Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek a sem nora …?

a sem nora …?

Ali gledas kdaj “Raymonda imajo vsi radi”? Tudi tam imajo pestro s tasco. Je samo nadaljevanka, ampak jaz sem jim kar narezim. Tudi moj jih rad gleda.

Natanko tako, potrebujes strokovno pomoc.

Ce se hoces postaviti za svojega otroka, ob tem pa nisi cisto prepricana, ce je to sploh prav, potem sigurno potrebujes nekoga, da te bo tega naucil.

Ocka

Ja madona, sej otrok ni kanta za smeti…

uno taščo od Raymonda bi pa jest kdaj kr… khm… zadavla! :)) da meni take dela…

Sej si že prišla do odgovora, ki sem ti ga hotela sama napisat.
Ni fora v tem, da ti nimaš prav, ker imaš. Le s svojim partnerjem se dogovori in verjetno res zgleda “čudno”, če si večinoma tiho ob njihovih grehih, potem pa eksplodiraš (sam jaz precej podobna, ampak me je tudi moj prevzgojil, da se stvari gladijo sproti in z diplomatskim tonom). Seveda je čudno, ko si stvar vrgla skozi okno, kot sem že napisala, imaš pa pa prav pri vzroku za tvoj bes.

Jaz gladim stvari sproti, ja seveda potem tastari (ni važno katera veja9 malo zavijajo z očmi, ampak pazijo in se držijo načel/navodil oz. kompromisov, ki jih sprejmemo.

Tudi jaz spoštujem mojo taščo ampak tudi pri meni je včasih isto – pa ne le s taščo – tudi moja mami zna biti svojeglava.

Moj nasvet je tak: – ti urejaj odnose s svojimi starši, partner pa naj v red spravi svoje starše.

Malo se boš sčasoma navadila popuščati in tudi tvoja pikica ne bo večno majhna in nemočna. Moj sinko že sam reče, to pa ne dovolim ali pa tega pa ne smem, ker mami in oči ne dovolita… Sicer pa kar odločno – tvoja dolžnost je, da svojega otroka zaščitiš pa, če ti je to ljubo opravilo ali ne. Seveda nam ni ljubo delati napetega ozračja, ampak, če drugače ne gre?

Čisto upravičeno si razkurjena. Tudi pri nas je veliko hude krvi zaradi hrane in pijače. Ampak otrok je VAJIN, poskrbita odgovorno zanj (popihaj malo možu na dušo)

Ukrep? Jaz bi npr. za začetek vzela otroka tastu iz naročja, ko bi videla, kaj namerava: “ne, ne, to pa naši punčki ni všeč. Kaj bi bilo vam všeč, če vi vam stisinili limono v usta?” ali pa :” Ne, dedek naj si kar sam poliže prste, če mu je to všeč. ” ali kaj podobnega. Če ne razumeno so nori oni, ne pa ti!

Pri nas imamo taščo (živimo zraven), ki sinu v roku 1ure (sem štela) vsaj 6x ponudi otroku hrano ali pijačo : gosti sok , piškote, kruh, klobaso,… kar pač zagleda užitnega. Srečo imamo, da je otrok bolj pameten kot ona in 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} noče nič. Mož (njen sin) jo zelooo pogosto nahruli (da je mene sram). Pa misliš da kaj pomaga? Ne. Pa tudi zameri ne nič. Verjetno bi bila moja mama ista, le da bi zamerila, če bi ji kdo kaj rekel.

New Report

Close