Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A zdaj se hodi v šolo že na pol nag?

A zdaj se hodi v šolo že na pol nag?

Stara sem 46 let.
Pred 30 leti + smo punce hodile podobno oblečene.
Kavbojke smo si odrezale direkt pod ritjo, jih fino razcufale, da so se naredile take franžice, jih še malo porezale, oprale na 90 C da so dobile “old look”, zgoraj smo si dale top ( kratko majčko brez rokavov do popka) in lepo v šolo.
Nihče nas ni nadlegoval, nihče kritiziral, smo lepo odrasle v normalne ženske.


Ja, ampak v enem momentu so se sem privalili neki kao čistuni. Le od kod so se vzeli? Nekdanji izseljenci morda?


Ja, če niso moteni, jim je jasno in bodo razumeli besedo ne. Se mi poraja vprašanje kaj učite doma vaše otroke, da take stvari sprašujete.[/quote]

Ne pišem o svojih otrocih, ker jih nimam.
Pišem o izkušnjah mojih sošolk, ki so se tako nastavljale. No niso se tako zelo, so se manj. Samo so zabredle v težave, ker fantom ni bilo jasno, da pa one še ne bi seksale. Oni pa seveda bi. Pa marsikomu ni bilo jasno, da je ne ne. So morale tudi učiteljice posredovati, ker so fantje skušali kako punco sleči na WCju. K sreči je ponavadi vedno kdo pravi čas ustavil zadeve. Vsaj upam, da ni šlo kdaj predaleč. Kljub temu, da so se nastavljale, upam, da jo niso kdaj skupile.

To je bedast argument. 30 stopinj je bilo danes tudi za učiteljice, pa nobena ni bil tako oblečena. Večini staršev tudi ne bi bilo prav, če bi bila in bi imeli čisto prav. Z obleko izkažemo raven spoštovanja do institucije – plaže pač ni treba spoštovati na tak način kot mestne hiše, šole, knjižnice, cerkve, itd. Dekleta, ki hodijo v šolo tako oblečena (in seveda tudi fantje, ki hodijo v šolo oblečeni kot klošarji) s tem izkazujejo svoje spoštovanje ne samo do samega sebe, sošolcev in učiteljev, ampak tudi do izobrazbe. Da se ne boste potem starši čudili, ko bo prepozno.


Ti svojega mulca primerno vzgajaj, pa bo lahko moja hodila okrog oblečena, kot bo njej všeč.[/quote]

Okrog? Kje okrog, za vogalom že mogoče… Ampak govor je o vzgojni instituciji – šoli, ki jo je treba spoštovati, tudi s kodeksom oblačenja, tako kot v veliko ‘bolj resnih’ poklicih.
A naj se oblači, kako naj bo njej všeč!? Ker je samostojna pri 15, živi pod svojo streho in služi svoj denar, kajne? S takimi oblačili lovijo zgolj poglede fantov, jasno, da ti potem ne bodo mižali. Ampak to so matere takšne…

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Sam negativizem veje tule. Vsi vidite kozarec na pol prazen.

Kaj pa če bi raje uvedli šolske uniforme?

Ubijemo par muh na en mah:

– Jasno bi bilo kdo je šolar
– Vsi bi imeli enaka oblačila, in ne bi več bilo “jaz imam pa Dolče & Kafana ti pa ne”
– Pa še zlegali bi urejeni in kulturni

Mislim, da se tukaj med sabo pogovarjajo ene 2, 3 debele, zanemarjene mame, ki svojo negativno energijo prenašajo na svoje hčerke.
Če iščeš grdo boš našel grdo.

ma neee – fazanke želijo pozornost – ku njihove matere.

Punce si želijo fantov in na tak način se tipi kar lepijo nanje. Keč je v tem, da so se naučile, da se na tak način pride z lahkoto do seksa.
Saj mamice njihove so iste. Doma za moža se ne napravijo tako, ko gredo ven pa štikle gor, minico gor in paradirajo pred drugimi tipi.

