Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A se še katera ne maže?

A se še katera ne maže?

Tudi moja mama je uporabljala samo vodo in niveo v modri škatlici, koža pa kot pri mladenki. Tudi sama se res izjemoma mažem in pri 40 skoraj nimam gubice 🙂

Odvisno koliko si stara, če jih imaš 20 potem nič ne pravim. Če boš pa rekla, da greš proti 40-im ali celo 50-im potem pa pač ne verjamem, da koža lahko ostane brezhibno lepa in napeta brez, da bi zanjo karkoli naredili. Ker veš, obstaja en tak fenomen, ki se mu reče staranje in večinoma smo mu vsi podvrženi. In vsaka koža pač izgublja tisti sijaj, elastičnost, gravitacija začne delati, življenje prinese svoje. Razen za monovke seveda, one se mladijo brez, da bi karkoli naredile zase. Še en fenomen.

Je pa še ena zadeva in sicer, res je veliko odvisno od tega kako vidite same sebe in kako dejansko izgledate. Tukaj je lahko ogromna razlika.

Bo kar držalo kar pišemo 🙂 Če mi sodelavka reče da imam lepo kožo, potem ji verjamem. Po drugih oddelkih naše firme vidim mlajša dekleta, s kup fasade na obrazu, pa veliko gub.

Kaj menite ali vsa ta kozmetika ščiti obraz ali ga izčrpa?

Nisem vedela, da je treba kožo nahraniti. Se vidi, kako smo pod vplivom reklam.
Ista je tista fora, ko se ženske pozimi mažejo zato, da se zaščitijo pred mrazom in smogom.

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Oh a res, pa hvala no, da nas razsvetljuješ – nisem vedela, da prepleskavanje posledic slabega dne na koži sodi pod skrb zanjo.

Ti sama omenjaš naravne lepotice, niti ena, ki se ne maže, ne omenja tega – ampak sao, da ima lepo kožo. Kar pa ni enoznačno z lepotico.
Sama sem tudi pri teh, ki od kozmetike uporabljam zobno pasto, trdo milo, šampon, deodorant, poleti kremo za sončenje in navadno plastrično klinco za tistih par kocin po mečih in pod pajsko, parkrat letno pa grem pod brisačo v soparo od kamiličnega čaja ali si dam na obraz kumare. To je pa tudi to, aja in na lase malo piva ali limoninega soka enkrat na sto let.

Mora že biti nekaj na tem, da s toniki, mascarami, šminkami, pudri itd. nimaš nikoli opravka, ker kožo imam tudi jaz fenomenalno. Kar ni enako temu, da sem “naravna lepotica”. Imam pa LEPO KOŽO. A ločiš to ali je preveč za razmislek?

Sicer pa: koža se najbolje “hrani” od znotraj, ne od zunaj.
In kot je ena rekla, telo je samo najboljši “stroj”, kar jih je. Tudi avto ne rabi vsakodnevno ličarja – tedensko tankanje, občasno mehanik, preveč glajenja od zunaj pa laku škodi. Isto velja za kožo. Še preveč vode ji škodi, ne bi verjela.

Zagotovi ti kože ne napne…in ne zgladi in ne … Dokler je krema na koži, se ustvari en tak filter in navidezno se koza polepsa. To je pa tudi vse. Trajno ne pomaga nič. Ni pa koža nič v slabšem stanju ali se mažeš ali se ne. le vizuelno deluje morda bolj “sijoča”. Resno, no. A res mislite, da se s kremo gladi in/ali preprečuje gube?

Izčrpa pa kozmetika tudi ne. Vpliva pa na to, da telo ne proizvaja več lastne zaščite, uniči mu lastni zaščitni kislinski plašči in ga v bistvu obsodi na dosmrtno uporabo kreme.

No, ne vem če te bom s tem potolažila, ampak do 35 leta se tudi jaz nisem kaj veliko mazala. Sem sicer kupovala kreme, ker sem to videla početi prijateljice in povem, da sem kupovala različne znamke krem, tudi drage, pa nisem imela občutka, da bi bila velika razlika če se mažem ali ne. Zdaj sem stara 37 let in v zadnjem letu sem opazila vidne spremembe na koži. Ja, zdaj mi je malo žal, da se prej nisem mazala. V želji, da bi hitro popravila, kar se da, sem kupovala še dražje kreme, a očbutek na koži je bil, kot da sem zamudila, kot da se nič ne da naredit. Pred časom pa sem se znašla v DM z 10 euri v žepu in brez denarnice in sem kupila par nekih poceni krem, ki jih nisem niti poznala. NE MENJAM VEČ!!! Da ne govorim, da sem za 10 eur kupila dnevno kremo, nočno kremo, roll on za okoli oči in kremo za roke!!! Bila sem presečena, da ne rečem fascinirana. Zdaj sem se lepo disciplinirala in se namažem vsako jutro in vsak večer, z roll on za oči pa tudi večkrat na dan, saj hladi in gladi kožo okoli oči. Moj večni problem vijoličastih podočnjakov se je omilil za vsaj polovico.
Ker ne delam reklame za nič, tudi ne izdam katere kreme so to…Samo povem, da mi je žal, da nisem že prej vzdrževala kože…takrat se mi ni zdelo potrebno…zdaj mi je pa res žal.[/quote]

