Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek a imate vse doma televizijo?

a imate vse doma televizijo?

haha, si faca

Jaz gledam TV, zaradi tega, ker hočem vedeti, kaj se dogaja okrog mene. Ne pa da sam skoraj “pola pismen” in kot moja draga niti ne vem, kaj je glavno mesto Španije (malo karikiram, vendar preprosto marsičesa, kar se dogaja okrog nas, ne ve).

No, v zadnjih letih je internet precej nadomestil TV, saj za večino stvari zvem bistveno prej in bolj kvalitetno.

Yes!
Ego do plafona (če verjameš);-)))

He, he… Tv je mal počasen…internet pa ………., daj še pingvinčici povej!;-)))))))))

Mi jo imamo, kar dve celo. Eno imamo v spalnici, da mož pogleda še zadnje športne rezultate na teletekstu, predno ugasne luč. 😉
Prvo imamo v dnevni sobi, ampak nikoli ni kar tako prižgana, za spremljavo. Se mi zdi, da se da otrokom privzgojit tudi zdrav odnos do televizije. Jaz sem tudi razmišljala, da bi jo odnesli v klet, ampak se pozneje nisem odločila za to variano predvsem iz enega razloga: ne bi rada, da bi naš mali izstopal, ker ne bi vedel določenih stvari, ki so med malčki samoumevne. Npr. kdo so to Telebajski, pa Tom in Jerry ipd. Otroci znajo biti tudi zelo kruti v svoji iskrenosti in ne želim si, da bi ga zasmehovali zaradi njegovega nepoznavanja tv kulture (ali tudi nekulture, kakor komu drago). Mislim, da imava tudi midva kot starša zdrav odnos do televizije. Nikoli je ne gledava čez dan, ko je mali buden oz. samo takrat ko mož pogleda teletekst. Prižgemo jo samo, če mali izrazi željo, da bi kaj gledal, ponavadi pa so to video kasete (Telebajski, Levji kralj), pravzaprav televizije kar tako sploh ni še nikoli gledal. Ponavadi njegova pozornost traja kakih 15-20 minut, zraven če le moreva gledava tudi midva, da se potem o tem, kar je bilo, pogovarjamo. Ko vidim, da ima zadosti, ga vprašam, če bi počel kaj drugega in še tisti hip ugasnem. Nikoli ne gori kar tako zraven njega.
Meni se zdi ta način bolj življenski glede na vpletenost popkulture v naša in otrokovo življenje.
Ne vem, kako se boš odločila. Tole je pač samo eno od mnenj.

Mi imamo samo 1 program RTV SLO, pa video in DVD. Tako gledamo večerno risanko (takrat se TV ponavadi prižge), dnevnik od daleč (bolj poslušamo), ker se ravno spravljamo spat, potem pa jaz pogledam še kakšne kontaktne oddaje, film tedna obvezno, pa Ana-Lizo ob nedeljah, da se nasmejim.
Po želji si zavrtimo kakšen film ali risanko na DVD ali videu. Fino je, ker ne rabimo daljinca. Včasih, ko smo imeli kabelsko, je bil moj obseden z njim 🙂

Imamo, 2, eno v dnevni, eno pa ima sin v svoji sobi.

dve

???????????

Tri: spalnica, dnevna, otroška soba (na računalniku). Tamali dve gledata predvsem Animal planet, discovery in National geog., ker ju to zanima, pa še jezika se malo naučita s poslušanjem. V dnevni gleda mož razne politične oddaje, v spalnici je pa moja TV in gledam razne oddaje in talk shove predvsem na nemških programih.

Na žalost imamo.

Prav včeraj sem si zaželela, da bi kakšen dan ne bila prižgana.

Pa kaj, ko gumb za izklop ne deluje……….. 😉

Ja, imam. Gledam pa bolj poredko, ker tak ni nič pametnega.

Lp, Maja

Ja, tako res huuuudo. A kaj, ko zanjo ni časa….

Imamo dve. V dnevni sobi je prižgana non stop, gleda se zelo malo – je bolj za zvočno kuliso. V spalnici se gleda od 20-tih naprej. Malček pogleda risanko ob 18.40, ostalo ga ne zanima. Morda sem pa kdaj kakšne oddaje o živalih.

Ja, mi jo imamo in priznam, da brez nje ne bi zdržala prav dolgo. Pa ne mislite, da po cele dneve visim pred TV, nikakor ne, vendar pa rada pogledam kakšno dokumentarno oddajo, Polnočni klub, in seveda kak dober film. Čeprav se ne spomnim, kdaj sem nazadnje v miru pogledala celega, haha.

Se pa strinjam, TV po eni strani “poneumlja”, po drugi strani pa (če znamo sebe in otroke disciplinirati in kontrolirati) predstavlja skoraj nenadomestljiv vir informacij in poučnih stvari. Zdaj v dobi interneta in drugih medijev sicer malo manj, vendar se mi zdi, da ima TV še vedno primat.

Pa ne me spet napast, ker bom nekaj napisala. Poudarjam, da gre zgolj za moje opažanje. Poznam dva primera, kjer doma nimajo TV in so otroci (zdaj sicer že malo večji) in seveda tudi starši precej nerazgledani. Saj ne trdim, da smo mi, ki smo vsakodnevno bombardirani s poročili iz sveta, bolj srečni in zadovoljni, ampak določene stvari pa vseeno sodijo k splošni izobrazbi. In predivdevam, da je omenjenim otrokom v šoli zato marsikatera stvar težja.

No, mi je tudi nimamo. Že od začetka. Razlog: mož bi pretiraval in to tudi sam ve, zato sva se odločila tako. Pri njih doma so že refleksno prižgali TV, ko so vstopili v dnevno sobo z jedilnico. Zaradi mene bi TV gotovo lahko imeli, pa bi večinoma počivala.

