Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek 70 let OSVOBODILNE FRONTE SLOVENSKEGA NARODA

70 let OSVOBODILNE FRONTE SLOVENSKEGA NARODA


WW, tak odgovor si hotela – pričakovala. Dobila![/quote]

nisem…babuška, pričakovala sem utemeljen odgovor kaj se je zgodilo v Košnici…………očitno se ti ne sanja ali pa ti dol visi…….[/quote]

WW, . . . . si pozabljivka, že velikokrat si obljuibila, da me boš pustila pri miru!!!
Čas je že, da me nehaš napadati!!! Kakor me zagledaš, skočiš na mene, kot jastreb!
Pa tudi , če zasmetiš “temo”! Ti jo lahko in tvoje misleči tudi!


Kaj je bilo v “Košnici”? Sem ti napisala, da pojdi v Celje in se tam pozanimaj!!!”
S tistim koncem nimam nič!!! Mnogo svinjarije, še preveč, sem videla v ljubljanski pokrajini in tudi doživela med 2WW, sama na lastni koži! Kar ti nisi!!! In taki, kot si ti, tega ne morejo doumeti – verjeti, kaj se je dogajalo v letih 1941 – 1945.
Vidite samo Hudo jamo, kar je posledica medvojnega delovanja! Že večkrat si se “bahala”, da niste imeli domobrancev. To pa nočeš slišati, da so bili na tistem koncu “nemčurji”, so bili ti, brez napak?
Domobrancev niste imeli na Štajerskem zato, ker jih ni dovolil ustanovi takratni mariborski škof Tomažič. To sem že večkrat napisala, ampak, ti in tebi podobni tega nočete slišati!!!
Kaj so bile “damice” s kitkami sposobne narediti, vem dobro iz takratnega časa. Otroku, s kitkami ali brez, so dale listek, da ga je odnesel na domobransko postajo, s pripisom: “ta in ta, sta trenutno doma” in bilo je dovolj za takojšnjo aretacijo. Kaj so sposobne nekatere “damice” napraviti, tudi izdati, se pa vidi tudi v današnjem času.
In še, kako se domobranstvo ni moglo ustanoviti na Štajerskem:
“””Ko je ljubljanski škof Rožman odobril ustanovitev domobranstva, so poslali odposlance tudi v Maribor, s prošnjo, da bi tudi mariborski škof podprl ustanovitev domobranskih odredov.
Ta se je uprl: “”Kaj, ali hočete zlo, ki ste ga razširili v svoji ljubljanski škofiji, prenesti tudi na mojo škofijo? To vam jaz kot škof odločno prepovedujem! Lahko greste! Pa jim je vrata pokazal.
To mi je dobesedno sam povedal.
Škof Tomažič je imel torej čisto drugačno stališče do tega! Sreča!”””

(Slovenec, 7. maj 1994, stran 28)

WW, . . . . zapomni si, da se zgodovine ne more spreminjati, niti prirejati v svoje dobro, da bi se zakrili grehi, ki so jih počenjali domači slovenski izdajalci nad slovenskim narodom!
Zgodovino so pisali tudi tuji novinarji, zapisovalci takratnega časa.

Sem ti že priporočila, da se posveti bolj koristnemu delu.


tadej,
Prababi, se nič ne tolče. 🙂 Pišem samo tisto, kar se je dogajalo med 2WW, kar potomci domobrancev nočete slišati! Vse hočete zanikati, žal, se ne bo to nikoli zgodilo, je na prevečih krajih zapisano. Mnogo spomenikov in obeležij je postavljenih po vsej Sloveniji.

tadej!
Hahaha, pišeš, “počasi razumeš, da se vojna tu sploh ni končala …” to je pisal že “benaflek”!
Vedno prirejate “konec vojne” sebi v prid, kakor vam paše! Za “povojne poboje”, se je končala v maju 1945, že v miru. Za drugo, da se še tolčemo!:-))
Domobranski skrivači, se v maju 1945, niso še umirili, še naprej so pobijali. V Vetrinjah so jih razorožili Angleži. Rožman jih je veliko rešil, vseh pa ne! In ti so iz prek luže še naprej delali razdor in ga še vedno! Ob priliki bom napisala še, kaj je izjavil škof Rožman i v izjavi obžalova takratno dogajanje. To sem tudi že napisala, bom še 1 x , ko bo čas, ga nimam na pretek.