Imamprobleme z podočnjaki, vijolično kožo omoli oči zaro te prosim, če le izdaš kateri roll on uporabljaš, ti bom zelo hvaležna. Imam pa 44+. Hvala

če se za kožo oziroma za celo telo ne skrbi od znotraj….kremice pa pudri ma kaka skb telesa to je samo kot bi umazan stol prekril z deko…

šport pravilna prehrana notranja mirnost -vam bo telo tko hvaležno da boste v nekaj tednih zažerele navzven brez kremic ki so za vas skrb telesa, ja to je samo kratkoročni užitek … ne pa skrb

Oh a res, pa hvala no, da nas razsvetljuješ – nisem vedela, da prepleskavanje posledic slabega dne na koži sodi pod skrb zanjo.

Ti sama omenjaš naravne lepotice, niti ena, ki se ne maže, ne omenja tega – ampak sao, da ima lepo kožo. Kar pa ni enoznačno z lepotico.
Sama sem tudi pri teh, ki od kozmetike uporabljam zobno pasto, trdo milo, šampon, deodorant, poleti kremo za sončenje in navadno plastrično klinco za tistih par kocin po mečih in pod pajsko, parkrat letno pa grem pod brisačo v soparo od kamiličnega čaja ali si dam na obraz kumare. To je pa tudi to, aja in na lase malo piva ali limoninega soka enkrat na sto let.

Mora že biti nekaj na tem, da s toniki, mascarami, šminkami, pudri itd. nimaš nikoli opravka, ker kožo imam tudi jaz fenomenalno. Kar ni enako temu, da sem “naravna lepotica”. Imam pa LEPO KOŽO. A ločiš to ali je preveč za razmislek?

Sicer pa: koža se najbolje “hrani” od znotraj, ne od zunaj.
In kot je ena rekla, telo je samo najboljši “stroj”, kar jih je. Tudi avto ne rabi vsakodnevno ličarja – tedensko tankanje, občasno mehanik, preveč glajenja od zunaj pa laku škodi. Isto velja za kožo. Še preveč vode ji škodi, ne bi verjela.[/quote]

Če znaš brati, potem si najbrž prebrala da sem govorila o negovalnih IN kozmetičnih izdelkih, ki jih uporabljam in seveda, če poznaš razliko. Določeni kozmetični izdelki zame sodijo pod osnovno urejenost in ja, če imam slab dan ali sem utrujena pač izgledam bolje, če uporabim malo rdečila za lica.

Fenomen naravnih lepotic se je nanašal pa na večino tem tukaj gor ne samo izključno na to temo, kar je razvidno iz napisanega. Tema o make-upu – nobena ga ne uporablja, ker vse tako fantastično izgledajo, da ga ne potrebujejo, tema o negovavni kozmetiki za obraz – nobena jih ne uporablja, ker imate vse tako fantastično lepo kožo, da jih ne potrebujete, tema o negi las – nobena ne uporablja nič razen šampona in vode, ker imate vse naravno tako zdrave, lepe in goste lase, da potrebujete samo šampon, tema o izdelkih za telo – spet nobena ne uporablja skoraj nič razen nujno potrebnega, tema o lakih za nohte – nobena si ne lakira nohtov ali drugače skrbi zanjih, ker imate vse super lepe nohte. No, se ti opravičujem ampak glede na vse in na znane znake staranja pač ne verjamem, da imate vse pri 40+ super lepo kožo, goste in dolge trepalnice, super lepe lase, brezhibne obrvi, samo nekaj malega kocin tu pa tam, noro elastično kožo po telesu, nič celulita in naravno dojenčkasto kožo na podplatih, ki je ni potrebno nikoli urediti. Pač, ni najbolj verjetno ne glede na to, da smo vsi navadni smrtniki.

Sebe sicer ne bi ravno primerjala z avtom ampak če želiš ti zase skrbeti kot za avto…izvoli.

Torej, ti imaš samo lepo kožo…prav.

