Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Ali hodite v trgovino z masko?

Ali hodite v trgovino z masko?


Skozi oči. Pa skozi tekstil. Pa še tisti ki si bo kuhinjsko krpo popravljal na obrazu
bo raznosil naokoli. A misliš da zdr.delavci za hec iščejo maske s posebnimi filtri? Imaš dosti strani kjer piše kolikšen {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} se prenese. Pa1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je dosti.
[/quote]

Ne verjamem dokler ne vidim posnetka izpod mikroskopa kako virus leze med plastmi tekstilnih vlaken, preskoči 1,5m, zopet leze med vlakni in potem še najde pot do sluznice osebe B. Menda je jasno da je treba nositi tudi očala in se držati tudi ostalih napotkov, kot npr ne se dotikat maske in obraza itd.

Ne verjamem dokler ne vidim posnetka izpod mikroskopa kako virus leze med plastmi tekstilnih vlaken, preskoči 1,5m, zopet leze med vlakni in potem še najde pot do sluznice osebe B. Menda je jasno da je treba nositi tudi očala in se držati tudi ostalih napotkov, kot npr ne se dotikat maske in obraza itd.
[/quote]
Predstavljaj si da razpihaš moko z ventilatorjem med dvema cediloma, ki sta narazen 1 m. Nekaj gre čez, če sta narazen 2 metra pa na drugega sploh ne pade, ampak prej na tla. Pa poizkusi še z različno močjo ventilatorja. Riž npr. bo ustavilo že prvo cedilo. Tako nekako je z maskami. Poglej koliko nanometrov tvoja maska prepusti in koliko jih ima virus.

Sam sem danes nabavil maske zame in za ženo na spodnjem linku:
https://zabavnemajice.si/trgovina/obrazna-maska-2-slojna-100-bombaz/

So iz bombaža in so prijetne za nosit – no to bom še videl.

Za v štacuno bodo čist dobre, da imam vsaj neko zaščito.


Predstavljaj si da razpihaš moko z ventilatorjem med dvema cediloma, ki sta narazen 1 m. Nekaj gre čez, če sta narazen 2 metra pa na drugega sploh ne pade, ampak prej na tla. Pa poizkusi še z različno močjo ventilatorja. Riž npr. bo ustavilo že prvo cedilo. Tako nekako je z maskami. Poglej koliko nanometrov tvoja maska prepusti in koliko jih ima virus.
[/quote]

Ja saj v tem je fora. Nekje sem videl oz bral, in ne ne grem zdaj iskat, da že najbolj obična maska precej zmanjša kinetiko kašlja, kaj šele normalnega govora.

Viharni jezdec.………. rabiš dnevno dozo “kavsanja” preko tipkovnice na tak način? Ne, po mojih odgovorih ga ne boš dobil..
[/quote]

multinično..haha

ja pa jasno je, da vsaka stvar preko obraza možnost prenosa izločkov iz vaših ust zmanjša za določen procent..
Nihče ne trdi, da so 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} varne, še kirurške niso, ampak če zadržijo 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} virusov oz znižajo možnosti prenosa, je zame to ogromno..Ne vem, zakaj se usajate in da ni certifikatov itd..Nihče vas ne sili, da jo nosite in nihče ne trdi, da imajo te homemade maske kakršenkoli certifikat itd..
Jaz imam doma narejeno, ko grem v trgovino, si jo dam gor, se ne prijemljem za obraz, ne popravljam ničesar, mi ne leze nikamor, v lase spredaj si dam špango, da mi ti ne padajo na obraz itd..Ko prodem domov, jo dam previdno dol, jo naprej našpricam z anitseptikom, potem jo pa dam prat v pralni stroj..Lahko bi jo pa tudi pustila stat 10-14 dni nekje, ker itak ne hodim bolj pogosto v trgovino..
Če pa se v trgovini 10 minut ne morete kontrolirat in ne tikat po obrazu, potem pa ne vem, rabite pa kakšno strokovno pomoč..
Če bi vsi nosili te maske, bi vsi zmanjšali prenos na druge in bi bilo dosti manj okužb..
Mladi zdravniki priporočajo te maske iz blaga, za vsaj osnovno zaščito, oni pa verjetno imajo vsaj nekaj pojma..
Odgovorni pa valjda, da bodo do zadnjega trdili, da maske ne pomagajo, ker jih ni, ker če bi naši odgovorni bili kaj prida, bi vsako gospodinjstvo dobilo paket mask na dom..Tako si jih pač šivamo in nabavljamo po svoje..Kamorkoli pogledaš po svetu, po TV, vsi imajo maske, pri nas pa še vedno ta mantra, da jih ne rabimo..

