Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 8- letnik zalotil strica med poljubljanjem z moškim

8- letnik zalotil strica med poljubljanjem z moškim

Moj 8 letni sin me je med vožnjo v šolo presenetil z vprašanjem o poljubljanju med moškimi. Ni mi bilo jasno od kje mu to in zakaj ga taka stvar zdaj zanima. Pa sem ga začela spraševati. Mi je povedal, da je videl strica, ko se je poljubljal s prijateljem. Zanimalo ga je , če se fantje lahko poljubljajo med sabo, ker njemu to ni vredu. Pravi mi, da on sošolca ali prijatelja ne bi mogel poljubljati, ne na usta. Ok, mi je kar malo odleglo. Do teme o homoseksualnosti še nismo prišli. No, zdaj se bomo očitno tudi morali posvetiti. Vam povem zdaj od začetka, kako je sin sploh prišel do vrašanja o poljubljanja med moškimi.
Pred nekaj meseci smo uradno izvedeli, kar smo v resnici sumili že celo življenje, da je moj brat gej. Končno nam je predstavil fanta. Prej se nikoli v njegovi prisotnosti ni govorilo o homoseksualnosti. Nekako nas je bilo strah odgovora. No, zdaj je potrjeno! Nihče se s tem kaj dosti ne ukvarjamo, najrajši bi vsi videli, da temu ne bi bilo tako. V bistvu, se vsi delamo kot da ni nič novega. V resnici mi ni nič narobe, ampak nekih nežnosti med njima pa tudi jaz ne morem gledati. Nisem tako zelo svobodnjaška, da bi mlajšega bratca gledala kako se poljublja z novim tipom.
Ne vem kako naj razložim sinu, res bi želela biti nepristranska. Nočem, da razmišlja tako kot jaz. Želim si, da je bolj odprtega duha.

 

 

Mogoče bi bilo najbolje, da sinu vse kar ga o homoseksualnost zanima, razloži kar sam stric. Stkala pa bosta še vez zaupanja. Sin sigurno ne bo bo imel težav z pogledom na geje. Tako se vzgaja odprte otroke.

Kaj pa ti in moz, si izmenjujeta neznosti v javnosti? Se drzita za roke na sprehodu? Se poljubita v druzbi?

Si ne bi zelela, da tudi tvoj brat lahko svojo ljubljeno osebo drzi za roko med sprehodom in jo poljubi v druzbi?

Odgovor na objavo uporabnika
Kaj pa vidva z mozem, 27.05.2021 ob 00:21

Kaj pa ti in moz, si izmenjujeta neznosti v javnosti? Se drzita za roke na sprehodu? Se poljubita v druzbi?

Si ne bi zelela, da tudi tvoj brat lahko svojo ljubljeno osebo drzi za roko med sprehodom in jo poljubi v druzbi?

 

Saj sem napisala, da v resnici mi ni nič narobe, ampak nekih nežnosti med njima pa tudi jaz ne morem gledati. Delam na tem. Z bratom sva rasla v zelo zategnjeni širši družini. Takih navad in pogledov se ne osvobodiš kar čez noč. Se vsega zavedam, zato bi želela, da ima sin večjo širino. Vsi skupaj se učimo. Nihče ne obsoja, samo navaditi se moramo. Brat se ni razkril tako dolgo, ker verjetni do sedaj do nikogar ni čutil tako kot čuti do trenutnega fanta. Tudi jaz sem domov pripeljala šele mojega bodočega moža, pa sem imela pred njim kar nekaj fantov. Pač si ne znamo izkazovati pozornosti in nežnosti. Tudi jaz z možem si je v javnosti ne želim izkazovati. Taki smo, a se trudimo, da to spremenimo in trudimo se, da bi bili naši otroci drugačni. 

 

 

“Polona lona”

Odgovor na objavo uporabnika
Polona lona, 27.05.2021 ob 01:36

 

Saj sem napisala, da v resnici mi ni nič narobe, ampak nekih nežnosti med njima pa tudi jaz ne morem gledati. Delam na tem. Z bratom sva rasla v zelo zategnjeni širši družini. Takih navad in pogledov se ne osvobodiš kar čez noč. Se vsega zavedam, zato bi želela, da ima sin večjo širino. Vsi skupaj se učimo. Nihče ne obsoja, samo navaditi se moramo. Brat se ni razkril tako dolgo, ker verjetni do sedaj do nikogar ni čutil tako kot čuti do trenutnega fanta. Tudi jaz sem domov pripeljala šele mojega bodočega moža, pa sem imela pred njim kar nekaj fantov. Pač si ne znamo izkazovati pozornosti in nežnosti. Tudi jaz z možem si je v javnosti ne želim izkazovati. Taki smo, a se trudimo, da to spremenimo in trudimo se, da bi bili naši otroci drugačni. 

