Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 600 € na mesec za tri člansko družino

600 € na mesec za tri člansko družino

No, mi smo trije odrasli in vsi konkretno jemo, pa nam za kosilo zadostuje 150g krompirja, 200g zelenjave in 150g mesa, v povprečju. Če kuham kakšno omako ali enolončnico, je mesa manj, če je tako meso, ga je mogoče malo več ali pa tudi ne. Krompirja je tudi manj v krompirjevem golažu recimo, le zelenjave se držim na teh 200g, če ne štejem solate, ki je pa tudi tam 150g na osebo. Enolončnico jemo 2 dni v tednu, včasih 3 dni, včasih pa le en dan ali noben. Dnevno vsi skupaj pojemo tudi pol kile kruha, recimo kilo sadja, prej manj, pol kile kosmičev imamo za 3-4 dni, liter mleka za kakih 5 dni in liter jogurta za dva dni. nekajkrat tedensko tudi kaj spečem, večinoma enostavna peciva.
Če računam še moževo malico v službi in sinovo v šoli, porabimo na mesec vse skupaj cca 400€ za hrano.

Kje je zdaj tista znanstvenica, ki je tukaj enkrat razlagala, kako pridela vso hrano za družino v cvetličnih lončkih na balkonu?

Ne v loncih, na eni njivici pridela vso pšenico za moko, pa krompir, zelje, fižol, skratka komplet vse na eni njivi za celo družino.

Ne v loncih, na eni njivici pridela vso pšenico za moko, pa krompir, zelje, fižol, skratka komplet vse na eni njivi za celo družino.[/quote]

Poleg tega pa še na desetih kvadratnih metrih travnika pase krave, ovce, koze, prašiče, kokoši, zajce, noje in alpake.

Mi smo kot 5 clanska druzina sfolgali skozi mesec s 600euri. Se da prezivet tudi kot 3 clanska 🙂

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Bolje je biti gospodar pekla kot suženj nebes <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Everyone has two eyes but no one has the same view.

No, mi smo trije odrasli in vsi konkretno jemo, pa nam za kosilo zadostuje 150g krompirja, 200g zelenjave in 150g mesa, v povprečju. Če kuham kakšno omako ali enolončnico, je mesa manj, če je tako meso, ga je mogoče malo več ali pa tudi ne. Krompirja je tudi manj v krompirjevem golažu recimo, le zelenjave se držim na teh 200g, če ne štejem solate, ki je pa tudi tam 150g na osebo. Enolončnico jemo 2 dni v tednu, včasih 3 dni, včasih pa le en dan ali noben. Dnevno vsi skupaj pojemo tudi pol kile kruha, recimo kilo sadja, prej manj, pol kile kosmičev imamo za 3-4 dni, liter mleka za kakih 5 dni in liter jogurta za dva dni. nekajkrat tedensko tudi kaj spečem, večinoma enostavna peciva.
Če računam še moževo malico v službi in sinovo v šoli, porabimo na mesec vse skupaj cca 400€ za hrano.[/quote]

400 eur za hrano? Pa saj nisi resna…

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Bolje je biti gospodar pekla kot suženj nebes <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Everyone has two eyes but no one has the same view.

Če boš dlje kot tri mesece brez dela, vkjuči alarm.
In če si lahko odsotna teden ali dva, si poišči čez mejo delo v negi in oskrbi starejših.

Tako boš izplavala brez večje škode, ker dlje čakati, je samomor s počasnim umiranjem.

Midva porabiva za hrano mesečno cca 400e. Veliko? Jaz sem presnojedka, on vsejedec. Ne kupujeva pa paštet in orto salamic in ne naročava hrane na dom. Sveže sadje in zelenjava imata pač svojo ceno, kuha zanj pa svojo.


V tem pa res ni nič dobrega.
Pa še drago je in popolnoma nepotrebno.


V tem pa res ni nič dobrega.
Pa še drago je in popolnoma nepotrebno.[/quote]

Ti si humurist, pa praviš da nikogar ne prepričuješ :-)))))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Ja okej, potem pa: ima se, može se.

Če nam je tako ljubše. Verjetno je z 20 evri pač lažji neki nardit kot z 0 evri.[/quote]

Z nasteim ne prisparas 20€!!pac lupetate…[/quote]

1. odpoved cajteng kar nekaj nanese, vse našteto komot 20 evrov
2. in tudi če ne bi bilo 20 evrov, ampak 1 evro – lažje je neki nardit s 601 evrom kot s 600.

