Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Ali imate doma na zalogi zaščitne maske?

Ali imate doma na zalogi zaščitne maske?

Mi nimamo nič.

Kdo ti je kriv? Ste res mislili, da je Kitajska tako daleč. Mogoče pred sto leti! Pa še, ko se je virus pojavil v Italiji, so se dobile. Jaz sem dobil tisto ta pravo še prejšnji četrtek v lekarni. Tudi razkužilo so imeli še v petek. Pa ne na vasi. V večjem mestu.

No, no, no – ne bit tako žleht….

Mi jih imamo, kupljene so bile pa že v začetku januarja 2020; smo spremljali dogajanje na Kitajskem, že od prejšnjega leta -tiho nepanično preudarno. Se jih je dalo kupit v industrijski prodajalni Tosame takirurške in po večini trgovin z zaščitno opremo za delavce ( Ala Merkur) še tiste FFP3 z ventili.

In v trgovino po nakupih po hrano smo hodili z njimi že cca 14 dni nazaj. Smo pa vsi zdravi trenutno.

Mene nihče ne bo prepričal, da je maska samo psihološki efekt. Tudi glede na to, ko vidiš, koliko bolnih se sprehaja po trgovinah med policami s hrano v tako majhnem prostoru že vsaj dva meseca, si se dolžan sam sebe zaščitit pred aerosoli takih.

Zakaj žleht? Zato, ker sem napisal resnico in se obnašam enako, kot ti.

Valjda da jih imam, pa tud nosm jih že kr neki cajta. Ok, če grem vn na sprehod, je ne dam gor, pred vstopom v kakšn zaprt prostor pa obvezno.

Imamo dovolj. Nekaj sem jih dala naprej
Jaz in otroci smo itak 24/7 doma. Hrana je, če bo kaj treba bo šel mož ven
Drugače pa dostava na dom in on bo šel pred hišo iskat. Jaz ne grem nikamor

Nekaj jih imamo, bolj šparamo za takrat ko bo res kriza. Zame so večji problem roke, ker mi služijo “od zobotrebca naprej”.

Ne.


Zakaj ne?😆

Jaz npr nimam zato ker ne vem kaj kupit, pol so zagotavljali da ni treba, pa da niso učinkovite, pa ene so druge maybe, kar tko neki kupovat za brezveze pa tudi ne morem…


Zakaj ne?😆
[/quote]

Ni posebne kalkulacije odzadaj. Pač ne.

Imamo dovolj mask in ostalih zaščitnih sredstev. Nabavili smo vse v začetku februarja.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Jah sej se on lahk okuž če bo imel stike z drugimi, potem pa to prnese nate 😛

Mah jst kr hodm vn, tud v trgovino, res pa je, da se full čuvam. V razdalji 1.5 m nimam nobenga, al pa krog nardim če morm mim koga, maska gor, rokavice, razna razkužila in je 😉 so mi te omejitve ki jih imajo določene trgovine čist fajn. Lepo počakaš uzun, potem greš notr, vzameš kar rabš, nobene gužve, in greš vn. Sploh ni tolk bad to 😉

Čuvi mi se Grda resnica 😉

Jah sej se on lahk okuž če bo imel stike z drugimi, potem pa to prnese nate 😛

Mah jst kr hodm vn, tud v trgovino, res pa je, da se full čuvam. V razdalji 1.5 m nimam nobenga, al pa krog nardim če morm mim koga, maska gor, rokavice, razna razkužila in je 😉 so mi te omejitve ki jih imajo določene trgovine čist fajn. Lepo počakaš uzun, potem greš notr, vzameš kar rabš, nobene gužve, in greš vn. Sploh ni tolk bad to 😉

Čuvi mi se Grda resnica 😉
[/quote]
Nikamor ne bo šel razen če je nujno :))
Masko bo dobil, rokavice, opremo. Imam razkužilo v spreju, spricam vse po vrsti, nema ulaza v hišo če nisi razkuzen:)
Cuvam se haha
Ti tud pazi nase in srečno tebi in tvoji druzinici


Nikamor ne bo šel razen če je nujno :))
Masko bo dobil, rokavice, opremo. Imam razkužilo v spreju, spricam vse po vrsti, nema ulaza v hišo če nisi razkuzen:)
Cuvam se haha
Ti tud pazi nase in srečno tebi in tvoji druzinici
[/quote]

Haha, pametno 😉
Pr men doma tud vse dezinficiran, v lajfu še nism imela tolk čisto, razkužilo za roka, dezinfekcijski sprej pa robčke to imam povsod nastavljen, še za obutev dezinficirat ko notr stopš 🙂
Jbg, ni se za zajebavat s tem.

