Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A greste na Hr

A greste na Hr

Hahaha, poklon Barca, tole je pa res odlično napisano :)))
Drugače jaz že 20 let ne hodim tja, ampak vseeno, zelo lepo povedano!


oznaka države – zastava – poleg Dobrodošli je (HR) ☺ … še nisi opazila te njihove “prijaznosti” do sosedov ☺
[/quote]

Ja sej, Hr ozemlje 😉 dobrodošli se pa razume. Kako imaš pa v Slo? A je zravn Hr zastava?
[/quote]
bolje nič – da so vsi na istem, kot namerno izpuščanje sosedov ☺

Po tanovem Hrvaška “ne postoji”…kako čem pol it tja..

pridite vseeno k nam, mi domačini nismo krivi, da imamo butasto politiko

a vam jih je kdo vsilil ali ste si jih sami izvolili

Nikoli in nikdar..ze 12 let nismo bil dol..
Nismo ne tako bogati, ne tako revni, ne tako bedni, da bi hodili na hrvasko.

če se za naše politike govori, da imamo take, kot si jih zaslužimo, potem velja isto za kroate……torej ni narod nič drugačen kot politiki. torej, kar politika govori, to večina naroda misli, saj so jih izvolili.
vsi, ki nimate slabih izkušenj z njimi je to zgolj zato, ker niste o tem z njimi debatirali in se tovrstnih debat izogibate in raje spijete še eno rundo in opravljate kelnarco ali pa ženo. če pa bi kdaj debatirali o teh zadevah, bi jasno videli, da jih velika večina misli točno tako kot govori politika.

Zdaj so na Jadranu sestra, hčerka, čez par dni gre še druga hčerka, v ponedeljek levi in desni sosedi, v avgustu grem tudi jaz, skratka vsi, ki jih poznam in imajo radi morje gredo na Hrvaško.

Politika nas ne zanima, še manj hujskaši kot tisti, ki si želijo, da jim crkne krava, samo, da sosed ne bo imel kam po mleko hodit.

Lepo poletje vsem dobrim ljudem.

Incidenti bodo.

Se spomnim leta 2004, Istra in Kvarner, kako so domačini lomili ogledala in brisalce na slo avtomobilih. Pa recimo njihova policija, ki se je znašala nad slo vozniki. Pa redarji, kako so selektivno pisali kazni za nepravilno parkiranje – izmed cca. 80 avtomobilov, parkiranih ob cesti, so listke dobili samotisti s slo tablicami, Nemce, Hrvate, Čehe in ostale so pustili pri miru.

Bila pred dnevi v Zg na eni fešti. Bilo nas je ful, tako mladih kot starih in to različne narodnosti in seveda je bilo vmes tud neki politike. Lahk ti zatrdim, da nimaš prav. Pa to ni bil edini primer, kjer je potekala debata o politiki, čeprav se o tem ne pogovarjamo dostkrat.
Če bi bilo to kar praviš res, se niti družl ne bi skup, kaj šele ustvarjal prava prijateljstva med sabo. Večino folka, ne glede kaj oz kdo je, politika sploh ne zanima in se v marsičem z njo ne strinjajo, obstajajo pa seveda tud izjeme. A se tuki vsi strinjamo s politiko države? Ne! Pa smo jih tud sami zbral.

Na Hrvaškem nisem bila že več let, grem raje na Ciper, v Turčijo (severni del, ker proti jugu je bolj nevarno), v Tunizijo ali kam drugam. Imam več od dopusta, ni mi za iti stokrat iste kraje že od otroštva, na dopust grem da vidim nove stvari, ne pa da denar nesem sosedom da poležavam na plaži in stokrat videnem morju. No, letos grem za spremembo v Rusijo 🙂

Ena južna, ne nakladaj.
A kar politiki so bili vmes.

:-)))))

Bila pred dnevi v Zg na eni fešti. Bilo nas je ful, tako mladih kot starih in to različne narodnosti in seveda je bilo vmes tud neki politike. Lahk ti zatrdim, da nimaš prav. Pa to ni bil edini primer, kjer je potekala debata o politiki, čeprav se o tem ne pogovarjamo dostkrat.
Če bi bilo to kar praviš res, se niti družl ne bi skup, kaj šele ustvarjal prava prijateljstva med sabo. Večino folka, ne glede kaj oz kdo je, politika sploh ne zanima in se v marsičem z njo ne strinjajo, obstajajo pa seveda tud izjeme. A se tuki vsi strinjamo s politiko države? Ne! Pa smo jih tud sami zbral.
[/quote]

napisal sem večina, ne vsi…torej? slabo razumevanje?

tisti, ki debatirate s kroati, kakšno je torej njihovo mnenje o piranskem zalivu ali mogoče savudrijski vali? kakšno o trdinovem vrhu? kakšno mnenje o arbitraži? o jebanju slovenske policije na meji? so istega mnenja kot večina slovencev?

