Najdi forum

Naslovnica Forum ‘Teorije zarote’ Absurd logičnosti, ki se dogaja…

Absurd logičnosti, ki se dogaja…

Živ

Tema, katera je vsebovala vprašanja je bila postavljena v rubriko teorija zarote.

Moderator je seveda obrazložil zakaj je odprl rubriko teorija zarot Tukaj:
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11249925

Ne moti me on sam ampak me moti miselnost, ki pa naj bi se širila kot virus in je skregana z logiko, kot se temu v žargonu reče.

Absurd je to, da se ti sploh ne dopušča več niti podvomiti v najmanjši meri in si postaviti kako vprašanje brez, “da te” nekdo slabšalno nekam ali pod kaj “postavi”. Ker pojem teoretik zarote je v javnosti prikazan kot slabšalnica in ne kot hvalnica.

Torej se po novem, če nočeš, da te nekdo označi z bedakom, s teoretikom zarote ne smeš več niti vprašati o ničemer in moraš kot slepi norec verjeti vse do zadnjega, kar ti oblast ali kdo od javne sfere, medijev pove, reče, izjavi.

Misel:
Če je tako, potem tudi volitve niso več potrebne v taki zasnovi kot so bile do sedaj. Naslednjič, ko bi bile volitve, naj mediji rečejo, tega in tega volite in pika.
In tega naj se voli in ta bo izvoljen. Če pa se boš vprašal, hm, kaj pa če ta kandidat ne bi bil pravi in bi bil morda tisti drugi boljši, pa je očitno po novem tako, da se takega, ki se to vpraša postavi za teoretika zarote in se mu kar vzame volilno pravico.

Ker lahko bi naredili forum:
Dosadne teme ali pa
Zblojene teme ali pa
Filozofiranje (ta bi bila pa kar ok, a se ti ne zdi)

Ne mislim se mešati v politiko ne državno in ne na forumu.
Če želijo lahko tudi take teme odprejo, to je njihova odločitev, tako kot je bila verjetno tudi ta, da so storili kar so.

Politika in odločanje v “moji glavi” pa pripada meni in vedno bo. Tako v uku religij kot v svobodi človeka je, da se ta lahko sprašuje o vsem in brez, da bi bil zato deležen zaničevanja in prizadet ter kakorkoli diskriminiran.

Danes pa se je zgodilo točno to.
Vprašanja pisca (vzdevka,člana foruma, klepetalnice) registriranega na forumu so bila postavljena iz ene rubrike splošne debate in komunikacije, kjer brez omejitev potekajo pisne razprave, se odpirajo teme in se postavljajo mnoga vprašanja pa če se še bolj “neumna” ali nizkotna zdijo. Naj bodo to teme ali pa razprave. Neka tema pa je bila prestavljena v posebno rubriko, ki pa je pod svetovno znanim slabševalnim nazivom, kar avtorja tega zapisa,teme ki je bila prestavljena v omenjeno rubriko diskriminira in ga tudi iz tega naslova lahko prizadene in ga tudi je.

Tudi na starševskem čveku obstajajo teme in trditve,ki jim uradna priznana sfera v nekem segmentu ne bi potrdila same trditve in mnenje, ki je v temi ali pa sam naslov teme ne bi vzdržal uradnega stališča pa se vseeno takih tem ne premakne v posebno rubriko kjer bi taka tema dobila nekako drugorazredni pomen ali pa bi se na ta način diskreditiralo avtorja ali pa se na tak način nad njim dogajala diskriminacija in selekcija, kjer bi se njegov zapis prikazovalo kot ne pravi ali pa vprašljiv v bilo katerem smislu.

tema teorija zarote je pozitivna zarota.

Meni je absurdno, od kod vam toliko časa, da cele dneve visite tukaj na forumu in pišete blazno dolge prispevke?

pardon ne tema rubrika…

Človek, ki podvomi, je o nečem razmišljal.
A razmišljanje ni dobrodošlo.

Polarizacija družbe podrazumeva krilatico: ali si z nami ali proti nam.
Vmesne možnosti niso sprejemljive, ker zahtevajo odkrito debato. Sodoben človek tega ni več sposoben.

Sicer ta polarizacija se je uveljavila na mnogih področjih, ne samo pri Covidu.

Ja potrebno je biti pazljiv pri teh “rečeh”.
Ker tako se prične avtoritativni sistem, ki ne dopušča drugega mnenja in je naravnan absolutistično.
Nek primer bi bil, sicer ne vem koliko drži v realnosti pa vseeno ga lahko dam za primer je ta, da se je v Severni Kor. “glavni” ostrigel na nek način in se je zahtevalo, da se tudi vsi drugi moški v državi ostrižejo na enak način in tako nosijo enako pričesko, frizuro. Drugačna ni dovoljena prav tako pa ne pomislek glede nje,ki bi bil izrečen javno.