Pa še eno zgodbo iz tistega časa, ki jo je povedala ena gospa, ko je tudi takrat bežala z domobranci na Koroško.
“Škof Rožman, je obvestil, da bo v Vetrinjah maševal. Ogromno beguncev se je zbralo, da bodo prisostvovali napovedani sveti maši. Ljudje so čakali, škofa od nikoder! In tiste maše ni bilo. Ljudje so se razšli. Kje se je zadržal škof, niso nikoli izvedeli.”
Ta gospa, takrat še dekle, se je vrnila. Kot tudi še mnoge druge in tudi nekateri drugi. Poročila se je s partizanom in mirno živela z možem do konca dni, pa še več takih primerov je bilo v ljubljanski pokrajini. Mnogih že ni, naj počivajo v miru.

Škoda, da nisi bila poleg, ga bi lahko ti!

Prababi ne nakladaj. Ob vsem zanikanju povojnih dogodkov bi ti pridigala drugim da hočejo kaj prikrit? Ničesar se ne prikriva. Tako da se ugrizni že v jezik, in se raje sramuj kočevskega roga, hude jame, goelga otoka in še vrste drugih svinjarij.


Domobranci, ustaši.. še dolgo niso položili orožja, organizirali vpade, diverzije za njih ni bilo še konec vojne.[/quote]

tadej,
ne ve, da domobranci izdajalci niso odložili orožja, . .

ne ve, kaj je bežeča vojska preko Slovenije počela v stari Jugi.
ne ve, kaj so počeli v Jasenovcu, kjer so bili žrtve tudi Slovenci,
ne ve, koliko so zavednih Slovencev ovadili in izročili okupatorju,
ne ve, koliko Slovencev je bilo v kontracijskih taboriščih, iz katerih se mnogi niso nikoli vrnili domov,
še bi lahko naštevala.
tadej, ve samo za Hudo jamo.

Ne ve, zakaj so domobranci, ustaši in četniki bežali itd., itd.

Potrebno se bo sprijazniti, kdo je bil na izdajalski strani, kdo je podpiral okupatorja in kdo se je boril za obstoj slovenskega naroda, ko je bil v zgodovini vedno pod hudimi pritiski.

Vse to vem. Vse to je znano! Vsega tega me sram. Samo ti ničesar ne veš! Samo tebe ni ničesar sram! O izdajalcih pa je Godeša citiral Kreka:

tako da veš kdo so izdajalci! Upam, da se ti bo jezik posušil!

Levaki———— Predvsem pa ne smemo nikoli pozabiti, kdo je bil na strani totalitarnrga komunističnega enoumlja in moramo večno preganjati in obsoditi zločince povojnih zločinov, ki nikoli ne bodo zastarali !!!


tadej,
jaz se nimam česa sramovati, lahko se sramušeš ti, ker zagovarjaš izdajalce slovenskega naroda!

Domobranci so dobro vedeli kaj jih čaka, opozorjeni so bili, ker ne bereš, nakladaš ti! Zato se ugrizni v jezik ti! Zato se ti sramuj za vse gorje, ko je bilo napravljeno s strani izdajalcev slovenskemu narodu.

Pa prisego od domobrancev, si dobro poglej!

Sem pa že napisala, da izdajalci niso dali miru in še ga ne dajo, lapajo in lapajo s teboj vred!

tadej,
povej, obrazloži, zakaj je Rožman rešil samo nekatere????? Kaj se bo zgodilo, je vedel, saj je bil seznanjen.
Pa še zakaj papež ni sprejel Rožmana, tudi o tem je veliko pisalo.

tadej,
jaz nimam nič pri teh zgodbah, bila sem med drugo svetovno vojno, samo nedolžna žrtev tistega časa. Škoda, da nas ni tukaj več prisotnih iz tistega časa.

tako da veš kdo so izdajalci! Upam, da se ti bo jezik posušil![/quote]

Mogoče se bo tebi?

nisem…babuška, pričakovala sem utemeljen odgovor kaj se je zgodilo v Košnici…………očitno se ti ne sanja ali pa ti dol visi…….[/quote]

WW, . . . . si pozabljivka, že velikokrat si obljuibila, da me boš pustila pri miru!!!
Čas je že, da me nehaš napadati!!! Kakor me zagledaš, skočiš na mene, kot jastreb!
Pa tudi , če zasmetiš “temo”! Ti jo lahko in tvoje misleči tudi!


