Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A je to res kar zdajle govorijo na Tedniku o nekakšnem porodnem načrtu

A je to res kar zdajle govorijo na Tedniku o nekakšnem porodnem načrtu


Res se tukaj lepo vidi, kakšne so ženske druga do druge. Namesto da bi si pomagale in vzpodbujevale, je treba napasti tisto, ki si upa naredit drugače. Najhuje od vsega je to, da na tako čarovnico naletiš v porodnišnici, med porodom.

Samo afnanje. Mislim, da so to sprožile tele dule, ki bi rad služile.

Jaz sem rodila pred 30 leti, prvič. Mož je bil zraven, takrat to ni bilo običajno. Prosila sem, da ne režejo presredka, in ga niso ne prvič, ne drugič. Kakšen porodni načrt. Lepo po slovensko rečeš.

moj načrt je bil tak
epiduralna – so mi jo dali.

prosila sem, da mi ne režejo presredka, na kar je babica rekla, da ne more obljubit

prosila sem, da mi ne pritiskajo na fundus, ker počnejo to samo pri nas in ni nobene koristi od tega, samo nepotrebne poškodbe. so upoštevali. ko mi je začela tiščat na trebuh, sem ji rekla, prosim, ne delajte tega in se je tega držala.

in prosila sem jih, da naj mi ne pospešujejo poroda, če to ni potrebno. glede na to, da sem rodila v 4 urah, ni bilo potrebno.

Aja? Prvič nobene moje želje niso upoštevali, ker nisem imela nič črno na belem.

Aja? Prvič nobene moje želje niso upoštevali, ker nisem imela nič črno na belem.
[/quote]

Saj ti pravim, da se da pred porodnega načrta in afnanja. Lepo rečeš in ko vidijo, da si normalen, ne da se greš afnarijo in neke porodne načrte v velikosti diplomske naloge, potem TE UPOŠTEVAJO. In to zamisli, pred 30 leti.

Me veseli, da se stvari premikajo v korist žensk. Kajti dobro vemo, da je bila Slovenija v samen vrhu, kjer se je porodnicam številčno rezalo presredke.
Pristopi so veliko bolj prijaznejši, kot so bili in prav je, da sodelujejo v njih tudi porodnice.
Porod je osebni trenutek, nekaj na kar bi se morali spominjati s srečo in ne z žalostjo v očeh.

Saj ti pravim, da se da pred porodnega načrta in afnanja. Lepo rečeš in ko vidijo, da si normalen, ne da se greš afnarijo in neke porodne načrte v velikosti diplomske naloge, potem TE UPOŠTEVAJO. In to zamisli, pred 30 leti.
[/quote]

Če si ti svojo diplomsko nalogo spisala na pol lista papirja, me tvoje neznanje in škoda, ki jo delaš, ne smeta čuditi. Vir je bil pa kaj: Antena?

Ko je rojstvo projekt potem potrebujete načrt.

Pričakujem, da boste čez par let imele tudi načrt dihanja in iztrebljanja.

Poučiti, izobraziti se o neki stvari je eno, preseravanje pa drugo.

Točno tako.

Porod je tako naravna stvar, da je še leta 1900 vsaka peta porodnica umrla.
Porod je sito, ki ga je narava 1000letja uporabljala, da je varovala razmerje med velikostjo otrokove glave in širino medenice žensk. Vse, kar je “štrlelo ven” je umrlo.
In ker danes nočemo, da vsaka peta ženska umre pri porodu in če kopica otrok zraven, je to postal medicinski dogodek, ki se odvija v bolnišnici. Ker smo plačniki zdravstvenih storitev davkoplačevalci =pacienti, pa pač ne želimo, da z nami delajo kot s salamo. In mi kot pacientki pač ni najbolj važno, da je medicinskemu osebju čim lažje in udobneje, ampak da jaz dobim najboljšo storitev, se pač morajo izvajalci potruditi zame (pacienta), ker sem jaz tisti, ki drži tošel. Saj je enako pri vseh storitvah. Le zakaj bi bilo v medicini drugače?


