Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A državna štipendija zmanjša znesek otr dod in socialne pomoči?

A državna štipendija zmanjša znesek otr dod in socialne pomoči?

Kje si nasla 232?

231,72 je cenzus denarne socialne pomoči za otroka.

Ah. Enost dobiva 595 eur sp in od. Kje si nasla te cifre?

OD : čez 130€ (114 + 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dodatka za enostarševsko družino).

DSP:
393€ vlagatelj + 232€ otrok + 71€ dodatek za eno starševsko DRUŽINO, t. j. 696€.
696€ minus 22€ otroškega dodatka =
674€ DSP mesečno.

Glede na znesek, ki ga navajaš, najbrž nisi brez prejemkov, kot si na začetku napisala (prejemaš preživnino), zagotovo pa nista nista enostarševska družina (=tista, v kateri je oče neznan oz. mrtev in otrok po njem ne prejema pokojnine).
Takrat pa seveda dodatka za enostarševsko družino v višini 71€ ne prejemaš. Kot tudi ne dodatka k otroškemu dodatku.


Ne more bit. Ta dva, oziroma je ista pod dvema vzdevkoma, je pa srala drugače.

Pravi, da je brez dohodkov in enostarševska, torej 393 + 232 + 71 (dodarek za eno starševsko) = 696. (V primeru, če gre za družino z enim otrokom.)

Cenzus na osebo za prvi dohodkovni razred je do 309€, kar ta enoroditeljska družina samo z denarno socialno pomočjo presega in ne more dobiti štipendije 95€.
Aja, od denarne pomoči se še odšteje 22,5€ otroških, a še vedno presega cenzus 309€ na osebo.
[/quote]
Si tele, vidiš da ne razumeš nič in po tvoje ne bi nihče mogel dobit 95 eur, nihče,.

Gre pa za to, da je 309 izračunan znesek, ki ga nihče lani ni mogel v preseči z zgolj denarno pomočjo, brez drugih dohodkov, ker se je ta zvišala sredi leta. Za drugo leto bo pa drug cenzus.


Si tele, vidiš da ne razumeš nič in po tvoje ne bi nihče mogel dobit 95 eur, nihče,.

Gre pa za to, da je 309 izračunan znesek, ki ga nihče lani ni mogel v preseči z zgolj denarno pomočjo, brez drugih dohodkov, ker se je ta zvišala sredi leta. Za drugo leto bo pa drug cenzus.
[/quote]

O, tudi danes vstal na levo nogo??

Kot sem napisala – VEČINA prejemnikov denarne socialne pomoči se uvrsti v prvi dohodkovni razred, ne pa vsi.
Ker DENARNA SOCIALNA POMOČ SE UPOŠTEVA PRI IZRAČUNU ŠTIPENDIJE, za kar si ti trdil, da se ne.
In upošteva se tudi fiktivni znesek, ki ga nekdo sploh ne prejema, pa bi bil do njega upravičen – zaradi česar si že podeljeval titulo.

A doma tudi tako reagiraš, ko ti nekdo dokaže zmoto??

Motil si se. Tako je.
Trdil si, da se ne upošteva. Pa še.
Naredil si napako. In, ko sva ti razlagali, nisi sploh razumel in si celo žalil.
In zdaj trdiš, da sem izjavila, da nihče ne bi dobil najvišje štipendije. Ko več ne veš, kaj bi si še izmislil.

Doma tudi tako??

enost družina je tista, ki ima nekje očeta in recimo plačuje preživnino. Samohranilka je pa tista brez dedca. In ja. jaz sem enstarševka s preživnino 140 eur. Zato je od 115 in sp 480. in 140 prež. Sicer sem pa včerej dobila grožnjo ece,da mi bodo izkopli elektriko.

Pojdi na socialno in se poskusi zmeniti za takojšnje izplačilo enkratne pomoči, če nimaš druge možnosti.
S tako nizkimi prejemki je res težko zvoziti mesec.

O, tudi danes vstal na levo nogo??

