Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A res rabm dovoljenje sosedov v bloku za strupene kače

A res rabm dovoljenje sosedov v bloku za strupene kače

wtf…lol, hočem imet ene par strupenih kač v svojem flatu an, pa najemodajalec nima nič proti ker on ima itak pri sebi pitona pa boo pa neke ptičje pajke in me razume an.

zdej tuki pa sosedsi neki ven padajo samo zato ker bi imel mambo (zeleno, sploh ne črne), pa ene par pit viperov torej mogoče ene 5 strupenih kač. Pa zdej ful panika lol sej bodo v mojemu flatu an.

Ne bodo like šli na sestank hišnega sveta čeprav to bi bila tudi fora če ti sveti sploh opstajajo bi bili hitr vsi zmenjeni.

Zdej sem se pa odloču da se ne bom neki bongal s temi fosili k jim je čudn že, če ima kdo zajca v fletu pa bom naskrivaj kače notr prinesu v torbi pa tud vedl naujo da jim imam an lol.

 

 

Ne rabiš nobenega soglasja sosedov. Namreč to, kar ti pišeš, je itak prepovedano. Ne glede ali ti sosedi dovolijo ali ne. Je prepovedano.

Lahko ti dajo soglasje vsi sosedi, še vedno je prepovedano imet mambo v stanovanju.

Prav, pride pogledat svoje. Pricakuj obisk, h kacam, ne tebi.😁

Oblecena bom v varovalno zeleno barvo in plazila se bom po stopnicah. Prosim ne pohodi me.😁

Odgovor na objavo uporabnika
prepovedano je, 21.06.2021 ob 09:06

Ne rabiš nobenega soglasja sosedov. Namreč to, kar ti pišeš, je itak prepovedano. Ne glede ali ti sosedi dovolijo ali ne. Je prepovedano.

Lahko ti dajo soglasje vsi sosedi, še vedno je prepovedano imet mambo v stanovanju.

Aja, čisto nič ni prepovedano, marsikdo ima doma strupene kače.

Itak, da je prepovedano. Mislim kake ideje imate eni. Dajte si malce prebrati zakonodajo.

Odgovor na objavo uporabnika
prepovedano je, 21.06.2021 ob 09:25

Itak, da je prepovedano. Mislim kake ideje imate eni. Dajte si malce prebrati zakonodajo.

no daj nam link do te zakonodaje

Odgovor na objavo uporabnika
lateefaah, 21.06.2021 ob 10:44

no daj nam link do te zakonodaje

Pobrskaj si na spletnih straneh ministrstva za okolje. Imaš več zakonov in pravilnikov.

Imaš zakon o ohranjanju narave, pravilnike o varstvu živali, Ciprine pravilnike in tak onaprej in naprej.

Če to hočeš imeti rabiš meti  zoo ali kaj takega, nek status itd.

Pa ne more met to kar vsak navaden človek.

Sploh pa ne v bloku.

 

Odgovor na objavo uporabnika
kva vam dogaja, 21.06.2021 ob 10:52

Če to hočeš imeti rabiš meti  zoo ali kaj takega, nek status itd.

Pa ne more met to kar vsak navaden človek.

Sploh pa ne v bloku.

 

Pa če to hočeš imeti moraš imeti protistrup, okolje primerno, pa ne vem kaj še vse….

Kako bi pa bilo, da bi se mulc spomnim met mambo, pa bi  jo dobil. Točno tako bi bilo…. Pol pa ugriz, ker tudi če si ne vem kako pazljiv se dogajajo neljubi dogodki, posledica težke poškodbe, če ne še kaj hujšega, poem pa pa tožbe, odškodnine in tožarjenje do smrti na sodišču….

Odgovor na objavo uporabnika
kva vam dogaja, 21.06.2021 ob 10:54

Pa če to hočeš imeti moraš imeti protistrup, okolje primerno, pa ne vem kaj še vse….

Kako bi pa bilo, da bi se mulc spomnim met mambo, pa bi  jo dobil. Točno tako bi bilo…. Pol pa ugriz, ker tudi če si ne vem kako pazljiv se dogajajo neljubi dogodki, posledica težke poškodbe, če ne še kaj hujšega, poem pa pa tožbe, odškodnine in tožarjenje do smrti na sodišču….