Ojoj, kako ste zadrgnjene! Sploh ne vem, zakaj smo se me v šestdesetih letih prejšnjega stoletja borile in delale seksualno revolucijo? A zato da boste zdaj viktorijansko puritanstvo zganjale?

[img]http://digilander.libero.it/guido_1953/pics/miniskirts-3/mini-1968-schoolgirls-usa.jpg[/img]

[img]http://3.bp.blogspot.com/-TbkvyAGwZG8/U5h4VLlvnKI/AAAAAAAARtY/hjzyIYsnJ5w/s1600/hot+pants.jpg[/img]

[img]http://timetoshiftyourstyle.com/wp-content/uploads/2014/09/hot_pants_calcinha_anos_50-vert.jpg[/img]


Ti svojega mulca primerno vzgajaj, pa bo lahko moja hodila okrog oblečena, kot bo njej všeč.[/quote]

Okrog? Kje okrog, za vogalom že mogoče… Ampak govor je o vzgojni instituciji – šoli, ki jo je treba spoštovati, tudi s kodeksom oblačenja, tako kot v veliko ‘bolj resnih’ poklicih.
A naj se oblači, kako naj bo njej všeč!? Ker je samostojna pri 15, živi pod svojo streho in služi svoj denar, kajne? S takimi oblačili lovijo zgolj poglede fantov, jasno, da ti potem ne bodo mižali. Ampak to so matere takšne…[/quote]

ma ne fantov, vsaj 15 let starejših sluzcev in Desanka Šakićev…

Toliko, da se ve, kdo tukaj piše, da komentirajo samo debele zafrustrirane mone. Sem namreč zdaleč od teh opisov, imam tudi enako staro najstnico – pa mi je hči prejle rekla, ko je to videla, da ene se pa napravijo ko Facebook selferke, iskalke pozornosti in zbirateljice lajkov 😛 Pa je moja hči tudi taka, da bi se za njo obračali, če bi se takole napravila, samo ona se tako obleče za na dopust, nepa za v šolo .))) Ima že zgrajeno samopodobo in ve,kakšen kodeks oblačenja je primeren za šolo :). Tele frklje na izvolte, ki jim gode, da so v središču pozornosti, pa še ne 🙂


Ja, če niso moteni, jim je jasno in bodo razumeli besedo ne. Se mi poraja vprašanje kaj učite doma vaše otroke, da take stvari sprašujete.[/quote]

Ne pišem o svojih otrocih, ker jih nimam.
Pišem o izkušnjah mojih sošolk, ki so se tako nastavljale. No niso se tako zelo, so se manj. Samo so zabredle v težave, ker fantom ni bilo jasno, da pa one še ne bi seksale. Oni pa seveda bi. Pa marsikomu ni bilo jasno, da je ne ne. So morale tudi učiteljice posredovati, ker so fantje skušali kako punco sleči na WCju. K sreči je ponavadi vedno kdo pravi čas ustavil zadeve. Vsaj upam, da ni šlo kdaj predaleč. Kljub temu, da so se nastavljale, upam, da jo niso kdaj skupile.[/quote]
V kateri držav? Tudi pri nas so nekatera dekleta bila pol naga, nekatera so se obnašala kot kure, izivale fante z besedami, pa ni bilo nič takega kot opisuješ. V razvitem svetu je vsakemu jasno kje so meje, ostalo so izgovori. Naj povejo še drugi svoje izkušnje iz šol.

Tebi se pa božansko res “kolca” pol časih svoje mladosti, ker zdej se ne moreč očitno več takole oblačit, knde ? 😛


Ti svojega mulca primerno vzgajaj, pa bo lahko moja hodila okrog oblečena, kot bo njej všeč.[/quote]

Okrog? Kje okrog, za vogalom že mogoče… Ampak govor je o vzgojni instituciji – šoli, ki jo je treba spoštovati, tudi s kodeksom oblačenja, tako kot v veliko ‘bolj resnih’ poklicih.
A naj se oblači, kako naj bo njej všeč!? Ker je samostojna pri 15, živi pod svojo streho in služi svoj denar, kajne? S takimi oblačili lovijo zgolj poglede fantov, jasno, da ti potem ne bodo mižali. Ampak to so matere takšne…[/quote]
Nekam drugam si zdaj speljal debato, bom še malo drugače povedala: moški ni žival. No, malo je in ni važno, kako so punce oblečene ali niso. V vsaki bo videl “telešček za ponucat”. To je biologija. Civilizacijska norma pa je, da te stvari obdržijo v svoji glavi in domišljiji in se do deklet obnašajo spoštljivo ne glede na to, koliko kože se vidi. To morajo fante naučiti starši.