Če je zaskrbljena, pač tudi par evrov nekaj pomeni in tu je pač lahko nekaj lufta. Lahko pa si še kak cajteng naroči zraven in ponudnike menja za dražje, pa še kak kredit zraven, mogoče bo potem lažje zadihala.

Eni ste tud čudni, da ne rečem kaj hujšega.

Pa kaj jamrate!
Mi smo tudi 3je in imamo skupnega dohodka 565€
Pa plačamo stanovanje, vse čeke IN ŽIVI SMO!
Ja, nekaj nanese otroški, pa malica v šoli, da slučajno komu ne bi šlo v nos.
Jemo pa veliko zelenjave, sadja in domačih juh, mineštre na 1001 način, k sreči imamo vrt in drevje, ki je letos sicer malo manj polno. Izogibamo pa se riža, testenin in kupljenih mesnih izdelkov, salame, čevapčiči in ostala navlaka so kvečjemu 2X letno. Tu in tam imamo domačega piščanca, ali zajca. Sami jih vzredimo. Svinjine ne jemo, pa nismo muslimani. 🙂 Enako je z govejim mesom. obožujemo pa solato, gobe, ajdo, sveže kumare in paradižnik…Komaj že čakamo, da bo vrt obrodil vse te dobrote…
Kaj pa se cunj tiče, nihče ne komplicira. No name stvari so enako dobre, pomembno nam je, da so čiste in še kar ok. Čistila? nič lažjega. Soda bikarbona je na 1 kg 1,20 €! In jo imaš za vse, kar hočeš očistiti! pečica, ploščice, ogledala, pipe, tla, omare,… Osebna higiena? Nič lažjega. Šamponi v litrskem pakiranju za 1,30€ jih imaš v vsaki trgovini. Bencin? no problem. Tankamo 15 € mesečno, vozimo se za najbolj nujne stvari. Vse ostalo gremo s kolesom, ali peš. Tudi v službo grem 15 km daleč s kolesom. Počitnice? veselja si ne damo vzeti. Kolo, nahrbtniki, šotori in bomo letos po dolgem in počez spoznali pomurje.
Razvajanje? Ja, tudi to imamo. Vsak drugi mesec res zapravljamo. In si privoščimo kopanje v Ptujskih termah. 🙂
Nakup kurjave in registracija? No problemo!- vrnjena dohodnina. 😀
Mah, se že dolgo ne sekiramo več. Ni vredno.
Uživamo v življenju in nam je fajn.
Lp


Pa vam res znese? Midva sva sama s sinom, položnice 200, pa če vedno kaj čez v povezavi s šolo, bencin za obvezno vožnjo v šolo in na treninge tudi 200, pa nikjer ne razmetavava, to je res tisto najosnovnejše.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Pa vam res znese? Midva sva sama s sinom, položnice 200, pa če vedno kaj čez v povezavi s šolo, bencin za obvezno vožnjo v šolo in na treninge tudi 200, pa nikjer ne razmetavava, to je res tisto najosnovnejše.[/quote]

ja, res nam znese. Sin hodi tudi k nogometu, strelskemu krožku, pa košarki. Za vse troje damo na leto 50 evrov, ker je v sklopu šole in so to le simbolični prispevki.
Če bi bili brez vrta in brez možnosti vzreje piščancev, zajcev, bi pa bilo veliko težje.Za ozimnico imamo svoje vloženo, ko je letina kuham marmelado, vložim kompote, skratka, skromni smo, pa nam kljub temu nič ne manjka. No, razen še ena zaposlitev v družini. 🙂 Ampak potem bi imeli že nadstandard, ki ga nismo vajeni. 😀
Priznam, da je včasih tesno, a se da preživeti, pa niti ne tako hudo slabo. Je pa veliko odvisno od klime v družini, od karakterja posameznikov in kaj se posamezniku zdijo prioritete v življenju. Vsak pač išče smisel v dani situaciji. Mi smo ga našli v tem, da smo skupaj in se razumemo.
Lp

Pri telefoniji se da mnogo prišparati, če nimaš še tablice in neta. Zakaj bi moral imeti sploh kdo, ki ni poslovno vezan, še na mobitelu ves internet in plačevati vse stroške in to še otrok? Da ja ne gre nikamor ven in ubode tisti krompirček, ki je lažji, če ga kupiš v mcdonalcsu. In pride potem še domov, pa še na domačem ali doma visi. A ni niekaj narobe*Seveda, avtorica, kar poslušaj tovrstnosti, boš rabila še dolgo časa, ker bi tebe trenutno potrla že pripomba “bedasto”, je tako?

