Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Akta ali zvezek za gimnazijo

Akta ali zvezek za gimnazijo

Grem v prvi letnik in se mi ne sanja kaj naj imam.

Je bolj priročno da imaš zvezke ali akto?

Bolje je, da imaš Akto. Če boš manjkala in si fotokopirala zapiske, jih lahko preprosto vstaviš v mapo.

Jaz sem si v 3. letniku kupila akto, ker se mi je zdelo kul, v 4. pa prešaltala nazaj na zvezke, ker je to bistveno bolj praktično.

V gimnaziji se vseeno še veliko piše in pri nekaterih predmetih boš čez leto porabila tudi dva ali tri zvezke. Če imaš akto, si moraš potem še doma organizirat neke mape ali nekaj podobnega, kamor boš shranjevala zapiske po predmetih, saj drugače akta hitro postane zelo obsežna in presenetljivo težka za nosit. Če imaš zvezke, vzameš v šolo samo to, kar imaš tisti dan na urniku, pri akti, pa imaš ves čas vse. To je po eni stran fajn, ker imaš vedno vse pri roki, po drugi strani pa vsak dan s sabo vlačiš 5+ kilsko akto.

Še kasneje na faksu se mi akta ni zdela praktična, ker je bilo preprosto preveč vsega za v eno mapo.

Aja, če jo boš imela, si kupi res kvalitetno. Ker se pri vsakodnevnem nošenju po torbi, v roki itd., zelo hitro obrabijo.

Zdela se mi je zelo uporabna in sem jo imela v 2., 3. in 4. letniku in tudi potem na faksu.

Samo za matematiko sem imela posebej zvezek.

Uporabno se mi je zdelo, ker sem si lahko doma uredila mape po predmetih in sem nosila v šolo samo tiste snovi, ki smo jih uporabljali pri pouku, ali pa so jih spraševali.

V bistvu se moraš, če imaš Akto, skoraj bolj ukvarjati z zapiski, kot če imaš zvezke za vsak predmet.

Jaz Akto vsem priporočam, je pa res, da večini ne ustreza, ker je čisto drugačen sistem, kot so nas ga naučili v osnovni šoli.

Kakšne mape pa so to za akto?

No če prav razumem, vsakič ko končate pouk daste liste od tistega dneva v te mape in potem se iz tega učite?

Vseeno hvala vam z a odgovore in mnenja

Odgovor na objavo uporabnika
Yvd, 14.08.2022 ob 11:23

Jaz sem si v 3. letniku kupila akto, ker se mi je zdelo kul, v 4. pa prešaltala nazaj na zvezke, ker je to bistveno bolj praktično.

V gimnaziji se vseeno še veliko piše in pri nekaterih predmetih boš čez leto porabila tudi dva ali tri zvezke. Če imaš akto, si moraš potem še doma organizirat neke mape ali nekaj podobnega, kamor boš shranjevala zapiske po predmetih, saj drugače akta hitro postane zelo obsežna in presenetljivo težka za nosit. Če imaš zvezke, vzameš v šolo samo to, kar imaš tisti dan na urniku, pri akti, pa imaš ves čas vse. To je po eni stran fajn, ker imaš vedno vse pri roki, po drugi strani pa vsak dan s sabo vlačiš 5+ kilsko akto.

Še kasneje na faksu se mi akta ni zdela praktična, ker je bilo preprosto preveč vsega za v eno mapo.

Aja, če jo boš imela, si kupi res kvalitetno. Ker se pri vsakodnevnem nošenju po torbi, v roki itd., zelo hitro obrabijo.

A zvezke si imela navadne, z debelimi platnicami ali tiste s spiralo?

Za akta sistem moraš biti zelo organiziran.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno267, 14.08.2022 ob 11:33

Kakšne mape pa so to za akto?

No če prav razumem, vsakič ko končate pouk daste liste od tistega dneva v te mape in potem se iz tega učite?

Vseeno hvala vam z a odgovore in mnenja

da imas potem doma mini ozke fascikle za vsak predmet in vanje doma vstavljas liste…  in imas vse na kupu in organizirano…

v srednji mi je to top,  ker imas potem vse skupaj za maturo od 1. do 4. letnika

 

Mene pa zanima v čem nosite oblačila in superge za športno?

A to je v torbah oz ruzaki ki jih imate ali nosite drugo vrečo, torbo…?

Js sm mela in v srednji in na faksu zvezke, so mi bli dosti blj praktični in lažji za uporabo, pač že v OŠ maš po 6 al 7 ur na dan in pr vsakemu predmetu sta po 2,3 zvezka in ma torba na koncu 15kg. Drgac js sm hodila na gimnazijo k nismo meli vsi omarice pač starejši letniki so meli prednost, oni so meli vsak svojo, manjši letniki (1 in 2) pa so meli: st. ucencev deljeno 2, torej dva sta imela skupaj omarico in je bilo čist ok, se takoj zmanjša teža torbe. Je pa melu dosti punc torbice pa so mele po 4 nove na leto ker se hitro strgajo od teže, js sm mela šolsko torbo. Z aktami je tako da so meni bile zelo neprakticne pa sem res zelo organizirana. Pač listi se zlo hitro strgajo, zgubijo se še hitreje, posodis nekomu čez 10min ga ni vec, je pa dobro ker če te ni sam utaknes list noter, je pa grozno pisat na levi strani. Sam ne skrbet, v zvezek js sam zalimam s salotejpom notr list v zvezek pa je.

Glede športne pa sem js mela v OŠ uno vreco, pol v sš pa sm si kupla manjši ruzak pa sem mela notr cunje (tud rezervne če bi se kej zgodilu npr se polijem, mi gre čez…) in pa superge. Sem pa pol še mela deodorant in glavnik pa itak kup elastik in spang.

 

Sin ima v gimnaziji navadne zvezke (ne s trdimi platnicami in ne s spiralo).

Superge za športno ima čez šolsko leto v omarici. Oblačila za športno pa nosi v vrečki v nahrbtniku v posebnem predalu.

Jaz sem imela v srednji en zvezek (s spiralo) in en karo (tudi s spiralo) vedno s seboj. Ko sem prišla domov sem si vso snov lepo prepisala v zvezek (to je bilo moje sprotno učenje). Akte nikoli nisem uporabljala.

Na maturi mi je bilo lažje brati in se učiti iz lepih zapiskov kot pa tisto kracanje pri pouku ko je edino pomembno da napišeš čim več.

New Report

Close