Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A so res komu všeč te moderne "kontejnerske" hiše???

A so res komu všeč te moderne "kontejnerske" hiše???

Meni so super dobre, ampak ne bi nekaj ogromnega. Z majhnim dnevnim prostorom in spalnicami. Kuhinja lahko velika:)

Vzdihujem ob romantičnih toskanskih vilah, mediteranskih in kraških hišicah, se stopim, če vidim velik, nekoliko zaraščen vrt z ribnikom in uto. V škatlasto izložbo me pa ne spraviš za noben denar. Če bi bila naprodaj za pol cene, bi jo kupila in prodala za višjo. Notri pa ne bi prespala.
[/quote]
Potem veš, da tudi te hiše znajo biti pravokotne in malo škatle. Škatlica, ki te za vogalom preseneti s stopniščem in malo zaokroženim vhodom.

…bi bilo najbolje da se kar v zda preseliš. Tam prevladujejo betonske in leseno kocke.
[/quote]

Ni potrebe, tudi pri nas vedno bolj prevladuje zdrava pamet nad butasto tradicijo.

Ja, zelo so mi všeč. Tisto drugo bi takoj imela (je bolj prilagojena človeku, saj si bolj v stiku z naravo).

Meni so všeč različni stili. Če bi imela dovolj denarja bi bila prav kriza za katero se odločit:
To moderno škatlasto z panoramski okno
Tradicionalno kmečko prekmursko, ki jo popolnoma zrihtaš
Vintage iz 40-50
Staromeščansko vilo kje ob mestnem parku
Brunarico

Vsaka ima svoj čar in vsaka mi je po svoje luštna. Žal ali hb nimam denarja in teh skrbi

Ja, so mi precej všeč. Problem je le, da če si postaviš tako moderno reč, čez nekaj let ne bo več moderna oziroma bo izgledala hecno.

Ja, take hiše delujejo res nekam kontejnersko. Mene bolj moti ta miselnost, ki se je v zadnjem času zasidrala med arhitekti. Ne vem, od kod so to pobrali, najbrž iz kake Nizozemske in od tam okoli, ampak danes je vse, kar se na novi gradi, iste oblike! Popolno pomanjkanje domišljije, izvirnosti, občutka za estetsko, osebno, domiselno. Vsi ti fensi šmensi arhitekti danes gradijo na isti način, potegnejo nekaj črt gor in dol in levo in desno in imamo zgradbo. Vse isto, ene same ravne ploskve in to je to. Še hujši se mi zdijo novejši bloki. Obup! Kot kontejnerji v luki Koper! Nobene strehe, nobenega napušča, samo ravna stena, po možnosti še depresivno sive barve ali kakšen moderen industrijski stil – beri: drekasta barva zarjavelega železa (bloki tam v Ljubljani Moste-Polje, katastrofa! Umetno, brezosebno, drekasta barva, puščobno, obup! Podobno stolpnica Situla na železniški v LJ. Ne morem se navadit na njen obupen videz propadle, zanemarjene, postapokaliptične stavbe!). Skratka, današnji fensi šmensi arhitekti delajo po liniji najmanjšega napora in to se pozna.

Sej je povsod vse enako: poglej nova naselja v Lj al pa okolici: kjer so naselja stara 15let: vse hiše v naselju popolnoma enake. NIma veze a so kontejnerske al ne. Vse so po istem kopitu.

Žal pa je problem denar, tudi če imam plačo 3.000e. Sploh mi na misel ne pride, da vzamem kredita 250.000e in bom pol 30 let suženj luxuzne bajte. Če pa zadanem na lotu, pol pa koj.💙

Če imaš 3000 evrov plače, lahko precej prišparaš, pa je kredit manjši.

Ti gor kateri imaš 3k plače, imaš kar prav! Za 250k, pa če na mesec daješ kredita 1.500e je treba res kar 25 let. Jaz poznam ene par takih, kateri še 50k ne morejo vrnit, ne pa 250k😀

Če imaš 3000 evrov plače, lahko precej prišparaš, pa je kredit manjši.
[/quote] Privarčevano imam 30.000e, prej sem imel manjšo plačo, zdaj imam okoli 3.000e, star sem 35 let(prestar za tako visok kredit) in ni računice, niti pod razno. Rajši si kupim eno enosobno stanovanje za 150.000k in bom kralj.