Tako ti misliš, da bi moralo biti oz. so tvoje pobožne želje. Pri nas pač ni navada, da se v šolo hodi v posebni opravi. Bi šlo tudi preveč denarja, če bi bilo treba kupovat obleke za furanje 2 stilov oblačenja. Naj bodo oblečeni kot želijo, zdaj so mladi. Vsi moji sošolci, ki so imeli poseben stil oblačenja, so se znali po zaključku šole normalno oblečt in obnašat. Zanimivo, že 1. dan na faksu so bili kot novi ljudje. Vsaka generacija ima svoj stil oblačenja s katerim šokira starejše. Ti starejši pa seveda pozabijo kako so se oblačili ali pa trdijo da je njihov stil bil ok, ta nov pa nikakor. “Golota” ni nobena novost te generacije. Spomnite se mini kril.

Ne pišem o svojih otrocih, ker jih nimam.
Pišem o izkušnjah mojih sošolk, ki so se tako nastavljale. No niso se tako zelo, so se manj. Samo so zabredle v težave, ker fantom ni bilo jasno, da pa one še ne bi seksale. Oni pa seveda bi. Pa marsikomu ni bilo jasno, da je ne ne. So morale tudi učiteljice posredovati, ker so fantje skušali kako punco sleči na WCju. K sreči je ponavadi vedno kdo pravi čas ustavil zadeve. Vsaj upam, da ni šlo kdaj predaleč. Kljub temu, da so se nastavljale, upam, da jo niso kdaj skupile.[/quote]
V kateri držav? Tudi pri nas so nekatera dekleta bila pol naga, nekatera so se obnašala kot kure, izivale fante z besedami, pa ni bilo nič takega kot opisuješ. V razvitem svetu je vsakemu jasno kje so meje, ostalo so izgovori. Naj povejo še drugi svoje izkušnje iz šol.[/quote]

Kar lepo v Sloveniji. Med samimi Slovenci v razredu. Dogajalo se je pa v OŠ. Par nastavljačic, ki so zalezovale in se vsiljevale fantom. Fantje pa so to malce narobe razumeli in k sreči so učiteljice pravi čas ustavile zadevo. Dogajalo se je pa na WC. Najprej smeh, ker so jih fantje otipavali. No ja, te punce so ponvadi same začele šlatat fante. Potem pa so fantje hoteli še slačiti potem pa je bil problem. Pa trije ali štirje so zgrabili eno punco. Imeli smo pa 3, 4 take punce v razredu.

Okrog? Kje okrog, za vogalom že mogoče… Ampak govor je o vzgojni instituciji – šoli, ki jo je treba spoštovati, tudi s kodeksom oblačenja, tako kot v veliko ‘bolj resnih’ poklicih.
A naj se oblači, kako naj bo njej všeč!? Ker je samostojna pri 15, živi pod svojo streho in služi svoj denar, kajne? S takimi oblačili lovijo zgolj poglede fantov, jasno, da ti potem ne bodo mižali. Ampak to so matere takšne…[/quote]
Nekam drugam si zdaj speljal debato, bom še malo drugače povedala: moški ni žival. No, malo je in ni važno, kako so punce oblečene ali niso. V vsaki bo videl “telešček za ponucat”. To je biologija. Civilizacijska norma pa je, da te stvari obdržijo v svoji glavi in domišljiji in se do deklet obnašajo spoštljivo ne glede na to, koliko kože se vidi. To morajo fante naučiti starši.[/quote]

