Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Aleksandinke

Aleksandinke

Tudi sam v živo poznam dve taki zgodbi, srce trgajoči. Prav neverjetno se mi zdi, kaj vse je mati pripravljena narediti za otroka…

Tudi zato, se mi te današnje zgodbe jokajočih ločenih mater zdijo milo rečeno patetične.[/quote]

Res nisem gledala konkretne oddaje, ti pa lahko povem iz prve roke, da takšno življenje ni prav nič rožnato.

Žalostno, zelo žalostno.Za zmešat žalostno.Ko nimaš evra za kruh.

Ko ne moreš nič in imaš na skrbi otroke.Brklc, vse to te tako ohromi, da enostavno ne moreš niti delati.Jaz že vem

Pa sem optimistična oseba.Pa sem si našla krasnega partnerja.

Ko sem bila pa sama, z vsemi težavami in problemi, pa včasih nisem mogla niti dihati.Je bilo res hudo in težko.

Zato ne obsojaj.Ker nisi hodil v takih čevljih.

Si, mogoče sam.Ne pa z otroki.Ker je velika razlika.Ogromna.

Ne morem verjeti. Brklc, pa za trenutek pozabi na romantiziranje ob tej temi. Vemo, da so se ljudje v tistih časih mnogo bolj primitivno gnali za krvavo potrebnim denarjem. Dojiljam se ta služba ni kar prikazala čez noč. Vedele so za to, preden so zanosile. In roditi otroka zato, da se vzpostavi telesno proizvajanje mleka, kar ji omogoči sanjsko službo.. …., zame je to packarija prve vrste. O kaki ljubezni do otroka lahko pri tem govoriš? In kaj takega ne opravičuje nobena stiska, ker je navadna barabija. Zloraba darila novega življenja. Prosim, ne flancajte o kaki požrtvovanosti do otrok. Svašta.
Druga zgodba so vse ostale. Ni enega odgovora. Razen za te dojilje…, res ne morem verjet.[/quote][/quote]

Saj niso zato zanosile in rodile, da bi dobile sanjsko službo.

Zanosile so spotoma, ker niti ni bilo prave zaščite, aleksandrinke pa so postale v sili razmer.Ker ni bilo doma niti za kruh, kaj šele, kaj drugega.

Te mame niso bile preračunljivke.Ampak uboge mame.

Izraziti svoje mnenje, zame še ne pomeni obsojanje.

Biti sam z otroki, večini očetov niti približno ni dana možnost, čeprav smo se nekateri leta in leta pravdali tudi za to. Kolikor kažejo statistike, vloge za ločitev večinoma dajo žene, si prisvojijo otroke, izsilijo preživnino, potem še jamrajo in prodajajo otroke.

Tudi za to sem odprl to temo, ker mi ne gre skupaj, zakaj se materam otroke sploh dodeljuje, če jih pa niso sposobne preživlat? Mnenja sem tudi, da če bi se ločenim očetom naložila skrb za vzgojo otrok, se jih kontroliralo, ter jim vsaj pol toliko pomagalo kot ločenim materam, da bi bilo fehtanja neprimerno manj.

Tako pa očetje nimamo niti ene varne hiše, kamor bi se z otroci lahko zatekli pred nasilnimi ženskami. Še tista ki je bila privat, je menda propadla. (nisem čist ziher)

Da je temu tako, pripisujem dejstvu, da je psihično in čustveno nasilje polno težje dokazati, ter feminizaciji socialnih ustanov v slo.

Saj niso zato zanosile in rodile, da bi dobile sanjsko službo.

Zanosile so spotoma, ker niti ni bilo prave zaščite, aleksandrinke pa so postale v sili razmer.Ker ni bilo doma niti za kruh, kaj šele, kaj drugega.

Te mame niso bile preračunljivke.Ampak uboge mame.[/quote][/quote]

Preračunljivk je mnogo tudi danes. Ja, za garantiran denar tudi rojevajo. Kar je nenazadnje zakonito nadomestno materinstvo. A pustimo to. Pa recimo, da za mnogo žensk velja tvoja oznaka. Tako jih lahko imenujem zlorabljene ženske, nikakor pa niso bile matere.

