Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A je to res kar zdajle govorijo na Tedniku o nekakšnem porodnem načrtu

A je to res kar zdajle govorijo na Tedniku o nekakšnem porodnem načrtu


Večina od tistih revnih 700 evrov plače res ne prispeva ne vem kaj! Ne več kot 30 evrov mesečno, kar znese na leto veliko manj kot stane ena ura poroda.
V tujini, ki jo tako rade opevate, je porod vreden med 5.000 in 10.000 evri, če je v privatni bolnici. Tega denarja večina socialcev in tistih na minimalcu tako in tako nima.
Ve, ki delate v JU in vse dopoldne tukaj pisarite, kakšne vse krivice so se vam zgodile v porodnišnici, pa prispevate samo par evrov več, ker imate tako in tako majhne plače torej tudi majhne prispevke.
Sicer pa, povej no koliko pa ti plačuješ za zdravstvo? V znesku in izpusti dopolnilno, ker s porodom nima zveze. Čakamo!
[/quote]

Takole rekla-kazala bitje res ne more imet pojma o čem govori. Minimalc v zzzs mesečno plača cca. 130€ Pomnoži to z delovno dobo, ob predpostavki, da nimaš kakšne kronične bolezni ali poškodbe si zdravstvo preplačal precej. Za ta denar si vsaj zaslužiš spoštljivo obravnavo takrat, ko prideš do zdravnika.
Očitno še ena, ki misli da je zdravstvo pri nas gratis.

Načrt je lahko samo ‘v glavi’, da kot porodnica veš, katere izbirne posege sprejmeš ter katere (odločno) zavrneš, zer ga sproti ali ob sprejemu ustno poveš osebju, lahko je napisan v nekaj vrsticah, da med samim porodom ne rabiš sredi popadka razlagati (vedno novemu) osebju, kaj želiš oz. zavračaš, lahko pa narediš ‘diplomsko nalogo’ ter upaš, da bo kdo tisto solato imel čas brati in tudi upoštevati.

Ženska, še posebej, ko že ima kakšen porod za sabo, ve, kaj ji med porodom ustreza in kaj ne.
Saj dejansko se veliko načrtov dejansko ustno dogovori z osebjem, ko prideš v porodnišnico. Lahko se kaj (nehote) pozabi, zato je želje dobro imeti zapisane.

Saj v večini primerov ne gre za neke nemogoče želje, ampak zelo enostavne in za mnoge samoumevne – ali (in kako) pospeševati porod ali ne, lega med porajanjem, uporaba žoge ali pručke, glasba, izbira sredstev za lajšanje bolečin, gibanje/ ležanje, morebiten odhod domov takoj po porodu ipd.

V kritičnih situacijah se pa tako ve, da se večine želja ne da upoštevati. Pri normalnem porodu je pa precej drugačen občutek, če si kot porodnica upoštevana pri poteku poroda ali pa si samo ‘kos mesa’, iz katerega je potrebno izbezljati otroka. Tudi je dokazano, da so v primeru priznavanja porodnici njene primerne vloge pri porodu, porodi lažji, manj je poškodb, okrevanje otroka in mame pa hitrejše in lažje.

Zadovoljna mama, zadovoljna cela družina.


Statistika tvoje družine je bolj merodajna kot državna statistika?

Še strokovna javnost priznava, da je slovensko skoraj 50-{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}-no rezanje presredka previsoko in pogosto nepotrebno (oz. lahko celo povečuje nevarnost poškodb), kar zelo verjetno kaže, da gre še vedno pogosto za nepotreben oz. neupravičen poseg.

https://www.dnevnik.si/320395

https://www.google.si/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.zbornica-zveza.si/sites/default/files/kongres_zbn_7/pdf/212E.pdf&ved=2ahUKEwic7Mj_rNHeAhUiiaYKHYY7DioQFjAHegQIBRAB&usg=AOvVaw13NJL1yrReGlY3xVzRfQXs&cshid=1542111665837

https://www.google.si/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.obzornikzdravstvenenege.si/2011.45.2.101&ved=2ahUKEwic7Mj_rNHeAhUiiaYKHYY7DioQFjAIegQIABAB&usg=AOvVaw186MfNnza6BExUyUPwm-PY&cshid=1542111665837
[/quote]

Ti veš, kaj je statistika?

