Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Ali hodite v trgovino z masko?

Ali hodite v trgovino z masko?

ja, kam pa?
[/quote]
Zdaj je mogoče že prepozno, ljudje kupijo pol pa ne znajo prav uporabljat
In kaj si tak pomaga.? Nic
Najboljša je pa tista upokojenka vceri v stacuni
Sneme masko in si piha nos, pol pa masko nazaj gor in to v rokavicah s katerimi je prej vse preslatala. In takih kalibrov sploh starejših je kar nekaj. Ampak važno da ima masko in to tisto ta pravo, ne navadno zdravniško :)))
To so ji otroci verjetno kupili za zascito, samo mama o pravi uporabi pojma nima

A moram res vse v angleškem jeziku izvedet ali kako?

Čisto simpl razloži, kako uporabiti masko in da se izogibajte prostorom, ki so slabo zračeni, če nimate maske. Virus je aerosolen in se v zraku zadrži 3 ure v zaprtih prostorih. Na križarki je bil še po 17 dneh.

Nič vam ne bo pomagalo umivanje rok, če boste virus vdihnili. NIČ. Zato se uporablja maske. Umivanje rok bo pomagalo, da ga ne boste prenesli na sluznico.

Da vas ni sram, najbolj logičnih in samoumenih stvari ne dojamete? A to načrtno hočete čimveč okuženih? Sej masko lahko naredi človek doma, če nima šivalnega, z neti (spenjač za papir) pritrdi elastiko gor.

https://www.youtube.com/watch?v=2xLjCfmx0iE


Zdaj je mogoče že prepozno, ljudje kupijo pol pa ne znajo prav uporabljat
In kaj si tak pomaga.? Nic
Najboljša je pa tista upokojenka vceri v stacuni
Sneme masko in si piha nos, pol pa masko nazaj gor in to v rokavicah s katerimi je prej vse preslatala. In takih kalibrov sploh starejših je kar nekaj. Ampak važno da ima masko in to tisto ta pravo, ne navadno zdravniško :)))
To so ji otroci verjetno kupili za zascito, samo mama o pravi uporabi pojma nima
[/quote]

Ena medicinska sestra je ful dobro povedala kako se maska uporablja, ampak njen video je zbrisan. Sem ga iskala, ga ni več.

Tale pač ni tako dober. Tisti je bil res dober, kratek in jedernat. Tale naša vlada je totalno nesposobna. Kako si umivati roke so povsod vrteli, virus je aerosolen, 3 ure zadržuje v zraku, lahko ga vdihneš, tega pa niso pokazali, kako praivlno namestiti maske.

To je tko kot tisti, ki so govorili, da si ne smeš z rokami dotika obraza, potem pa oblizne prst…. Butalci pač, ne moreš kej. Pa to da je virus aerosolen, se je vedelo že takoj. Če ne bi iblo tako, ne bi Kitajski razkuževali s topovi ulic, pa mask tudi ne bi nosili.

https://www.youtube.com/watch?v=2xLjCfmx0iE

Ena medicinska sestra je ful dobro povedala kako se maska uporablja, ampak njen video je zbrisan. Sem ga iskala, ga ni več.

Tale pač ni tako dober. Tisti je bil res dober, kratek in jedernat. Tale naša vlada je totalno nesposobna. Kako si umivati roke so povsod vrteli, virus je aerosolen, 3 ure zadržuje v zraku, lahko ga vdihneš, tega pa niso pokazali, kako praivlno namestiti maske.

To je tko kot tisti, ki so govorili, da si ne smeš z rokami dotika obraza, potem pa oblizne prst…. Butalci pač, ne moreš kej. Pa to da je virus aerosolen, se je vedelo že takoj. Če ne bi iblo tako, ne bi Kitajski razkuževali s topovi ulic, pa mask tudi ne bi nosili.

https://www.youtube.com/watch?v=2xLjCfmx0iE
[/quote]
Sploh trgovine zaradi klim in večjega pretoka ljudi so bolj izpostavljene. Ljudje ne razumejo da ni maska tista ampak pravilna uporaba le te. Počutijo se varno ko jo dajo na obraz, potem pa z neznanjem vse pokvarijo. Masko je treba znat tud prav odstranit, isto rokavice in očala
Za oblect je najbolj če imaš kak dežni plašč s kapuco, ki jo lahko zategnes ob obrazu, fajn je če ima tudi žepe, ker se ga lahko celega sprica z razkuzilom. Jaz imam prozornega sem ga enkrat iz GB prinesla in mi je zdaj prav prisel.