Tudi jaz sem DELAL. Na koncu pa je bil to eden izmed vzrokov za ločitev. Denarja sem pa itak vedno premalo prinesel domov.
In ne, mati s katero imava otroke ne more biti motena oseba, kvečjem kontra. Zelo inteligentna, saj brez dela lahko preživlja sebe in najine otroke. Celo tako dobro, da si lahko večkrat na leto privoščijo dopust v tujini.
Takih mater poznam vsaj 20. Ne, vsaj 40. Sem vozil za njih robo na dopust, ter tam delal kot hišnik, bicikl serviser, animator otrok,…….. Hlapec pač, dale so mi za nafto ( sem moral dokazat, da poln kombi kuri 14l/100km) in cestnino, ter hrano, tako sem si po 6. letih končno lahko privoščil dopust.[/quote]

Zanimivo za kako pametnega se imaš, pa vse veš o odnosih, pa vse o ločitvah, pa o vzgoji otrok….pa poglej poglej – še ženske si nisi znal izbrat a ne? A z otroki imaš kaj stika ali le o tujih odnosih pametuješ? Je res, da je najlažje biti pameten za druge in kritizirati njih kot pa sebe. Mati tvojih otrok je že mogoče vse to kar pišeš, samo kaj si pa ti, ki si se poročil z njo in ji otroke naredil? Se spomniš s katero besedo označuješ takšne moške? Ali si jo posilil vmes pa samo denar domov pošiljal? Daj se ti malo vsaj najprej zase in svoje odnose pobrigaj preden drugim pamet soliš. Tvoje patetično jokanje in stokanje o bivši in ločitvi je pa že epično ni da ni.

sama že vrsto let.pustil s krediti.plačevala kredit s kreditom.za stike ga niso mogli prisilit.ni se jih držal.poklical kadar je naneslo.otrok ga je čakal po cel dan.fant je zrasel,šel v šolo-v tujino,kjer nadaljuje s študijem.v ta namen sem si poiskala dodatno zaposlitev.še vedno v kreditu.lansko leto ga je zmerjal z gnojem,ga skritiziral do konca.on in njegova žena.polbratec se je zanj potegnil in zaradi tega bi jih še on “fasal”,če ne bi bila prekratka roka-od svojega očeta,ki je spoštovan in veliki privatnik.
takrat sem mu prvič rekla,da naj si misli,da je njegov oče umrl,da se bo tako najlažje spopadel s tem,da ga bolje pozna hišnik kot lastni oče.tega bremena mu ne morem odvzet.kaj naj bi mu rekla kot to da tak oče ni vreden njega-svojega sina.ja obsojanja sem vredna!kaj naj rečem 19-letnemu fantu,ki prijoka domov?
ko imaš težave se vrtiš v svojem krogu.jaz imam srečo.marsikatera je nima.in je težko.v obupu se najbrž obrne na medije.včasih tega ni bilo…ja kje so tisti časi.
zakonodaja ni in nikoli ne bo urejena tako kot je treba in večni problem je denar,visoki življenski stroški(položnice) in ko se nimaš z ničemur več za “preseravat”ti vse muke in neprespanih noči,prodaš svoj ponos,svoj jaz.
priznam pa,da so očetje prezrti.marsikdo se bori za otroka,hoče bit prisoten v njegovem življenju….za denar dat je dober,za otroka pa zelo slab oče.

KOOOOOOOONNNČČČČČČOOOOOOOOO !!!!!!

A si ti taprava bizniska? kje pa hodiš?

V glavnem, tema je ponovno dokazala, da ženske so, in vedno bojo izkoriščale svoje otroke kot sredstvo za lenuharsko preživetje. Pri tem pa očete obsojale nasilništva, pedofilije, kurbarije, pijančevanja, malomarnosti do otrok……………………….