Bila pred dnevi v Zg na eni fešti. Bilo nas je ful, tako mladih kot starih in to različne narodnosti in seveda je bilo vmes tud neki politike. Lahk ti zatrdim, da nimaš prav. Pa to ni bil edini primer, kjer je potekala debata o politiki, čeprav se o tem ne pogovarjamo dostkrat.
Če bi bilo to kar praviš res, se niti družl ne bi skup, kaj šele ustvarjal prava prijateljstva med sabo. Večino folka, ne glede kaj oz kdo je, politika sploh ne zanima in se v marsičem z njo ne strinjajo, obstajajo pa seveda tud izjeme. A se tuki vsi strinjamo s politiko države? Ne! Pa smo jih tud sami zbral.
[/quote]

napisal sem večina, ne vsi…torej? slabo razumevanje?

tisti, ki debatirate s kroati, kakšno je torej njihovo mnenje o piranskem zalivu ali mogoče savudrijski vali? kakšno o trdinovem vrhu? kakšno mnenje o arbitraži? o jebanju slovenske policije na meji? so istega mnenja kot večina slovencev?
[/quote]

V faco se delajo nezainteresirane, jasno. V smislu “zakaj se sploh kregamo”, v resnici pa si mislijo svoje. Mi smo pa isti.

Tako raje spijemo še kakšno rundo več in se imamo lepo.

Bila pred dnevi v Zg na eni fešti. Bilo nas je ful, tako mladih kot starih in to različne narodnosti in seveda je bilo vmes tud neki politike. Lahk ti zatrdim, da nimaš prav. Pa to ni bil edini primer, kjer je potekala debata o politiki, čeprav se o tem ne pogovarjamo dostkrat.
Če bi bilo to kar praviš res, se niti družl ne bi skup, kaj šele ustvarjal prava prijateljstva med sabo. Večino folka, ne glede kaj oz kdo je, politika sploh ne zanima in se v marsičem z njo ne strinjajo, obstajajo pa seveda tud izjeme. A se tuki vsi strinjamo s politiko države? Ne! Pa smo jih tud sami zbral.
[/quote]

napisal sem večina, ne vsi…torej? slabo razumevanje?

tisti, ki debatirate s kroati, kakšno je torej njihovo mnenje o piranskem zalivu ali mogoče savudrijski vali? kakšno o trdinovem vrhu? kakšno mnenje o arbitraži? o jebanju slovenske policije na meji? so istega mnenja kot večina slovencev?
[/quote]

Brez skrbi, da dobr razumem. Negirala sm ti glih to “večino” 🙂 večino politika ne zanima.
Sicer pa, kakšn mnenje imajo glede meje? Čist isto kot Slovenci 😉 Piranski zaliv je njihov….vse je njihovo 😉 a je tuki kej drugačno mišljenje? Ne!
Ja, glede meje se strinjam s tvojo predhodno izjavo o večini, kar se tiče pa ostalih zadev o politiki, pa večine ne zanima.

Ja, če ne štekaš kar sm napisala.

mi mamo 14 dni apartmaja v Dalmaciji že rezerviranga. kaj nej zdej, a nej ne gremo? nekak mormo jet, ane.

Ne vidim razloga, zakaj ne bi šli. Hodimo že leta in gremo tudi letos. Vmes smo večkrat šli npr. na grške otoke, Costa Bravo, tudi v Turčijo….a to so bolj izleti, ogledovanje znamenitosti. Dopust je na Jadranu. Je najbliže in za enkrat tudi najceneje.

Se spomnim leta 2004, se spomnim tudi leta 1991, 1995 … prav vsako poletje smo spodaj, pa se ne spomnim prav nobenih težav, ne z domačini, ne s policisti in ne cariniki… (res pa je, da parkiram v mestu vedno na parkirišču, kjer se sme parkirati).