Edino prav bi bilo, da za take, ki imajo kup posebnih želja, ustanovijo privatno porodnišnico, ki je plačljiva. Potem boste lahko imele 7 dul, če boste hotele, pa 14 ostalih pomočnikov, pa vodni bazen z morsko toplo vodo, pa osebnega butlerja, pa vaš bo lahko takoj po porodu pokadil cigaro in spil viski, pa…. Seveda pa bo komplikacijah vaša zahteva za takojšnje obravnavanje v javnem zdravstvu pa prevoz nedonošenčka tja, pa še vse drugo, kar ni bilo v porodnem načrtu.
Ostale normalne brez velikih pričakovanj in želja bomo rodile v javnih porodnišnicah, kjer je poskrbljeno za osnovno udobje, predvsem pa za varen porod.


Tud jst dam iz svojga tošla, pa nisem še nikol rodil pa tud nikol ne bom! In se mi dozdeva, da se babšeta mal preseravate, ker se lahko, pa še zastonj je.
Ker v svoji rodni dobi iz nosečnosti in poroda običajno naredite projekt, ki ima zraven tudi finančni plan. Torej je rešitev enostavna, privatna porodnišnica, plačajte razliko za nadstandard, ki ga v svojem projektu zahtevate.
Potem bo tudi zame na operaciji prostate kaj ostalo. Bom že sedaj naredil prostatski načrt operacije. Pa bova oba zadovoljna, ti in jaz !


Edino prav bi bilo, da za take, ki imajo kup posebnih želja, ustanovijo privatno porodnišnico, ki je plačljiva. Potem boste lahko imele 7 dul, če boste hotele, pa 14 ostalih pomočnikov, pa vodni bazen z morsko toplo vodo, pa osebnega butlerja, pa vaš bo lahko takoj po porodu pokadil cigaro in spil viski, pa…. Seveda pa bo komplikacijah vaša zahteva za takojšnje obravnavanje v javnem zdravstvu pa prevoz nedonošenčka tja, pa še vse drugo, kar ni bilo v porodnem načrtu.
Ostale normalne brez velikih pričakovanj in želja bomo rodile v javnih porodnišnicah, kjer je poskrbljeno za osnovno udobje, predvsem pa za varen porod.
[/quote]

in pol se seveda ne boš sekirala, če ti bo babica na vso silo pospeševala porod, ker ga bo hotela zaključit v svoji izmeni, pa če ti bodo skakali po trebuhu, da bo otrok posledično poškodovan, če boš rojevala 20 ur in več, ker se jim ne bo dalo delat carskega reza in take in podobne šlamastike, kot se dogajajo pri nas

in pol se seveda ne boš sekirala, če ti bo babica na vso silo pospeševala porod, ker ga bo hotela zaključit v svoji izmeni, pa če ti bodo skakali po trebuhu, da bo otrok posledično poškodovan, če boš rojevala 20 ur in več, ker se jim ne bo dalo delat carskega reza in take in podobne šlamastike, kot se dogajajo pri nas
[/quote]
Zakaj, saj se to dogaja v javnem zdravstvu po tvoje. Privat bo pa vse oh in sploh. Če se je tole vse zgodilo tebi, si se pritožila? Res? In otroka s poškodbami imaš, vse od poroda! Pa CR ti niso hoteli narediti ti packi. Saj na otroka pri CZ nisi niti pomislila, samo nase. Ker otrok ne pride na svet po naravni poti je verjetnost da bo imel težave ( od AI bolezni naprej) večja od 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} . Preveri!


Tud jst dam iz svojga tošla, pa nisem še nikol rodil pa tud nikol ne bom! In se mi dozdeva, da se babšeta mal preseravate, ker se lahko, pa še zastonj je.
Ker v svoji rodni dobi iz nosečnosti in poroda običajno naredite projekt, ki ima zraven tudi finančni plan. Torej je rešitev enostavna, privatna porodnišnica, plačajte razliko za nadstandard, ki ga v svojem projektu zahtevate.
Potem bo tudi zame na operaciji prostate kaj ostalo. Bom že sedaj naredil prostatski načrt operacije. Pa bova oba zadovoljna, ti in jaz !
[/quote]

Aja, a načrt operacije prostate boš naredil? A ne boš kar pokleknil na vse štiri pred dohtarjem in mirno čakal, da ti začne na živo rezat okrog ritne luknje? Se pa res preseravaš… A veš, pred 500 leti ni bilo nobenih anestetikov, razkužil in sanitetnega materiala. Pa so ravno tako vsi preživeli operacije, razen tistih, ki pač niso.

Se strinjam, da naj preseratorke rojevajo v privat bolnicah, kjer jih bo porod konkretno koštal. V javni bolnici dobiš tole in dobiš čisto dovolj.