Grem sedaj po temi prav gledat, če se je kdo sploh približal tvojemu razmišljanju….
Tisti ki je prilimala filmček o čustveni indoktrinaciji otrok aleksandrink, tudi čast.

Pa kako so zapele, ko sem jim na dušo pihal, kako so bile uboge…..(btw sam zate: to počne tudi Gostečnik) So pa zapele kako so ti očetje pijančevali…

In ja, je eden odgovor:

Tudi danes tko matere kakor socialni podjetniki, kakor država, vsi vedo da je napravljanje otrok za prodajo v zameno za lenobo, za te otroke že v naprej izgubljena bitka, saj bojo večno zaznamovani, pa vsi ti še vedno to počnejo in podpirajo…

Otrok ki odrašča brez očeta, in je ob tem še javno izpostavljen kot sredstvo za izsiljevanje sočutja, bo imel vedno probleme.

Predvidevam da bo sedaj tema zbrisana, ampak nič zato, bom pač kopirano poslal na RTV in še kam, če ne bom mogel linka.

Tudi zame se ve, da sem bil kurbir, na ženo in otroke pa sem pozabil… Seveda nikjer nikoli nisem imel prilike dokazati nasprotno… In takih očetov nas je ogroooooommnoooooo….. Pravdanje pi nas pa traja v nedogled, tako da že odrastli otroci ko spoznajo prevaro izkoriščenosti začnejo pomagati očetom… (primer dveh sester in očeta, na evropskem sodišču)

Jaz tebi podobnih mamic poznam najmanj 100. Enim 40 takim in njihovim razvajenim sončkom in princeskam, pa sem bil par let hlapec na dopustu, da sem si ga sploh lahko privoščil…

Tak da, mejte si otroke, da boste za njih lahko naredile VSE!

Jaz užitkov v lajfu nikoli nisem iskal, srečo pa. Ampak ne na način odtujevanja z namenom posiljevanja lastnih otrok.

Če lahko zahtevate denar, bi lahko zahtevale tudi prevzem v vzgojo!

KOOOOOOOONNNČČČČČČOOOOOOOOO !!!!!!

A si ti taprava bizniska? kje pa hodiš?

V glavnem, tema je ponovno dokazala, da ženske so, in vedno bojo izkoriščale svoje otroke kot sredstvo za lenuharsko preživetje. Pri tem pa očete obsojale nasilništva, pedofilije, kurbarije, pijančevanja, malomarnosti do otrok……………………….

Grem sedaj po temi prav gledat, če se je kdo sploh približal tvojemu razmišljanju….
Tisti ki je prilimala filmček o čustveni indoktrinaciji otrok aleksandrink, tudi čast.

Pa kako so zapele, ko sem jim na dušo pihal, kako so bile uboge…..(btw sam zate: to počne tudi Gostečnik) So pa zapele kako so ti očetje pijančevali…

In ja, je eden odgovor:

Tudi danes tko matere kakor socialni podjetniki, kakor država, vsi vedo da je napravljanje otrok za prodajo v zameno za lenobo, za te otroke že v naprej izgubljena bitka, saj bojo večno zaznamovani, pa vsi ti še vedno to počnejo in podpirajo…

Otrok ki odrašča brez očeta, in je ob tem še javno izpostavljen kot sredstvo za izsiljevanje sočutja, bo imel vedno probleme.

Predvidevam da bo sedaj tema zbrisana, ampak nič zato, bom pač kopirano poslal na RTV in še kam, če ne bom mogel linka.[/quote]

Tema je ponovno dokazala, da ženske so in vedno bodo izkoriščale otroke kot sredstvo za lenuharsko preživetje.

No, to je tvoj stavek.
Nikjer ne vidim tega.Ne razberem.Mogoče sem in tja katera, večina pa tega ABSOLUTNO ne dela ..Zato ne posplošuj.

Ker ni res! Večina žensk se prekleto matra vsak dan zase in za svoje otroke, da se preživijo.Tako je bilo tudi

z mano.Pa kar preberi, kaj piše tudi MUON zgoraj.

