Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A greste na Hr

A greste na Hr

Ne grem več.
V trgovini me niso postregli, dokler sem govorila slovensko, v restavraciji so nas ignorirali, vse okrog postregli, razen nas, ki smo se z natakarjem pogovarjali slovensko. Enostavno ni prinesel jedilnika, ne pijače. Prosili še dvakrat, šel mimo, kot da nas ni.

Malo napiši, kaj je pisalo.
[/quote]

Ce bi nasla link bi prilimala, ampak bilo je v tistem casu, ko je bila kontrola na meji in so pisali, da je treba vse slo vikende zarubiti ali jim nabiti grozne davke, nespuscati slo cez mejo, ampak jih vracati, podalpski srbi da smo, narediti most cez slo do A, oni bi nas zravnali z zemlji in se in zelo podcejevalno skratka, meni kaj taksnega ne pade na pamet za najhujsega sovraznika ne.
[/quote]

Teb ne, men tud ne, pa vrjamem, da večini ne, enim pa pač ja, in spet bom napisala, tako kot tuki 😉

Se ti ne zdi, da je bistvena razlika med vami, ki hodite ze celo življenje v en in isti kraj in med tistimi, ki destinacije menjavajo in bodo tako prvič v nekem kraju?

Hehe, škoda, ker jaz nikol kaj tazga ne doživim.
In upam, da za to tvojo izkušnjo ne kriviš zdej kr vseh Hrvatov, ali pač?
Ne sam to, kakšna ponižanja doživi marskater južnjak v Slo, a bi se moral potemtakem kr izselt iz Slo?

Se ti ne zdi, da je bistvena razlika med vami, ki hodite ze celo življenje v en in isti kraj in med tistimi, ki destinacije menjavajo in bodo tako prvič v nekem kraju?
[/quote]

Ker glih vidm, ti bom še jaz odgovorila, pa naj ti potem še Barca 😉
Ne, ni razlike, nobene, ker vrjamem, da tud Barca, tako kot jaz, se ne zadržujemo sam na enem mestu. Npr v Puli imaš plaž še in še, ne zadržujemo se sam na enem mestu.
Ko sm na morju npr v Puli, grem tud kaj do Rovinja, Poreča….
Gibljem pa se tud na drugi strani Hr npr Zg, Karlovac….pa tud nikjer nobenih problemov.

Se ti ne zdi, da je bistvena razlika med vami, ki hodite ze celo življenje v en in isti kraj in med tistimi, ki destinacije menjavajo in bodo tako prvič v nekem kraju?
[/quote]

Ker glih vidm, ti bom še jaz odgovorila, pa naj ti potem še Barca 😉
Ne, ni razlike, nobene, ker vrjamem, da tud Barca, tako kot jaz, se ne zadržujemo sam na enem mestu. Npr v Puli imaš plaž še in še, ne zadržujemo se sam na enem mestu.
Ko sm na morju npr v Puli, grem tud kaj do Rovinja, Poreča….
Gibljem pa se tud na drugi strani Hr npr Zg, Karlovac….pa tud nikjer nobenih problemov.
[/quote]

Madona, si se pa ornk skrivala, ko so mozek talal…

Ker glih vidm, ti bom še jaz odgovorila, pa naj ti potem še Barca 😉
Ne, ni razlike, nobene, ker vrjamem, da tud Barca, tako kot jaz, se ne zadržujemo sam na enem mestu. Npr v Puli imaš plaž še in še, ne zadržujemo se sam na enem mestu.
Ko sm na morju npr v Puli, grem tud kaj do Rovinja, Poreča….
Gibljem pa se tud na drugi strani Hr npr Zg, Karlovac….pa tud nikjer nobenih problemov.
[/quote]

Madona, si se pa ornk skrivala, ko so mozek talal…
[/quote]