Kaj je bilo v “Košnici”? Sem ti napisala, da pojdi v Celje in se tam pozanimaj!!!”
S tistim koncem nimam nič!!! Mnogo svinjarije, še preveč, sem videla v ljubljanski pokrajini in tudi doživela med 2WW, sama na lastni koži! Kar ti nisi!!! In taki, kot si ti, tega ne morejo doumeti – verjeti, kaj se je dogajalo v letih 1941 – 1945.
Vidite samo Hudo jamo, kar je posledica medvojnega delovanja! Že večkrat si se “bahala”, da niste imeli domobrancev. To pa nočeš slišati, da so bili na tistem koncu “nemčurji”, so bili ti, brez napak?
Domobrancev niste imeli na Štajerskem zato, ker jih ni dovolil ustanovi takratni mariborski škof Tomažič. To sem že večkrat napisala, ampak, ti in tebi podobni tega nočete slišati!!!
Kaj so bile “damice” s kitkami sposobne narediti, vem dobro iz takratnega časa. Otroku, s kitkami ali brez, so dale listek, da ga je odnesel na domobransko postajo, s pripisom: “ta in ta, sta trenutno doma” in bilo je dovolj za takojšnjo aretacijo. Kaj so sposobne nekatere “damice” napraviti, tudi izdati, se pa vidi tudi v današnjem času.
In še, kako se domobranstvo ni moglo ustanoviti na Štajerskem:
“””Ko je ljubljanski škof Rožman odobril ustanovitev domobranstva, so poslali odposlance tudi v Maribor, s prošnjo, da bi tudi mariborski škof podprl ustanovitev domobranskih odredov.
Ta se je uprl: “”Kaj, ali hočete zlo, ki ste ga razširili v svoji ljubljanski škofiji, prenesti tudi na mojo škofijo? To vam jaz kot škof odločno prepovedujem! Lahko greste! Pa jim je vrata pokazal.
To mi je dobesedno sam povedal.
Škof Tomažič je imel torej čisto drugačno stališče do tega! Sreča!”””

(Slovenec, 7. maj 1994, stran 28)

WW, . . . . zapomni si, da se zgodovine ne more spreminjati, niti prirejati v svoje dobro, da bi se zakrili grehi, ki so jih počenjali domači slovenski izdajalci nad slovenskim narodom!
Zgodovino so pisali tudi tuji novinarji, zapisovalci takratnega časa.

Sem ti že priporočila, da se posveti bolj koristnemu delu.[/quote]

ne more se zgodovina prirejati se strinjam…ampak ni mi jasno kaj konkretnega lahko ti očitaš tem “damam s kitkami”, kot si se posmehovalno izrazila?Kaj so storile?
[img]http://www.shrani.si/f/20/9c/17VCYzyz/1/hudajama03.jpg[/img]

kaj jim lahko očitaš in kaj so storile???

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

WW, . . . . si pozabljivka, že velikokrat si obljuibila, da me boš pustila pri miru!!!
Čas je že, da me nehaš napadati!!! Kakor me zagledaš, skočiš na mene, kot jastreb!
Pa tudi , če zasmetiš “temo”! Ti jo lahko in tvoje misleči tudi!