Zaradi parih preseratork se kar povprek kritizira vse ženske. Ne, ene smo normalne, smo lepo rodile, brez porodnih načrtov in brez drame.


Edino prav bi bilo, da za take, ki imajo kup posebnih želja, ustanovijo privatno porodnišnico, ki je plačljiva. Potem boste lahko imele 7 dul, če boste hotele, pa 14 ostalih pomočnikov, pa vodni bazen z morsko toplo vodo, pa osebnega butlerja, pa vaš bo lahko takoj po porodu pokadil cigaro in spil viski, pa…. Seveda pa bo komplikacijah vaša zahteva za takojšnje obravnavanje v javnem zdravstvu pa prevoz nedonošenčka tja, pa še vse drugo, kar ni bilo v porodnem načrtu.
Ostale normalne brez velikih pričakovanj in želja bomo rodile v javnih porodnišnicah, kjer je poskrbljeno za osnovno udobje, predvsem pa za varen porod.
[/quote]
Pa kaj vam je ljudje no? Eni še vedno mislite, da je naše zdravstvo brezplačno. Enako šolstvo in še kaj.
BI si mogoče preračunali, koliko mesečno plačujete temu brezplačnemu zdravstvu, pa se potem trkajte po prsih, v kako brezplačnem zdravstvu ste rojevale, pod pogoji, ki so vam jih postavljali v bolnicah zdravniki, ki so plačani od – česa že?

V tej naši deželici bodo vse novosti vedno najprej naletele na odpor…seveda pri “modrejših”(beri starejših).
To sam pomeni da morajo upoštevati tvoje želje. Jaz sem rodila pred tremi leti v Postojni imela porodni načrt, vendar ne nihče ni po njem vprašal, ničesar niso upoštevali kar sem rekla, še ko sem prosila da naj mi ne prerežejo presredka če ni nujno potrebno mi je babica zasikala nazaj da za brezveze ga nobeni ne..(a res?). Zato podpiram to, da se upošteva želje porodnice dokler seveda vse poteka normalno in se to da, pa tudi če ena čelu imeti anestezijo ob šivanju, zakaj ne..? Kot da bi šel k sobarju pa želel injekcijo in bi ti jo odklonil, saj gre za isto stvar, samo da se tam ne reče zobni načrt.
[/quote]

S tem rezanjem presredka morajo pri nas nehat.
To je stvar, ki jo naši izkoriščajo, zato da ženske rojevajo hitreje in “lažje”. Lažje samo za porodničarja in nikogar drugega.

Strokovno je rezanje presredka rezervirano za komplicirane porode, ko mora otrok res že ven, je kaj zataknjen, itd.
Če je pa vse ok, otrok zdrav, mama zdrava… bi pa morali rojevat po normalnem tempu, ki se od ženske do ženske razlikuje.

Človeka res mine rodit pri nas, ker že ob zanositvi veš, da te čaka rezanje, ki verjetno ne bo potrebno (da bi naši zdravniki kadarkoli priznali zmoto ali kaj podobnega pa itak BV pričakovat)

S tem rezanjem presredka morajo pri nas nehat.
To je stvar, ki jo naši izkoriščajo, zato da ženske rojevajo hitreje in “lažje”. Lažje samo za porodničarja in nikogar drugega.

Strokovno je rezanje presredka rezervirano za komplicirane porode, ko mora otrok res že ven, je kaj zataknjen, itd.
Če je pa vse ok, otrok zdrav, mama zdrava… bi pa morali rojevat po normalnem tempu, ki se od ženske do ženske razlikuje.

Človeka res mine rodit pri nas, ker že ob zanositvi veš, da te čaka rezanje, ki verjetno ne bo potrebno (da bi naši zdravniki kadarkoli priznali zmoto ali kaj podobnega pa itak BV pričakovat)
[/quote]

Pa zakaj kar neki na pamet.

Ti govorim za mojo družino, moja mama trije otroke, nikoli rezana, jaz dva poroda, nikoli rezana, hči dva poroda nikoli rezana.