Se ti zdi? Mislm, da to bolj zate velja 😉

Hehe, škoda, ker jaz nikol kaj tazga ne doživim.
In upam, da za to tvojo izkušnjo ne kriviš zdej kr vseh Hrvatov, ali pač?
Ne sam to, kakšna ponižanja doživi marskater južnjak v Slo, a bi se moral potemtakem kr izselt iz Slo?
[/quote]

Škoda? Ne klič hudiča 🙂
Ne, ne krivim vseh, dol pa tud ne grem več, ker za svoj denar pošteno delam in krepko razmislim, kaj plačam. Večerje v tisti restavraciji mi seveda ni bilo treba, sem pa vse ostalo. Nč več.

Hehe, škoda, ker jaz nikol kaj tazga ne doživim.
In upam, da za to tvojo izkušnjo ne kriviš zdej kr vseh Hrvatov, ali pač?
Ne sam to, kakšna ponižanja doživi marskater južnjak v Slo, a bi se moral potemtakem kr izselt iz Slo?
[/quote]

Škoda? Ne klič hudiča 🙂
Ne, ne krivim vseh, dol pa tud ne grem več, ker za svoj denar pošteno delam in krepko razmislim, kaj plačam. Večerje v tisti restavraciji mi seveda ni bilo treba, sem pa vse ostalo. Nč več.
[/quote]

Mi smo imeli nekaj podobnih prigod. Nekajkrat sem zamahnila z roko in razumela, da so utrujeni, preobremenjeni ipd. Ampak tako kot praviš. Pošteno delam za svojo plačo, sem prijazna in nezahtevna, znam potrpeti, ampak za 14 dni dopusta si želim, da me moj denar spoštujejo.

Hehe, škoda, ker jaz nikol kaj tazga ne doživim.
In upam, da za to tvojo izkušnjo ne kriviš zdej kr vseh Hrvatov, ali pač?
Ne sam to, kakšna ponižanja doživi marskater južnjak v Slo, a bi se moral potemtakem kr izselt iz Slo?
[/quote]

Res je, tudi jaz ne bi imel nič proti čemu takemu. Bi jih hitro spravil k sebi…

Glede večerje… ne znate jih zeznit in se še zabavat ob tem; s sabo lahko prineseš knjigo / časopis, bereš, uživaš v razgledu (če je lepa terasa). Otroke pošlješ v trgovino po sendvič in pijačo, zastonj poješ na prijetnem kraju – se zahvališ in greš.

Najbolj “pametni” pa so seveda tisti, ki hodijo na morje v Istro oziroma okolico Pule, kjer so domačini še kolikor toliko normalni….

Naj gredo dol, od Zadra naprej, tam je leglo ustašev…. Ti so polni sovraštva do Slovencev.

Hehe, škoda, ker jaz nikol kaj tazga ne doživim.
In upam, da za to tvojo izkušnjo ne kriviš zdej kr vseh Hrvatov, ali pač?
Ne sam to, kakšna ponižanja doživi marskater južnjak v Slo, a bi se moral potemtakem kr izselt iz Slo?
[/quote]

Res je, tudi jaz ne bi imel nič proti čemu takemu. Bi jih hitro spravil k sebi…

Glede večerje… ne znate jih zeznit in se še zabavat ob tem; s sabo lahko prineseš knjigo / časopis, bereš, uživaš v razgledu (če je lepa terasa). Otroke pošlješ v trgovino po sendvič in pijačo, zastonj poješ na prijetnem kraju – se zahvališ in greš.
[/quote]

Slišali smo za eno gostilno, kjer se obnašajo so Slovencev, kakor je zgoraj napisano.
Z možem oba zelo dobro govoriva nemško, prijatelj in žena za silo. Prišli smo, naročili v tekoči nemščini, natakarja še spraševali za to in ono. Nekaj je razumel, nekaj ne…v glavnem, pojedli smo. Na koncu pa mož pokliče natakarja in: račun prosim. Natakar se je skoraj sesedel…
račun je kar hitro prinesel;). Nekaj je zamomljal, da ni vedel, da smo Slovenci. Mož je rekel, da smo malo trenirali nemščino…in pohvalil natakarja, da še kar dobro razume nemško….in obljubil, da se bomo naslednjič strogo slovensko pogovarjali…če ne bo šlo pa tudi malo hrvaško…