Dejstvo je, da velika večina slovenskih moških NE skrbi za svoje otroke, ne s preživnino, ne z odnosi.

Ker nimajo časa , denarja jim je pa škoda.

Ja in med njimi je veliko pijancev, nasilnežev,babjekov, otroke pa zanemarjajo.

Res je! Dejstvo!

KOOOOOOOONNNČČČČČČOOOOOOOOO !!!!!!

A si ti taprava bizniska? kje pa hodiš?

V glavnem, tema je ponovno dokazala, da ženske so, in vedno bojo izkoriščale svoje otroke kot sredstvo za lenuharsko preživetje. Pri tem pa očete obsojale nasilništva, pedofilije, kurbarije, pijančevanja, malomarnosti do otrok……………………….

Grem sedaj po temi prav gledat, če se je kdo sploh približal tvojemu razmišljanju….
Tisti ki je prilimala filmček o čustveni indoktrinaciji otrok aleksandrink, tudi čast.

Pa kako so zapele, ko sem jim na dušo pihal, kako so bile uboge…..(btw sam zate: to počne tudi Gostečnik) So pa zapele kako so ti očetje pijančevali…

In ja, je eden odgovor:

Tudi danes tko matere kakor socialni podjetniki, kakor država, vsi vedo da je napravljanje otrok za prodajo v zameno za lenobo, za te otroke že v naprej izgubljena bitka, saj bojo večno zaznamovani, pa vsi ti še vedno to počnejo in podpirajo…

Otrok ki odrašča brez očeta, in je ob tem še javno izpostavljen kot sredstvo za izsiljevanje sočutja, bo imel vedno probleme.

Predvidevam da bo sedaj tema zbrisana, ampak nič zato, bom pač kopirano poslal na RTV in še kam, če ne bom mogel linka.[/quote]

HVALA VESOLJU!!!!
brkc, če te prav razumem, si le orng sprovociral s temo in v resnici ne podpiraš takega izkoriščanja z rojevanjem otrok itd. Si pa lump;) Se strinjam z grozo fehtarjenja preko otrok. Ja, otrok pri tem res nima nič in je krivica zanj, da ga označujejo kot reveža. Saj on hoče le živeti in biti otrok.
Krivice se dogajajo s strani moških in žensk, o tem ni debate. Nima smisla ločevati na spol.Pri obojih se najdejo čustveni invalidi vseh sort.

Včasih se oglasim z različnimi imeni. Res sem pa precej manj tu, moram oz.želim delati in familija…

Moja zgodba bi ti lahko bila le prispodoba, kaj se v družbi realno dogaja. Ampak te razumem, lažje je obsojat posameznega očeta in moškega. To vam je že tako običajno, da vam je že kar normalno… Seveda pa ne pozabite zgrabiti vsake kosti, kako ste matere (bile)uboge…

In če že smo pri meni osebno, ja, bil sem bedak, in lahko se samo zahvalim nesojeni ženi, da sem danes to kar sem. Nikoli pa mi ni bilo žal za otroke, in kakor sem že povedal, mi ne bi bilo problem tudi prostituirati se, če ne bi znal drgače zaslužit kruha. Ne bi pa rad bil na njenem mestu, ko bojo otroci nekoč brali dokumente kaj sva imela in zakaj.

Če imaš pa vsaj malo več domišlije kakor znat jokat, bi lahko dumela pa še kaj dugega… Ampak ni važno, jaz lepo napredujem v svojih namenih…

Tudi zame se ve, da sem bil kurbir, na ženo in otroke pa sem pozabil… Seveda nikjer nikoli nisem imel prilike dokazati nasprotno… In takih očetov nas je ogroooooommnoooooo….. Pravdanje pi nas pa traja v nedogled, tako da že odrastli otroci ko spoznajo prevaro izkoriščenosti začnejo pomagati očetom… (primer dveh sester in očeta, na evropskem sodišču)

Jaz tebi podobnih mamic poznam najmanj 100. Enim 40 takim in njihovim razvajenim sončkom in princeskam, pa sem bil par let hlapec na dopustu, da sem si ga sploh lahko privoščil…

Tak da, mejte si otroke, da boste za njih lahko naredile VSE!