Kot sem napisala – VEČINA prejemnikov denarne socialne pomoči se uvrsti v prvi dohodkovni razred, ne pa vsi.
Ker DENARNA SOCIALNA POMOČ SE UPOŠTEVA PRI IZRAČUNU ŠTIPENDIJE, za kar si ti trdil, da se ne.
In upošteva se tudi fiktivni znesek, ki ga nekdo sploh ne prejema, pa bi bil do njega upravičen – zaradi česar si že podeljeval titulo.

A doma tudi tako reagiraš, ko ti nekdo dokaže zmoto??

Motil si se. Tako je.
Trdil si, da se ne upošteva. Pa še.
Naredil si napako. In, ko sva ti razlagali, nisi sploh razumel in si celo žalil.
In zdaj trdiš, da sem izjavila, da nihče ne bi dobil najvišje štipendije. Ko več ne veš, kaj bi si še izmislil.

Doma tudi tako??
[/quote]
Od začetka ti povem, da si tumasto, pojdi računat in boš videlo , da kvasiš beadrije in ne razumeš napisanega. Ne denarna pomoč v nobenem primeru ne more vplivat na višino štipendijo, delo in dohodek pa, pa si samo to potrdilo s konkretnimi številkami, kake plozaš, pa še kar ne gre. Predstavi konkreten izračun kjer bi bilo to možno ali pa nehaj trajbat zarukanost in usekanost, ne?

Nisem ti pa hotel olajšat ker si ne zaslužiš, ampk sem ti komaj v prejšnem postu napisalč zakaj gre in česa ne dojameš, saj si tumasto in usekno po lastni krivdi. In ne ponavljaj kot papiga branje nečesa, če ne razumeš kaj v reali pomeni. Denarna pomoč je napisana pred štipendijo, ki je kao nek dohodek za preživetje in molra bit, kar štipendija ni, je pa to samo za slišat, pomeni pa nič.

Pojdi na socialno in se poskusi zmeniti za takojšnje izplačilo enkratne pomoči, če nimaš druge možnosti.
S tako nizkimi prejemki je res težko zvoziti mesec.
[/quote]
Takojšnje izplačilo ne obsatja, saj denarnih pomoči ni nikoli izplačeval posamezen CSD, ampak se podatk posredujejo v Ljubljano, kjer se vsa plačila izvedejo avtomatsko na določen datum, mimo tega nihče ne dela in ne gre. Tako da to je spet le še ena tvoja cvetka v vrsti bedarij.


Od začetka ti povem, da si tumasto, pojdi računat in boš videlo , da kvasiš beadrije in ne razumeš napisanega. Ne denarna pomoč v nobenem primeru ne more vplivat na višino štipendijo, delo in dohodek pa, pa si samo to potrdilo s konkretnimi številkami, kake plozaš, pa še kar ne gre. Predstavi konkreten izračun kjer bi bilo to možno ali pa nehaj trajbat zarukanost in usekanost, ne?

Nisem ti pa hotel olajšat ker si ne zaslužiš, ampk sem ti komaj v prejšnem postu napisalč zakaj gre in česa ne dojameš, saj si tumasto in usekno po lastni krivdi. In ne ponavljaj kot papiga branje nečesa, če ne razumeš kaj v reali pomeni. Denarna pomoč je napisana pred štipendijo, ki je kao nek dohodek za preživetje in molra bit, kar štipendija ni, je pa to samo za slišat, pomeni pa nič.
[/quote]

Štipendija se izračunava na osnovi obeh zakonov, Zakona o uveljavljanja pravic iz javnih sredstev, po katerem se upoštevajo lanskoletni dohodki, in na osnovi Zakona o socialno varstvenih prejemkih, po katerem se upoštevajo prejemki v zadnjih treh mesecih pred vložitvijo vloge.
Torej tudi tvoja trditev, da se pri izračunu štipendije upošteva denarna pomoč pred zvišanjem (ker zvišala se je 1.6.2018), ne vzdrži – upoštevajo se ZADNJE TRI DENARNE SOCIALNE POMOČI pred vložitvijo vloge, te so pa že bile višje, če je nekdo oddal vlogo npr. septembra, torej na začetku šolskega leta.

