Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A kdo res želi ostati večno samski?

A kdo res želi ostati večno samski?

Kako, da ne razumeš: moraš imet otroke, da ti bodo na stara leta rit brisali :).

Ti si pribita res. Hči živi v Kopru, mi pa na Ptuju. Še kaj?
Imaš pa take kot da si včeraj padla na svet in ti ni nič jasno! Moji otroci so moja briga in skrb, naj te zanje ne skrbi![/quote]

Hm, ja potem sva pa na istem, a ne?
Tvoja hči kar ne bo hodila brisat tvoje riti? Tako, da si na istem kot jaz: tudi tebi ne bodo tvoji otroci brisali riti. Tako kot meni ne bodo moji.[/quote]

Tebi resnično ni nič jasno! Kot da se jaz s posrano ritjo na stara leta ne bi mogla seliti v koper, če že motaš situacijo v to smer, ali pa da recimo ne bom v domu v Kopru, kjer me bo lahko obiskovala, ali pa recimo, da že vnuki ne bodo tako veliki, da bi se selili ali ali ali, moje materinstvo, če je bilo opravljeno kot se spodobi, bo takrat obrodilo sadove.
Ti pa boš kot boš, kolikor boš plačala toliko boš dobila!

Hm, ja potem sva pa na istem, a ne?
Tvoja hči kar ne bo hodila brisat tvoje riti? Tako, da si na istem kot jaz: tudi tebi ne bodo tvoji otroci brisali riti. Tako kot meni ne bodo moji.[/quote]

Tebi resnično ni nič jasno! Kot da se jaz s posrano ritjo na stara leta ne bi mogla seliti v koper, če že motaš situacijo v to smer, ali pa da recimo ne bom v domu v Kopru, kjer me bo lahko obiskovala, ali pa recimo, da že vnuki ne bodo tako veliki, da bi se selili ali ali ali, moje materinstvo, če je bilo opravljeno kot se spodobi, bo takrat obrodilo sadove.
Ti pa boš kot boš, kolikor boš plačala toliko boš dobila![/quote]

Aha, torej vendarle pričakuješ, da bo hči brisala tvojo rit :).
Me veseli, da priznaš svoja pričakovanja.

Nič vam ne bodo nobeni froci brisali riti, ampak vam bo riti brisalo osebje v domu za ostarele.

Tebi resnično ni nič jasno! Kot da se jaz s posrano ritjo na stara leta ne bi mogla seliti v koper, če že motaš situacijo v to smer, ali pa da recimo ne bom v domu v Kopru, kjer me bo lahko obiskovala, ali pa recimo, da že vnuki ne bodo tako veliki, da bi se selili ali ali ali, moje materinstvo, če je bilo opravljeno kot se spodobi, bo takrat obrodilo sadove.
Ti pa boš kot boš, kolikor boš plačala toliko boš dobila![/quote]

Aha, torej vendarle pričakuješ, da bo hči brisala tvojo rit :).
Me veseli, da priznaš svoja pričakovanja.[/quote]

Če bom potrebna pomoči, pričakujem, da bo pomoč uredila po svojih najboljših močeh, to je medgeneracijska pomoč, ki je bila in bo potrebna za življenje, pa če se na glavo flikneš!
Tebe naj bolj kot moja posrana rit, skrbi tvoja rit na stara leta.


Osebje pa bo prišlo iz Marsa a ne?

Osebje se lahko tudi uvozi iz tujine.

Jap lahko se, glede na rast populacije v manj razvitih državah, bo to vrhunsko osebje z čutom za neverne in nemočne starce, sama uživancija vam rečem na stara leta;)

Aha, torej vendarle pričakuješ, da bo hči brisala tvojo rit :).
Me veseli, da priznaš svoja pričakovanja.[/quote]

Če bom potrebna pomoči, pričakujem, da bo pomoč uredila po svojih najboljših močeh, to je medgeneracijska pomoč, ki je bila in bo potrebna za življenje, pa če se na glavo flikneš!
Tebe naj bolj kot moja posrana rit, skrbi tvoja rit na stara leta.[/quote]

Jaz skrbim za svojo starost. Ne računam na to, da bi nekomu zastonj visela na vratu. Tako, da finančno skrbim za te zadeve. Saj veš, finančna varnost, da si lahko potem plačaš dom za ostarele, oskrbo na domu ali karkoli pač že rabiš, da nisi v breme drugim.

Kaj bi manjkalo slovaškim sestram in strežnicam?