Jaz užitkov v lajfu nikoli nisem iskal, srečo pa. Ampak ne na način odtujevanja z namenom posiljevanja lastnih otrok.

Če lahko zahtevate denar, bi lahko zahtevale tudi prevzem v vzgojo![/quote]

Šel si za hlapca, da si šel na dopust?

Sama 10 let nisem šla na morje, ker ni bilo denarja.Še za deklo ne bi mogla iti, ker kdo bi pa vzel na morje mamo s tremi otroki! Nihče!

Zahtevam naj prevzem v vzgojo? Kako pa?

Še tisti vikend, ko so šli k njemu, ni bilo časa.Gospod so šli na kolesarjenje, drugič pa s frajlo na morje.Mladenko je treba peljat okrog, ker te bo drugače brcnila v rit.

Denar pa sem zahtevala.Ker je bil namenjen za otroke, ne zame.

Pa takole mimogrede, brklc, si šel za otroke redno na govorilne ure in roditeljske sestanke?
Ker moj bivši ni šel nikoli.Jaz sem šla vedno.Samo jaz vsepovsod.Ker sem čutila odgovornost.

Ja, vse za otroke.Ker so mali in neizkušeni.Ker jim je treba pomagat, da se postavijo na pravi tir.
Da stojijo in obstanejo, ko so odrasli in samostojni.

Robi, zgleda da imava zelo podobna mnenja. Tudi sam sem mnjenja, da matere ki jokaj po tv in raznih dobrodelnih ustanovah in kažejo svoje otroke, niti pod razno ne delajo VSE za njihov bragor. Še več, doživljam jih kot zvodnice lastnih otrok, saj jih prodajajo kot sredstvo za kovanje dobička “socialnim podjetnikom”, ter kot sredstvo za prikrivanje lastne lenobe.

Trditve, da ne morejo delati ker jih otroci potrebujejo, so meni bizarne, saj to pomeni da so otroke naredili, ne mislijo jih pa preživljati. Oz, le eden izmed staršev, kar se večinoma izsili na sodišču na način ločitve, in obtoževanje o nasilju.

In se mi zdi logično, da lenuhi in njihova sredstva trpijo, saj se izsili čedalje manj, kaj je delo, skromnost in odpoved, se jim pa tudi sanja ne…[/quote]
Vsak seveda gleda iz lastne perspektive in svoja mnenja podaja na podlagi tega, kako se sam poistoveti z neko situacijo.
Ker imaš občutek, da si sam vložil veliko truda v svoje življenje in se soočal z mnogimi preizkušnjami in ovirami, se ti ob vseh teh zgodbah v medijih, porajajo misli o njihovi lenobi in sklepanjih, da ne storijo dovolj, zlorabljajo otroke, da sebe prikažejo kot žrtve, ker vedo, da se bodo drugim bolj zasmilile, kot če se predstavijo le kot odrasle osebe brez otrok.
Ti, Brklc, pa ob vsem tem zanosu in dokazovanju ne opaziš, da prav tako sebe postavljaš v vlogo žrtve, saj ti ob vsem tvojem trudu ni uspelo doseči tistega, kar si si želel.
Ljudje seveda nismo vsemogočni in se vsi kdaj srečamo s situacijo, kjer smo se primorani soočiti z občutki nemoči. A pri tem je pomembno, kako se s tem soočimo. Si priznamo dejstva in se v sebi pomirimo ter gremo naprej in čustveno dozorimo ali pa nenhno iščemo potrditve za svoje neželjene izkušnje in ostajamo na nivoju žrtve.

Ja seveda… Včeraj sem crkaval od smeha, kako so se lisice mastile z vrženo kostjo… Opazil sem tudi, da sem se tudi veliko naučil od njih, saj se znam očitno dovolj dobro slinit in na dušo pihat…

Frendice iz reale vejo povedat: poštena baraba…

Zakaj pa nisi več prijavljena?