Kaj je bilo v “Košnici”? Sem ti napisala, da pojdi v Celje in se tam pozanimaj!!!”
S tistim koncem nimam nič!!! Mnogo svinjarije, še preveč, sem videla v ljubljanski pokrajini in tudi doživela med 2WW, sama na lastni koži! Kar ti nisi!!! In taki, kot si ti, tega ne morejo doumeti – verjeti, kaj se je dogajalo v letih 1941 – 1945.
Vidite samo Hudo jamo, kar je posledica medvojnega delovanja! Že večkrat si se “bahala”, da niste imeli domobrancev. To pa nočeš slišati, da so bili na tistem koncu “nemčurji”, so bili ti, brez napak?
Domobrancev niste imeli na Štajerskem zato, ker jih ni dovolil ustanovi takratni mariborski škof Tomažič. To sem že večkrat napisala, ampak, ti in tebi podobni tega nočete slišati!!!
Kaj so bile “damice” s kitkami sposobne narediti, vem dobro iz takratnega časa. Otroku, s kitkami ali brez, so dale listek, da ga je odnesel na domobransko postajo, s pripisom: “ta in ta, sta trenutno doma” in bilo je dovolj za takojšnjo aretacijo. Kaj so sposobne nekatere “damice” napraviti, tudi izdati, se pa vidi tudi v današnjem času.
In še, kako se domobranstvo ni moglo ustanoviti na Štajerskem:
“””Ko je ljubljanski škof Rožman odobril ustanovitev domobranstva, so poslali odposlance tudi v Maribor, s prošnjo, da bi tudi mariborski škof podprl ustanovitev domobranskih odredov.
Ta se je uprl: “”Kaj, ali hočete zlo, ki ste ga razširili v svoji ljubljanski škofiji, prenesti tudi na mojo škofijo? To vam jaz kot škof odločno prepovedujem! Lahko greste! Pa jim je vrata pokazal.
To mi je dobesedno sam povedal.
Škof Tomažič je imel torej čisto drugačno stališče do tega! Sreča!”””

(Slovenec, 7. maj 1994, stran 28)

WW, . . . . zapomni si, da se zgodovine ne more spreminjati, niti prirejati v svoje dobro, da bi se zakrili grehi, ki so jih počenjali domači slovenski izdajalci nad slovenskim narodom!
Zgodovino so pisali tudi tuji novinarji, zapisovalci takratnega časa.

Sem ti že priporočila, da se posveti bolj koristnemu delu.[/quote]

ne more se zgodovina prirejati se strinjam…ampak ni mi jasno kaj konkretnega lahko ti očitaš tem “damam s kitkami”, kot si se posmehovalno izrazila?Kaj so storile?
[img]http://www.shrani.si/f/20/9c/17VCYzyz/1/hudajama03.jpg[/img]

kaj jim lahko očitaš in kaj so storile???[/quote]

WW
Najprej, kje sem se posmehovalno izrazila? Ni bilo nobenega smeška!!!
Si ti čisto prepričana, da so bile brez greha, tele kitke???

O damicah s kitkami, sem pisala iz svojega kraja. Tista, ko je listek napisala in ga dala svoji hčeri, da ga je odnesla na domobransko komando, obvestila je, da je moj oče trenutno doma, prišli so in ga aretirali. Obe sta imeli “kitke”. Saj v tistem času, so vse “damice” imele kitke.
O tem sem že pisala, žal si pozabila!

Ja, ja, vsi drugi so bili zločinci le komunisti ne.

Daj napiši še kaj o komunistih/partizanih, kako so po vojni hladnokrvno pobijali.

Domobrančki – izdajalci so čist nedolžni, a ne????
Še sedaj ne dajo miru!

ne more se zgodovina prirejati se strinjam…ampak ni mi jasno kaj konkretnega lahko ti očitaš tem “damam s kitkami”, kot si se posmehovalno izrazila?Kaj so storile?
[img]http://www.shrani.si/f/20/9c/17VCYzyz/1/hudajama03.jpg[/img]

kaj jim lahko očitaš in kaj so storile???[/quote]

WW
Najprej, kje sem se posmehovalno izrazila? Ni bilo nobenega smeška!!!
Si ti čisto prepričana, da so bile brez greha, tele kitke???

O damicah s kitkami, sem pisala iz svojega kraja. Tista, ko je listek napisala in ga dala svoji hčeri, da ga je odnesla na domobransko komando, obvestila je, da je moj oče trenutno doma, prišli so in ga aretirali. Obe sta imeli “kitke”. Saj v tistem času, so vse “damice” imele kitke.
O tem sem že pisala, žal si pozabila!
[/quote]

Težave s spominom?……kr lepo odskrolaj nazaj pa boš videla kdaj si se naslajala nad kitkami……ali so bile česarkoli krive Prababi?????? dej razjasni nam……….valjda boš našla kakšno legalno obsodbo za likvidacijo teh kitk…………dejmo Prababi, nikar čakat……

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

WW
Najprej, kje sem se posmehovalno izrazila? Ni bilo nobenega smeška!!!
Si ti čisto prepričana, da so bile brez greha, tele kitke???