Kako, da ne razumeš: moraš imet otroke, da ti bodo na stara leta rit brisali :).[/quote]
naš primer – sorodnica s težko boleznijo brez partnerja in otrok. bratu je bilo zelo mar – velikokrat je bila v težkih trenutkih pri bratu – pa ni veliko prostora – ni imela svojega miru, ker prostora ni in je lahko bila samo v dnevni – ampak glavno, da ni bila sama doma, ona ni imela tako velikega stanovanja,da bi kdo tudi za par dni lahko prišel k njej. je težko to – če so otroci, partner je veliko lažje. Kort pa če si popolnoma sam.

Jap lahko se, glede na rast populacije v manj razvitih državah, bo to vrhunsko osebje z čutom za neverne in nemočne starce, sama uživancija vam rečem na stara leta;)[/quote]

Ginekologa in zobodravnika imam oba tujca pa sta odlični osebi. Tudi med medicinskimi sestrami dostikrat naletim na tujke in tujce pa ne morem reči, da so kaj slabši od Slovencev.

Kako, da ne razumeš: moraš imet otroke, da ti bodo na stara leta rit brisali :).[/quote]
naš primer – sorodnica s težko boleznijo brez partnerja in otrok. bratu je bilo zelo mar – velikokrat je bila v težkih trenutkih pri bratu – pa ni veliko prostora – ni imela svojega miru, ker prostora ni in je lahko bila samo v dnevni – ampak glavno, da ni bila sama doma, ona ni imela tako velikega stanovanja,da bi kdo tudi za par dni lahko prišel k njej. je težko to – če so otroci, partner je veliko lažje. Kort pa če si popolnoma sam.[/quote]

Torej morajo otroci se držati staršev, ne smejo it v tujino, drug kraj ali kako?

Če bom potrebna pomoči, pričakujem, da bo pomoč uredila po svojih najboljših močeh, to je medgeneracijska pomoč, ki je bila in bo potrebna za življenje, pa če se na glavo flikneš!
Tebe naj bolj kot moja posrana rit, skrbi tvoja rit na stara leta.[/quote]

Jaz skrbim za svojo starost. Ne računam na to, da bi nekomu zastonj visela na vratu. Tako, da finančno skrbim za te zadeve. Saj veš, finančna varnost, da si lahko potem plačaš dom za ostarele, oskrbo na domu ali karkoli pač že rabiš, da nisi v breme drugim.[/quote]

jea sigurno si magnat ja, v lasti pa imaš 5 dvorcev, pa še to ni garant, da te bo kdo povohal na starost. Moji teti niti nemška penzija ne pomaga, če ni roke, ki bi za tisti dnar, naredila kaj za njo.

Je pa tečno to, da naslovim temo izrecno na samske, take večno samske, ampak najbolj glasni so spet poročeni.
Zanima me debata s samskimi. Ampak poročeni seveda ne morejo brez tega, da ne bi spet in spet težili samskim.
Kaj ni dovolj drugih tem, da morate eni res težiti samskim, čeprav je tema namenjena dolgotrajnim samskim in njihovim izkušnjam?
Ne zanimajo me izkušnje poročenih.


naš primer – sorodnica s težko boleznijo brez partnerja in otrok. bratu je bilo zelo mar – velikokrat je bila v težkih trenutkih pri bratu – pa ni veliko prostora – ni imela svojega miru, ker prostora ni in je lahko bila samo v dnevni – ampak glavno, da ni bila sama doma, ona ni imela tako velikega stanovanja,da bi kdo tudi za par dni lahko prišel k njej. je težko to – če so otroci, partner je veliko lažje. Kort pa če si popolnoma sam.[/quote]

Torej morajo otroci se držati staršev, ne smejo it v tujino, drug kraj ali kako?[/quote]

Miška zlata ti si izjemno nerazgledano bitje veš!
Veliko otrok iz tujine prav lepo skrbi za ostarele starše, kako pa, pa uporabi domišlijo 😉

Jaz skrbim za svojo starost. Ne računam na to, da bi nekomu zastonj visela na vratu. Tako, da finančno skrbim za te zadeve. Saj veš, finančna varnost, da si lahko potem plačaš dom za ostarele, oskrbo na domu ali karkoli pač že rabiš, da nisi v breme drugim.[/quote]

jea sigurno si magnat ja, v lasti pa imaš 5 dvorcev, pa še to ni garant, da te bo kdo povohal na starost. Moji teti niti nemška penzija ne pomaga, če ni roke, ki bi za tisti dnar, naredila kaj za njo.[/quote]

Glej, ti povej svojim otrokom, da bodo brisali tvojo rit, ker ti ne boš prenašala, da ti tujci brišejo rit.
Zame pa ne skrbi. Veš je veliko brezposelnih, ki bodo z veseljem vzeli službo v domu ostarelih. Veš tudi večina staršev bo lepo v domu ostarelih, ker niso egoisti, ki bi otroke nase privezali in zahtevali, da jim brišejo rit. Bodo lepo šli v dom in plačali oskrbo.