Po dooooooolgi razlagi naposled le razumeš in verjameš, da SE DENARNA POMOČ UPOŠTEVA PRI IZRAČUNU ŠTIPENDIJE, za kar si včeraj vztrajno trdil, da ni res.
Mogoče boš jutri poštekal, kaj piše v tem postu.


Takojšnje izplačilo ne obsatja, saj denarnih pomoči ni nikoli izplačeval posamezen CSD, ampak se podatk posredujejo v Ljubljano, kjer se vsa plačila izvedejo avtomatsko na določen datum, mimo tega nihče ne dela in ne gre. Tako da to je spet le še ena tvoja cvetka v vrsti bedarij.
[/quote]

A tako bi bilo po tvoje, mhm…

A tako bi bilo po tvoje, mhm…
[/quote]Konkreten izračun, kjer bi tvoja trditev da denarna pomoč zmanjša štipendijo vzdržala? Ostalo ni tereba nič več plozat in stokrat obračat, ne? En izračun si že napisalo, da ne more imet nihče 95 evrov štipendije , pa ne drži, ker jo imajo in sem ti poveadl, kje ti snovna matematika za tretji razred osnovne šole ni šla.

A tako bi bilo po tvoje, mhm…
[/quote]
Ne, v roke talkajo socialne delavke denar, nisi vedelo….mislim, bedak, da ga ni.

Konkreten izračun, kjer bi tvoja trditev da denarna pomoč zmanjša štipendijo vzdržala? Ostalo ni tereba nič več plozat in stokrat obračat, ne? En izračun si že napisalo, da ne more imet nihče 95 evrov štipendije , pa ne drži, ker jo imajo in sem ti poveadl, kje ti snovna matematika za tretji razred osnovne šole ni šla.
[/quote]

Napisala sem, da ima večina prejemnikov denarne socialne pomoči najvišjo štipendijo, ne pa vsi, kot si trdil ti, ker se denarna socialna pomoč šteje v izračun štipendije, za kar si ti trdil, da ni res.

Napisala sem, da ima večina prejemnikov denarne socialne pomoči najvišjo štipendijo, ne pa vsi, kot si trdil ti, ker se denarna socialna pomoč šteje v izračun štipendije, za kar si ti trdil, da ni res.
[/quote]

Moram pa ti povedati, da si nas v teh dveh dneh do solz nasmejal. Ta tvoja zagretost, zagnanost, nevednost in nerazumevanje…. 😂😂😂😂
Pa nam je pač bilo se igrati dalje.

Vse, kar sem napisala, sicer v celoti drži; itak je preverljivo.

Smo se pa naužili tvojega besnenja, rohnenja, norenja,… In se ne bomo več hecali s tabo.

Pritisk si pa le zmeri tu in tam. 😝

Moram pa ti povedati, da si nas v teh dveh dneh do solz nasmejal. Ta tvoja zagretost, zagnanost, nevednost in nerazumevanje…. 😂😂😂😂
Pa nam je pač bilo se igrati dalje.

Vse, kar sem napisala, sicer v celoti drži; itak je preverljivo.

Smo se pa naužili tvojega besnenja, rohnenja, norenja,… In se ne bomo več hecali s tabo.

Pritisk si pa le zmeri tu in tam. 😝
[/quote]
No, samo da si spet začelo pojasnilo pa ne boš zavajanja ljudi s svojo skrjno zabitostjo. Saj vem, da ne razumeš kaj si spisalo, ne? Daj nekomu , ki ga poznaš in ve o tem kaj, pogleadt, pa ti bo povedal, če tu ne verjmeš, ne?

Evo, prilepim ztvoj umotvor s prejšnje strani:

Cenzus na osebo za prvi dohodkovni razred je do 309€, kar ta enoroditeljska družina samo z denarno socialno pomočjo presega in ne more dobiti štipendije 95€.
Aja, od denarne pomoči se še odšteje 22,5€ otroških, a še vedno presega cenzus 309€ na osebo.