Se pa strinjam, da je potrebno za svoje telo skrbeti tako od zunaj kot od znotraj. Samo kaj naj začnem še o rekreaciji in zdravi prehrani in tehnikah sproščanja govoriti, če še med negovalimi in kozmetičnimi izdelki ne ločijo.

Se pardoniram, ker sem vskočila, vendar, če pomislim in vzamem 10 EUR in vse našteto poskusim kupiti v DM …neke blazne izbire ni. Morda Balea Urea …

Drugače pa, za Aaaaaggggg, že zdavnaj so dokazali, da “nega” ne vpliva na trajno stanje in izboljšanje kože. Torej si škode nisi naredila s tem, ko se nisi mazala, EMŠO je naredil, kar pač je naredil. Kremice pomagajo, a le začasno, dokler jih uporabljaš, torej pomagajo navidezno, v resnici pač ne. Nobena krema.[/quote]

Kakor za koga: nekdo, ki je vajen kupovat kreme nad 50 ojrov, je DM podn, tako kot za Mečkatorjeve kupce Lidl in Hofer /nekatere/. Jaz sem prosila za konkretno stvar, ne da bi še izbirala. Osebno na znamke ne dam nič, na izkušnje pa veliko!

Se oproščam, ampak jaz sem razumela avtorico vprašanja, če se mažemo s kremo po obrazu.Sem napisala da ja, da ni draga in da imam za svoja leta(če primerjam marsikatero drugo mojih let,ki je namazana, kot bi ravno od avtoličarja prišla-tako reče moj) kar čisto in gladko kožo.Če bi pa se nanašalo vprašanje katero kozmetiko oz. kaj vse uporabljamo, bi pa verejetno tudi druge z mano vred drugače odgovorile.Pismo, saj ne živimo več v votlini, da si nebi še kaj privoščile.

Se pardoniram, ker sem vskočila, vendar, če pomislim in vzamem 10 EUR in vse našteto poskusim kupiti v DM …neke blazne izbire ni. Morda Balea Urea …

Drugače pa, za Aaaaaggggg, že zdavnaj so dokazali, da “nega” ne vpliva na trajno stanje in izboljšanje kože. Torej si škode nisi naredila s tem, ko se nisi mazala, EMŠO je naredil, kar pač je naredil. Kremice pomagajo, a le začasno, dokler jih uporabljaš, torej pomagajo navidezno, v resnici pač ne. Nobena krema.[/quote]

Kakor za koga: nekdo, ki je vajen kupovat kreme nad 50 ojrov, je DM podn, tako kot za Mečkatorjeve kupce Lidl in Hofer /nekatere/. Jaz sem prosila za konkretno stvar, ne da bi še izbirala. Osebno na znamke ne dam nič, na izkušnje pa veliko![/quote]

no ne metat ljudi v isti koš, jaz kupujem v merkatorju, pa tudi v hoferju in lidlu, odvisno pač kaj, čistil ne uporabljam, kozmetike prav tako skoraj ne.

da ti pa odgovorim na vprašanje … kot je že @pardon odgovorila, za 10€ v DMu .. toliko različnih artiklov lahko kupiš samo njihovo blagovno znamko Balea ali pa naravno Alverde, ki je malenkost dražja … in točno to, Alverde uporabljam jaz, zgoraj beri moj odgovor.

torej dnevna krema Alverde, imam 2 različici, senčilo za oči, barvico za okrog oči, maskaro in puder, pa gel za čiščenje kože … vse to od te blagovne znamke, ki je vsaj meni super lahko nakupiš za manj kot 20€.

jaz imam skoraj 40 let, seveda je kakšna gubica tu pa tam, tudi mazolj, ampak bistvo je, da se v svoji koži danes počutim neprimerno bolje, kot pred leti, ko sem uporabljala 10x dražjo kozmetiko.

Jaz sem se začela mazati na faksu in zdaj to samo nadaljujem- razlika je edino v tem, da zdaj vem, kaj dajem na svojo kožo in ne kupujem raznih nivea krem ali kakšnih dragih znamk, ki so v bistvu navadno sranje. Vsaka se lahko sama informira o tem, kaj kakšna krema vsebuje (sestavine so navedene) in kaj to pomeni. Če na kremi piše, da je primerna za mastno kožo, to ni nujno res, je treba sestavine pogledat. Če so sestavine naravne, tudi to še ne pomeni, da je krema v redu za vas, ker so lahko nekatera eterična olja dražeča. Skratka treba je naredit en research, potem pa izbrat kremo, primerno za vaš tip. Pa še to ni nujno, da vam bo ustrezala – vsaka mora najti sebi primerno.

