Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A še spite pri odprtem oknu?

A še spite pri odprtem oknu?

Jaz pa ne razumem, kako lahko spite celo leto pri odprtem. Mene je že danes ponoči malo zeblo, pri oknu na kip.

Sicer pa ja, še spim pri odprtem oknu, ker se pri zaprtem soba zdaj še vseeno preveč segreje čez noč. Zapirati začnem ponavadi nekje zgodaj jeseni, odvisno od vremena.

Tole je tudi pri nas katastrofa, vsako jutro, hodijo po strehi, tolčejo, se derejo, res ne vem, kaj naj naredim, tudi pri vseh sosednjih hišah isto, zjutraj od petih naprej je nemogoče spat, še pri zaprtem oknu, kaj šele pri odprtem.

No ja, Slovenj Gradec ne spada ravno med najtoplejše kraje… prav tako ne vas v primerjavi z mestom …
[/quote]

Spet odvisno, kje si, teta je iz mesta, ima vsaj 4 stopinj topleje kot mi malo ven, pa še ob reki smo, SG.

No ja, Slovenj Gradec ne spada ravno med najtoplejše kraje… prav tako ne vas v primerjavi z mestom …
[/quote]

Spet odvisno, kje si, teta je iz mesta, ima vsaj 4 stopinj topleje kot mi malo ven, pa še ob reki smo, SG.
[/quote]

Nisem sicer ob reki, sem pa v okolici SG, na vasi …

Jaz pa ne razumem, kako lahko spite celo leto pri odprtem. Mene je že danes ponoči malo zeblo, pri oknu na kip.

Sicer pa ja, še spim pri odprtem oknu, ker se pri zaprtem soba zdaj še vseeno preveč segreje čez noč. Zapirati začnem ponavadi nekje zgodaj jeseni, odvisno od vremena.
[/quote]
Ja, ti ne razumeš, Barca je le ena s svojimi ekstra sposobnostmi in popolnostjo, ne moremo mi sploh pomislit, kaj šele se primerjat z njo v čemerkoli. 🙂 …..Mal je sicer tumasta, to nevede pokaže, ampak bo že. 🙂

Jaz pa ne razumem, kako lahko spite celo leto pri odprtem. Mene je že danes ponoči malo zeblo, pri oknu na kip.

Sicer pa ja, še spim pri odprtem oknu, ker se pri zaprtem soba zdaj še vseeno preveč segreje čez noč. Zapirati začnem ponavadi nekje zgodaj jeseni, odvisno od vremena.
[/quote]
Ja, ti ne razumeš, Barca je le ena s svojimi ekstra sposobnostmi in popolnostjo, ne moremo mi sploh pomislit, kaj šele se primerjat z njo v čemerkoli. 🙂 …..Mal je sicer tumasta, to nevede pokaže, ampak bo že. 🙂
[/quote]

MV/PS, res se ne moreš primerjati z mano v toleranci do drugače razmišljajočih in za razliko od tebe znam jaz pisati brez žalitev.

Obvezno imam okna zaprta, da me slučajno zjutraj kaj ne zbudi (smetarski tovornjak, vrane, motorji,…) sem raje v savni.

Komarnik na oknu in od pomladi vedno na stežaj odprta balkonska vrata. Pozimi pa samo nekaj cm, ampak vseeno odprto.

Tisti ki spijo pri odprtem okno niso povedali da spijo oblečeni.

Jaz spim gol, kaj je bolj primerno
1. odprto okno, toplo pokrit
2. zaprto okno, malo pokrit

Pri meni ponoci vsa okna na stežaj tudi pri – 68. Boli me briga, imam osebni radiator ki skoz dela. Res da me kosta ko satana rogovi ampak ne bomo zdaj malenkostni

:-)))))))))

Enako meni ne. Prezracim ja, potem pa zaprem vedno tako… cez celo leto.

Enako meni ne. Prezracim ja, potem pa zaprem vedno tako… cez celo leto.

Meni poleti spati pri zaprtem oknu je nepredstavljivo..razen ce imate centralno klimo in se bojite vdora toplega zraka.

Enako meni ne. Prezracim ja, potem pa zaprem vedno tako… cez celo leto.

Meni poleti spati pri zaprtem oknu je nepredstavljivo..razen ce imate centralno klimo in se bojite vdora toplega zraka.
[/quote]
Sicer bi jaz tudi poleti spala pri odprtem oknu, samo imam ene tezave z glavo in ce je okno odprto, se zbudim z glavo kot zogo, tezko, tako da dokler se to ne pozdravi, raje sem pri zaprtem. V vsakem primeru pa nujno tudi kadar sem zdrava, ce je okno odprto mora biti dalec stran od postelje, da niti slucajno ne piha po meni… sem take sorte, da sem ocitno na to zelo obcutljiva in pac je to potrebno upostevati za zdravje in dobro pocutje

Sredi vročinskega vala sem okna zapirala, ker je zvečer noter butnila vsa vročina.
Tako da tega trapastega vprašanja in logike sploh ne razumem. Ravno zdaj je užitek spat pri odprtih oknih, ko se čez noč shladi.

1, če že ravno vprašaš, ampak glede na temperature zdaj tudi oblečen ni treba bit. Razen če si pač mimoza, ampak upam, da glih večina pa tudi ni, no.

Jaz vedno spim pri odprtem oknu, tudi pozimi, da me zbudijo blaženi zvonovi ob pravem času, ko je čas za mašo.

Še vedno je okno odprto na stežaj, tako bo vsaj še cel september. Pokrivam se s frotirasto odejo.

Odprto okno celo leto.

pri nas na vasi je precej drugač, tudi v vročinskem valu se je zvečer lepo shladilo, pa še reka nam pod oknom teče, tko da so bili večeri prijetno ohlajeni, zdej je pa že kr hladno, čeprav še vedno paše svež zrak od zunaj.
da ne govorimo o tistih, iz višje nadmorske.

po zimi luftamo večkrat po malem, poleti čez celo noč, je pa tako da za spanje imamo nekje 19 stopinj in letos poleti, ko se zunanja temperatura parkrat ni spustilo tako nizko, mi je blo pretoplo za spat. V tem tednu so nočne temperature okoli 6-8 stopinj, in mi na kraj pameti ne pade da spim/o pri odprtih oknih na stežaj. Odprem, na kip, jih tam kjer ne spimo, da v nas ne piha ta mrzel zrak. Zjutraj vse zaprem in zastrem, da se ne greje čez dan.

Tudi pozimi spim pri odprtem oknu.

Še vedno. Dokler se bo dalo.


pozimi pa ni variante, da bi spala pri odprtem oknu, itak sem zmrzljivka, ampak glede zraka pa še posebej ne, nisem nora, da bi si spuščala cel večer in celo noč tist luft s p10 v pljuča… ena velika škoda za zdravje.
Poleg tega konstantno odprta soba ohlaja stanovanje celo in so tudi stroški kurjave potem višji…
tak da sploh ni variante.
Pozimi prezračim, ko je zrak dokaj čist, prepih na hitro čez vso stanovanje… potem pa zaprem in tudi v takem se spi, je pa res da spalnica ni tako ogrevana kot druge sobe.

Še malo, pa bo sledilo vprašanje, če že kdo kuri :p

New Report

Close