Lej, imaš prav: dokler smo v trgovini vsi ljudje med nakupi zamaskani, mi je čisto Ok, jaz tudi nosim svojo masko. Ker menim, da je nakupovanje v trgvoini enakko, kot stanje na tribunah koncerta ali fuzbal tekme. Pa ni nujno, da stojiš na 10 cm – aerosol se širi, v trgovini pridejo pljudje z vseh vetrov.

Ampak problem pa nastopi, ko vidiš kak starejši par, z doma zašitimi maskami iz blaga, pa vmes si trikrat gor pa dol to potegneta, pa prijemata brez rokavic po robi na policah, trikrat obren, prešlata, pa spet po obrazu po maski ( enako, kot kašljajo v. roke in se praskajo in vrtajo po nosu brez maske tudi sicer), pa potem po odprtem sadju, zelenjavi, potem po trgovini, potem spet po maski po zunanji strani, pa po POS terminalu, potem pa sname pri avtu takoj dol tisto tekstilno masko in jo zatlači v žep, ko robec – za drugič, za v drugo štacuno. Tak ni naredil za zaščito drugega, niti sebe: nič – Sicer morda res 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} manj možnosti okužbe z njegove strani do drugega, samo ne zna se pa pravilno z masko na nosu v trgovini med robo obnašat in z njo tudi rokovat.

In kako točno virus najde pot od osebe A do osebe B, če imata obe osebi npr homemade maski iz 2-3 plasti kuhinjske krpe? Če že ne drugega mu plasti tekstila kinetiko zj.ebejo.
[/quote]

Kinetiko čisto na isti način zjebe kihanje in kašljanje v rokav.

Lej, imaš prav: dokler smo v trgovini vsi ljudje med nakupi zamaskani, mi je čisto Ok, jaz tudi nosim svojo masko. Ker menim, da je nakupovanje v trgvoini enakko, kot stanje na tribunah koncerta ali fuzbal tekme. Pa ni nujno, da stojiš na 10 cm – aerosol se širi, v trgovini pridejo pljudje z vseh vetrov.

Ampak problem pa nastopi, ko vidiš kak starejši par, z doma zašitimi maskami iz blaga, pa vmes si trikrat gor pa dol to potegneta, pa prijemata brez rokavic po robi na policah, trikrat obren, prešlata, pa spet po obrazu po maski ( enako, kot kašljajo v. roke in se praskajo in vrtajo po nosu brez maske tudi sicer), pa potem po odprtem sadju, zelenjavi, potem po trgovini, potem spet po maski po zunanji strani, pa po POS terminalu, potem pa sname pri avtu takoj dol tisto tekstilno masko in jo zatlači v žep, ko robec – za drugič, za v drugo štacuno. Tak ni naredil za zaščito drugega, niti sebe: nič – Sicer morda res 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} manj možnosti okužbe z njegove strani do drugega, samo ne zna se pa pravilno z masko na nosu v trgovini med robo obnašat in z njo tudi rokovat.
[/quote]
V tujih strokovnih člankih pišejo da takšna napačna raba maska poveča možnost okužbe ter daje lažen občutek varnosti.

Meni je prijatelj, službeno dela na Tajskem, prinesel zdaj, ko so morali domov v Slovenijo za kakšna dva meseca, zdravila za corono.
Deset tablet, ki jih dajejo bolnikom v bolnici. Če ne bom potreboval, bom pustil naslov tu oziroma e-mail in vam poslal, komu, ki bo res težko bolan in ne bo sprejet v bolnico.

Kinetiko čisto na isti način zjebe kihanje in kašljanje v rokav.
[/quote]

Če to drži, torej predlagaš da govorimo in dihamo v rokav? A ni bolj praktično masko nataknit?

Lej, imaš prav: dokler smo v trgovini vsi ljudje med nakupi zamaskani, mi je čisto Ok, jaz tudi nosim svojo masko. Ker menim, da je nakupovanje v trgvoini enakko, kot stanje na tribunah koncerta ali fuzbal tekme. Pa ni nujno, da stojiš na 10 cm – aerosol se širi, v trgovini pridejo pljudje z vseh vetrov.

