Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Air fryer

Air fryer

Tisti, ki imate air fryer (cvrtnik na vroč zrak), kaj pripravljate v njem in ste še posebej zadovoljni? Hvala za izkušnje, mnenja, ideje …

Je letel iz bajte, pa pri kolegici isto!

Odgovor na objavo uporabnika
Ideje, 30.12.2023 ob 19:04

Tisti, ki imate air fryer (cvrtnik na vroč zrak), kaj pripravljate v njem in ste še posebej zadovoljni? Hvala za izkušnje, mnenja, ideje …

Ta je tabolš. Moraš pa še dokupit mešalec zraka, obvezno.

Mešalci megle vam prodajajo mešalce zraka

Meni so najboljše piščančje perutničke, pa pečen krompirček, še posebej sladki.

To je bolj pečica kot cvrtnik. Dobro je to, da ti ni treba laufati tavelike pečice, če rabiš bolj za majhno stvar. Zaradi porabe elektrike. Ali pa, če nimaš tavelike pečice. Za krompir je v redu, ampak to je pečen krompir, ne ocvrt. Pa za razne ocvrtke, ki se kupijo zamrznjeni in so že tako precej mastni.

Mi z njim pozimi ogrevamo stanovanje.

Kupljen pomfri in razne zamrznjene polpete. Je redko v uporabi, ampak stran ga ne bi dala. Je pa dalec od zmoznosti prikazanih v reklami.

Imamo Cosori. Super. V uporabi vsaj trikrat tedensko. Vsa pečena zelenjava, mesa praktično ne pečem več drugače…, krompir, sladek krompir…

Največkrat pečem notri kruh, pa vse ostalo kar se peče, sploh za manjše porcije je super, da ne laufaš velike pečice. Odlični so zvitki v riževem papirju, ocvrto pa itak ne jemo.

Ima vsaka pečica možnost ventilacije, je isto.

Tiste ki ga imate, imam vprašanje ali lahko vanj damo aluminjaste posodice za enkratno uporabo. Npr. če kupiš lazanjo, ki je navadno v takšni posodici. Prazne posodice imajo tudi v Eurospinu, pa me zanima ali lahko daš v takšno posodico jajce in jih tako spečeš. Hvala če se bo katera potrudila in resno odgovorila

Jaz pa imam poln kufer te smrdljive plastike. Nočem tega. Zmetala stran vse plastične posode in nabavila steklene,  teflonske rajngle (razen ene za palačinke). Še mikrovalovke sem se znebila. Te stvari niso v redu.

Teflonske rajngle? A so to teflonske posode? Si jih kupila ali se jih znebila? Teflon je strupen drgač.

Odgovor na objavo uporabnika
neumna, 25.04.2024 ob 13:33

Tiste ki ga imate, imam vprašanje ali lahko vanj damo aluminjaste posodice za enkratno uporabo. Npr. če kupiš lazanjo, ki je navadno v takšni posodici. Prazne posodice imajo tudi v Eurospinu, pa me zanima ali lahko daš v takšno posodico jajce in jih tako spečeš. Hvala če se bo katera potrudila in resno odgovorila

brezveze jajce cmarit v airfryerju, ker ne bo dobro. jajce speči na ponvi. v airfryjerju bo rumenjak preveč izsušen in je vsaj meni zanič.

 

drugače pa ja, valjda, da lahko alu posodice daš not in spečeš.

 

Še ena stvar, ki je popolnoma nepotrebna.

Imamo ga, a v obliki pečice, samo manjši.

Uporabljamo ga na morju, kjer nimamo pečice.

Spečemo predpečen kruh, štručke  tudi žemlje, ki jih naredim.

Meso…npr. kolbice, perutničke ..pač uporabljam točno tako, kot navadno pečico. Samo ne gre not cela gos ali velik piščanec, polovica pa gre.

 

 

New Report

Close