Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A kdo ve, kako z zaposlitvijo 2 leti pred penzijo?

A kdo ve, kako z zaposlitvijo 2 leti pred penzijo?

Saj ne, da imam službo, ker me zaradi let in slabšega zdravja nihče noče,( in mi ne dajo  na  csd pomoči, ker imam svoje stanovanje),  ampak, če bi dobila varianto, ki bi me vzel za en dan v službo, baje to tudi gre.

Ima kdo izkušnje s tem? 15. septembra imam še dve leti do starostne pokojnine.

A potem bi morala dobiti službo vsaj za 16. september?

Prosim za kak nasvet. A ima delodajalec veliko dela in stroškov, če enega tako vzame za mesec ali manj? Jano, da bi vse povrnila…

 

To je izvedljivo.

To je goljufija. Verjetno tudi  zate obstaja kakšna služba.

In zakaj bi te kdo vzel za en dan?

kaj bi ti pridobila s tem? možnost, da greš na zavod, ali kako?

jaz sem na zavodu, par mesecev imam,do penzije, pa zavod za zaposlovanje ful skrbi zame, mi kar naprej pošilja za razgovore, pa sem invalid III. kategorije, omejitve ni da ni, tako, da ni vrag, da ne bi ti dobila kje službo.

Vsaj za mesec dni te mora nekdo zaposliti na “preizkusno dobo”, ki je seveda “ne prestaneš”. Potem te  delodajalec da na borzo, odpravnina ti ne pripada, dobiš pa dve leti nadomestilo iz zavoda.

Nato se upokojiš. Ampak ta delodajalec za en mesec, ne sme biti tvoj sorodnik.

Za en mesec greš cistit pisarne, cistilk zmeraj rabijo čistilni servisi.

Zaposlenost pada, novih zaposlitev ni, težka bo, je pa res da obstaja lukna v zakonu, ampak o tem ne smemo javno, pozanimaj se okoli, morda ti razložijo, sicer pa bo kar nekaj stalo, ti pa denarja najbrž nimaš, najbolje da se obrneš na kakšne nevladnike oni imajo denar in pomč je njihovo poslanstvo…

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9779, 30.03.2024 ob 06:52

Zaposlenost pada, novih zaposlitev ni, težka bo, je pa res da obstaja lukna v zakonu, ampak o tem ne smemo javno, pozanimaj se okoli, morda ti razložijo, sicer pa bo kar nekaj stalo, ti pa denarja najbrž nimaš, najbolje da se obrneš na kakšne nevladnike oni imajo denar in pomč je njihovo poslanstvo…

Odličen odgovor, samo pri zadnji trditvi si pa brcnila v temo. Nevladniki so požrešni in nimajo nikoli dovolj, torej ne bo dobila centa od njih, še od nje bodo hoteli sredstva!

New Report

Close