 

 

Sej potem je pa vse v redu. Zavedaš se svojih napak in tega kar je prav in poskušaš storiti tako kot je prav.

Meni je vse v redu, dokler odrasli dobesedno ne seksajo pred otroki. Eni pravijo, da se morajo geji skrivati in da se tudi fant in punca nebi smela poljubljati pred očmi drugih. Meni pa se zdi lepo, če vidim v mestu fanta in punco, ki se objemata in poljubljata. Pač si mislim, da se imata rada. Tudi z neseksualno goloto ni nič narobe, ko otroci vidijo odrasle, da se preoblačijo ali ko so na morju na plaži itd. To je seveda neseksualna golota!

Veliko bolj seksualno od take golote je če ima ženska mrežaste najlonke, prekratko minico in dekolte. Vsekakor bolj problematično.

Če pa se imata rada in to izkazujeta kot hetero pari pa z tem ni nič narobe. Bolje kot večina moških, ki so biseksualci in to skrivajo in se le v strogi tajnosti ponoči z moškimi dobivajo.

“Zanimalo ga je , če se fantje lahko poljubljajo med sabo, ker njemu to ni vredu.”

 

Najboljši del dneva, ko izveš, da je sin normalen.

Sinu lahko naravnost poveš, da so eni pari takšni in drugi drugačni. Homoseksualnost v današnjem času ne bi smela biti sramota in predelaj te stvari pri sebi, že zaradi sina, če nočeš zaradi brata.
Za svojega sina namreč pri 8 letih o spolni usmerjenosti še ne moreš o ničemer biti prepričana. S tem da sinu odkrito kažeš nelagodje, lahko povzročiš, da ti čez nekaj let nečesa ne bo povedal. Ali pa bo v nepotrebnih stiskah, tako kot je bil tvoj brat ki je toliko let molčal.

eh brat, ki ni žlahti povedal, da je homič, se je šel kuševati pred 8 letnim nečakom. Sicer je nek napredek od tiste zgodbe, ko vsi veste, da je peder, samo on se noče o tem pogovarjati.

Jaz sem svojemu sinu razložila enostavno. Večina se med seboj zaljubijo fantje in punce, se pa nekateri fantje v fanta in nekatere punce v punco. To je to. Brez dodatnih komentarjev.

Ja tako kot je. Tako se tudi otroku pove.

Verjemi, da bo (oz je že) tvoj sin videl marsikaj mnogo hujšega, kot je izkazovanje ljubezni (pa čeprav med dvema moškima). Mi imamo dva geja v soseski, zato smo hitro prišli do takih tem. Nismo delali big deal iz tega, ampak povedali, kot je (da se večinoma zaljubijo med seboj punce in fantje, včasih pa tudi dva fanta ali dve punci). Otroci so normalno sprejeli, se jim ne zdi zdaj nič posebnega. In HB da je tako. Kajti nikoli si ne bi odpustila, če bi vzgojila nestrpneže in soviniste.

Odgovor na objavo uporabnika
Olajšanje, 27.05.2021 ob 06:22

“Zanimalo ga je , če se fantje lahko poljubljajo med sabo, ker njemu to ni vredu.”

 

Najboljši del dneva, ko izveš, da je sin normalen.

v bistvu to ne kaže na normalnost kogarkoli, ampak je pa dobra iztočnica za to, da lahko sinu razloži, da se ga spolno življenje drugih oseb popolnoma nič ne tiče, dokler ni v to osebno vpleten. enako velja za avtorico.

Dobro, da se zavedaš svojih “hib” in si želiš, da jih sin ne bi imel. Temu se reče pravi starš.

spoštovani, čudi me da imate šele pri 8h takšne probleme… tudi pri nam je zgodba zelo podobna ampak temu nikoli nismo posvečali posebne pozornosti. poljubljala sta se zato ker se imata rada pač.  heteroseksualni odnos je privzgojen in če starši temu ne posvečajo pozornosti je tut otroku nič posebnega

Tako mlad, pa že homofob…. bo nujno moral na prevzgojo, kako si držne, da se mu ne zdi v redu?

Kot mati, vzgojiteljica in starš si očitno zatajila – živimo v novem tisočletju in edini občutki, ki jih sme čutiti so veselje in splošno zadovoljstvo.

Kot ti je že SIA podala edine pravilne in dovoljene smernice, bi morala vedeti, da je heteroseksualni odnos zgolj privzgojen s strani patriarhata, ki temelji na nasilni, strupeni, toksični moškosti…

Morala mu boš malc epovedati o svetu o različnih stvareh, ki se dogajajo. Od homoseksualnosti,  nasilja, pač različe stvari poveš….morajo vedeti, ker če sami raziskujejo, potem ne veš kaj bodo zvedeli….