Se spomnim leta 2004, se spomnim tudi leta 1991, 1995 … prav vsako poletje smo spodaj, pa se ne spomnim prav nobenih težav, ne z domačini, ne s policisti in ne cariniki… (res pa je, da parkiram v mestu vedno na parkirišču, kjer se sme parkirati).
[/quote]
mah .. ti si itak tolk pošlihtala, da bi še sebe prijavila za napačno parkiranje ☺

Se spomnim leta 2004, se spomnim tudi leta 1991, 1995 … prav vsako poletje smo spodaj, pa se ne spomnim prav nobenih težav, ne z domačini, ne s policisti in ne cariniki… (res pa je, da parkiram v mestu vedno na parkirišču, kjer se sme parkirati).
[/quote]
mah .. ti si itak tolk pošlihtala, da bi še sebe prijavila za napačno parkiranje ☺
[/quote]

Čak malo, meni je popolnoma vseeno, ali se pripeljem v Slovenj Gradec, Ljubljano, Pulo, Salzburg, Prago … parkiram tam, kjer je parkirišče in ne kar tako nekje za cesto, kjer lahko dobim listek.

In ne, ne razumem ljudi, ki se pritožujejo, da so parkirali tam, kjer se ne sme in so jim ti nesramni redarji napisali kazen 🙁

Se spomnim leta 2004, se spomnim tudi leta 1991, 1995 … prav vsako poletje smo spodaj, pa se ne spomnim prav nobenih težav, ne z domačini, ne s policisti in ne cariniki… (res pa je, da parkiram v mestu vedno na parkirišču, kjer se sme parkirati).
[/quote]

Jaz imam rada Hr policaje 😉 so mi v letih odkar hodm na Hr, že parkrat pogledal čez prste 😉
Jap, enkrat pa sm na licu mesta plačala kazn redarjem v Puli, ker sm avto pustla kr na pločniku, pa so ga že imel naloženga na pajku, pa so mi ga dal dol ker sm prišla taprav cajt 😉


mah .. ti si itak tolk pošlihtala, da bi še sebe prijavila za napačno parkiranje ☺
[/quote]

Čak malo, meni je popolnoma vseeno, ali se pripeljem v Slovenj Gradec, Ljubljano, Pulo, Salzburg, Prago … parkiram tam, kjer je parkirišče in ne kar tako nekje za cesto, kjer lahko dobim listek.

In ne, ne razumem ljudi, ki se pritožujejo, da so parkirali tam, kjer se ne sme in so jim ti nesramni redarji napisali kazen 🙁
[/quote]
ti itak ne razumeš karkoli, kar se ne da na pamet nadr.kat ☺
kavelj je v tem, da kazni dobijo samo avti z registracijo ene!! države (SVN) ☺

napisal sem večina, ne vsi…torej? slabo razumevanje?

tisti, ki debatirate s kroati, kakšno je torej njihovo mnenje o piranskem zalivu ali mogoče savudrijski vali? kakšno o trdinovem vrhu? kakšno mnenje o arbitraži? o jebanju slovenske policije na meji? so istega mnenja kot večina slovencev?
[/quote]

Brez skrbi, da dobr razumem. Negirala sm ti glih to “večino” 🙂 večino politika ne zanima.
Sicer pa, kakšn mnenje imajo glede meje? Čist isto kot Slovenci 😉 Piranski zaliv je njihov….vse je njihovo 😉 a je tuki kej drugačno mišljenje? Ne!
Ja, glede meje se strinjam s tvojo predhodno izjavo o večini, kar se tiče pa ostalih zadev o politiki, pa večine ne zanima.
[/quote]

politika je tudi meja, arbitraža in vse povezano s tem, torej jih politika še kako zanima in tudi stojijo za svojimi politiki, kar pri nas ne moremo reči, ker imamo brezjajčne politike in večina ne stoji za njimi.

pa še to, mislim, da večina pri nas ne misli, da je vse naše, tako kot misli večina pri njih. pri njih je ego močan, ne priznajo poraza za nobeno ceno, ne znajo trezno razmišljati, ker to delajo s čustvi in zato so naporen in težek sosed, ker je nemogoče z njimi kar koli doseči in sklepati kompromise, ki so v vseh sporih ali nejasnostih potrebni in edini pripeljejo do ustrezne končne rešitve.


mah .. ti si itak tolk pošlihtala, da bi še sebe prijavila za napačno parkiranje ☺
[/quote]

Čak malo, meni je popolnoma vseeno, ali se pripeljem v Slovenj Gradec, Ljubljano, Pulo, Salzburg, Prago … parkiram tam, kjer je parkirišče in ne kar tako nekje za cesto, kjer lahko dobim listek.

In ne, ne razumem ljudi, ki se pritožujejo, da so parkirali tam, kjer se ne sme in so jim ti nesramni redarji napisali kazen 🙁
[/quote]

barca, ti seveda še nisi slišala za premikajoče prometne znake…no, nekateri tudi izginejo itd…imajo kroati polno for kako jebat predvsem slovence….tako kot Bohinci.

New Report

Close