O damicah s kitkami, sem pisala iz svojega kraja. Tista, ko je listek napisala in ga dala svoji hčeri, da ga je odnesla na domobransko komando, obvestila je, da je moj oče trenutno doma, prišli so in ga aretirali. Obe sta imeli “kitke”. Saj v tistem času, so vse “damice” imele kitke.
O tem sem že pisala, žal si pozabila!
[/quote]

Težave s spominom?……kr lepo odskrolaj nazaj pa boš videla kdaj si se naslajala nad kitkami……ali so bile česarkoli krive Prababi?????? dej razjasni nam……….valjda boš našla kakšno legalno obsodbo za likvidacijo teh kitk…………dejmo Prababi, nikar čakat……[/quote]

Ne jaz ne ti ne veš, če so bile krive!!! Sem pisala, o kitkah iz domačega kraja. In tudi sedaj! Pa še kar drezaš!

Domobrančki – izdajalci so čist nedolžni, a ne????
Še sedaj ne dajo miru![/quote]

Tebi ne dela kolesje?

Na kratko. Med vojno so pobijali oboji – tako domobranci kot komunisti. Zdaj pa pozorno beri:

Po vojni pa so pobijali samo komunisti. Zato napiši tudi kaj o povojnih pobojih.

Težave s spominom?……kr lepo odskrolaj nazaj pa boš videla kdaj si se naslajala nad kitkami……ali so bile česarkoli krive Prababi?????? dej razjasni nam……….valjda boš našla kakšno legalno obsodbo za likvidacijo teh kitk…………dejmo Prababi, nikar čakat……[/quote]

Ne jaz ne ti ne veš, če so bile krive!!! Sem pisala, o kitkah iz domačega kraja. In tudi sedaj! Pa še kar drezaš![/quote]
Kaj se zdej ven lečeš….tele kitke si sama obdsodila par postov nazaj…….bodi še tako pogumna in povej kaj so zakrivile………..če si upaš seveda

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

ali pa *kaj niso zakrivile*???? si prepričana da so popolnoma nedolžne???

sicer se mi gabi in seveda ti tudi zraven, takega igranja z žrtvami ( pa naj bodo nedolžne ali krive), res težko najdeš od kogarkoli drugega kot neke WW!!! SRAMOTA!!!!

Ne jaz ne ti ne veš, če so bile krive!!! Sem pisala, o kitkah iz domačega kraja. In tudi sedaj! Pa še kar drezaš![/quote]

Kaj se zdej ven lečeš….tele kitke si sama obdsodila par postov nazaj…….bodi še tako pogumna in povej kaj so zakrivile………..če si upaš seveda[/quote]

WW,
jaz se nimam za kaj ven “lečeš”, si napisala, ker nisem teh tvojih “kitk” obsojala! So me pa spomnile, na primer, ko se je zgodil mojemu očetu, da je bil zaradi takih “kitk” aretiran, to sem ti že napisala.

Mene so “tvoje kitke” spomile, na tisti čas v 2WW! Ti, pa jih izkoriščaš in žališ. Ne veš pa, ali so kaj krive ali ne, tako kot jaz ne!!!
“Izzivačka”!
Poglej, zgoraj moje pisanje, sem ti ga dala v črtice.

Daj napiši kaj o komunistih/partizanih, kako so po vojni hladnokrvno pobijali.

To boš kar ti opisal, saj je bilo že po vojni, bo že kakšnega dobil.
Okupator in belčki so tudi med 2WW, hladnokrvno pobijali.

Ti pa res težko živiš. Kaj bo še, komaj 18 let staža imaš, si napisal! 🙂

Daj napiši kaj o komunistih/partizanih, kako so po vojni hladnokrvno pobijali

A ne znaš brati? nisem bila zraven!

Zakaj potem tako suvereno pišeš o domobranskih zločinih, če nisi bil zraven?

Ker se “naslanjaš” na knjige, ki so jih pisali komunistični lakaji, te pozivam, da si objektiven in napišeš kaj tudi o povojnih komunističnih/partizanskih zločinih. Bo šlo??

itak se ne splača pisat ničesar – dokler ne spoznate produkt česa je posledica!!!!

New Report

Close