Ja in? Seveda imaš lahko kače doma, zakaj pa ne? če koga zakoljejo si pa jasno za to odgovoren.

Odgovor na objavo uporabnika
prepovedano je, 21.06.2021 ob 10:47

Pobrskaj si na spletnih straneh ministrstva za okolje. Imaš več zakonov in pravilnikov.

Imaš zakon o ohranjanju narave, pravilnike o varstvu živali, Ciprine pravilnike in tak onaprej in naprej.

Ja, po katerem teoriji imajo pa kače vzrejene v ujetništvu in ki ne morejo preživeti v naravi v Sloveniji, kaj z varstvom okolja? Konkretnega predpisa pa nisi podal, zakon in člen, ker ga ni.

….Predlagane določbe uvajajo tudi omejitev posedovanja t.i. eksotičnih živali. V veljavo bo stopil seznam prepovedanih vrst živali, ki jih zaradi svoje velikosti ali teže, agresivnosti do človeka, strupenosti, invazivnosti ali zahtevnosti za oskrbo lahko posedujejo le živalski vrtovi, ki izpolnjujejo predpise o živalskih vrtovih. “Predlagana omejitev posedovanja določenih vrst prostoživečih živali je utemeljena, saj z vidika ustreznosti bivalnih in oskrbovalnih razmer, potrebnih znanj za ravnanje z določenimi vrstami prostoživečih vrst, varstva prostoživečih vrst ter z vidika varnosti ljudi, ni dopustno, da bi ljudje – posamezniki, ki niso vezani na izvajanje dejavnosti – posedovali osebke določenih vrst eksotičnih živali (npr. opice, sloni, velike mačke, veliki plazilci, strupene živali) v ujetništvu za zasebne namene (za družbo),” določbo utemeljujejo predlagatelji…..

Jaz sem zato, da maš ti strupene živali ampak izključno po pregledu, ki ugotovi ali je okolje primerno, varno, imaš protistrupe  in po primernem šolanju za ravnanje s temi živalmi itd. itd. itd. In kot prvo, blok ni primeren prostor  za strupene eksotične živali.malo okno pustiš poleti odprto, pa dobi sosed obisk tvoje strupenjače, ki jo bo najverjetneje takoj ubil….

Odgovor na objavo uporabnika
Ni prepovedano, Bufon, 21.06.2021 ob 11:00

Ja, po katerem teoriji imajo pa kače vzrejene v ujetništvu in ki ne morejo preživeti v naravi v Sloveniji, kaj z varstvom okolja? Konkretnega predpisa pa nisi podal, zakon in člen, ker ga ni.

Jao, ženska, ZOn je že zakon, v ZONu so tudi navedeni ustrezni pravilniki. Preberi si.

In ti bi imel tudi nevarne živali v stanovanju v bloku in tako ogrožal ostale stanovalce in sebe ?Kaj si nekateri vse dovolijo in želijo…pa to je že ……V stanovanju v bloku imajo, bi imeli ZOO. Potrebujemo takoj strog zakon na tem področju, ker vse to , je že  hodoo preveč. Kupi si hišo pa imej tam svoj ZOO, če ti zakon to dovoli  ……..Ljudje v bloku  si želijo varno in mirno  sobivanje.

Mislim eni res niste cisto ori sebi,pusti živali tam kamor pašejo,Madona no jaz bi tudi imela črnega panterja doma,samo kaj ko ga ne morem skrit v torbo.

Eni ogrožati sebe in se okolico.Komot imas doma goša,če že moraš met plazilca,v naravi jih je zdaj kolikor zelis.

Odgovor na objavo uporabnika
Haloooo, 21.06.2021 ob 12:34

In ti bi imel tudi nevarne živali v stanovanju v bloku in tako ogrožal ostale stanovalce in sebe ?Kaj si nekateri vse dovolijo in želijo…pa to je že ……V stanovanju v bloku imajo, bi imeli ZOO. Potrebujemo takoj strog zakon na tem področju, ker vse to , je že  hodoo preveč. Kupi si hišo pa imej tam svoj ZOO, če ti zakon to dovoli  ……..Ljudje v bloku  si želijo varno in mirno  sobivanje.

kwa pa je a ko mi smrdijo pod nos čiki, golaž pa nekakšen nabijanje turbo folka in dretje sredi noči, je pa ok?