Jaz sem dosegel več, kakor pa bi, če ne bi bili otroci žrtve. Sam se nikoli nisem imel za žrtev, je pa res, da sem moral predelati jezo.

Tisto kar si želim, še delam…

A veš, da bi ti prav privoščila za kakšno leto otroke. Tako, da si sam za vse z njimi. Mislim, da se ti sploh ne sanja o čem zares govoriš. Da imaš predvsem silno romantične predstave kako se ima ženska z otroki, sama in z bajno preživnino.
Nimam nobenega namena glorificirati ženskega dela z otroki, samo ti sploh ne veš o čem teče razprava.

Ja seveda… Včeraj sem crkaval od smeha, kako so se lisice mastile z vrženo kostjo… Opazil sem tudi, da sem se tudi veliko naučil od njih, saj se znam očitno dovolj dobro slinit in na dušo pihat…

Frendice iz reale vejo povedat: poštena baraba…

Zakaj pa nisi več prijavljena?[/quote]

Ker s prijavo nisem imela dobreg občutka.
Ej, brklc, pp saj veš že vse to. Koliko dokazov še rabiš,? Kaj te toliko matra? A ni malo nefer tako preizkušanje folka?

Ja seveda, v bistvu sem na morju delal, in za to delo dobil plačano gorivo, cestnine in hrano. Ker sem tip ki nimam česa skrivat in imam rad tudi transparentnost, sem na sodišču ksneje brez problema ovrgel očitke kako se hodim kurbat na morje, za lastne otroke pa mi je malo mar. Še več, predložil sem tudi v exelu izdelane evidence, kjer vodim dohoddke in izdatke. Izpadlo je, da so tedni preživeti na morju bili najbolj ekonomsko upravičeni, oz sem imel najmanj stroškov sam s seboj.

Matere katerim sem hlapčeval za preživetje, so se norca delale iz hrane nafehtane oiz karitasa, in za svoje sončke hodile posebej kupovati. Da ne govorim o kregariji in surovosti nasilja glede organizacije njihovih potreb. Doustov za ločene matere je kolkr češ, praktično zastonj, je pa večina tako lenih, da se jim tudi hrane za na dopust ne da pripraviti.

Vzgojo za otroke lahko zahtevaš po istem principu kakor denar za njih. Tožiš pač, tko k za denar.

Ko sem se sam zanimal za otroke, nisem dobil informacij, z izgovrom da nisem skrbnik, seveda z podporo csd. Še podatek, kje so otroci bili na določen dan, (ker jih ni bilo na odvzem dnk materijala s katerim se je mati uradno strinjala), sem dobil po posredovanju na CSD. Da ne govorim o zdrahah in sprenevedanju na ISM…

Lah pa tudi nehava najine osebne zgodbe na tak način, oz v tej temi, ker ni to cilj.

Moja zgodba bi ti lahko bila le prispodoba, kaj se v družbi realno dogaja. Ampak te razumem, lažje je obsojat posameznega očeta in moškega. To vam je že tako običajno, da vam je že kar normalno… Seveda pa ne pozabite zgrabiti vsake kosti, kako ste matere (bile)uboge…

In če že smo pri meni osebno, ja, bil sem bedak, in lahko se samo zahvalim nesojeni ženi, da sem danes to kar sem. Nikoli pa mi ni bilo žal za otroke, in kakor sem že povedal, mi ne bi bilo problem tudi prostituirati se, če ne bi znal drgače zaslužit kruha. Ne bi pa rad bil na njenem mestu, ko bojo otroci nekoč brali dokumente kaj sva imela in zakaj.