Ne, ni prav nobene razlike, saj redno hodimo v nove lokale, druge plaze, k k drugim slascicarjem, niti slucajno se ne drzimo rutine vikend-standardna plaza-standardna trgovina-standardna konoba/slascicarna…. to, da me v dolocenih lokalih, konobah, surf postajah ipd, poznajo, odmislim v takih primerjavah. In vecina lokalov/konob, kjer ne delajo samo domaci, zaposluje prek poletja sezonske delavce in ti nas od prejsnjih let ne poznajo, zanje smo turisti kot vsi ostali. In vecina sezoncev na obali je celincev, ne domacinov.
Je pa res, kot je napisala ze ena pred mano, tudi jaz nisem tak tip turista, ki bi kompliciral, ali dobi kavo z mrzlim ali pa s toplim mlekom 🙂

Se ti ne zdi, da je bistvena razlika med vami, ki hodite ze celo življenje v en in isti kraj in med tistimi, ki destinacije menjavajo in bodo tako prvič v nekem kraju?
[/quote]

imam mešane občutke o prijaznosti sosedov. V biistvu niso ne slabši ne boljši kot naši gostinci…vsaj moja izkušnja je taka. Malinska.Šibenik,Dubrovnik.Crikvenica Makarska … kjerkoli sem bila so se našle kakšne izjeme, ki so kaj kom9licirale ali bile slabe volje. Tudi v Sloveniji isto. Bled Bohinj, naše morje… ne pripisujem tega mojemu državljanstvu, pač pa izgorelosti natakarjev,receptorjev,kuharjev,sobaric…
letos morda Krk s prijatelji ali pa naše toplice…
lepo poletje vsem

Škoda? Ne klič hudiča 🙂
Ne, ne krivim vseh, dol pa tud ne grem več, ker za svoj denar pošteno delam in krepko razmislim, kaj plačam. Večerje v tisti restavraciji mi seveda ni bilo treba, sem pa vse ostalo. Nč več.
[/quote]

Mi smo imeli nekaj podobnih prigod. Nekajkrat sem zamahnila z roko in razumela, da so utrujeni, preobremenjeni ipd. Ampak tako kot praviš. Pošteno delam za svojo plačo, sem prijazna in nezahtevna, znam potrpeti, ampak za 14 dni dopusta si želim, da me moj denar spoštujejo.
[/quote]

Se strinjam z obema, to je res, razlika je očitno v tem, da bi jaz v primeru, če bi imela kjerkol kakšno slabo izkušnjo, vseen še šla v tisto državo, me pa sigurn ne bi več vidl v tisti restavraciji, eni pa zarad enga tazga dogodka, ne bi več niti šli.
Smo tud mi že imel podobne situacije, smo npr naročil, pa je natakar prinesel pijačo in hrano enim gostom, ki so za nami prišli, pa čakal smo za pijačo celo večnost…ni da ni. Pa tuki ni bil krivec Slovenci, ker smo se pogovarjal po hrvašk, še kakšn domačin je bil z nami. Ampak v take lokale ali restavracije več ne grem 😉
Pa tud vsakemu, ki me hoče kaj j….v glavo, povem svoje.

Tud v Dalmacijo hodmo vsak let, prot konc julija sledi Dalmacija in moji tamkajšnji frendi. Juhu, se že veselim, me že ful pogrešajo 😀

V bistvu so pa zdej povedal navadni Zagrebčani kaj si mislijo o jutrišnji arbitraži 😉 nič, naj se politiki zmenjo. Vsaka jim čast 😉

New Report

Close