Ali bo kdo otrokom povedal, da ne potrebujejo vsake 2 leti nov mobilni aparat (ki ga potem niti na 24 obrokov še ne odplačate), ker nekateri znašajo več kot evro na mesec in tehnologijo posedujejo otroci v večji meri kot nek poslovnež, ki ima v lasti posle, ki so odvisni od velikih zneskov?

Kako pa nekaj dek zadostueje krompirja in ostalega naštetega za tri, pa tudi ne vem? Je pa res odvisno, kako kdo je ter kaj.

In če je že Ariel na tapeti, ne vem, saj z njim ne rabiš biti potraten, če je izmed boljših praškov, ki jih zamenja tudi za tistega, ki je tekoči prašek, če imaš še pralni stroj, ki dela v ta namen.

Se pa strinjam, med počitnicami je možnost, da se kaj zasluži. Če ni vezano spet na področne zakonodaje države. Je začaran krog, povsod. Namesto, da denar kroži.


V tem pa res ni nič dobrega.
Pa še drago je in popolnoma nepotrebno.[/quote]

Ti si humurist, pa praviš da nikogar ne prepričuješ :-)))))[/quote]
Če se ti ob nekem mnenju na forumu počutiš prepričevanega, potem pa imaš res težave s samozavestjo. 🙂

S 600 € boste čisto v redu živeli. Jaz vem, da bi najmanj 50 € še dala vsak mesec na stran.

Mi štirje živimo z enakim mesečnim prejemkom že osmo leto, ena plača in ena invalidska v pokojnina.
Otroka imata subvencionirano malico in odkar sta dijaka, štipendiji (tudi tvoj bo upravičen, vlogo vložiš v avgustu).
S štipendijama naredita čuda; garderoba (veliko second hand), obutev, kaj za šolo (večino financirava midva), kakšno posteljnino, kdaj kino, kopališče, koncert, kavice,… Pač ne vse v enem mesecu.
Položnice imamo redno plačane, smo daleč od lačnih, res pa imamo vrt, zakon!!
Vsaj za 3, 4 dni gremo vsako poletje na dopust, celo po dan, dva smučanja smo si privoščili, dokler sta otroka še želela iti z mano.
Večji problem je bela tehnika; ko je začelo crkovati, je crknilo vse naenkrat. Bojler, hladilnik, TV, pomivalni in pralni stroj,…
Pomivalnega nismo nadomestili, hladilnik smo kupili, ostalo na bolha.podarim.

Na daljši rok je sicer problem. Ker ti, kot rečeno, začne vse crkovati, nimaš pa niti za popravila, kajšele za novo. Pa zmanjkovati začne brisač, kuhinjskuh krp, posteljnine (tu mislim na prevleke, na nove jogije ipd. še pomislimo ne), kuhinjska posoda je dotrajana, prebeliti bi bilo treba, vrata in stene, pa ograjo okrog bajte (stare bajte – da ne boš mislila, da živimo v vili, vredni četrt ali celo pol milijona). Potem to pač razdelimo na več let (seveda sami belimo, plačamo le mazerial).

S časom se navadiš. Sploh, ko gre za zdravstvene težave pri bajti in možnosti za višje dohodke skoraj ni (sama sem poleg šihta občasno še kaj zaslužila, ampak… Nisem več stara 25!)

Ob vsem tem pa sem vesela – ja, malo se tudi tolažim, a ob tem sem tudi iskreno vesela! – da sta se otroka naučila racionalno ravnati z denarjem.
Jasno jima je, da je 2€ veliko denarja, in da se imata lahko zelo lepo tudi, ko pripeljeta domov prijatelje, ponudita vodo in kavo, sadje z vrta – in se smejijo vso popoldne.