Zdravnik lepo pove, da je bolje biti previden, kot pa, da vam je kasneje žal. Skratka, če nimate maske, se izogibajte prostorom, ki so slabo zračeni.

Tale video vam bo bolj malo pomagal. To je za tiste maske, ki jih navadni ljudje pač nimamo.
https://www.youtube.com/watch?v=J2MyKot0QEM

Ma jebee se oblasti za vas, ali pa nimajo dovolj kmečke pameti ali pa ni navadnih mask in denarja in ker ga ni, potem še vedno ni treba imeti obvezno maske v trgovini.

Dejstvo je, da virus aerosolen, 3 ure v zraku. Dejastvo je, da so sedaj trgovine leglo okužb. In očitno nihče nima kmečke pameti, dobesedno.


Se strinjam.
Paničarji pač ne razmišljajo kaj počnejo.
[/quote]

Zakaj mislis, da vsi vidimo samo sebe in govorimo samo o sebi? Isto vprasanje velja za skrito uporabnico, ki si jo citiral.

Zakaj mislis, da vsi vidimo samo sebe in govorimo samo o sebi? Isto vprasanje velja za skrito uporabnico, ki si jo citiral.
[/quote]
Tvoj očitek sicer ni bil predmet mojega komentarja.
Hotel sem povedati, da je pretirana panika in neko slepo sledenje le znak, da človekovih dejanj ne nadzoruje razum, ampak le nagon. Torej tisti del možganov, ki je skupen z drugimi živalmi.
Kar pomeni, da ljudje sicer uporabljajo masko in rokavice, vendar jih ne znajo pravilno uporabljati in zato le neodgovorno in v paniki nepotrebno ustvarjajo velike količine odpadkov.
Za varnost so dovoljšni drugi ukrepi. Kot je higiena, varnostna razdalja. Maske in rokavice pa naj uporabljajo tisti, ki se fizični bližini ne morejo izogniti zaradi narave dela.

Če bi želeli res 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaščito, bi morali uporabljati zaščitne kombinezone, maske, rokavice in zaščito za glavo.
Vse skupaj oblečti pred vstopom v trgovino in vse skupaj, na pravilen način, sleči ob izstopu iz trgovine. Ob tem pa še razkužiti vso nakupljeno kramo.
Podobno, kot se to prakticira v NEK pri vstopu v reaktorski del.
Pa še ob vseh varnostnih ukrepih se zgodi, da si kontaminiraš kožo. Vendar to še ni nič, ker kontaminacijo lahko spereš z vodo in milom. Problem imaš, če pride do notranje kontaminacije. Takrat pa ti ni pomoči.
Izobraževanje o pravilni uporabi zaščitnih sredstev, pa je dalo skozi le par procentov populacije.
Zato so te maske in rokavice le preseravanje.
Še najbolj smešno mi je bilo, ko sem videl žensko z masko na ustih, nos pa zunaj. 🙂


Tvoj očitek sicer ni bil predmet mojega komentarja.
Hotel sem povedati, da je pretirana panika in neko slepo sledenje le znak, da človekovih dejanj ne nadzoruje razum, ampak le nagon. Torej tisti del možganov, ki je skupen z drugimi živalmi.
Kar pomeni, da ljudje sicer uporabljajo masko in rokavice, vendar jih ne znajo pravilno uporabljati in zato le neodgovorno in v paniki nepotrebno ustvarjajo velike količine odpadkov.
Za varnost so dovoljšni drugi ukrepi. Kot je higiena, varnostna razdalja. Maske in rokavice pa naj uporabljajo tisti, ki se fizični bližini ne morejo izogniti zaradi narave dela.