Je nekaj zaloge tehničnih mask od zadnjih takšnih del. Verjetno pa par deset lahkih in težjih, pa dve resni – z aktivnimi filtri, ki filtrirajo tudi hlape.

Isto gre tudi za tehnične lateks rokavice.

Nimamo nič.

Jah sej se on lahk okuž če bo imel stike z drugimi, potem pa to prnese nate 😛

Mah jst kr hodm vn, tud v trgovino, res pa je, da se full čuvam. V razdalji 1.5 m nimam nobenga, al pa krog nardim če morm mim koga, maska gor, rokavice, razna razkužila in je 😉 so mi te omejitve ki jih imajo določene trgovine čist fajn. Lepo počakaš uzun, potem greš notr, vzameš kar rabš, nobene gužve, in greš vn. Sploh ni tolk bad to 😉

Čuvi mi se Grda resnica 😉
[/quote]
Kaj vidve sta obe nosečasti ? Vse dobro želim 🙂


Nikamor ne bo šel razen če je nujno :))
Masko bo dobil, rokavice, opremo. Imam razkužilo v spreju, spricam vse po vrsti, nema ulaza v hišo če nisi razkuzen:)
Cuvam se haha
Ti tud pazi nase in srečno tebi in tvoji druzinici
[/quote]

Obe pozabljata na bistveno – podplati obutve, s čimer vama vajina moška prineseta noter tudi virus 😛 Tega pa zihr ne razkužujete :PPP

Obe pozabljata na bistveno – podplati obutve, s čimer vama vajina moška prineseta noter tudi virus 😛 Tega pa zihr ne razkužujete :PPP
[/quote]
E super hvala
Sezul se bo že pred ograjo, od zdaj naprej spricam se podplate :))

Obe pozabljata na bistveno – podplati obutve, s čimer vama vajina moška prineseta noter tudi virus 😛 Tega pa zihr ne razkužujete :PPP
[/quote]

Sm napisala gor da imam dezinfekcijski sprej tud za obutev. Je notr, takoj pri vhodnih vratih. Ko pridem domov, odprem vrata, vzamem sprej, našpricam podplate al pa kr celo obutev in šele po tem je vstop v stanovanje. Jakno tud takoj na luft, kr na balkon, pa tud njo našpricam. Potem obvezno tud ključe pa telefon. Pa kljuke tud na omarah, pa stikala…ma ni dan, vse razkužn 😉

Sm napisala gor da imam dezinfekcijski sprej tud za obutev. Je notr, takoj pri vhodnih vratih. Ko pridem domov, odprem vrata, vzamem sprej, našpricam podplate al pa kr celo obutev in šele po tem je vstop v stanovanje. Jakno tud takoj na luft, kr na balkon, pa tud njo našpricam. Potem obvezno tud ključe pa telefon. Pa kljuke tud na omarah, pa stikala…ma ni dan, vse razkužn 😉
[/quote]

Aja, to so navodila Kitajcev, oni imajo že izkušnje s tem 😉

Aja, to so navodila Kitajcev, oni imajo že izkušnje s tem 😉
[/quote]

Aja, pa tud sadje operem s sodo bikarbono 😉

Ko pridem domov, si z razkužilom posprejam obutev in se sezujem pred vrati. Jakno slečem in jo tudi posprejsm. Razkužim roke, vstopim v hišo.
Grem v kopalnico, takoj v tuš. Vsa oblačila v vrečko.
Perem zunanja oblačila posebdj z dezinfekcijskim sredstvom.
Potem očistim in dezificiram tuš.
Umijem zobe, uporabljam ustno vodico. Le-to pogosto uporabim tudi v službi.

Ko pridem domov, tudi razkužim avto (volan, ročice sedež, kljuke, ključ).
Torbice več ne nosim, ampak samo denarnico, telefon, razkužilo , ključe v mini torbici, ki jo razkužim ob vsaki uporabi.

Oblačil, ki sem jih običajno nosila, sedaj ne nosim. Večino ne. Izbranih imam nekaj kosov, za ven, ki so enostavna za pranje na čim višji temperaturi.

A pa so maske zdaj na prodaj – jih imajo? Kje? Lekarne? Še kje? A to navadne? Koliko pa naj bi jih imela ena družina?

New Report

Close