Aja, pa v zadnjega pol leta sva bili s hčerko 2 krat v gledališču. In se imeli čudovito! 😉

Vse dobro vam želim!!

Sprejmemo vsako delo neodvisno od Kvalifikacije (izobrazbe) in ne najdemo po forumih!!!

Ja 400eur je veliko za hrano. Mi ko sem se zivela pri starsih (5 clanska druzina) nismo za hrano porabili niti 100 eur. Vse smo pridelovali doma 🙂

Pa tudi sedaj ko sva s tamalo sami ne zapraviva veliko cca. 100 eur na mesec

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Bolje je biti gospodar pekla kot suženj nebes <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Everyone has two eyes but no one has the same view.

Oprosti, ali rečeš tudi, da vodo lahko pijejo le dvakrat na dan? Sah bodo verjetno tudi takrat živi.
Na državo se obrnite, ker je žalostno, da se je treba v tem stoletju sploh tako pogovarjati, celo v EU.

Ker drugače nič ne bo narobe, če vas dohitijo drobtine, kot vedno, že od mejhnega, ne le 25 let nazaj.

No, mi smo trije odrasli in vsi konkretno jemo, pa nam za kosilo zadostuje 150g krompirja, 200g zelenjave in 150g mesa, v povprečju. Če kuham kakšno omako ali enolončnico, je mesa manj, če je tako meso, ga je mogoče malo več ali pa tudi ne. Krompirja je tudi manj v krompirjevem golažu recimo, le zelenjave se držim na teh 200g, če ne štejem solate, ki je pa tudi tam 150g na osebo. Enolončnico jemo 2 dni v tednu, včasih 3 dni, včasih pa le en dan ali noben. Dnevno vsi skupaj pojemo tudi pol kile kruha, recimo kilo sadja, prej manj, pol kile kosmičev imamo za 3-4 dni, liter mleka za kakih 5 dni in liter jogurta za dva dni. nekajkrat tedensko tudi kaj spečem, večinoma enostavna peciva.
Če računam še moževo malico v službi in sinovo v šoli, porabimo na mesec vse skupaj cca 400€ za hrano.[/quote]

400 eur za hrano? Pa saj nisi resna…[/quote]

A ti povem kako zgleda ce nimas subvencionirane prehrane za otroke? Malica in kosilo za enega v zadnji triletki cca 80 eur..srednjesolec okoli 60 eur(ne vem natancno ker ni imel malice v soli), v sluzbah pa tudi nimam pojma po koliko..tam nekje 4 eur na dan. Sva ze kaj blizje 400 eur? Ker nekaj je treba skuhat vseeno tudi doma, ce ze ne drugace vsaj za cez vikend, pa zajtrke otroka imata doma vsak dan, vecerjo pa kakorkdaj. Pa ko so otroci enkrat najstniki, sploh fantje, ne jedo kot vrabcki, ampak skoz poslusas odpiranje hladilnika.
Tako da pri nas je cena za hrano tut od 300 do 400 eur, res pa ne gledam na vsak evro in ne odrekam orrokom hrane. Je pa tut moj moz zrasel gor ob zelju, repi in krompirju, morda zato kaj takega ne zeli za svoja otroka.
No tako, dokler sem zivela pa pri ta starih v zgornjem stuku sm pa tut jaz za hrano zapravila pod 50 eur.

400 eur za hrano? Pa saj nisi resna…[/quote]

A ti povem kako zgleda ce nimas subvencionirane prehrane za otroke? Malica in kosilo za enega v zadnji triletki cca 80 eur..srednjesolec okoli 60 eur(ne vem natancno ker ni imel malice v soli), v sluzbah pa tudi nimam pojma po koliko..tam nekje 4 eur na dan. Sva ze kaj blizje 400 eur? Ker nekaj je treba skuhat vseeno tudi doma, ce ze ne drugace vsaj za cez vikend, pa zajtrke otroka imata doma vsak dan, vecerjo pa kakorkdaj. Pa ko so otroci enkrat najstniki, sploh fantje, ne jedo kot vrabcki, ampak skoz poslusas odpiranje hladilnika.
Tako da pri nas je cena za hrano tut od 300 do 400 eur, res pa ne gledam na vsak evro in ne odrekam orrokom hrane. Je pa tut moj moz zrasel gor ob zelju, repi in krompirju, morda zato kaj takega ne zeli za svoja otroka.
No tako, dokler sem zivela pa pri ta starih v zgornjem stuku sm pa tut jaz za hrano zapravila pod 50 eur.[/quote]

