Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 6-urni delavnik- ne zaradi otrok

6-urni delavnik- ne zaradi otrok

Ali mogoče kdo dela 6-urni delavnik, vendar ne iz naslova malih otrok.

Namreč v službi ni prav veliko dela in bi predlagala delodajalcu, da me zaposli za 6 namesto 8 ur.
Vendar pa ne vem, na kaj vse to vpliva. Kaj to pomeni za delodajalca – slabše ali boljše – .
Če ima katere izkušnje prosim za informacije. Hvala

Dobiš 3/4 bruto plače, cel prevoz, celo prehrano in pa 3/4 regresa, dopust je cel (pač dan je “vreden” 6 ur in ne 8).

Tudi delovna doba ti teče zmanjšana, torej za eno leto delovnega razmerja imaš priznanih 9 mesecev.

Mislim, da imajo prodajalke v hoferju krajši delovni čas od običajnih 40 ur na teden.

Najbrž pa veš, da če boš delala le 6 ur dnevno, da to niso polna leta za pokojnino. Tistim, ki so na tem delovniku zaradi malih otrok, plačuje za dve manjkajoči uri prispevke država (sicer minimalne), tebi jih pa delodajalec ne bo. Ne vem pa, če si jih lahko plačuješ sama.

Mislim da se da, oz. se je dalo. Imela sem sodelavko ki je delala po 6 ur in si razliko dveh ur doplačevala sama.

Lahko si razliko do polnega delovnega časa plačuješ sama. Sicer tako kot je napisala Barca.
Odmor za malico je tudi sorazmerno krajši.

Seveda si lahko doplačuje, tudi meni se je zgodilo, da sem zaposlena samo 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ostalo si doplačujem (cca 13€/mesec)

Hvala vsem za odgovore. Zdej moram pa samo še zbrati pogum in z besedo na dan.

Delodajalec pridobi, ti samo izgubiš.

Razen seveda, če je druga opcija kaka odpuščanja … drugače jaz ne bi šla v to (če res ni nujno).

Kaj pridobi delodajalec?
Delodajalcu se bolj splača imet zaposlenega 2 osebi za 8 ur kot 3 osebe za 5 ur.
Jaz bi takoj delala 6 ur dnevno, če bi mi finančno zneslo.

Definitivno se mu bolj splačata 2 osebi za 8 ur kot pa 3 osebe za 5 ur, ja.

Se pa delodajalcu bolj splača, kot navaja uten – zaradi manjšega obsega dela, imeti zaposlenega enega delavca za 6 ur kot pa enega delavca za 8 ur.

Definitivno se mu bolj splačata 2 osebi za 8 ur kot pa 3 osebe za 5 ur, ja.

Se pa delodajalcu bolj splača, kot navaja uten – zaradi manjšega obsega dela, imeti zaposlenega enega delavca za 6 ur kot pa enega delavca za 8 ur.[/quote]

Ja to seveda. Sem spregledala podatek, da je dela bolj malo….

Pozdravljeni,

jaz pa imam velik problem in nevem, kaj narediti. Delam 6 urni delavnik, malico in potne stroške mi plačuje 3/4 in še to na roko, dopust mi je dal 14 dni, regres mi bo izplačal, ampak je rekel, da mi bo to odbil pri stimulaciji, ki je procent od prodane vrednosti artikla. In še to izračunava bruto bruto. Delamo po 7 ur na dan, vmes je ena ura za malico in to šteje pod 6 urni delavnik. Zdravstvenega pregleda nismo naredili.

Na inšpektoratu ima poznanstva. Je sodeloval s politiki.

Lep pozdrav

New Report

Close