Jaz si ne predstavljam, da bi bla brez krem – te ščitijo kožo (če so prave), npr. v mrazu, pred umazanijo iz okolja, škodljivimi sončnimi žarki, ki pospešujejo staranje ipd. Potem ko so enkrat gube, jih ne odpravi nič več, tako da je boljša preventiva. Moji stari mami sta približno enako stari. Ena ni nikoli uporabljala krem in je zelo zgubana, druga pa se redno maže s kvalitetnimi kremami in ima še lepo kožo. Je veliko tudi v genih, a marsikaj lahko naredimo same. Ampak ni dovolj samo to, da si kupimo eno kremo by the way. Tudi če je znamka Chanel, še ne pomeni, da je kvalitetna.

Tista ki je zgubana ni zaradi tega ker ne uporablja krem ampak se bolj sekira je imela težje življenje mogoče ti tega nisi videla niti opazila. Ti si sam opazila katere kreme uporabljata.

Če ti tako praviš 🙂

Ja jaz tako pravim. Če pa je imela tista ta zgubano ful lepše živlene od tiste ki ni zgubana si pa spet sam gledala katere kreme uporabljata. Torej si na istem.

ma namamžem se samo ko je RES fest mraz— mam občutek da me pol ne treže tok fest u lica… drugače krem ne uporablam

tudi jaz, mažem se zeeeelo redko,, eno kremo imam tudi več kot leto, ko jo še potem skoraj celo stran vržem ali dam mami..pa nimam gub, lepo kožo, namažem se mogoče parkrat na mesec, slučajno, čisto tako brezveze, ker se pač naj bi…stara sem 34..

Za pol artiklov, ki si jih navedla še vem ne, kaj so in kaj bi z njimi počela.
Uporabljam kremo (navadno) ne toliko po potrebi kot glede na to, kdaj se spomnim nanjo. Nimam glih super kože, a ne verjamem, da bi vsa ta kemija, ki jo navajaš prispeva k bistveno boljšemu rezultatu.

Morski galeb pa še tista s podočnjaki…kreme o katerih govorim so kupljene v DM, Alverde. Roll on za pod oči je ravno tako Alverde Roll on Aqua.
Vama želim, da bi imeli enak efekt kot pri meni!!! še moj sin mi je pred nekaj dnevi ko sem ga prijela za roko rekel, da sem mehka in nežna 🙂

Nikjer nisem napisala, da se ne staram in mimogrede, s tem nimam nobenega problema, tudi nisem napisala, da sem neka super lepotica s kožo dojenčka. Napisala sem samo kar je res, da še v življenju nisem zapravila nikakršen denar za žaube, hvala bogu. Da pa imam kožo kot najstnica pa se občasno poheca hčerka.

Bi pa tebe nekaj vprašala: pa kaj ti ostane še sploh kaj časa za življenje, glede na vse kreme, serume, tonike, pudre, rdečila in nevem kaj še vse, ki si jih nanašaš na sebe in ti verjetno vzamejo ogromno časa?

Pa lep pozdrav!

Zgleda, da ste res tu same taksne, ki jih je narava obdarila z normalno kozo. Jaz, ki imam izredno suho, ne morem nikamor brez necesa na obrazu, in tako je ze od zgodnjih dvajsetih. Ce ti obraz vlece skupaj in se ti noge luscijo – kaj bi drugega?

Rada se afnam z dragimi preparati, vendar nimam 10 razlicnih krem, ne verjamem v posebne kreme za okoli oci, imam pa vlazilno kremo, kremo z 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} AHA namesto mehanskega pilinga dvakrat-trikrat na teden zvecer in za ponoci kremo z retinolom. Poleti kremo s SPF 25.

Zakon mi je beautypedia.com, kjer so ocene vsega.

Tudi jaz se ne mažem, razen ko kam grem (kaj bolj fensi, kot je samo trgovina) Od krem kupujem karkoli pač je, ponavadi tiste ta male v DM, pa še teh ne porabim do konca, romajo čez kako leto v koš. Sem in tja imam napad, kupim recimo kremo za podočnjake, se mažem kak teden, pa ne pomaga, in jo dam v predal. Razen podočnjakov (ki so baje dedni?) imam lepo kožo, nič me ne veleče. Se mi pa zgodi, da me marsikatera krema na obrazu peče.

Se mi pa tudi začenjajo delat gubice :))))) (38)
No, pa kremo za roke imam v avtu, recimo da se namažem 1x na teden, ko je predolgo rdeča na semaforju 🙂

Jaz se pa samo sprašujem, le kje se skrivajo vse te naravne lepotice z mona da jih nikjer ne srečam?

New Report

Close