Seveda ne. Ampak na ples ali kakšno kulturno prireditev verjetno tudi ne boš prišla v coklah in trenirki? Šola je državna vzgojno-izobraževalna ustanova in ne recimo plaža, da kažemo popek.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Okrog? Kje okrog, za vogalom že mogoče… Ampak govor je o vzgojni instituciji – šoli, ki jo je treba spoštovati, tudi s kodeksom oblačenja, tako kot v veliko ‘bolj resnih’ poklicih.
A naj se oblači, kako naj bo njej všeč!? Ker je samostojna pri 15, živi pod svojo streho in služi svoj denar, kajne? S takimi oblačili lovijo zgolj poglede fantov, jasno, da ti potem ne bodo mižali. Ampak to so matere takšne…[/quote]
Nekam drugam si zdaj speljal debato, bom še malo drugače povedala: moški ni žival. No, malo je in ni važno, kako so punce oblečene ali niso. V vsaki bo videl “telešček za ponucat”. To je biologija. Civilizacijska norma pa je, da te stvari obdržijo v svoji glavi in domišljiji in se do deklet obnašajo spoštljivo ne glede na to, koliko kože se vidi. To morajo fante naučiti starši.[/quote]
Točno tako! Ker drugače pristanemo v burki, pa bo še vedno z moškimi problem.


Vse ob svojem času,draga “po svoje omejena”, vse ob svojem času! :-))))))


Tako ti misliš, da bi moralo biti oz. so tvoje pobožne želje. Pri nas pač ni navada, da se v šolo hodi v posebni opravi. Bi šlo tudi preveč denarja, če bi bilo treba kupovat obleke za furanje 2 stilov oblačenja. Naj bodo oblečeni kot želijo, zdaj so mladi. Vsi moji sošolci, ki so imeli poseben stil oblačenja, so se znali po zaključku šole normalno oblečt in obnašat. Zanimivo, že 1. dan na faksu so bili kot novi ljudje. Vsaka generacija ima svoj stil oblačenja s katerim šokira starejše. Ti starejši pa seveda pozabijo kako so se oblačili ali pa trdijo da je njihov stil bil ok, ta nov pa nikakor. “Golota” ni nobena novost te generacije. Spomnite se mini kril.[/quote]

Nisem tako stara, da bi to pozabila. Vedno so bili mladi, ki so se zavedali lastne vrednosti in se cenili (marsikatera izmed njih je nosila tudi mini krilo) in taki, ki se niso. Danes ni nič drugače in to ni bilo sporočilo moje objave. Žalostno je, da starši zagovarjajo pomanjkanje (samo)spoštovanja; prav je, da dovolijo (v mejah normale, seveda, kar zgornja slika lih še je), ampak ne bi pa smeli odobravat. Starš namreč lahko (pravzaprav je to pametno) svojemu nasjtniku dovoli stvari, ki jih ne odobrava. Najstniška leta so namenjena preizkušanju in premikanju meja, ki jih postavljamo odrasli. Ko pa starš to začne odobravati in zagovarjati (torej meja ni, ali pa so skrajno široke) bo najstnik še vedno preizkušal in premikal meje, ampak da bo to lahko storil bo moral totalno zaglavit.


Vse ob svojem času,draga “po svoje omejena”, vse ob svojem času! :-))))))[/quote]

mi je prišel na misel en pregovor: “Glava sivi, rit nori ”
Nisem tvoja draga, nikakor ne 😛


Tako ti misliš, da bi moralo biti oz. so tvoje pobožne želje. Pri nas pač ni navada, da se v šolo hodi v posebni opravi. Bi šlo tudi preveč denarja, če bi bilo treba kupovat obleke za furanje 2 stilov oblačenja. Naj bodo oblečeni kot želijo, zdaj so mladi. Vsi moji sošolci, ki so imeli poseben stil oblačenja, so se znali po zaključku šole normalno oblečt in obnašat. Zanimivo, že 1. dan na faksu so bili kot novi ljudje. Vsaka generacija ima svoj stil oblačenja s katerim šokira starejše. Ti starejši pa seveda pozabijo kako so se oblačili ali pa trdijo da je njihov stil bil ok, ta nov pa nikakor. “Golota” ni nobena novost te generacije. Spomnite se mini kril.[/quote]