 

Kače so čisto pridne in ne motijo nikogar.

Odgovor na objavo uporabnika
Nerup, 21.06.2021 ob 09:01

wtf…lol, hočem imet ene par strupenih kač v svojem flatu an, pa najemodajalec nima nič proti ker on ima itak pri sebi pitona pa boo pa neke ptičje pajke in me razume an.

zdej tuki pa sosedsi neki ven padajo samo zato ker bi imel mambo (zeleno, sploh ne črne), pa ene par pit viperov torej mogoče ene 5 strupenih kač. Pa zdej ful panika lol sej bodo v mojemu flatu an.

Ne bodo like šli na sestank hišnega sveta čeprav to bi bila tudi fora če ti sveti sploh opstajajo bi bili hitr vsi zmenjeni.

Zdej sem se pa odloču da se ne bom neki bongal s temi fosili k jim je čudn že, če ima kdo zajca v fletu pa bom naskrivaj kače notr prinesu v torbi pa tud vedl naujo da jim imam an lol.

 

 

pusti sosede in pojdi raje na en temeljit pregled k dobremu psihiatru…

Ja res potrebujete dovoljenje. Me pa zanima zakaj nekateri ljudje tako uživate v mučenju divjih živali?????Vse te eksotične živali so za v naravno okolje, za tja odkoder so bili nasilno zaplenjeni njihovi predniki. Vi in vam podobni podpirate, da se tovrstno mučenje še kar ne bo ustavilo, saj, če ne bi bilo z vaše strani zanimanja potem se rejci ne bi ukvarjali s tem res nehumanim poslom.

 

Ne, ničesar še niso sprejeli, zato imaš trenutno v svojem stanovanju lahko deset mamb , če želiš, pa ne rabiš nobenega soglasja in nihče ne bo vedel, da jih imaš (razen če boš raztrobil). Trenutno tega v naši državi ne ureja še nihče. Si boš pa lahko v bodoče, ČE bodo novi zakon res sprejeli, v stanovanje še vedno navozil ducat strupenih škorpijonov, pajkov ali česarkoli nevretenčarskega, kar te po možnosti prav tako lahko ubije.

Nisem pristaš strupenih vrst kot hišnih ljubljenčkov ampak zakaj za vraga si pa šel to o svojih kačah razlagat celemu bloku? Tvojih sosedov nič ne briga kakšne ljubljenčke imaš ti v stanovanju tako kot tebe ne (sme) brigat kakšne tečne  pse imajo oni po svojih stanovanjih. Predvidevam, da so tečni glede na lastnike, saj veš, pes se naleze karakterja. 😉

In močno upam, da si sposoben skrbeti za kačo/kače pa naj bo kakršnakoli in da imaš z njimi kaj izkušenj. Ker strupenjača za začetnike pa res ni primerna.

V bodoče se pa raje pozanimaj pri kakšnem rejcu ali kaj o teh stvareh, ker ljudje na tem forumu niso daleč od teh tvojih sosedov, ki se jim zdi še zajec v stanovanju čuden.

V sredo grem po geparda. Sam mi je vseen kwa bojo sosedi rekl an. Pred bajto sicer nimam ograje ma bo tko streniran, da ko bomo mu rekl sedi an nas bo kr pred bajto caku. Zakwa bi to koga motil? Sej sam zivim v malo vecjem naselju an. A rabim kksno soglasje? Dobr ce ga nedobim an bomo ga skrili v skatlo banan.

Odgovor na objavo uporabnika
Bedaki in konji, 21.06.2021 ob 20:16

V sredo grem po geparda. Sam mi je vseen kwa bojo sosedi rekl an. Pred bajto sicer nimam ograje ma bo tko streniran, da ko bomo mu rekl sedi an nas bo kr pred bajto caku. Zakwa bi to koga motil? Sej sam zivim v malo vecjem naselju an. A rabim kksno soglasje? Dobr ce ga nedobim an bomo ga skrili v skatlo banan.

HAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHA

Za geparde je dovoljenje portebno, za mambe pa ne.

Ničesar ne potrebuješ.

New Report

Close