Če bi želeli res 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaščito, bi morali uporabljati zaščitne kombinezone, maske, rokavice in zaščito za glavo.
Vse skupaj oblečti pred vstopom v trgovino in vse skupaj, na pravilen način, sleči ob izstopu iz trgovine. Ob tem pa še razkužiti vso nakupljeno kramo.
Podobno, kot se to prakticira v NEK pri vstopu v reaktorski del.
Pa še ob vseh varnostnih ukrepih se zgodi, da si kontaminiraš kožo. Vendar to še ni nič, ker kontaminacijo lahko spereš z vodo in milom. Problem imaš, če pride do notranje kontaminacije. Takrat pa ti ni pomoči.
Izobraževanje o pravilni uporabi zaščitnih sredstev, pa je dalo skozi le par procentov populacije.
Zato so te maske in rokavice le preseravanje.
Še najbolj smešno mi je bilo, ko sem videl žensko z masko na ustih, nos pa zunaj. 🙂
[/quote]

Sej to ni res, kar pišeš, da so maske le preseravanje zaradi nepravilne uporabe – a to kako roke umivat je pa lahko videla celo Sloenija ali kako?, virus pa aerosolen, 3 ure v zraku. Pa taki ste defektni. Strokovnjaki pravijo, da so že navadne papirnate brisače bolje kot nič. Masko si daš gor v avtu, ko prideš iz trgovine jo pač odstraniš, na zraku je še vedno drugače, kot v zaptem prostoru, v zaprtem se zadržujejo aerosoli bolj, kot na prostem.

Ampak sej dojamem iz posta.. ljudje ste kao mentalno zaostali (ne zante pravilno uporabljati maske), zato je vseeno če nimate maske in se okužite, kar se nam ne da narediti enaga posnetka, kako se maske praivlno uporablja….

Itak kretenčiičiči čisto povsod. Valda, samo neumen narod lahko lupiš. Sej ni čudno da se je pri takih butalciih virus razširil čez vse meje.

Na drugi strani pa potem druga skrajnost, da bi morali nositi skafandre… če pa že navadna maska in navadna očala pomaga… Sej nisi v trgovini cel dan, tko kot dohtarji s pacienti.

Sej to ni res, kar pišeš, da so maske le preseravanje zaradi nepravilne uporabe – a to kako roke umivat je pa lahko videla celo Sloenija ali kako?, virus pa aerosolen, 3 ure v zraku. Pa taki ste defektni. Strokovnjaki pravijo, da so že navadne papirnate brisače bolje kot nič. Masko si daš gor v avtu, ko prideš iz trgovine jo pač odstraniš, na zraku je še vedno drugače, kot v zaptem prostoru, v zaprtem se zadržujejo aerosoli bolj, kot na prostem.

Ampak sej dojamem iz posta.. ljudje ste kao mentalno zaostali (ne zante pravilno uporabljati maske), zato je vseeno če nimate maske in se okužite, kar se nam ne da narediti enaga posnetka, kako se maske praivlno uporablja….

Itak kretenčiičiči čisto povsod. Valda, samo neumen narod lahko lupiš. Sej ni čudno da se je pri takih butalciih virus razširil čez vse meje.

Na drugi strani pa potem druga skrajnost, da bi morali nositi skafandre… če pa že navadna maska in navadna očala pomaga… Sej nisi v trgovini cel dan, tko kot dohtarji s pacienti.
[/quote]

Zahodni um pač nikakor ne dojame ali noče dojeti smisla nošenja mask široke populacije. Misli samo in izključno kako zaščititi sebe. Če bi vsi nosili maske, bi s tem preprečili da svoje viruse trosimo naokoli po drugih in s tem zmanjšali možnost širitve virusa. In za to bi zadostovale tudi homemade maske.

A res prepreči? Kako pa prepreči mencanje oči?
[/quote]

Ej, a pa ti tudi drugače v živeljnju tko najedaš bližnjim, kot tukaj na forumu? Seciraš u milimetre in picajzlaš za brezveze, za užitek?. Jasno je – ne mencaš si oči – ZAVESTNO si vcepiš to v možgane, da tega ne počneš :)))))

Mask v nekaterih domovih za starejše ni! Ni jih! Edino pralne, ki jih bomo sami zašili, bodo na voljo. Iz bombaža. Kar pomeni, da zaposlenih pred virusi ne ščitijo.
Da ne govorim o razkužilih.
Imamo samo še nekaj home made razkužil.
Nekateri zaposleni imajo zaradi tega že težave s kožo. Ne samo blagih!

Zasposleni ne moremo zaščititi ne sebe, ne stanovalcev!
Tvegamo tudi prenos okužbe domačim in seveda od doma, nevede, v dom!

Ampak vi ste med prioritetnimi in jih boste prej ali slej dobili. Kaj pa navadni smrtniki?