Se mi zdi, da če bi jo imeli, bi še tistih nekaj trenutkov, ki nama ostanejo, pobrala TV in bi bilo le veliko slabe volje. Glede informiranosti se ne strinjam, da brez TV ne gre. Obstaja radio, časopis, internet, če želiš, vse izveš. Sicer pa tudi, če česa ne slišiš, mislim da ne škodi. Vsa ta naglica, želja po popolni informiranosti, da ne smeš ničesar zamuditi, naredi le živčno ozračje in ljudi. Pa še redko se sliši in vidi kaj zares pozitivnega, kar te napolni. Zaradi tega pa več bereva, poslušava radio (tudi tam so zanimive oddaje, pa malokdo to posluša).

Še najbolj imam včasih pomisleke zaradi otrok – zaradi primerjave med vrstniki, kaj je kdo videl itd. Pa tudi zaradi kakšnih poučnih oddaj. Ampak, mislim da velike škode ravno ne more biti, saj je drugih možnosti izobraževanja veliko, v vrtcu pa zaenkrat tudi ne razpravljajo preveč o tem. Imamo stare starše, kjer si lahko pogledata kakšen video in risanko, več pa niti ne pogrešata. Bi mi bilo všeč, če bi ju uspeli usmeriti bolj v knjige in druge vrste zabave.

Ne, od kar imamo otročka in smo se priselili v svojo hišo, nimamo. Tudi čisto nič ne pogrešamo. Imamo internet in to je dovolj. Vse tiste filme, ki se zdaj predvajajo, sem videla že po 4x ali več. Všasih pa si z možem pogledava kakšen film na rač. ali pa greva v kino.
V hecu rečeva včasih, da ima naš mali dovolj programov, da nam ni dolgčas.

punce nekaj mi ne gre v glavo?
in sicer veliko vas je ne gleda ali samo z enim očesom, kako pa potem vse veste kaj se dogaja v kaki oddaji ali nadaljevanki če ne gledate??? če je bila kaka tema na določeno oddajo ste vedle zakaj se gre…
potem takem sklepam da gledate tv ali se pa motim
pa brez zamere??

mi imamo tv pa ga prizgemo 1x na mesec za poročila, in čez dan za dvd risanke za tamalo če je dezevno vreme drugače je tv skoz ugasnjena, in se prav nč ne sekiram če nisem na tekočem, kdo bo rodil ali kdo se je ločil, kdo koga varal, kaj je mario počel v ned. zvečer…niti ne vem katere oddaje so na tv pa se nimam za nerazgledano- mislim da je pojem razglednost zelo različen in ga vsak razume drgač

lep dan

nimamo

Imamo. Dve.

V spalnici – to prižgem samo da lažje zaspim (rabim približno 1,5 min, televizija se sama ugasne)

V dnevni sobi – ta je večino časa prižgana, gledamo predvsem Discovery, National Geographic in Animal Planet. 24 ur si ogledam včasih, da vem kaj se dogaja, vendar le, če sem pri pravi volji, ker slovenska politika me iz tira vrže in sem raje neinformirana kot živčna.
Filmov ne gledam, če pa se že odločim kakega pogledat, me kateri od mojih mulcev hitro prepriča, da nimam dovolj časa 🙂
Aja, pa zadnje čase se mi dopadeta oddaji na Pro7: Home S.O.S in Avenzio, kjer dobim luštne ideje za opremljanje stanovanja, ampak verjetno se bom kmalu naveličala.

Naš dveletnik se zadovolji kar z risankami na DVD

Novorojenčka pa še nič ne zanima :-))

Mi jih imamo – v dnevni sobi, spalnici, otroški sobi. In ne bi mogla živeti brez nje, priznam. Gledamo jo vsak dan – poročila, animal planet, discovery, risanke, glasbene oddaje, tudi filmi… kar pač komu ustreza.
Pa ne mislit, da samo sedimo pred tv in da smo obsedeni z njo! Vsak dan je čas za družinske pogovore, igro z otrokom (obvezno brez tv), za pospravljanje, za sprehode, obiske, še za moj študij…

imamo eno TV s štirimi programi … gledamo pa bol dokumentarce National geografic, Lonely planet, zvečer na slo2 so super dokumentarci … pa razne pogovorne zadeve … pa jasno poročila … vsaj malo (če ne tv pa vsaj radio) … meni to paše k splošni izobrazbi in je nujno potrebno da vsaj malo veš kaj dogaja po svetu in doma …

6-letnik pa ob nedeljah risanke … med tednom pa skoraj nič … se niti ne spomni na TV… čeprav ko enkrat začne gledat je pa sposoben gledat tudi več ur … če mu ne ugasnemo.

B.

Brez televizije nam živeti ni:)))

imamo!

l.p.Ninjetka ***************** Kdor ima dobro srce, ta ne potrebuje lepega obraza

imamo eno, samo 4 kanali (tvs 1,2, a kanal in pop), raje pogledamo kak film na dvd ali dvix kot pa oslarije na tevejki, v bistvu uporabljamo samo za risanko, dnevnik, kako nanizanko (a to je že redkost) in za dr. Phila :)))
so naju ob načrtovanju nove hiše vprašali ali vlečejo anteno oz. kabelsko tudi do otroške sobe – nikakor!
so naju tudi snubili za siol teve – zaenkrat nama ni do tega, sploh ker mi je všeč, da dete sicer nekaj zbira yugioje, ampak nima pojma, kaj je to v resnici, ker tv3 sploh ne lovimo :)))

New Report

Close