Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A je konec poletja?

A je konec poletja?

Je soparno, sem sla avto sprat, ker sem mi zdi da je premalo padalo. In je tako soparno, pa polno komarjev. Sosedje drzijo povsod po vrtovih vodo in jih je za znoret, v rojih. Zato poleti tezko avto operem na roke, ker te pozrejo. Krvodajalska akcija. 😅

Ponoči od  cca 24 do cca 5h zjutraj so možne nevihte. Mogoče bo kaj.

Kakšna neznosna vrocina letos neki, tistih par dni, ko nam je bilo vroce, je povsem normalno – saj je poeltje.Toel sedaj, ko se šele z vikendom poletno vreme vrne pa ni vredno poletja; ce bo potlej avgust v višave poletel, naj mu bo, sicer..

Trenutno frišnih 15 stopinj. Še malo, pa bomo zakurili.

Odgovor na objavo uporabnika
koprčani evo, 03.08.2021 ob 16:12

Ponoči od  cca 24 do cca 5h zjutraj so možne nevihte. Mogoče bo kaj.

Hvala.

Bom “tulila v dez”, kot volk v luno…. 🤣😉

tenor

Odgovor na objavo uporabnika
ločeni ob rojstvu, 03.08.2021 ob 17:02

Trenutno frišnih 15 stopinj. Še malo, pa bomo zakurili.

Kje? 😨

a-138

Odgovor na objavo uporabnika
Šnelca_783, 03.08.2021 ob 17:03

Hvala.

Bom “tulila v dez”, kot volk v luno…. 🤣😉

tenor

Bo pomagalo !  😉

Odgovor na objavo uporabnika
Šnelca_783, 03.08.2021 ob 17:14

Kje? 😨

U Bohin..

Sicer pa tehnično se nahajamo v ledeni dobi.

https://www.rtvslo.si/4d/arhiv/174714177?s=mmc

 

Odgovor na objavo uporabnika
koprčani evo, 03.08.2021 ob 17:18

Bo pomagalo !  😉

Najprej se bodo jezili…potem pa nas zalili. 😉

 

732ca9a9c5b5b6251349dd557f1ead96

Odgovor na objavo uporabnika
U Bohin ma dež ta mlade, 03.08.2021 ob 17:22

U Bohin..

Sicer pa tehnično se nahajamo v ledeni dobi.

https://www.rtvslo.si/4d/arhiv/174714177?s=mmc

 

Pozdrav v Bohinj.

Na obali je skoraj 2x vec stopinj. Poslijamo par stopinj, da vam ne rabi zakurit. 😉

Normalno, da se ti že zima prikazuje, če si pa zaprta v kleti cele dneve. Pejt ven iz kevdra, pa imaš še ene dva meseca poletja zazihranga.

Kako ne krepneš od mraza v tem kvedru?

Evo, sedaj je tudi jasno do kod sega suho in vroče sredozemsko podnebje in kje je celinsko podnebje. Ob osmih zvečer smo imeli še vedno 25 stopinj na dvorišču za razliko od Bohinja kjer so imeli že popoldne pičlih 15 stopinj. Brrrrrrrrrrr, toliko imamo mi pozimi 🙂

Še en zanimiv podatek. Največ tropskih noči v tem poletju je imel Koper (Obala) in sicer kar 35, ko se najnižja nočna temperatura ne spusti pod 20 stopinj Celzija.

https://www.regionalobala.si/novica/najvec-tropskih-noci-je-bilo-v-kopru-v-letosnjem-poletju-so-jih-nasteli-kar-toliko

 

Ni bilo in ni dezja. 😏

To bo, pozabila sem tulit v dez, kot volk v luno. 🤷‍♀️🤦‍♀️🤣

Bojim se da bo cel september dezeven, se za julij in avgust. Namesto da je september lep kot “poletje v odhajanju”, kot indijansko poletje.

Odgovor na objavo uporabnika
Šnelca_783, 04.08.2021 ob 07:17

Ni bilo in ni dezja. 😏

To bo, pozabila sem tulit v dez, kot volk v luno. 🤷‍♀️🤦‍♀️🤣

Bojim se da bo cel september dezeven, se za julij in avgust. Namesto da je september lep kot “poletje v odhajanju”, kot indijansko poletje.

Pri nas se pravo poletje običajno konča ob prvem večjem dežju po 15. avgustu. No, potem sledi indijansko poletje do konec oktobra.

Ponoči  (cca 2h) je bilo nekaj ( goriški konec). Se malo pozna;).

Jaz tudi upam na lep september ( takrat je na morju najlepše) in nekako imam v planu še par dni plavanja v toplem morju;). Bomo videli.

Ko se zbudis v taksno jutro kot je danes, je konec poletja.

V Grčijo prihaja nov vročinski val. Temperature se bodo povzpele do 45C.

Nemčija ima letos uscano leto in poletje. Ubogi ljudje, ki niso odšli na dopust po hormone sreče.

Zaenkrat so tudi za v naprej deževne napovedi.

Upajmo na indijansko poletje in še malo sončka.

Pijem kavo in gledam skozi okno. Megla, tišina, vlaga v zraku. Prev isti filing, kot 1.oktobra, ko se začne faks. Sploh ni več zvoka poletja! Kje ste vrabčki in  galebi, ki me zjutraj čivkajoče pričakate?

Samo soosedov petelin se pritožuje in to je to!

Mraz pa tak, da sem oblekla frotirjasto jopo in zokne!

 

No, saj je vprašanje kaj bo po 15. avgustu?

Odgovor na objavo uporabnika
Monica827, 04.08.2021 ob 07:47

Ko se zbudis v taksno jutro kot je danes, je konec poletja.

Je čisto o.k. jutro. Malo meglic, temparatura 19-20. Malo je dež spral, to je pa dobro.

No, to noč naj bi imeli tudi mi dež… upajmo 🙂

tole vreme kaže, da je res konec poletja. Lahko da bo jesen lepša. Upajmo.

To je čisto dobro. Zna biti tudi do 30 še . Počasi (če bo še par dni deževalo) se bo končalo kopanje v rekah in jezerih. Šteje se, da je tistega konec, ko je prvi konkreten dež po 15.8.  Smo dokaj blizu. Tuudi jaz upam na lep september.

New Report

Close