Pribliđno enako, kot kar so organizatorke porok pri poroki. 😛


Pa kaj vam je ljudje no? Eni še vedno mislite, da je naše zdravstvo brezplačno. Enako šolstvo in še kaj.
BI si mogoče preračunali, koliko mesečno plačujete temu brezplačnemu zdravstvu, pa se potem trkajte po prsih, v kako brezplačnem zdravstvu ste rojevale, pod pogoji, ki so vam jih postavljali v bolnicah zdravniki, ki so plačani od – česa že?
[/quote]
Večina od tistih revnih 700 evrov plače res ne prispeva ne vem kaj! Ne več kot 30 evrov mesečno, kar znese na leto veliko manj kot stane ena ura poroda.
V tujini, ki jo tako rade opevate, je porod vreden med 5.000 in 10.000 evri, če je v privatni bolnici. Tega denarja večina socialcev in tistih na minimalcu tako in tako nima.
Ve, ki delate v JU in vse dopoldne tukaj pisarite, kakšne vse krivice so se vam zgodile v porodnišnici, pa prispevate samo par evrov več, ker imate tako in tako majhne plače torej tudi majhne prispevke.
Sicer pa, povej no koliko pa ti plačuješ za zdravstvo? V znesku in izpusti dopolnilno, ker s porodom nima zveze. Čakamo!


Večina od tistih revnih 700 evrov plače res ne prispeva ne vem kaj! Ne več kot 30 evrov mesečno, kar znese na leto veliko manj kot stane ena ura poroda.
V tujini, ki jo tako rade opevate, je porod vreden med 5.000 in 10.000 evri, če je v privatni bolnici. Tega denarja večina socialcev in tistih na minimalcu tako in tako nima.
Ve, ki delate v JU in vse dopoldne tukaj pisarite, kakšne vse krivice so se vam zgodile v porodnišnici, pa prispevate samo par evrov več, ker imate tako in tako majhne plače torej tudi majhne prispevke.
Sicer pa, povej no koliko pa ti plačuješ za zdravstvo? V znesku in izpusti dopolnilno, ker s porodom nima zveze. Čakamo!
[/quote]

jaz plačujem 250 EUR mesečno za obvezno zdravstveno zavarovanje in še enkrat toliko plača moj delodajalec. v skupnem znesku torej 500 EUR mesečno. približno tako plačo imam že vsaj 15 let, kar pomeni, da sem v petnajstih letih plačala 90.000 EUR samo za zdravstvo

brez dopolnilnega zavarovanja.

jaz plačujem 250 EUR mesečno za obvezno zdravstveno zavarovanje in še enkrat toliko plača moj delodajalec. v skupnem znesku torej 500 EUR mesečno. približno tako plačo imam že vsaj 15 let, kar pomeni, da sem v petnajstih letih plačala 90.000 EUR samo za zdravstvo

brez dopolnilnega zavarovanja.
[/quote]
Toreej imaš brutto več kot 4000,00? Res??? Ker pri brutto 3000,00 je strošek za obvezno zdravstveno zavarovanje 190,00 evrov! Dejte no nakladat, saj se vse ve!


Toreej imaš brutto več kot 4000,00? Res??? Ker pri brutto 3000,00 je strošek za obvezno zdravstveno zavarovanje 190,00 evrov! Dejte no nakladat, saj se vse ve!
[/quote]
moj brutto je 3.950 i kusur, zdaj pa sama izračunaj 6,36{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od tega

Pa zakaj kar neki na pamet.

Ti govorim za mojo družino, moja mama trije otroke, nikoli rezana, jaz dva poroda, nikoli rezana, hči dva poroda nikoli rezana.
[/quote]
Statistika tvoje družine je bolj merodajna kot državna statistika?

Še strokovna javnost priznava, da je slovensko skoraj 50-{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}-no rezanje presredka previsoko in pogosto nepotrebno (oz. lahko celo povečuje nevarnost poškodb), kar zelo verjetno kaže, da gre še vedno pogosto za nepotreben oz. neupravičen poseg.

https://www.dnevnik.si/320395

https://www.google.si/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.zbornica-zveza.si/sites/default/files/kongres_zbn_7/pdf/212E.pdf&ved=2ahUKEwic7Mj_rNHeAhUiiaYKHYY7DioQFjAHegQIBRAB&usg=AOvVaw13NJL1yrReGlY3xVzRfQXs&cshid=1542111665837

https://www.google.si/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.obzornikzdravstvenenege.si/2011.45.2.101&ved=2ahUKEwic7Mj_rNHeAhUiiaYKHYY7DioQFjAIegQIABAB&usg=AOvVaw186MfNnza6BExUyUPwm-PY&cshid=1542111665837

New Report

Close