Če imaš pa vsaj malo več domišlije kakor znat jokat, bi lahko dumela pa še kaj dugega… Ampak ni važno, jaz lepo napredujem v svojih namenih…[/quote]

Prispodob je lahko veliko in tvoja zgodba je le ena izmed njih.NI v večini.
Jaz se pa ne bi nikoli prostituirala, da bi preživela svoje otroke,ne.
In ti misliš, da bodo otroci brali dokumente, kaj sta imela in zakaj? Ma, briga otroke za vajino zgodbo, ki je minila.
Pišeš si svojo knjigo življenja, otroci si bodo svojo.Spoznali partnerje in meli otroke, šli v službo in baš jih briga preteklost, ki je zanje mimo.

V čem napreduješ , ne vem, ampak me niti ne zanima.To je v tvoji glavi, kaj razčiščuješ s to temo.

Da, nekatere matere so bile že v zgodovini in so še zdaj uboge.

Koliko dekel je bilo zapeljanih in so zanosile z domačim gospodarjem, potem jih je pa zavrgel kot smet.

Zgodovina se nadaljuje.

Dva se poročita, imata otroke.Nato se razideta.Bivši pa ne plačuje preživnine, niti se ne briga za otroke.

Ne gre za zbiranje dokazov, temveč za potrditev ali ovrženje mojih spoznanj. Ter še en drugi ralog je ki ki ga pa javno ne bom povedal.

Če je nefer, bojo moderatorji al pa sam lastnik že naredili da bo prav… Dol mi visi za pravico ali krivico odraslim osebam, zanima me resnica, v tem primeru čustveno indoktriniranih.

Takih vpogledov imam jaz več kot dovolj, saj sem v reali pomagal ne eni materi preživeti. Je pa res, da nikoli na način korenčka, temveč precej kamnite njive. Mati 4. otrok, je z menoj po 12+ ur na dan visela na štrikih, in krepko fizično delala. Danes je tudi sama obrtnica v Lj. Z materami ki niso bolne na svoje otroke tudi že mnogo let prijateljujem, in si pomagamo pri operativi. Tak da, imam kar dober pregled koliko koštajo otroci, kakšne so njihove potrebe in želje.

Svojim otrokom privošči očeta. To je v tvoji moči. Mi pa lahko le popravimo narejeno škodo bolnega staša in insitucionalnega nasilja.

Ja seveda, v bistvu sem na morju delal, in za to delo dobil plačano gorivo, cestnine in hrano. Ker sem tip ki nimam česa skrivat in imam rad tudi transparentnost, sem na sodišču ksneje brez problema ovrgel očitke kako se hodim kurbat na morje, za lastne otroke pa mi je malo mar. Še več, predložil sem tudi v exelu izdelane evidence, kjer vodim dohoddke in izdatke. Izpadlo je, da so tedni preživeti na morju bili najbolj ekonomsko upravičeni, oz sem imel najmanj stroškov sam s seboj.

Matere katerim sem hlapčeval za preživetje, so se norca delale iz hrane nafehtane oiz karitasa, in za svoje sončke hodile posebej kupovati. Da ne govorim o kregariji in surovosti nasilja glede organizacije njihovih potreb. Doustov za ločene matere je kolkr češ, praktično zastonj, je pa večina tako lenih, da se jim tudi hrane za na dopust ne da pripraviti.

Vzgojo za otroke lahko zahtevaš po istem principu kakor denar za njih. Tožiš pač, tko k za denar.

Ko sem se sam zanimal za otroke, nisem dobil informacij, z izgovrom da nisem skrbnik, seveda z podporo csd. Še podatek, kje so otroci bili na določen dan, (ker jih ni bilo na odvzem dnk materijala s katerim se je mati uradno strinjala), sem dobil po posredovanju na CSD. Da ne govorim o zdrahah in sprenevedanju na ISM…

Lah pa tudi nehava najine osebne zgodbe na tak način, oz v tej temi, ker ni to cilj.[/quote]

Namesto, da si šel na morje za hlapca, bi bil raje takrat s svojimi otroki.In ti si imel vse v excelu, pa ekonomska upravičenost…
Zraven tega pa praviš, koliko poceni dopustov je za ločene mame, praktično ZASTONJ?

