Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je bil pogrešan fant v Ljubljani tisti, ki so ga našli včeraj v reki?

Ali je bil pogrešan fant v Ljubljani tisti, ki so ga našli včeraj v reki?

Na take traparije, kot jih pišete nekateri tu gor, človek res ne zna odgovoriti tako, da bo vam všeč. Če ste že napletli neke teorije o morilcih?

Čisto nič nenavadnega ni, da v Ljubljanici vsake toliko časa najdejo truplo, sploh tam pri Fužinah jih največkrat naplavi. Največkrat gre za samomorilce in klošarje, se pa tudi zgodi, da v reko skočijo mladci, ki eksperimentirajo z drogami. žal, tako je. In enako se dogaja drugod po svetu….
[/quote]
Drugod po svetu se tudi zgodi, da policija pove, da včasih naredi napako in da je to storila tudi v primeru Chrisove smrti, za katero so preiskovalci odločili, da je bila bodisi nesreča bodisi samomor. Za vzrok smrti je bila navedena utopitev.

Tega pogrešanega Zorana Stevića so našli utopljenega v Ljubljanici.

Pa res ni več zaveden med pogrešanimi na spletni strani policije, pogrešane osebe. Je kje bilo objavljeno v medijih?
Medtem, ko golega Zorana še vedno pogrešajo, žal.
Noro je, da se pozimi in po dnevu golega sprehajalca ni nihče drznil ustaviti…, fotografirati pa. Enako je izginil kot kafra, njegove šlape so pa našli ob Savi…

Pa res ni več zaveden med pogrešanimi na spletni strani policije, pogrešane osebe. Je kje bilo objavljeno v medijih?
Medtem, ko golega Zorana še vedno pogrešajo, žal.
Noro je, da se pozimi in po dnevu golega sprehajalca ni nihče drznil ustaviti…, fotografirati pa. Enako je izginil kot kafra, njegove šlape so pa našli ob Savi…
[/quote]

Policija bo morala Slovence naučit naj začnejo klicat na 113, ko opazijo čudne zadeve.
Mene čudi, da tipu niso pomagali, ker pač ni normalno da se gol okoli sprehajaš. Četudi si misliš, da je izziv, je tako početje neprimerno. V taki situaciji te nič ne stane klicat na 113 in povedat da se na xy lokaciji nahaja gol moški.

Pomoje ni na nas, občanih, da ugotavljamo ZAKAJ kdo nekaj počne, ampak da če nekaj vidimo, da prepoznamo da obnašanje ni normalno in da znamo obvestit nekoga o tem.

Če boš npr. nekoga videl stat na mostu, tudi ne boš rekel da je izziv (pa bi mogoče lahko bil), pa ga slikal… ampak boš poklical policijo.

To, da gol hodiš naokoli bi bila mogoče lahko tudi posledica bipolarne motnje, tak človek ni razsoden in mu je treba pomagat. Samo slovenci se načeloma neradi izpostavljajo in mešajo v situacije. Vsak samo opravlja rad.

Policija bo morala Slovence naučit naj začnejo klicat na 113, ko opazijo čudne zadeve.
Mene čudi, da tipu niso pomagali, ker pač ni normalno da se gol okoli sprehajaš. Četudi si misliš, da je izziv, je tako početje neprimerno. V taki situaciji te nič ne stane klicat na 113 in povedat da se na xy lokaciji nahaja gol moški.

Pomoje ni na nas, občanih, da ugotavljamo ZAKAJ kdo nekaj počne, ampak da če nekaj vidimo, da prepoznamo da obnašanje ni normalno in da znamo obvestit nekoga o tem.

Če boš npr. nekoga videl stat na mostu, tudi ne boš rekel da je izziv (pa bi mogoče lahko bil), pa ga slikal… ampak boš poklical policijo.

To, da gol hodiš naokoli bi bila mogoče lahko tudi posledica bipolarne motnje, tak človek ni razsoden in mu je treba pomagat. Samo slovenci se načeloma neradi izpostavljajo in mešajo v situacije. Vsak samo opravlja rad.
[/quote]

Take stvari sredi belega dne niso običajne in reagiramo preveč normalno, kot, da gre za običajne dogodke. Mogoče je bolje človeka vsaj poskusiti nagovoriti, da ga zamotimo, izvemo za kaj gre.
Pri prometnih nesrečah ne moremo kar mimo, še celo kaznivo je, če vsaj ne zavarujemo kraja dogodka in pokličemo 112. Gasilci se takoj odzovejo, vemo iz lastnih izkušenj, klic pa se posreduje na pravo instanco.
No, ja, se je že tudi zgodilo, da se ni, ker je operater presodil, da ne gre za življenjsko nevarnost ( odlomljena veja pod snegom obešena na drugo in slabo vidna s tal).
Kot vidimo, gre resnično za trenutke, vsaj počakamo ob ali na kraju dogodka do prihoda reševalcev, če je možno.