Ja, jaz sem zame edino pomembna in moja družina.

Ti veš, kaj je statistika?

Ja, jaz sem zame edino pomembna in moja družina.
[/quote]

Statistična obdelava podatkov oblikuje podatke na način, po katerem je mogoče priti do predstave o večji populaciji, ki jo predstavlja vzorec. https://sl.wikipedia.org/wiki/Statistika

Ti veš, kaj je statistika?

Ja, jaz sem zame edino pomembna in moja družina.
[/quote]

Iz tvojega zapisa je nedvoumno, kaj je:
Ko nam ustreza, pravilno povzema stanje, ko nam ne, je prirejena …
Logično …

Takole rekla-kazala bitje res ne more imet pojma o čem govori. Minimalc v zzzs mesečno plača cca. 130€ Pomnoži to z delovno dobo, ob predpostavki, da nimaš kakšne kronične bolezni ali poškodbe si zdravstvo preplačal precej. Za ta denar si vsaj zaslužiš spoštljivo obravnavo takrat, ko prideš do zdravnika.
Očitno še ena, ki misli da je zdravstvo pri nas gratis.
[/quote]
Ah, ja, v desetih letih je to glih za en porod brez zapletov! Da o porodniški, ki pade z neba, ne bi! Pa o brezplačnem zdravstvenem varstvu za otroke. Sploh o tem ne bi! Preplačali ste, tisti z minimalcem! Res??? In rodiš tko na konc delovne dobe. To bo! Spoštljiva obravnava- privatno zdravstvo. To bo!

Načrt je lahko samo ‘v glavi’, da kot porodnica veš, katere izbirne posege sprejmeš ter katere (odločno) zavrneš, zer ga sproti ali ob sprejemu ustno poveš osebju, lahko je napisan v nekaj vrsticah, da med samim porodom ne rabiš sredi popadka razlagati (vedno novemu) osebju, kaj želiš oz. zavračaš, lahko pa narediš ‘diplomsko nalogo’ ter upaš, da bo kdo tisto solato imel čas brati in tudi upoštevati.

Ženska, še posebej, ko že ima kakšen porod za sabo, ve, kaj ji med porodom ustreza in kaj ne.
Saj dejansko se veliko načrtov dejansko ustno dogovori z osebjem, ko prideš v porodnišnico. Lahko se kaj (nehote) pozabi, zato je želje dobro imeti zapisane.

Saj v večini primerov ne gre za neke nemogoče želje, ampak zelo enostavne in za mnoge samoumevne – ali (in kako) pospeševati porod ali ne, lega med porajanjem, uporaba žoge ali pručke, glasba, izbira sredstev za lajšanje bolečin, gibanje/ ležanje, morebiten odhod domov takoj po porodu ipd.

V kritičnih situacijah se pa tako ve, da se večine želja ne da upoštevati. Pri normalnem porodu je pa precej drugačen občutek, če si kot porodnica upoštevana pri poteku poroda ali pa si samo ‘kos mesa’, iz katerega je potrebno izbezljati otroka. Tudi je dokazano, da so v primeru priznavanja porodnici njene primerne vloge pri porodu, porodi lažji, manj je poškodb, okrevanje otroka in mame pa hitrejše in lažje.

Zadovoljna mama, zadovoljna cela družina.
[/quote]
Kako pa izbezljaš otroka? Dej še nas razsvetli! Pa zadovoljna mama, zadovoljna družina da o številnih ločitvah tukaj res ne bi. Porodni načrt, pa projekt nosečnost, pa projekt porod, pa žoga, pa glasba, pa kaj še vse! Mogoče še simfonični orkester pa 2 chellos. Pa ata s cigaro in viskijem.