Oprosti mi hrane nismo kupovali smo jo pridelali doma. Pa pri starsih ne zivim vec ze doooolgo cajta..Od 18 leta recimo 😀

Sploh pa vem koliko stane malica v soli…Topli obrok je subvencioniran in ne placas skoraj nic ne pa 60eur. Sedaj kako je pri tistih ki so na suhi hrani…

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Bolje je biti gospodar pekla kot suženj nebes <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Everyone has two eyes but no one has the same view.

A ti povem kako zgleda ce nimas subvencionirane prehrane za otroke? Malica in kosilo za enega v zadnji triletki cca 80 eur..srednjesolec okoli 60 eur(ne vem natancno ker ni imel malice v soli), v sluzbah pa tudi nimam pojma po koliko..tam nekje 4 eur na dan. Sva ze kaj blizje 400 eur? Ker nekaj je treba skuhat vseeno tudi doma, ce ze ne drugace vsaj za cez vikend, pa zajtrke otroka imata doma vsak dan, vecerjo pa kakorkdaj. Pa ko so otroci enkrat najstniki, sploh fantje, ne jedo kot vrabcki, ampak skoz poslusas odpiranje hladilnika.
Tako da pri nas je cena za hrano tut od 300 do 400 eur, res pa ne gledam na vsak evro in ne odrekam orrokom hrane. Je pa tut moj moz zrasel gor ob zelju, repi in krompirju, morda zato kaj takega ne zeli za svoja otroka.
No tako, dokler sem zivela pa pri ta starih v zgornjem stuku sm pa tut jaz za hrano zapravila pod 50 eur.[/quote]

Oprosti mi hrane nismo kupovali smo jo pridelali doma. Pa pri starsih ne zivim vec ze doooolgo cajta..Od 18 leta recimo 😀

Sploh pa vem koliko stane malica v soli…Topli obrok je subvencioniran in ne placas skoraj nic ne pa 60eur. Sedaj kako je pri tistih ki so na suhi hrani…[/quote]

No ja.. sem ti napisala da nimamo vsi starsi subvencionirane prehrane, skor za neverjet da presegamo cenzus al kaj? Saj ne da bi jo zelela..rajsi zivim s tolk viska denarja kot je tistih 80 ali 60 eur. Obstajajo ene lestvice glede tega se mi zdi. In pri dohodku 1200 eur in triclanski druzini ne vem ce je res kar vse prakticno zastonj.

Mambi pa res nisi gledala tednika o lacnih otrocih v slovenskih solah? Ne me jeb.. daj jim naslov na rtv slo in jim razlozi da je zastonj. Ali pa tem otrokom.

Oprosti mi hrane nismo kupovali smo jo pridelali doma. Pa pri starsih ne zivim vec ze doooolgo cajta..Od 18 leta recimo 😀

Sploh pa vem koliko stane malica v soli…Topli obrok je subvencioniran in ne placas skoraj nic ne pa 60eur. Sedaj kako je pri tistih ki so na suhi hrani…[/quote]

No ja.. sem ti napisala da nimamo vsi starsi subvencionirane prehrane, skor za neverjet da presegamo cenzus al kaj? Saj ne da bi jo zelela..rajsi zivim s tolk viska denarja kot je tistih 80 ali 60 eur. Obstajajo ene lestvice glede tega se mi zdi. In pri dohodku 1200 eur in triclanski druzini ne vem ce je res kar vse prakticno zastonj.

Mambi pa res nisi gledala tednika o lacnih otrocih v slovenskih solah? Ne me jeb.. daj jim naslov na rtv slo in jim razlozi da je zastonj. Ali pa tem otrokom.[/quote]

Sej verjamem da presegate cenzus ampak recimo na eni od biotehniskih sol imajo cisto drugace urejeno. Placas 5 eur za kartico in prehrana na SC je brezplacna. Placas le ce se zjutraj vpises da bos jedel in potem ne prides jest.

Saj pravim da ne vem kako je to pri vas postimano…

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Bolje je biti gospodar pekla kot suženj nebes <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Everyone has two eyes but no one has the same view.

New Report

Close