Ene 21 let bi bilo odplačevanja kredita za to vsoto. Če pa 1k mesečno pa res 25 let, kar je jama brez dna. Nikoli ne veš kdaj ti bodo plačo znižali, ali boš ostal celo brez službe. Pa saj že pri 35 letih nisi več mlad, pož pa še tak kredit😭

Privarčevano imam 30.000e, prej sem imel manjšo plačo, zdaj imam okoli 3.000e, star sem 35 let(prestar za tako visok kredit) in ni računice, niti pod razno. Rajši si kupim eno enosobno stanovanje za 150.000k in bom kralj.
[/quote]

Ma itak, stanovanej je super opcija v tvoji situaciji. Za hišo bi se odločila samo v primeru, če bi imela privarčevanih 100.000 evrov. To je dovolj za parcelo, priključke, zakoličenje, temeljeno ploščo ter prvi obrok montažne hiše. Potem pa vzameš še kredit za enih 100.000, kar je meni max. kredita – to bi si upala vzeti samo skupaj s partnerjem, sama nikoli. Pa imaš hišo. Ne sicer luksuzno, a luksuza niti ne rabiš.

Ampak ja, mi imamo tudi stanovanje zaenkrat. In to precej malo, hehe. A pridno varčujemo in takrat, ko bo napočil časa za kaj večjega, bomo resno razmislili tudi o možnosti hiše. Kocka ne bo, ker ne želimo ravne strehe, bi pa imela velika okna in moderno zasnovo.

Meni niso všeč, ker mi delujejo kod kakšni poslovni prostori, skladišča…

Res vse po istem kopitu. Tole s postapokaliptično Situlo si odlično zadela. Me kar zmrazi, ko vidim tisto črno skropucalo.

Ma itak, stanovanej je super opcija v tvoji situaciji. Za hišo bi se odločila samo v primeru, če bi imela privarčevanih 100.000 evrov. To je dovolj za parcelo, priključke, zakoličenje, temeljeno ploščo ter prvi obrok montažne hiše. Potem pa vzameš še kredit za enih 100.000, kar je meni max. kredita – to bi si upala vzeti samo skupaj s partnerjem, sama nikoli. Pa imaš hišo. Ne sicer luksuzno, a luksuza niti ne rabiš.

Ampak ja, mi imamo tudi stanovanje zaenkrat. In to precej malo, hehe. A pridno varčujemo in takrat, ko bo napočil časa za kaj večjega, bomo resno razmislili tudi o možnosti hiše. Kocka ne bo, ker ne želimo ravne strehe, bi pa imela velika okna in moderno zasnovo.
[/quote]

Nope, ne bo šlo. Razen, če ne misliš parcele na spodnjem Kozjanskem ali šenkano. Tudi prvo obrok montažke je utopija – montažko plačaš v celoti, preden jo dobiš oz. vsaj 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Ene 21 let bi bilo odplačevanja kredita za to vsoto. Če pa 1k mesečno pa res 25 let, kar je jama brez dna. Nikoli ne veš kdaj ti bodo plačo znižali, ali boš ostal celo brez službe. Pa saj že pri 35 letih nisi več mlad, pož pa še tak kredit😭
[/quote]

Moj mož ima kredit 180 K razdeljen na dva dela, en bo odplačan v 10 letih in en v 15 letih, skupaj mesečna anuiteta 1200 €.
Aja, je bil pa star 47 let, ko ga je dobil brez problema – ker ima pač A bonitetno oceno na svoji banki.