Torej morajo otroci se držati staršev, ne smejo it v tujino, drug kraj ali kako?[/quote]

Miška zlata ti si izjemno nerazgledano bitje veš!
Veliko otrok iz tujine prav lepo skrbi za ostarele starše, kako pa, pa uporabi domišlijo ;)[/quote]

Miška zlata? To ti ženski govoriš? Pa cmoke pošiljaš ženski?


naš primer – sorodnica s težko boleznijo brez partnerja in otrok. bratu je bilo zelo mar – velikokrat je bila v težkih trenutkih pri bratu – pa ni veliko prostora – ni imela svojega miru, ker prostora ni in je lahko bila samo v dnevni – ampak glavno, da ni bila sama doma, ona ni imela tako velikega stanovanja,da bi kdo tudi za par dni lahko prišel k njej. je težko to – če so otroci, partner je veliko lažje. Kort pa če si popolnoma sam.[/quote]

Torej morajo otroci se držati staršev, ne smejo it v tujino, drug kraj ali kako?[/quote]
Otroci so dolžni poskrbeti za starše dolžni. če so v tujini pa morajo skrb plačati. To je njihova dolžnost. Pri tem imetje staršev ni pomembno.
Žalostno, da tega ne veš in da ti ni mar – ubogi tvoji starši.
Tako kot so starši dolžni skrbeti za svoje otroke – dolžni … če so se starši temu izognili in zanemarjali otroka, potem obstaja tudi možnost po določenimi pogoji, da za starša na starost ne poskrbijo.

ne razumem ljudi, ki bi lahko lastnega svojca kar tako pustili… kakšne osebe ste to?

jea sigurno si magnat ja, v lasti pa imaš 5 dvorcev, pa še to ni garant, da te bo kdo povohal na starost. Moji teti niti nemška penzija ne pomaga, če ni roke, ki bi za tisti dnar, naredila kaj za njo.[/quote]

Glej, ti povej svojim otrokom, da bodo brisali tvojo rit, ker ti ne boš prenašala, da ti tujci brišejo rit.
Zame pa ne skrbi. Veš je veliko brezposelnih, ki bodo z veseljem vzeli službo v domu ostarelih. Veš tudi večina staršev bo lepo v domu ostarelih, ker niso egoisti, ki bi otroke nase privezali in zahtevali, da jim brišejo rit. Bodo lepo šli v dom in plačali oskrbo.[/quote]

Jah sem pa po tvoje egoist kaj češ! Glavno da moji otroci ne razmišljajo tako kot ti, da vedo kaj je družina, kaj so odnosi in kaj je družinska pomoč, ko jo nekdo potrebuje. Mi smo družina, mi skrbimo drug za drugega tako preprosto je to!

Glede na to, da sreča ni odvisna od zunanjega dejavnika, kar partner konec koncev je, bi rekla, da so tudi taki, ki so čisto zadovoljni z svojo samskostjo. Pa čeprav nekateri tega ne zmorejo dojeti :).
Vendar pa- nihče ne ve, kaj ga čaka v naslednjem trenutku in se neskončno zaljubi in si želi biti s to osebo. Važno je, da si v danem momentu s tem kar imaš pomirjen, pa ni nobenega hrepenenja. Ta moment ti paše biti samski, a v naslednjem se lahko to spremeni, kar pa je odvisno od spleta okoliščin, torej če spoznaš primerno osebo.

Torej morajo otroci se držati staršev, ne smejo it v tujino, drug kraj ali kako?[/quote]
Otroci so dolžni poskrbeti za starše dolžni. če so v tujini pa morajo skrb plačati. To je njihova dolžnost. Pri tem imetje staršev ni pomembno.
Žalostno, da tega ne veš in da ti ni mar – ubogi tvoji starši.
Tako kot so starši dolžni skrbeti za svoje otroke – dolžni … če so se starši temu izognili in zanemarjali otroka, potem obstaja tudi možnost po določenimi pogoji, da za starša na starost ne poskrbijo.

ne razumem ljudi, ki bi lahko lastnega svojca kar tako pustili… kakšne osebe ste to?[/quote]

Torej si rodila otroke zato, da bodo skrbeli zate na stara leta?
Več jih boš rodila, lažje bodo izpolnjevali tvoje zahteve.
Tako, da kar naredit še nekaj otrok, da boš brezskrbno uživala starost. Več otrok boš imela, manj ti bo treba zdaj varčevati za starost.