Ni nujno, da je nek svobodnjaški način razmišljanja. Pač dogaja se vse to in tako je in to mora vedeti, dovolj je velik za taka vprašanja….Naj bo to pač kakor je ali je prav ali ni, ve samo bog….in zakaj je tako. Vsak ima nek pogled na svet ali rabi neko izkušnjo. Povej pač sinu nekaj več o svetu. Saj ni potrebno d aje nekaj odprt ne vem kam, naj bo pač “normalen” in naj ima ženske, kot večina. če pa pride kaj takega, pa tudi ok, tudi ti ljudje morajo biti sprejeti, saj vemo, da človek enkrat izkusi, kar obsoja itd…….pač povej mu kako svet stoji in ne vsiljuj preveč, kaj je sprejemljivo kaj ni, pač ja, tako je, vsak svoga boga moli….nič hudega ni, če je gej v sorodstvu. tudi mi imamo pa sta kuul človeka….gleda tnežnosti med njima, ja manjka ženske energije seveda in je čudno, pač tako je….

No vidiš kako sinek dobro sluti, da poljubljanje strica s fantom ni normalno. Kar drži se te teorije. Ni naravno in ni normalno, pa lahko še tako svobodomiselno prepletate tisoč in en razlog zakaj je to ok. Povem vam – ni normalno, še manj pa naravno.

Kar nauči sina kot je prav. Danes je prav moderno biti gej, pa ni nič važno, če si zares homoseksualec ali ne. Pač trend. Le drži ga stran od tega bolanega trenda.

 

Vaš fant se po vsej verjetnosti ne bo rabil soočati s stvarmi, kot smo se jih mi, ki nismo hetero. To, da se njemu zdi čudno, zgolj govori o tem, da je že dobro na poti naše družbe, kjer misli kot ostali, da je nekaj napačnega, če si drugačen. Imate priložnost, da ga naučite empatije, sprejemanja in zavedanja, da se ga zasebnost drugih ne tiče, razen, če se dogaja kaj nelegalnega.

Vse to se da povedati z besedami, ampak otroci bolj sledijo zgledom. Dokler vi ne uredite svojega odnosa do vašega brata in njegovega partnerja, ga bo to oblikovalo.

Na spletu se najde veliko koristnih informacij, predlagam, da pobrskate o tem. V Sloveniji lahko stopite tudi v stik z legebitra, morda vam lahko pomagajo glede tega.

Kako bi se obnašali, če bi pripeljal punco? Verjetno bi se pogovarjali, jo poskusili spoznati ipd. V tem primeru ni nič drugače. Poskusite ju spoznati, vprašajte brata o njuni zvezi, kako sta se spoznala ipd. Brata lahko vprašate, če je kaj pripravljen govoriti o svoji izkušnji z vami. Vse to vam lahko pomaga pri soočanju z vašim občutkom nelagodnosti.

Upam, da vam uspe in da bo ena nestrpna oseba manj na svetu.

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 27.05.2021 ob 03:00

“Polona lona”

Sej potem je pa vse v redu. Zavedaš se svojih napak in tega kar je prav in poskušaš storiti tako kot je prav.

Meni je vse v redu, dokler odrasli dobesedno ne seksajo pred otroki. Eni pravijo, da se morajo geji skrivati in da se tudi fant in punca nebi smela poljubljati pred očmi drugih. Meni pa se zdi lepo, če vidim v mestu fanta in punco, ki se objemata in poljubljata. Pač si mislim, da se imata rada. Tudi z neseksualno goloto ni nič narobe, ko otroci vidijo odrasle, da se preoblačijo ali ko so na morju na plaži itd. To je seveda neseksualna golota!

Veliko bolj seksualno od take golote je če ima ženska mrežaste najlonke, prekratko minico in dekolte. Vsekakor bolj problematično.

Če pa se imata rada in to izkazujeta kot hetero pari pa z tem ni nič narobe. Bolje kot večina moških, ki so biseksualci in to skrivajo in se le v strogi tajnosti ponoči z moškimi dobivajo.

Pa v primeru, ko starši seksajo pred otroki? Mama se je vpričo mene veselo dol dajala z nekim pijancem v cowgirl položaju, ona je bila zgoraj. In to večkrat. Takrat sem bil star 3 ali 4 leta.

Pa dvakrat sem jo zalotil na očetu mlajšega polbrata. Bilo je v njegovem stanovanju, spalnice nista zaklenila. Star sem bil 5 let.

New Report

Close