Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus A je varno iti k zobozdravniku?

A je varno iti k zobozdravniku?

Čez 2 dni imam zobozdravnika. Imam kar par zob za porihtat.
Ne vem kaj naj naredim? Naj raje prestavim datum, ali grem?
Kaj bi vi storili?

Sami se ne bodo porihtali, to je skoraj zagotovo. To vem.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

A kaj bi jaz naredila?
Izpraznila bi prtljažnik od avta, notri namestila ene tri kište. Se odpeljala v supermarket in napolnilna vse tri kište fotra.

Razkužila sem že prej nabavila. K zobarju bi pa šla tja z eno flašo tega luga. Na poti po hodniku do zobarja bi pred sabo špricala z razkužilom, da bi varno pot imela. Potem bi pa še zobarju rekla, da mi lahko začne delati zobe, le če ga prej celega našpricam.

Po zobarju bi se zaprla v stanovanje in čakala na konec sveta.

Jaz ne grem, pa bi tudi morala iti!
Prestavi!

Ko boš zbolela, ne bo več smešno!!!
Zaradi takih in tebi podobnih se virus širi!

Ko boš zbolela, ne bo več smešno!!!
Zaradi takih in tebi podobnih se virus širi!
[/quote]

Najmanj se širi zaradi mrtvih, to je ziher.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Recimo, da tisti dan pride v zobno ambulanto okuženi, ki še nima znakov bolezni in je prvi na vrsti.
Okuži cel prostor.
Potem pa še 20 “nedolžnih” za njim.
Ker pri zobarju je oa res na polno. Vrtanje, kri, slina, kapljice.
Tukaj ni varne razdalje!

Tukaj kar kličete k zaprtju vseh storitev, celega sveta. Danes sem prejela obvestilo iz šole, da je konec vseh interesnih dejavnosti, ni več roditeljskih ne govorilnih ur, zaprli so osrednjo športno dvorano v občini.

Kaj to pomeni za izvajalce, s.p., ki koristijo to dvorano in so za svoje storitve plačani? Tudi storitve v gospodarstvu se odpovedujejo. Najbolj pa k ukinitvi storitev in zaprtju sveta kličejo ljudje iz varnih služb s fiksiranimi plačami ne glede na to, ali se svet nekaj mesecev vrti ali pa se pač ustavi. Boli njih. Oni imajo plačo.

Najprej kličete k ukinitvi dejavnosti, potem se še derete, naj se šole in vrtci zaprejo. Samo v trgovino bi pa še hodil, a ne, in tam, vi, kao zdravi, ogrožali prodajalce in se še znašali nad njimi, če se narobe usekne ali pod nosom popraska.

Lahko ne gres, lahko gres.
Dokler ni direktive, da je potrebno prestaviti vse preglede pri zobozdravniku, potem ne vidim razloga, zakaj ne bi sla.ce bi bila na pohodu gripa, potem bi verjetno sla na pregled, ali?

Kakšni izgovori. Ne greste zato ker vas je sram zanič zob. Zobozdravnik takoj ve ste alkosi, tabletarji, bruhate, anoreksija in neskončno drugih svinjarij, ki jih delate. Popravi zobe. Slabi zobje so strup za telo. Ta virus niti kapljica ni, slabi zobje ogrožajo zdravje na veliko.

Ko boš zbolela, ne bo več smešno!!!
Zaradi takih in tebi podobnih se virus širi!
[/quote]

že lep čas in se norčuje v vsaki temi in ostale, ki stvar resno jemljejo imenuje kokoši.

A veš kako, zaradi omejevanja raznih stvari se okužba ne širi naprej.

ampak tkai, ki vse vidite skozi denar tega ne boste nikoli dojeli. Da je človeško življenje več vredno, vam nikoli ne bo jasno.

Tebe je samo strah da boš imela svoje nevzgojene pamže doma 24/7 ker ne veš, kaj bi z njimi počela. Samo da jih oddaš nekam pa si zadovoljna.

Hcera je bila danes pri zobarju nihce jo ni nic vprasal…jaz ga imam v cetrtek in nevidim razloga ZAKAJ nebi sla…

da si pri zobozdravniku najbolj izpostavljen ….

https://www.zurnal24.si/slovenija/pozor-pri-zobozdravniku-visoka-moznost-okuzbe-343077

Ko boš zbolela, ne bo več smešno!!!
Zaradi takih in tebi podobnih se virus širi!
[/quote]

Pa joj no, ja, zaradi takih, ki nismo posrani od strahu se širi. Seveda. Razširil se je zaradi vseh, ki so/ste morali nujno širit obzorja v tujini in se šopiriti na instagramih.

Nismo vsi prestrašeni in ne delamo vsi panike. In ne, ne zdi se nam da je zaradi enega virusa konec sveta. Pač virus kot tisoče drugih. In? Se pa zavedamo, da niso vsi mladi in zdravi, tako kot smo mi in zaradi njih upoštevamo vsa priporočila in navodila zato, da poskušamo njim kar se da zmanjšati možnost okužbe. In če izrazimo svoje mnenje in ne hodimo v skafandru ven, še ne pomeni, da se zaradi nas virus širi. Zaradi nas se nič ne širi. Zaradi vas pa se brezpotrebna panika, če se že virus ne.

New Report

Close