In zakaj se teh poceni dopustov, praktično zastonj nisi poslužil ti in peljal tja svoje otroke, namesto, da si na morje(oprosti izrazu) peljal samo svojo rit?

In mame, ki so nafehtale hrano pri Karitasu in so bile na morju, so plačevale še tebe, da si bil tam za HLAPCA?

Kaj si pa delal, če te lahko vprašam? So imele s seboj ovce in si jih pasel ali krave?

Ne mi rečt, da si jim otroke pazil.Ker ne poznam nobene ločene mame, ki bi nekoga plačala, da bi šel z njo na morje in ji bil tam za hlapca!

In ko si se zanimal za otroke, nisi dobil informacij, z izgovorom, da nisi skrbnik.Malo morgen!

Si pa zato oče! In zahteval bi.V šoli bi te sprejeli in dali vse informacije-.

Meni tole tvoje pisanje diši po eni zmeštraniji.

Mislim, da si ga tudi ti fino sekal, oprosti.

Ne gre za zbiranje dokazov, temveč za potrditev ali ovrženje mojih spoznanj. Ter še en drugi ralog je ki ki ga pa javno ne bom povedal.

Če je nefer, bojo moderatorji al pa sam lastnik že naredili da bo prav… Dol mi visi za pravico ali krivico odraslim osebam, zanima me resnica, v tem primeru čustveno indoktriniranih.[/quote]

;););), si pa zagnan. Naj ti jeza prinese moč, da najdeš odgovore. Morda ti bo vpogled v razmišljanje neke tuje resnice prineslo razumevanje.

Takih vpogledov imam jaz več kot dovolj, saj sem v reali pomagal ne eni materi preživeti. Je pa res, da nikoli na način korenčka, temveč precej kamnite njive. Mati 4. otrok, je z menoj po 12+ ur na dan visela na štrikih, in krepko fizično delala. Danes je tudi sama obrtnica v Lj. Z materami ki niso bolne na svoje otroke tudi že mnogo let prijateljujem, in si pomagamo pri operativi. Tak da, imam kar dober pregled koliko koštajo otroci, kakšne so njihove potrebe in želje.

Svojim otrokom privošči očeta. To je v tvoji moči. Mi pa lahko le popravimo narejeno škodo bolnega staša in insitucionalnega nasilja.[/quote]

Popolnoma se strinjam s HJAM.

Tak vpogled ni pravi.Ne moreš primerjati odraslo osebo, ki je delala s teboj, s potrebami otrok!

Otrok pride iz šole, rabi hrano, pomoč pri nalogah, treba je na govorilne, na roditeljski sestanek.Pripraviti skupaj

z otroki oblačila, pomagati pri nalogah, domačem branju in učenju.

Tukaj absolutno ne moreš primerjati odraslega in otroka!

Matere, ki so bolne na svoje otroke?

PRETIRAVAŠ !

Pozabljaš, da otroci rabijo pomoč in vodenje staršev.In če je oče stalno ODSOTEN, mora biti doma nekdo, ki jih sprejme.

In hvalabogu, da je to mama!

Ker :če še mame ne bi bilo, ubogi otroci.Ubogi!

Tak otrok se zgubi, nikoli v življenju nima pravih tirnic in postane klošar ali pa tat.Ali pa diler.

Sem kar nekaj se družil z otroci ločenih, tako da si upam trditi, da kar dobro poznam njihove občutke Ter, da starši pišemo uvod v knjigi otrok. Ter tudi sam sem otrok ločenih staršev, in sem moral kar precej zavestno delati, da sem čustveno svoboden.
Meni se zdi pošteno, da imajo odtujeni otroci priliko zvedeti kdo je (bil) njihov sostarš. Ali jo bojo izkoristili, je pa njihova stvar. Iz izkušenj pa vem, da večinoma jo ne ob prvi priložnosti ko imajo za to tudi vso pravico, je pač lažje potlačiti, jo pa, ko sami pridejo v slepo ulico svojih zavedenih čustev, ko se njim podre zgodba ki jo gradijo.

New Report

Close