Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek a o kosovu ni še nobene debate odprte?

a o kosovu ni še nobene debate odprte?

Saj v Srbiji so že napadli slovensko in ameriško ambasado. Ja, na Kosovem se pa Srbi že pripravljajo in ne, nič dobrega ne bo. Saj to sem tudi hotela povedat.

Kosovo ni država, ki bi lahko samostojno preživela. Na Kosovo so se v zadnjih petdesetih letih zlivale milijarde v obliki finančnih injekcij iz bivših jugoslovanskih republik, danes pa tudi Amerike in Evrope. In ves ta denar, vsa pomoč ni bila dovolj, da bi bi gospodarstvo postavilo na noge. Edino, kar na Kosovu cveti, sta trg mamil in trg prostitucije. Kosovo nikoli ne bo država, Kosovo bo samo ameriška vojaška baza. In temu je bila cela reč tudi namenjena, tako da je cilj dosežen. Kako so si kupili samostojnost? Kajpak, s heroinom. Da ima ena tako zelo zaostala tako močne lobije po Ameriki in Evropi, to je res nenavadno. Ampak ko v enačbo vstaviš spremenljivko heroina, je pa vse jasno.

Kot nekdo, ki ima rad Srbijo, lahko samo rečem hvalabogu. Z denarjem, ki ga Srbija tako ali tako nima dovolj, ampak se je vsako leto v milijonih evrov stekal v Kosovo, bi v Srbiji lahko naredili veliko dobrega. In upam, da zdaj tudi bodo. In ga nehali metati v vrečo brez dna. Invalida pa naj rešujejo tisti, ki so ga hoteli imeti. Srbi, če so pametni, ampak žal niso, bi že danes morali Kosovu prekiniti dobavo električne energije. Nekdo je včeraj napisal, jim bo pa Črna gora dala elektriko. Ne me smejat. Ta ista Črna gora, ki ima na vrhuncu turistične sezone restrikcije in se turisti tuširajo z ledeno vodo, ker ni elektrike, da bi jo segreli? Makedonija? Makedonci vedo, da so zdaj oni na vrsti.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Jap

Tako je. Je to tako težko razumet? In zakaj hudiča se vsi šlepate na neke normative narodov iz Juge? Zakaj pa ne na normative Avstro-Ogrske, kjer sta bila priznana naroda samo dva in Slovencev ni bilo med njimi? Se tudi mi takrat nismo imeli pravice odločit za svojo državo oz. priključitev k drugi državi?

Država je izak samo najvišlja oblika suverenosti, nič drugega.

Samo aja, pozabljam, ko gre za lastno rit, se na tem forumu razvijejo dvojna merila.

Srbijo ima človek zelo težko rad, glede na devetdeseta, ampak dobro, vsak ima svoje poglede na vojne. Tisto o heroinu je ena velika neumnost-kriminala je dosti, ja, ampak da bi s heroinom kupili ZDA in EU, hahaha.

Se pa strinjam glede situacije; Kosovo izven Srbije je za Srbijo izjemna priložnost, da se orenk pobere in postane moderna država. Vprašanje je le, če so dovolj pametni za kaj takega. Bomo videli.

Žogca, si ti Srbkinja?
Potem se ne čudim tvojemu razmišljanju

Ne kupiš držav, kupiš lobiste. Od tega heroina, ki prihaja s Kosova, veliko ljudi po Evropi zelo dobro živi, kaj dobro, plemiško. In tem ljudem ni v interesu, da bi nekdo spodaj naredil red. Tukaj gre za denar, ne za to, da bi nekdo mislil, da si ti ljudje zaslužijo državo. Ker če si jo oni, potem si jo kdo drug še veliko bolj. Ampak tukaj so se interesi mafije poklopili z ameriškimi interesi po vojaški bazi znotraj Balkana, zato je Kosovo danes država. Zakaj Kosovo in ne Severna Irska? Zakaj Kosovo in ne Baskija? Zakaj Kosovo in ne Palestina? Zakaj Kosovo in ne Severni Ciper?

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

V rojstnem listu piše, da sem Slovenka.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Ne moreš generalizirati. Npr. na Severnem Irskem je razmerje prebivalstva 53{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} proti 47{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v prid unionistom. Vsak primer je edinstven in kot sem že zgoraj rekel, močnejši piše zgodovino. V tem primeru jo Srbija ne more, ker je najprej zakuhala par vojn, potem pa je Nato(zda) s posredovanjem prevzel vlogo zmagovalca. A zdaj se bomo čudili, da je Srbija na slabšem ? Poglejte par vojn v zadnjih stoletjih, kakšni se bile posledice …

Tudi jaz se sprašujem, zakaj ne. (pozabila si še Škotsko, Sicilijo in Korziko).

Problem je le v tem, da suverena država še ne prinese pametnih politikov in dostojne politične ureditve, kot smo se Slovenci že naučili, kosovski Albanci se pa še bodo.

Tako je. Je to tako težko razumet? In zakaj hudiča se vsi šlepate na neke normative narodov iz Juge? Zakaj pa ne na normative Avstro-Ogrske, kjer sta bila priznana naroda samo dva in Slovencev ni bilo med njimi? Se tudi mi takrat nismo imeli pravice odločit za svojo državo oz. priključitev k drugi državi?

Država je izak samo najvišlja oblika suverenosti, nič drugega.

Samo aja, pozabljam, ko gre za lastno rit, se na tem forumu razvijejo dvojna merila.[/quote]

Janis mi smo to pravico imeli in smo jo tudi izkoristili. Tudi Albanci imajo pravico do svoje države in svojo državo tudi imajo, prav tako so priznani kot narod.