Nope, ne bo šlo. Razen, če ne misliš parcele na spodnjem Kozjanskem ali šenkano. Tudi prvo obrok montažke je utopija – montažko plačaš v celoti, preden jo dobiš oz. vsaj 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
[/quote]

Bo, bo: parcela pa ne bo na spodnjem Kozjanskem, ampak na Gorenjskem. Razmišljamo že zdaj o nakupu, smo bili že na ogledu in si vzeli nekaj časa za premislek, ali jo kupimo. Ker to potem pomeni, da bomo zidali in da nimamo več izgovorov. Komunalni prispevek je obupno drag, sicer pa je parcela relativno poceni za te kraje. Za urditev osnov naj bi nas vse skupaj s parcelo vred prišlo okrog 65.000.

Prav zato smo dobili tudi ponudbo za montažno hišo. Pri Lumarju plačaš zadnjih 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} čisto na koncu, ostalo pa se razdeli na tri obroke. Ampak to ni problem, ker takrat ko plačaš prvi obrok, tako ali tako že vzameš kredit, tako da bi šlo tudi v enkratnem znesku.

Vse skupaj torej nekje okrog 200.000 evrov za manjšo hiško na majhni parceli. S tem, da se na gradbeno pri nas kar čaka leto ali dve (vsi, ki jih poznam, so čakali), torej med tem časom še varčuješ, da je potem na koncu čim manj kredita. Prijatelji, ki so gradili s šenkano parcelo, so prišli skozi s 160.000, s tem da imajo veliko večjo hišo, kot bi jo imeli mi.

Bo, bo: parcela pa ne bo na spodnjem Kozjanskem, ampak na Gorenjskem. Razmišljamo že zdaj o nakupu, smo bili že na ogledu in si vzeli nekaj časa za premislek, ali jo kupimo. Ker to potem pomeni, da bomo zidali in da nimamo več izgovorov. Komunalni prispevek je obupno drag, sicer pa je parcela relativno poceni za te kraje. Za urditev osnov naj bi nas vse skupaj s parcelo vred prišlo okrog 65.000.

Prav zato smo dobili tudi ponudbo za montažno hišo. Pri Lumarju plačaš zadnjih 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} čisto na koncu, ostalo pa se razdeli na tri obroke. Ampak to ni problem, ker takrat ko plačaš prvi obrok, tako ali tako že vzameš kredit, tako da bi šlo tudi v enkratnem znesku.

Vse skupaj torej nekje okrog 200.000 evrov za manjšo hiško na majhni parceli. S tem, da se na gradbeno pri nas kar čaka leto ali dve (vsi, ki jih poznam, so čakali), torej med tem časom še varčuješ, da je potem na koncu čim manj kredita. Prijatelji, ki so gradili s šenkano parcelo, so prišli skozi s 160.000, s tem da imajo veliko večjo hišo, kot bi jo imeli mi.
[/quote]

Za ceno parcele se ne bom pregovarjala, ti veš, za koliko ti jo prodajo. Vse ostalo pa, mnja, kaj naj rečem. Smo leto dni v novi hiši in smo dali to čez. Okoli nas Lumarjev kolikor hočeš. Samo to ti bom rekla – dobro premisli. Lumar na koncu ni nikoli toliko, kot na papirju, da ne rečem, da so zadnje hiše, ki jih gradijo štanc instant, čisto vse zafušane, in to konkretno! Spremljam take zgodbe, ki bi mene poslale že v umobolnico. No, saj večina ostalih montažerjev teh časih ni dosti drugačnih:-(

Drugače pa hiša za 160 K, sploh montažna – ne vem, no, ali ste res tako naivni? Tudi če je omenjeni znesek še brez kosa interierja. Resnično imam občutek, da ne veš, kam se spuščate. Cene so v zadnjem letu eskalirale tudi pri šalabajzerjih (kvaliteta je stala pa tako vedno).

Niso mi všeč te hiše, niti njihova oblika, niti to, da je toliko stekla oz. oken.
Prvič je problem varnost – te šipe ti lahko hitro razbijejo in vlomijo.
Drugič je problem čiščenje teh ogromnih steklenih površin, ker to je ena sama katastrofa.
Ne počuti sem dobro, če imam celo steno v steklu, raje imam polovico zidu, nato pa velika okna. Skoz bi imela občutek, da me lahko vsak vidi in opazuje, čeprav so stekla res taka, da se od zunaj noter ne vidi nič, ampak neprijetni občutek ostane – sem bila na obisku pri sodelavki, ki ima nekaj podobne z veliko steklenimi stenami, in niti malo dober občutek.
Sama oblika hiš je katastrofa, kot da bi živel v kartonasti škatli, dobro – funkcionalno morda je, ni pa lepo na pogled.
Tudi glede same varnosti – morebitni potres, plazovi… mislim, da so klasične zidane stene veliko bolj varne kot steklena stena.

