rugelj rekel, da če si lahko 3 mesece brez alkohola, nisi alkoholik – sama se s tem sicer sploh ne strinjam …). In če bi se v času akcije na to skoncentrirala, bi opazila, da je OGROMNO ljudi v Sloveniji, ki se iz akcije norčuje, ter pripominja, da so lahko vsak trenutek brez alkohola in bla, bla, bla, ampak sodeluje pa nihče!

Akcija je opomin alkoholni Sloveniji, na žalost kot opažam, zelo slab. Alkoholizem je v Sloveniji strašansko razširjen in naravnost podprt s strani vseh in vsakogar. Največkrat seveda prikrito.

Za take kot si ti, pa lahko na tej akciji sodelujejo tudi tako, da teh 40 dni alkohola NE PONUJAJO. Ali pa kako drugače sodelujejo, sem prepričana, da se da dobit kakšno delo, če bi človek le hotel…

Verjetno nikoli v življenju nisi imela opravka z alkoholom, da lahko tako “nonšalantno” in naduto odgovoriš na takšno akcijo. Žal svet ni samo tak, kot je tvoj in še dobro, da obstajajo ljudje, ki hočejo kaj narediti, da se slabe stvari poskušajo popraviti in tu res ne razumem, zakaj se je iz tega potrebno norčevati?

Jaz pa spijem tu pa tam kak kozarec vina pri kosilu, pa zdaj poleti, ko je vroče, kakšno pivo … A pol je pa z mano kaj narobe?

Mislim, sploh ne kapiram, zakaj se je treba hvalit, če ne piješ alkohola, pa če ne ješ mesa, pa če ne ješ cukra … Kot da so to kakšna herojska dejanja in smo tisti, ki normalno vse jemo in celo kak kozarec vina kdaj spijemo, kaj manj vredni …

Ko bi se le tisti, ki so te akcije najbolj potrebni, tega prvi udeležili. Se strinjam, da lahko ostali, ki nam to ni težko in se bomo pridružili, 40 dni ne ponujamo alkoholnih pijač drugim. Jaz na žalost že vem, kaj alkoholizem potegne za sabo, veliko družin pa si tega niti ne priznava. Trpljenja je pa vse preveč in to samo zato, ker je pitje alkohola nekaj najbolj samoumevnega in zaželjenega.

eni žal niso opazili, da je te akcije že zdavnaj konec…


Kako veš, da ti ne manjka, če nisi poizkusila?????
No jaz tudi ne pijem, sem pa poizkusil in vem zakaj mi ne manjka!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Za 40 dni se odpovej kakšni svoji hudi razvadi, pa boš mogoče doumela, v čem je smisel. Lahko bi bilo tudi 40 dni brez cigaret, sladkorja, bele moke, seksa, kaj jaz vem. Gre za to, da preveriš (si priznaš), če si že na stopnji zasvojenosti. Alkohol je pač posebej in javno izpostavljen zato, ker je tako razširjen med Slovenci in ker tako destruktivno vpliva še na cel kup ljudi, ki so z alkoholikom tako ali drugače povezani.

jaz sem enkrat po pomoti tukaj spodaj ko je odgovor za vpisat na vprašanje, ko odgovarjaš na sporočila, namesto 40 dni brez alkohola, napisala 40 dni alkohola :)) bistvena razlika :))

Napaka.

New Report

Close