Ej, a pa ti tudi drugače v živeljnju tko najedaš bližnjim, kot tukaj na forumu? Seciraš u milimetre in picajzlaš za brezveze, za užitek?. Jasno je – ne mencaš si oči – ZAVESTNO si vcepiš to v možgane, da tega ne počneš :)))))
[/quote]

Če bi bila tako zmedena, da se za 15 minut nakupa ne bi mogla skoncentrirat in se ne dotikat obraza, bi se resno vprašala o svojem psihičnem zdravju.

Pozdravljeni,
Ker vem, da vas najbrž zanima kje dobiti maske, bom spodaj prilepila povezavo, kjer se jih zaenkrat še da dobiti. Naročila včeraj in dobila danes.
https://www.kupko.si/izdelek/zascitna-maska-kn95/

Lp


Super reklama za vojne dobičkarje.

Ni reklama. Sem pa prilepila notri zato, ker vem da veliko ljudi to išče in hoče zaščititi sebe ali pa ostale. Sama že nekaj časa iščem rokavice katere bi lahko nosila v trgovini, pa tudi tega v trgovinah NI.


Tvoj očitek sicer ni bil predmet mojega komentarja.
Hotel sem povedati, da je pretirana panika in neko slepo sledenje le znak, da človekovih dejanj ne nadzoruje razum, ampak le nagon. Torej tisti del možganov, ki je skupen z drugimi živalmi.
Kar pomeni, da ljudje sicer uporabljajo masko in rokavice, vendar jih ne znajo pravilno uporabljati in zato le neodgovorno in v paniki nepotrebno ustvarjajo velike količine odpadkov.
Za varnost so dovoljšni drugi ukrepi. Kot je higiena, varnostna razdalja. Maske in rokavice pa naj uporabljajo tisti, ki se fizični bližini ne morejo izogniti zaradi narave dela.

Če bi želeli res 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaščito, bi morali uporabljati zaščitne kombinezone, maske, rokavice in zaščito za glavo.
Vse skupaj oblečti pred vstopom v trgovino in vse skupaj, na pravilen način, sleči ob izstopu iz trgovine. Ob tem pa še razkužiti vso nakupljeno kramo.
Podobno, kot se to prakticira v NEK pri vstopu v reaktorski del.
Pa še ob vseh varnostnih ukrepih se zgodi, da si kontaminiraš kožo. Vendar to še ni nič, ker kontaminacijo lahko spereš z vodo in milom. Problem imaš, če pride do notranje kontaminacije. Takrat pa ti ni pomoči.
Izobraževanje o pravilni uporabi zaščitnih sredstev, pa je dalo skozi le par procentov populacije.
Zato so te maske in rokavice le preseravanje.
Še najbolj smešno mi je bilo, ko sem videl žensko z masko na ustih, nos pa zunaj. 🙂
[/quote]

Tudi ta na fotografiji nima 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} čiste kako se masko uporablja.
Pravi zgled.
Kaj ima kakšno funkcijo on širi slab zgled naokoli?

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/clanek/vlada-ukinila-krizni-stab-292533

Marjeta hvalaaaa:) iskala sem dolgo, ker mi res ni prijetno hoditi malo prehlajena okoli že zaradi drugih. Upam, da tudi jaz dobim tako hitro:))

Tudi ta na fotografiji nima 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} čiste kako se masko uporablja.
Pravi zgled.
Kaj ima kakšno funkcijo on širi slab zgled naokoli?

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/clanek/vlada-ukinila-krizni-stab-292533
[/quote]
Saj ne veš ali bi se smejal ali jokal.


[/quote]

Ne nasedaj. Ta trgovina je nateg.

Ravnokar sem dobila obvestilo, da je moja pošiljka že na poti in jo jutri dobim. Tako, da ni nateg. 🙂

Ne nasedaj. Ta trgovina je nateg.
[/quote]

Ma nosi navadne gospodinjske gumijaste, kaj je narobe z njimi? Saj jih lahko tudi z razkužilom pošpricaš.


Ali ni bilo rečeno, da so cene maskam in razkužilom omejene? Tega bi bilo za prijavit.

v Mercatorju in v Sparu prodajajo zapakiran kruh in peciva. V Lidlu in Hoferju pa ne.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1077988399247754&id=100011098122241


Se strinjam.
Paničarji pač ne razmišljajo kaj počnejo.
[/quote]
Kako predvidljivo. Se vsak od starih forumskih “resnezel” je v dani situaciji dokazal, da je intelektualni pritlikavec. Tudi ti.

New Report

Close