Ampak problem pa nastopi, ko vidiš kak starejši par, z doma zašitimi maskami iz blaga, pa vmes si trikrat gor pa dol to potegneta, pa prijemata brez rokavic po robi na policah, trikrat obren, prešlata, pa spet po obrazu po maski ( enako, kot kašljajo v. roke in se praskajo in vrtajo po nosu brez maske tudi sicer), pa potem po odprtem sadju, zelenjavi, potem po trgovini, potem spet po maski po zunanji strani, pa po POS terminalu, potem pa sname pri avtu takoj dol tisto tekstilno masko in jo zatlači v žep, ko robec – za drugič, za v drugo štacuno. Tak ni naredil za zaščito drugega, niti sebe: nič – Sicer morda res 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} manj možnosti okužbe z njegove strani do drugega, samo ne zna se pa pravilno z masko na nosu v trgovini med robo obnašat in z njo tudi rokovat.
[/quote]

za takega je itak vseeno, tudi drugače ni pozoren verjetno, kaj se ti sekiraš zaradi tega..Jaz sem zadnjič videla v trgovini žensko, ki je imela masko, potem si je pa potegnila masko malo dol, poslinila prst in prebirala neki listek v roki, verjetno je imela seznam. ,Potem si je pa dala masko nazaj čez obraz..WTF?? Pač eni sploh ne vedo, v čem je fora maske in zakaj jo imajo..


V tujih strokovnih člankih pišejo da takšna napačna raba maska poveča možnost okužbe ter daje lažen občutek varnosti.
[/quote]

Ti se kar tolaži: sebe zaščitim zagotovo, če jo imam pravilno kot zdrava oseba nameščeno na sebi, pa da jo znam pravilno tudi dol snet… pa če 60-80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaščite, pa toliko, še vseeno bolje kot NIČ! Zdaj se pa v tazadnjo ugrizni, če se zmoreš 😛

Če to drži, torej predlagaš da govorimo in dihamo v rokav? A ni bolj praktično masko nataknit?
[/quote]

to kihanje v rokav je zdaj brez veze, ker potem vsi s komolcem odpirajo vrata 🙂

za takega je itak vseeno, tudi drugače ni pozoren verjetno, kaj se ti sekiraš zaradi tega..Jaz sem zadnjič videla v trgovini žensko, ki je imela masko, potem si je pa potegnila masko malo dol, poslinila prst in prebirala neki listek v roki, verjetno je imela seznam. ,Potem si je pa dala masko nazaj čez obraz..WTF?? Pač eni sploh ne vedo, v čem je fora maske in zakaj jo imajo..
[/quote]

Seveda se lahko sekiraš – prijema, prešlata , premečka robo pred teboj, z golimi rokami, prej pa po maski gor, – ti pa pol to prešlatano robo kupiš 😛

Če to drži, torej predlagaš da govorimo in dihamo v rokav? A ni bolj praktično masko nataknit?
[/quote]

Resno je bolj praktično nataknit masko, ki se jih ne dobi nikjer? Aja, sešili naj bi si jo. Je potem res še bolj praktično? Pri govoru na dva metra razdalje ti drugače jaz osebno garantiram, da se ne boš okužila.

to kihanje v rokav je zdaj brez veze, ker potem vsi s komolcem odpirajo vrata 🙂
[/quote]

Ta manever kihanja v komolec bi pa rada videla. :)))) In odpiranje vrat s komolcem v trgovinah, ki imajo pretežno vrata, ki se sama odpirajo.

Resno je bolj praktično nataknit masko, ki se jih ne dobi nikjer? Aja, sešili naj bi si jo. Je potem res še bolj praktično? Pri govoru na dva metra razdalje ti drugače jaz osebno garantiram, da se ne boš okužila.
[/quote]

Ne hvala, ni treba nič garantirat, se raje držim 4m stran, še najraje se pa sploh izognem. Pri kašlju poletijo delci tudi 8m stran, v zaprtem prostoru virus preživi v zraku ene 3 ure itd. Šit je ker so spletne vse crknile, zato je treba kdaj tudi v štacuno.

Ne hvala, ni treba nič garantirat, se raje držim 4m stran, še najraje se pa sploh izognem. Pri kašlju poletijo delci tudi 8m stran, v zaprtem prostoru virus preživi v zraku ene 3 ure itd. Šit je ker so spletne vse crknile, zato je treba kdaj tudi v štacuno.
[/quote]
Asteroid ti tudi lahko pade na glavo. Za vsak slučaj se zato raje zakoplji 50 metrov pod zemljo.

Torej če imate masko – kam potem obrnete glavo če čihnete ali kašljate – v rokav ali nikamor?

Tak ki kiha in kašlja nima kaj iskati v javnih prostorih kot je trgovina, lekarna, pošta …še za na cesto ni, karantena pa doma v postelji, vsaj v tem času epidemije.

New Report

Close