Pravi, da je brez dohodkov in enostarševska, torej 393 + 232 + 71 (dodarek za eno starševsko) = 696. (V primeru, če gre za družino z enim otrokom.)

Cenzus na osebo za prvi dohodkovni razred je do 309€, kar ta enoroditeljska družina samo z denarno socialno pomočjo presega in ne more dobiti štipendije 95€.
Aja, od denarne pomoči se še odšteje 22,5€ otroških, a še vedno presega cenzus 309€ na osebo.
[/quote]
Popravljam:
‘samohranilec’ z dvema otrokoma:

‘Samohranilska’ družina, starš je delovno aktiven, dva otroka, po prejeti soc. pomoči imajo prihodkov: 593 + 232 x 2 = 1057 (deljeno s 3 osebami> 310 €); za štipendijo padejo v 2. razred.

‘Samohranilska’ družina, starš ni delovno aktiven, dva otroka, po prejeti soc. pomoči imajo prihodkov: 393 + 232 x 2 = 857 (deljeno s 3 osebami < 309 €); za štipendijo padejo v 1. razred.


Popravljam:
‘samohranilec’ z dvema otrokoma:

‘Samohranilska’ družina, starš je delovno aktiven, dva otroka, po prejeti soc. pomoči imajo prihodkov: 593 + 232 x 2 = 1057 (deljeno s 3 osebami> 310 €); za štipendijo padejo v 2. razred.

‘Samohranilska’ družina, starš ni delovno aktiven, dva otroka, po prejeti soc. pomoči imajo prihodkov: 393 + 232 x 2 = 857 (deljeno s 3 osebami < 309 €); za štipendijo padejo v 1. razred. [/quote]No, še pravilnost tega povej, če nisi ista oseba kot obratno, ki je to spisala. [i]Cenzus na osebo za prvi dohodkovni razred je do 309€, kar ta enoroditeljska družina samo z denarno socialno pomočjo presega in ne more dobiti štipendije 95€.
Aja, od denarne pomoči se še odšteje 22,5€ otroških, a še vedno presega cenzus 309€ na osebo.
[/i]


Popravljam:
‘samohranilec’ z dvema otrokoma:

‘Samohranilska’ družina, starš je delovno aktiven, dva otroka, po prejeti soc. pomoči imajo prihodkov: 593 + 232 x 2 = 1057 (deljeno s 3 osebami> 310 €); za štipendijo padejo v 2. razred.

‘Samohranilska’ družina, starš ni delovno aktiven, dva otroka, po prejeti soc. pomoči imajo prihodkov: 393 + 232 x 2 = 857 (deljeno s 3 osebami < 309 €); za štipendijo padejo v 1. razred. [/quote]In tudi ta izračun je popolna bedarija, ker enostavno to ne obstaja, ne? Je možno, da obsatja, glede na to, da se je denarna pomoč višala lani sredi leta? Tako da, zavajate pomoči potrebne zaradi vztrajanja na svcojem prav in pomanjkanja zmožnosti razmišljanja, ne? Sem že povedal, cenzus za štipendijo je bil izračunan, glede na možnost dohodkov lani, ob spreminjanju višine državne pomoči, drugo leto bo centus enak višini denarne pomoči, če se ta ne bo spreminjala. Na ministrvstvu niso toliko butasti in zaletavi kot vi, da bi napisali na pamet nekaj, ne?


Popravljam:
‘samohranilec’ z dvema otrokoma:

‘Samohranilska’ družina, starš je delovno aktiven, dva otroka, po prejeti soc. pomoči imajo prihodkov: 593 + 232 x 2 = 1057 (deljeno s 3 osebami> 310 €); za štipendijo padejo v 2. razred.