Glej, ti povej svojim otrokom, da bodo brisali tvojo rit, ker ti ne boš prenašala, da ti tujci brišejo rit.
Zame pa ne skrbi. Veš je veliko brezposelnih, ki bodo z veseljem vzeli službo v domu ostarelih. Veš tudi večina staršev bo lepo v domu ostarelih, ker niso egoisti, ki bi otroke nase privezali in zahtevali, da jim brišejo rit. Bodo lepo šli v dom in plačali oskrbo.[/quote]

Jah sem pa po tvoje egoist kaj češ! Glavno da moji otroci ne razmišljajo tako kot ti, da vedo kaj je družina, kaj so odnosi in kaj je družinska pomoč, ko jo nekdo potrebuje. Mi smo družina, mi skrbimo drug za drugega tako preprosto je to![/quote]

In, če ste tako čudovita družina, zakaj si potem tako obremenjena s samskimi?
Zakaj se zapletaš v temo, ki je izrecno namenjena dolgotrajno samskim in njihovim izkušnjam? Zakaj si tako obsedena, da samskim ženskam govoriš, da so zlate miške pa jim cmoke pošiljaš? Je to normalen odnos ene ženske?

Jah sem pa po tvoje egoist kaj češ! Glavno da moji otroci ne razmišljajo tako kot ti, da vedo kaj je družina, kaj so odnosi in kaj je družinska pomoč, ko jo nekdo potrebuje. Mi smo družina, mi skrbimo drug za drugega tako preprosto je to![/quote]

In, če ste tako čudovita družina, zakaj si potem tako obremenjena s samskimi?
Zakaj se zapletaš v temo, ki je izrecno namenjena dolgotrajno samskim in njihovim izkušnjam? Zakaj si tako obsedena, da samskim ženskam govoriš, da so zlate miške pa jim cmoke pošiljaš? Je to normalen odnos ene ženske?[/quote]

z razlogom, tako si tečna in težka, pa nič si ne daš dopovedati.
Tvoja starost, tvoj problem, starost ene matere njen problem, je pa dejstvo, da ste tisti brez partnerjev in otrok večja rizična skupina na starost, ravno zaradi vaše populacije so se v preteklosti odpirale hiralnice, današnji domi za stare in tovrstne ustanove.
ker smo zaenkrat še socialna država, je starost v domu zagotovljena vsem, ko več ne bomo socialna država, pa bo kot se bo vsak sam znašel. Na slabšem bodo tisti, ki ne bodo imeli nikogar!


Otroci so dolžni poskrbeti za starše dolžni. če so v tujini pa morajo skrb plačati. To je njihova dolžnost. Pri tem imetje staršev ni pomembno.
Žalostno, da tega ne veš in da ti ni mar – ubogi tvoji starši.
Tako kot so starši dolžni skrbeti za svoje otroke – dolžni … če so se starši temu izognili in zanemarjali otroka, potem obstaja tudi možnost po določenimi pogoji, da za starša na starost ne poskrbijo.

ne razumem ljudi, ki bi lahko lastnega svojca kar tako pustili… kakšne osebe ste to?[/quote]

Torej si rodila otroke zato, da bodo skrbeli zate na stara leta?
Več jih boš rodila, lažje bodo izpolnjevali tvoje zahteve.
Tako, da kar naredit še nekaj otrok, da boš brezskrbno uživala starost. Več otrok boš imela, manj ti bo treba zdaj varčevati za starost.[/quote]
beedak si,d a veš. sploh še nimam otroka – ga bom imela in to zato, ker si ga želim, ker si želim biti z njim, ker si želim, da živi, da mu jaz naredim življenje lepo vse do njegove samostojnosti… in verjamem,d a se bo tudi takrat ko bo samostojen in bo živel svoje žuivljenje se rad družil z menoj.
tako kot sem se jaz tudi s svojimi starimi starši želela sem biti v njihovi družbi, z njimi mi je biklo lepo in ni mi bilo težko nič zanje narediti.

tebi pa če je in vidiš starše svoje kot oviro – pa samo lahko rečemo ubogi tvoji starši se mi smilijo…. si mislim pa da če imajo kaj imetja, boš pa z veseljem strenčil tam okoli iz teh razlogov… sram te bodi.

New Report

Close