Ne moreš generalizirati. Npr. na Severnem Irskem je razmerje prebivalstva 53{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} proti 47{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v prid unionistom. Vsak primer je edinstven in kot sem že zgoraj rekel, močnejši piše zgodovino. V tem primeru jo Srbija ne more, ker je najprej zakuhala par vojn, potem pa je Nato(zda) s posredovanjem prevzel vlogo zmagovalca. A zdaj se bomo čudili, da je Srbija na slabšem ? Poglejte par vojn v zadnjih stoletjih, kakšni se bile posledice …[/quote]

Saj na Fužinah je tudi 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} južnjakov, vsaj toliko. Lahko dobijo svojo državo? Vsekakor so v večini. Niso v večini v Ljubljani, ampak na svoji krpici zemlje pa so. Tako tudi Albanci niso večina v Srbiji, in Kosovo je bilo sestavni del Srbije. So samo večina na svoji krpici zemlje. Pač, po tej najnovejši logiki je dovolj, da si izbereš kos zemlje in poskrbiš, da jo boš v naslednjih petdesetih letih naselil s svojim prebivalstvom in je tvoje. Mislim, da je s popisa prebivalstva jasno razvidno, koliko Albancev je bilo na Kosovu leta 1950 in koliko jih je danes. V petdesetih letih so se z denarjem, ki so ga plačevale vse bivše republike, namnožili do te mere, da jih je danes toliko, kolikor jih je. To je tako, kot bi Slovenci … Bom nalašč napisala, ker jih imate tako radi. Otroške doklade, socialne pomoči in vse drugo, Romi pa na ta račun rojevajo po dvanajst otrok in več. Čez petdeset let bodo na Doljenjskem večina. In bodo hoteli svojo državo. Boste Slovenci za? Hudo dvomim. Že zdaj, ko vam nič nočejo, dobite pege, ko slišite zanje.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Od kje ti je pa potem srbska (beri miloševičevska politika) tako pri srcu?

Hmm, kot bi poslušal Miloševića pred slabimi 20. leti! Manjka samo še grožnja, da jih je treba tepsti in zapirati, Srbom pa poziv naj gredo na ulice in mitingirajo…

Ne vem, ali govorim zidu ali kaj. Slovenija seveda ravno tako ne bi nič mogla, če bi se taveliki odločili, da se Fužine odcepijo. Tako kot ni nič mogla pri Trstu ali Koroški. Tako kot danes Srbija nič ne more. To ni nobena nova logika, to je zakon narave, močnejši postavlja pravila. Zakaj se ti to zdi čudno ? Kar sem zgoraj rekel je le to, da ni čudno, da je Srbija na slabšem v primeru Kosova.

Tudi politika lepega slovenskega jezika mi je pri srcu, pa komu mar …

Miloševića nikoli nisem marala. In kdor tako imenovano Veliko Srbijo enači z Miloševićem, tako ali tako ne ve, o čem govori. Miloševiću je bilo za Srbijo in srbstvo v tem smislu mar kot za lanski sneg. On se je samo znašel v položaju, ko je bil nacionalizem najboljša pot, da pride na oblast in na njej obstane. Nacionalizem (v tistem najslabšem pomenu besede) v Srbiji gojijo radikali. Ki jih mi poznamo po Šešelju, vendar so ti isti radikali od nekdaj. Milošević je bil mafijaš, ne nacionalist. Nekdo, ki je sinonim za besedo copata. Orodje v rokah svoje globoko motene žene. Da nekdo, ki sicer je izjemno inteligenten, v desetih letih ne ugotovi, da je vse, kar dela narobe, ne samo z moralnega vidika, ampak tudi sicer, ker ne prinese niti enega pozitivnega rezultata … Mislim, da se bodo zgodovinarji še dolgo ukvarjali z njim.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Nekako ti ni uspelo prebrati, da sem napisala, da je Kosovo vreča brez dna in da je za Srbijo bolje, da se znebi Kosova, kajne?

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Tudi on je govoril, da je vreča brez dna. Ni pa izjavljal da se želi znebiti Kosova, ampak ga je že takrat nagnal iz Juge! Samo Srbi (mislim na rajo) tega ni nikoli spoznala, večina njih tega še danes ne vidi!

Z vsem tem se pa s tabo popolnoma strinjam. Dodal bi le še to, da je pač vedel kaj mora raji nakladat, če hoče ostati na oblasti. A kljub temu mu je na koncu vendarle spodletelo. Glede odnosa z Mirjano pa je veliko znanih zgodbic na to temo:-))

PS: o tvoji rabi jezika se tudi popolnoma strinjam; zame si ena tistih z najlepšim slogom. Kar je res, je res

Malo mi je mar za Srbe in njihovo ozemlje. Ma sploh mi ni mar! Kar so sejali leta in leta zdaj žanjejo. Ma sploh še niso začeli žet. Ebiga ga se bo treba sprijaznit, da niso to za kar se imajo.

In še vedno imam raje za soseda nekoga, ki prodaja sadje, zelenjavo in sladoled, kot nekoga, ki zna samo dvignat 3 prsta v zrak in ebat sve po spisku.

Hvala.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

BRAVOOOOO KIR!!!!!

Vsi Tvoji odgovori v tem postu zaslužijo čisto DESETKO!

Tudi drugi posti kažejo na to, da je Žogca iz V. Srbije!

A ne veš, da je Žogca PRAVNICA????
Zato ji jezik tako hitro teče!

S tem se ravno ne bi strinjal. Imam kar nekaj prijateljev iz Srbije in lahko rečem, da so čudoviti ljudje! Pa še marsikaj iz njihove kulinarike so me naučili: turšijo kako se naredi, pa sarmo, mesni burek…

Joj, KIR večina teh jedi, ki si jih naštel ne pripada srbski kuhinji. So si jo pa morda skozi leta in leta prilastili.

New Report

Close