In kot zadnje, Ne paše v naše urbano okolje, kjer se mi zdi lepa klasično zidana hiša z večjimi okni in ne preveč načičkanimi balkončki čisto ok.
Tako da sama si take hiše ne bi nikoli kupila ali zidala, tudi če bi imela veliko denarja.

Mi niso všeč…in kakšna potrata je šele z ogrevanjem v teh hišah..Čeprav bodo rekli da so hiše eko bio in ne vem kaj še vse.
Mož je inžinir in sodeluje pri teh projektih, pravi da je katastrofa in svako jaka tehnologija ki hitro crkne..Ampak arhitekti pač o tem ne razmišljajo, važno da je odštekano in ” lepo”.

Sploh pa te kontejnerske bajte niso niti malo praktične za vzdrževanje in tudi po funkcionalnosti.
le kdo bo čistil hišo, ki je skoraj v celoti iz stekla? Da ne rečem, kako v take kontejnerske kište vse zaceja po stenah, ker ni nič nadkrito. In ko voda curlja po steni se navkljub izolaciji ustvarjajo toplotni mostovi in zadeva kondenzira na vseh krajih.
Arhitekte in urbaniste, ki projektirajo ali dovoljujejo to iznakaženo in odbito “arhitekturo”, ki nima nič zveze s funkcionalnostjo še manj pa z estetskim izgledom, bi bilo treba zapret, ker so uničili podobo krajine. Danes dobi dovoljenje in diplomo tisti, ki je bolj odštekan ne pa tisti, ki je funkcionalen in estetski. Plečnik bi se zjokal, če bi videl to novodobno kontejnersko sranje..

Nimam kontejnerske hiše, imamo pa veliko steklenih površin.

Glede energetske učinkovitosti ti povem samo to, da je s pravilno orientacijo teh površin naša hiša daleč bolj učinkovita in varčna od povprečne zidane bajte. Pri tem, da absolutno ne varčujemo pri ogrevanju. Še več, pozimi če na sončen dan ne senčimo, imam v centralnem prostoru, ki je v steklu, hitro 26st! Če ti povem, mi itak Ne boš verjela, koliko je naš letni znesek ogrevanja.

Ampak res prosim brez lažnih informacij tisti, ki nimate praktičnih izkušenj.

Aja, pa moj mož je tudi inženir;-)

Joj, spet bučke! Pa kdo ti bo šel razbijati troslojno steklo pod zunanjimi žaluzijami (predpostavka, da se vlamlja ponoči)?! Nisem slišala niti za en primer. Ve se, kje so sweet spoti za vlamljanje. Poleg tega imamo na steklih tudi alarmne senzorje (preventiva je vseeno boljša kot kurativa), veliko zasteklitve je tudi fiksne.

Kar se čiščenja tiče, je pa res, da steklene hiše (kakršnekoli oblike že) res niso za packe;-) Ostali pa 2x na leto pokličemo servis, vmes pa po potrebi pobrišemo kakšno nesrečo.

Občutki so pa tvoja osebna stvar. Sama sem o svetli hiši začela razmišljati šele, ko sem jo prvič videla. Pred tem hiša sploh ni bila v planu. Sedaj, ko jo imam, smo neskončno zadovoljni z vso svetlobo in povezanostjo z okolico, ki nam jo nudi. Pa nam je zasebnost zelo pomembna, ampak vse to je rešljivo s pametno zasnovo, senčenjem, ustreznimi stekli, zamejitvijo in zasaditvijo. Zaenkrat je še vsak obiskovalec pri nas “padel dol”;-)

New Report

Close