Ah, ja, v desetih letih je to glih za en porod brez zapletov! Da o porodniški, ki pade z neba, ne bi! Pa o brezplačnem zdravstvenem varstvu za otroke. Sploh o tem ne bi! Preplačali ste, tisti z minimalcem! Res??? In rodiš tko na konc delovne dobe. To bo! Spoštljiva obravnava- privatno zdravstvo. To bo!
[/quote]

Če nimaš narejeni niti prve triade OŠ verjamem, da oddaš takole neumnost. Cena poroda brez zapletov je nekaj malega čez 1k€. Mnimalec v enem letu vplača 1500€. Naprej se mi pa sploh ne da.

Če nimaš narejeni niti prve triade OŠ verjamem, da oddaš takole neumnost. Cena poroda brez zapletov je nekaj malega čez 1k€. Mnimalec v enem letu vplača 1500€. Naprej se mi pa sploh ne da.
[/quote]
zdravstveni prispevek je 6,36{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za delavca in približno toliko še za delodajalca
od minimalne plače se prispevkov ne da računati, ampak se morajo računati od 54{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprečne plače.
se mi zdi, da mešaš s pokojninskimi prispevki, ki so cca 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}??

S tem rezanjem presredka morajo pri nas nehat.
To je stvar, ki jo naši izkoriščajo, zato da ženske rojevajo hitreje in “lažje”. Lažje samo za porodničarja in nikogar drugega.

Strokovno je rezanje presredka rezervirano za komplicirane porode, ko mora otrok res že ven, je kaj zataknjen, itd.
Če je pa vse ok, otrok zdrav, mama zdrava… bi pa morali rojevat po normalnem tempu, ki se od ženske do ženske razlikuje.

Človeka res mine rodit pri nas, ker že ob zanositvi veš, da te čaka rezanje, ki verjetno ne bo potrebno (da bi naši zdravniki kadarkoli priznali zmoto ali kaj podobnega pa itak BV pričakovat)
[/quote]

Rodila sem trikrat, prvič leta 1983, pri porodu so me prerezali, pri drugem in tretjem pa ne. Takrat so avtomatično rezali skoraj vse porodnice, le redkokatera je imela to srečo, da je niso prerezali. Sedaj je situacija drugačna in ne režejo več tako avtomatično.
Moja pokojna mama je rodila doma in babica, ki je bila pri porodu, je povedala, da njej se ni nikoli še nobena ženska pri porodu pretrgala! Se zavedate, da se je to dogajalo pred več kot 60. leti? Da ona zna tako vodit porod, da do tega ne pride!


Večina od tistih revnih 700 evrov plače res ne prispeva ne vem kaj! Ne več kot 30 evrov mesečno, kar znese na leto veliko manj kot stane ena ura poroda.
V tujini, ki jo tako rade opevate, je porod vreden med 5.000 in 10.000 evri, če je v privatni bolnici. Tega denarja večina socialcev in tistih na minimalcu tako in tako nima.
Ve, ki delate v JU in vse dopoldne tukaj pisarite, kakšne vse krivice so se vam zgodile v porodnišnici, pa prispevate samo par evrov več, ker imate tako in tako majhne plače torej tudi majhne prispevke.
Sicer pa, povej no koliko pa ti plačuješ za zdravstvo? V znesku in izpusti dopolnilno, ker s porodom nima zveze. Čakamo!
[/quote]

O svoji in partnerjevi plači ti ne bom pisala, da te od foušije ne bo pobralo. Sem pa rodila v tujini in plačala iz svojega oz. najinega žepa. Niti slučajno ne tak znesek, kot ga navajaš zgoraj. Seveda naša ljuba država, ki ji z možem kantava vsak mesec ohoholala v žep, ni želela povrniti niti stroška, kolikor stane porod v Sloveniji (ko sem jaz rodila, je bila pri nas cena nekompliciranega poroda s 3 dnevno bolnišnično obravnavo cca 1500 €). Že pozabljeno. Medtem ko človeška obravnava in prijaznost osebja ne bosta nikoli.