Ponavljam, je to res ali ni ne vem, vem pa kje so moje meje in kje se vaše ali meje drugega pričnejo. In če nekdo moje meje želi premikati s tem seveda posega vame in zato potrebuje moje dovoljenje in ne da si sam dovoli nad menoj to početi.

Ja potrebno je biti pazljiv pri teh “rečeh”.
Ker tako se prične avtoritativni sistem, ki ne dopušča drugega mnenja in je naravnan absolutistično.
Nek primer bi bil, sicer ne vem koliko drži v realnosti pa vseeno ga lahko dam za primer je ta, da se je v Severni Kor. “glavni” ostrigel na nek način in se je zahtevalo, da se tudi vsi drugi moški v državi ostrižejo na enak način in tako nosijo enako pričesko, frizuro. Drugačna ni dovoljena prav tako pa ne pomislek glede nje,ki bi bil izrečen javno.

Ponavljam, je to res ali ni ne vem, vem pa kje so moje meje in kje se vaše ali meje drugega pričnejo. In če nekdo moje meje želi premikati s tem seveda posega vame in zato potrebuje moje dovoljenje in ne da si sam dovoli nad menoj to početi.
[/quote]

Večino ne zanimajo meje drugih in kaj je za druge sprejemljivo. Edino po čemer egocentričen posameznik hrepeni je udobje in najkrajša/najlažja pot do cilja. Najkrajše in najlažje poti pa ne prinesejo vedno zaželenih rezultatov. Oz. takšni rezultati so ugodni za ene, za druge pa ne.
In mnogi dovolijo premikanje lastnih mej s strani drugih samo zato, da ni komplikacij. To pa je druga krilatica: ne želimo konfliktov, vsi se imamo radi.
Zdaj, če vsi razmišljajo enako, pomeni, da nihče ne razmišlja z lastno glavo. Ker ne zna, ker se mu ne da ali ker ne sme.

Večino ne zanimajo meje drugih in kaj je za druge sprejemljivo. Edino po čemer egocentričen posameznik hrepeni je udobje in najkrajša/najlažja pot do cilja. Najkrajše in najlažje poti pa ne prinesejo vedno zaželenih rezultatov. Oz. takšni rezultati so ugodni za ene, za druge pa ne.
In mnogi dovolijo premikanje lastnih mej s strani drugih samo zato, da ni komplikacij. To pa je druga krilatica: ne želimo konfliktov, vsi se imamo radi.
Zdaj, če vsi razmišljajo enako, pomeni, da nihče ne razmišlja z lastno glavo. Ker ne zna, ker se mu ne da ali ker ne sme.
[/quote]

Se strinjam

Ja potrebno je biti pazljiv pri teh “rečeh”.
Ker tako se prične avtoritativni sistem, ki ne dopušča drugega mnenja in je naravnan absolutistično.
Nek primer bi bil, sicer ne vem koliko drži v realnosti pa vseeno ga lahko dam za primer je ta, da se je v Severni Kor. “glavni” ostrigel na nek način in se je zahtevalo, da se tudi vsi drugi moški v državi ostrižejo na enak način in tako nosijo enako pričesko, frizuro. Drugačna ni dovoljena prav tako pa ne pomislek glede nje,ki bi bil izrečen javno.

Ponavljam, je to res ali ni ne vem, vem pa kje so moje meje in kje se vaše ali meje drugega pričnejo. In če nekdo moje meje želi premikati s tem seveda posega vame in zato potrebuje moje dovoljenje in ne da si sam dovoli nad menoj to početi.
[/quote]
Menda je to bilo res, da so bile tam dovoljene le določene frizure.
Če še to velja, pa ne vem.

Tole ločevanje pod pretvezo strpnosti, pa me spominja na predvojni čas, ko so Žide izločili in jih zaprli v geto, da so zmanjšali nestrpnost.
Če ljudje ne bodo začeli razmišljati in bodo le sledili fašistični ideologiji, nas brez dvoma čaka isti scenarij.


Menda je to bilo res, da so bile tam dovoljene le določene frizure.
Če še to velja, pa ne vem.

Tole ločevanje pod pretvezo strpnosti, pa me spominja na predvojni čas, ko so Žide izločili in jih zaprli v geto, da so zmanjšali nestrpnost.
Če ljudje ne bodo začeli razmišljati in bodo le sledili fašistični ideologiji, nas brez dvoma čaka isti scenarij.
[/quote]

Ja zelo dobro si uvidel zakaj to niso tako nedolžne zadeve in zakaj sem se ob to “obregnil” s tolikimi besedami.

New Report

Close