‘Samohranilska’ družina, starš ni delovno aktiven, dva otroka, po prejeti soc. pomoči imajo prihodkov: 393 + 232 x 2 = 857 (deljeno s 3 osebami < 309 €); za štipendijo padejo v 1. razred. [/quote]No povej, kje si dobila 393 na mesec za lansko leto, če je lan pol leta bilo maksiamlno 238, pol leta pa 393? Al pa enako , kje si dobil 538 in ostale navedene zneske? Mislim, da vas ni sram zavajat pomoči potrebne, zaradi tega ker morate butat z glavo čez zid, da bi se “dokazali”, brez zmožnosti osnovnega razumevanja napisanega sploh in znanja osnovnošolske matematike.

Ne vem točno ali pol leta okoli 260, se mi ne da brskat po internetu za nazaj, v glavnem , daleč od 393 evrov.


Od začetka ti povem, da si tumasto, pojdi računat in boš videlo , da kvasiš beadrije in ne razumeš napisanega. Ne denarna pomoč v nobenem primeru ne more vplivat na višino štipendijo, delo in dohodek pa, pa si samo to potrdilo s konkretnimi številkami, kake plozaš, pa še kar ne gre. Predstavi konkreten izračun kjer bi bilo to možno ali pa nehaj trajbat zarukanost in usekanost, ne?

Nisem ti pa hotel olajšat ker si ne zaslužiš, ampk sem ti komaj v prejšnem postu napisalč zakaj gre in česa ne dojameš, saj si tumasto in usekno po lastni krivdi. In ne ponavljaj kot papiga branje nečesa, če ne razumeš kaj v reali pomeni. Denarna pomoč je napisana pred štipendijo, ki je kao nek dohodek za preživetje in molra bit, kar štipendija ni, je pa to samo za slišat, pomeni pa nič.
[/quote]

http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/socialna_zakonodaja/

‘Denarne prejemke je vlagatelj dolžan uveljavljati v naslednjem zaporedju:
– otroški dodatek,
– denarna socialna pomoč,
– varstveni dodatek,
– državna štipendija.
Vlagatelj je dolžan v zgoraj navedenem vrstnem redu uveljaviti denarni prejemek, do katerega je upravičen, nato lahko uveljavi posamezne subvencije in znižana plačila. Če vlagatelj ne upošteva vrstnega reda, se »izpuščeni« denarni prejemek vseeno upošteva v višini, kot da bi bil dodeljen.’

Če vrstni red teh štirih soc. prejemkov nič ne pomeni, zakaj je potem zahtevano, da se mora vlagati zahtevke po točno določen zaporedju?

In kakšna je tvoja razlaga zapisa v sodbi, ki sem jo pripela na 3. strani teme, da:
‘Na višino (štipendije) namreč vpliva dohodek. Tožnica se ne strinja, da ji je bil kot dohodek upoštevana denarna socialna pomoč in sicer kot fiktivni znesek. Gre za mesečni znesek 148,03 EUR oziroma letni znesek v višini 1.776,35 EUR. Navedeni znesek je tožena stranka (CSD) upoštevala na podlagi drugega odstavka 8. člena ZUPJS, kjer je določeno, da če vlagatelj kljub opozorilu na vlogi uveljavlja denarni prejemek iz 5. člena tega zakona v nasprotju z vrstnim redom iz prejšnjega (7.) člena, ga CSD upošteva v višini, kot če bi bil ta denarni prejemek dodeljen. ZUPJS namreč v 7. členu določa denarne prejemke iz 5. člena, ki jih mora vlagatelj uveljavljati po naslednjem vrstnem redu: 1.) otroški dodatek, 2.) denarna socialna pomoč, 3.) varstveni dodatek, 4.) državna štipendija.’?

Kaj ti res ni jasno, da glede na to, da avtor teme sprašuje o tem, kako bi dejstvo, da bi šele DAL VLOGO za soc. transferjev, kjer bi njegov otrok šele DOBIL prvo štipendijo, da diskutiramo o SEDANJIH pogojih in višinah posameznih transferjev, ne pa o lanskih pogojih ali še za kakšno leto nazaj?

New Report

Close