O svoji in partnerjevi plači ti ne bom pisala, da te od foušije ne bo pobralo. Sem pa rodila v tujini in plačala iz svojega oz. najinega žepa. Niti slučajno ne tak znesek, kot ga navajaš zgoraj. Seveda naša ljuba država, ki ji z možem kantava vsak mesec ohoholala v žep, ni želela povrniti niti stroška, kolikor stane porod v Sloveniji (ko sem jaz rodila, je bila pri nas cena nekompliciranega poroda s 3 dnevno bolnišnično obravnavo cca 1500 €). Že pozabljeno. Medtem ko človeška obravnava in prijaznost osebja ne bosta nikoli.
[/quote]
Tkole bogata, pa se tukaj z nami reveži, kregaš! Si bildaš ego, a ne? In ti pa tvoj državi kantata ohoho, praviš! Res?
Ena premožna dama kot si ti, res ni mogla rodit v kakšni vzhodno evropski državi ampak vsaj v Švici, kjer je znesek točno tak, kot ga navajam! Srečna bodi, da se pri porodu ni kaj zakompliciralo, ker drugače bi znesek narasel na zavidanja vredno vsoto. Ampak vidva sta vsaj tako bogata kot una dva bivša lastnika mačka Toma. Pa starše imaš tudi zdrave in bogate? Ker drgač kantata samo za njihovo zdravljenje!


Tkole bogata, pa se tukaj z nami reveži, kregaš! Si bildaš ego, a ne? In ti pa tvoj državi kantata ohoho, praviš! Res?
Ena premožna dama kot si ti, res ni mogla rodit v kakšni vzhodno evropski državi ampak vsaj v Švici, kjer je znesek točno tak, kot ga navajam! Srečna bodi, da se pri porodu ni kaj zakompliciralo, ker drugače bi znesek narasel na zavidanja vredno vsoto. Ampak vidva sta vsaj tako bogata kot una dva bivša lastnika mačka Toma. Pa starše imaš tudi zdrave in bogate? Ker drgač kantata samo za njihovo zdravljenje!
[/quote]

Nisem premožna kot Logina, državi plačam pa verjetno več, ker onadva sta svoj denar že zdavnaj odnesla na Ciper (in še kam) – če te že zanima. Vsekakor bi lahko pokrila tudi morebitne komplikacije. Rodila v nemško govoreči državi. Starši, eni pokojni, drugi, trkam, zdravi kot dren. Več pa s tabo res ne mislim parlamentirat. Boš najprej šel enkrat rodit, potem bova pa nadaljevala, a prav? Kaj se sploh usajaš v temi, ki se te ne tiče (ker očitno tudi ženske nimaš ali pa je uboga reva, ker ji lasten možak ne privošči najboljše možne obravnave v najbolj zahtevnih trenutkih življenja).

Skandinavci bi se ob teh komentarjih križali. Tam imajo do porodnice normalen pristop in se prilagajajo ženski, ne pa porodnice svojim potrebam.

Problem je, ker pri nas veliko ljudi ne razume, kaj je porodni načrt in kaj je naravni porod.

Nekaj preprostih želja pomeni manj dela za osebje in nižje stroške porodnišnic. En kup postopkov namreč odpade – tako sem drugič rodila na najbolj preprost možen način. Babica se je ukvarjala z mano samo zadnje minute. Z mano so prihranili na času, osebju in denarju.In vsi smo bili zadovoljni. Povprečen Slovenec pa ne more biti zadovoljen, ampak mora pljuvat čez stvari, ki jih ne razume.


Kako pa izbezljaš otroka? Dej še nas razsvetli! Pa zadovoljna mama, zadovoljna družina da o številnih ločitvah tukaj res ne bi. Porodni načrt, pa projekt nosečnost, pa projekt porod, pa žoga, pa glasba, pa kaj še vse! Mogoče še simfonični orkester pa 2 chellos. Pa ata s cigaro in viskijem.
[/quote]

Ne razumeš pomena besede izbezljati?

V porodnih sobah imajo ponekod tudi žoge, pručke, trakove, radio, tuš itd.
Verjetno ne zato, ker jih nimajo prostora kje drugje v porodnišnici pospraviti.

Med upoštevanjem ženske in pretiravanjem je velika razlika.

Ne razumeš pomena besede izbezljati?