Nisem tako stara, da bi to pozabila. Vedno so bili mladi, ki so se zavedali lastne vrednosti in se cenili (marsikatera izmed njih je nosila tudi mini krilo) in taki, ki se niso. Danes ni nič drugače in to ni bilo sporočilo moje objave. Žalostno je, da starši zagovarjajo pomanjkanje (samo)spoštovanja; prav je, da dovolijo (v mejah normale, seveda, kar zgornja slika lih še je), ampak ne bi pa smeli odobravat. Starš namreč lahko (pravzaprav je to pametno) svojemu nasjtniku dovoli stvari, ki jih ne odobrava. Najstniška leta so namenjena preizkušanju in premikanju meja, ki jih postavljamo odrasli. Ko pa starš to začne odobravati in zagovarjati (torej meja ni, ali pa so skrajno široke) bo najstnik še vedno preizkušal in premikal meje, ampak da bo to lahko storil bo moral totalno zaglavit.[/quote]
Kaj točno ima količina tekstila s samospoštovanjem?


Vse ob svojem času,draga “po svoje omejena”, vse ob svojem času! :-))))))[/quote]

mi je prišel na misel en pregovor: “Glava sivi, rit nori ”
Nisem tvoja draga, nikakor ne :P[/quote]
Lahko samo ponovim, vse ob svojem času: moja ritka je norela takrat, ko je bil čas za to, in glava sivi zdaj, ko je čas za to. Pri tebi pa glava nori in rit žalostno sivi, najdražja (če ti “draga” ni dovolj) omejena?

Nisem tako stara, da bi to pozabila. Vedno so bili mladi, ki so se zavedali lastne vrednosti in se cenili (marsikatera izmed njih je nosila tudi mini krilo) in taki, ki se niso. Danes ni nič drugače in to ni bilo sporočilo moje objave. Žalostno je, da starši zagovarjajo pomanjkanje (samo)spoštovanja; prav je, da dovolijo (v mejah normale, seveda, kar zgornja slika lih še je), ampak ne bi pa smeli odobravat. Starš namreč lahko (pravzaprav je to pametno) svojemu nasjtniku dovoli stvari, ki jih ne odobrava. Najstniška leta so namenjena preizkušanju in premikanju meja, ki jih postavljamo odrasli. Ko pa starš to začne odobravati in zagovarjati (torej meja ni, ali pa so skrajno široke) bo najstnik še vedno preizkušal in premikal meje, ampak da bo to lahko storil bo moral totalno zaglavit.[/quote]
Kaj točno ima količina tekstila s samospoštovanjem?[/quote]

Če ne znaš pritegniti nasprotnega spola in biti sprejet med vrstnike, ne da si napol gol, potem si ali zelo prazen in puhel (in res nimaš ponuditi nič drugega kot raven trebuh in čvrsto rit), ali pa pravzaprav super zanimiva oseba, ki ima nizko samospoštovanje in je prepričana, da je nihče ne bo sprejel, če se ne podredi prav vsaki normi skupine oz. da je nihče ne bo maral same po sebi, ampak samo zato, ker lahko ponudi seks. To je pogosto tudi pri odraslih, ampak pri najstnikih je logično kronično, ker v tem življenjskem obdobju pač pogosto trpimo za nizko samopodobo.

S tem ni nič narobe, veliko takih najstnikov si samopodobo zgradi in postanejo super (vzporedno se nehajo tako oblačiti). Moje sporočilo je čisto nekje drugje: najstniki bodo najstniki in tako je prav; ampak da družba fura naprej, morajo tudi starši biti starši in učitelji učitelji. Ko se starši obnašajo kot najstniki je to katastrofa in ena najhujših izdajstev, ki jih lahko zagrešiš svojemu najstniškemu otroku.

New Report

Close