V porodnih sobah imajo ponekod tudi žoge, pručke, trakove, radio, tuš itd.
Verjetno ne zato, ker jih nimajo prostora kje drugje v porodnišnici pospraviti.

Med upoštevanjem ženske in pretiravanjem je velika razlika.
[/quote]
Jp, pretežno gre zaa usekanost abje riti, ki niti osnovnega več ni sposobna, kar je vsaka žival, baba se pa mora zvrkovat, da se ja vidi, da se po ekstremni čoknjenosti loči od narave in evolucijskega razvoja.

Za osnovno plačilo osnovna storitev, za ‘najboljšo storitev’ pa kar doplačaj 1000 EUR.

Ampak res, s temi ‘dulami’ se je folku dokončno zmešalo.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.


Jp, pretežno gre zaa usekanost abje riti, ki niti osnovnega več ni sposobna, kar je vsaka žival, baba se pa mora zvrkovat, da se ja vidi, da se po ekstremni čoknjenosti loči od narave in evolucijskega razvoja.
[/quote]

Tebi pišem jezdec, ja. Ženske so še kako sposobne osnovnega. Zato pa se s porodnimi načrti tako na vse pretege branimo medikalizacije poroda, kot se jo ponuja in sili z njo zdaj.
Kaj ko bi se omejil na peščico tem, ki jih razumeš?

Tebi pišem jezdec, ja. Ženske so še kako sposobne osnovnega. Zato pa se s porodnimi načrti tako na vse pretege branimo medikalizacije poroda, kot se jo ponuja in sili z njo zdaj.
Kaj ko bi se omejil na peščico tem, ki jih razumeš?
[/quote]
Pa lepo vas prosim, porodni načrt, pa za menjavo plenic izobržeavnje, za dajanje kašic otroku v usta spet tečaj, pa pred porodom tečaj kjer vlačte še dedce zraven, pa na porodu moški zravena ali pa doula in še cel kup izmišljotin in tečajev, na koncu pa ne gre nič, nesposobne otroka rihtat. Da niste vsaj toliko pri sebi, da bi videle, da to ni ničemer več podobno, da ste se popolnoma razvrednotile z zvrkovanjem riti in se vas ne more več dojemat kot opravilno sposobne odrasle osebe, zmožne čistih življenskih osnov.

Ma kakšen porodni načrt. Pri meni ni bilo prilike za nobeno željo, nič. En sam avtomatizem.

Saj mogoče zadeva niti ne bi bila tako napačna, ampak ko prebereš tako bučo: Varuh spomina na porodno izkušnjo,
se pa samo vprašaš, kdo pade na tako foro. Če bi mi nekdo začel nakladat s takimi praznimi floskulami, ga nebi resno jemala.

Naraven porod si jaz predstavljam tako, da se pač zgodi kjer se zgodi. Zakaj ne rojevate naravno doma: Z omiljeno muziko, svečami in tantra masažo partnerja?

Ena sama preserancija…..dokler ne gre kaj izven načrta seveda! Potem kaj hitro pozabite na svoje muhe, ane?

Naraven porod si jaz predstavljam tako, da se pač zgodi kjer se zgodi. Zakaj ne rojevate naravno doma: Z omiljeno muziko, svečami in tantra masažo partnerja?

Ena sama preserancija…..dokler ne gre kaj izven načrta seveda! Potem kaj hitro pozabite na svoje muhe, ane?
[/quote]

No, jaz nisem imela sveč, glasbe in masaže, prišla sem v porodnišnico, uredila z administracijo, oblekla haljo, se sprehajala okrog porodne postelje, da sem lažje predihavala popadke in nato rodila. Kakšnemu tipu osebka
je to preseravanje, ne vem.

Medikaliziran porod, z vsemi pripadajočimi postopki pa izgleda drugače, sem dala to skozi, je bil živo mučenje, tudi zato, ker je gospa babica morala prej domov, in je bilo treba sforsirat popadke, posledično en kup zapletov, na koncu skakanje po trebuhu in podobni sadizmi. Samo o tem se seveda ne piše. Problem so sveče, masaže in glasba. Pa žoge.

New Report

Close