Mislim, da ne gre za opravljanje, prej za napačno ocenjeno spoštovanje zasebnosti vsakega posameznika. Tudi v tem primeru je bilo tako.
Še vedno smo dokazali, da vedno priskočimo na pomoč, tudi tujcem, če smo naprošeni ali kadar gre za nesrečo, nevarnost, v kateri so ljudje ali živali ogroženi.

Pa res ni več zaveden med pogrešanimi na spletni strani policije, pogrešane osebe. Je kje bilo objavljeno v medijih?
Medtem, ko golega Zorana še vedno pogrešajo, žal.
Noro je, da se pozimi in po dnevu golega sprehajalca ni nihče drznil ustaviti…, fotografirati pa. Enako je izginil kot kafra, njegove šlape so pa našli ob Savi…
[/quote]
Da ni več več zaveden med pogrešanimi je bilo objavljeno na spletni strani policije pred dvema dnevoma, v medijih pa v Slovenskih novicah z inicialkami.

Očitno so ga našli.


Na spletni strani policije piše, da preklicujejo iskanje pogrešanega 38-letnega Zorana Stevića in da je analiza Inštituta za sodno medicino potrdila, da je bil v reki Ljubljanici 11. aprila 2018 najden mrtev moški pogrešani Zoran Stević.

Ja, problem je, da policija tebe popiše, ker si javil-a.

V tem je ves keč. Da potem tebe sumijo, da tebe obravnavajo po sodiščih. Zato pravim -tace stran – idi mimo!

Kaj te briga, če je nekdo nor!

Policija bo morala Slovence naučit naj začnejo klicat na 113, ko opazijo čudne zadeve.
Mene čudi, da tipu niso pomagali, ker pač ni normalno da se gol okoli sprehajaš. Četudi si misliš, da je izziv, je tako početje neprimerno. V taki situaciji te nič ne stane klicat na 113 in povedat da se na xy lokaciji nahaja gol moški.

Pomoje ni na nas, občanih, da ugotavljamo ZAKAJ kdo nekaj počne, ampak da če nekaj vidimo, da prepoznamo da obnašanje ni normalno in da znamo obvestit nekoga o tem.

Če boš npr. nekoga videl stat na mostu, tudi ne boš rekel da je izziv (pa bi mogoče lahko bil), pa ga slikal… ampak boš poklical policijo.

To, da gol hodiš naokoli bi bila mogoče lahko tudi posledica bipolarne motnje, tak človek ni razsoden in mu je treba pomagat. Samo Slovenci se načeloma neradi izpostavljajo in mešajo v situacije. Vsak samo opravlja rad.

Take stvari sredi belega dne niso običajne in reagiramo preveč normalno, kot, da gre za običajne dogodke. Mogoče je bolje človeka vsaj poskusiti nagovoriti, da ga zamotimo, izvemo za kaj gre.
Pri prometnih nesrečah ne moremo kar mimo, še celo kaznivo je, če vsaj ne zavarujemo kraja dogodka in pokličemo 112. Gasilci se takoj odzovejo, vemo iz lastnih izkušenj, klic pa se posreduje na pravo instanco.
No, ja, se je že tudi zgodilo, da se ni, ker je operater presodil, da ne gre za življenjsko nevarnost ( odlomljena veja pod snegom obešena na drugo in slabo vidna s tal).
Kot vidimo, gre resnično za trenutke, vsaj počakamo ob ali na kraju dogodka do prihoda reševalcev, če je možno.

Mislim, da ne gre za opravljanje, prej za napačno ocenjeno spoštovanje zasebnosti vsakega posameznika. Tudi v tem primeru je bilo tako.
Še vedno smo dokazali, da vedno priskočimo na pomoč, tudi tujcem, če smo naprošeni ali kadar gre za nesrečo, nevarnost, v kateri so ljudje ali živali ogroženi.
[/quote]

Ne vem če si razumel kaj sem pisala, sploh tisto glede opravljanja. Moj point je bil, da ljudje ne pomagajo (pustime redke izjeme), generalno pa vsi radi opravljajo… sploh potem ko je vsega konec (npr, pri družinskem nasilju, ipd.)

Saj je razumljivo, da je tvoj klic zabeležen, če si pa priča.
In tudi razumljivo, da bi to na sodišču prišlo ven, če pač rabijo pričo.
Nimajo pa razloga te sumit. Sploh ne vem kaj imajo za sumit, če pokličeš da nek gol moški hodi po cesti. Ali pa če bi klical, da nekdo sredi noči plava v reki. In tako naprej.

Vem pa da ste eni paranoični glede tega, da bi vas policija sumila česarkoli. predvidevam da taki, ki ste bili zaradi kateregakoli razloga kdaj vpleteni v določene sumljive stvari. Ampak ste “nikoli krivi” na “napačnem mestu”.

Poglej – ogromno imajo primerov, ko je nekdo nekoga z nožem, potem pa javil, da se je sam ali da je takega našla (zadnjič ena punca v Ljubljani, ki je pred tem že enega zaštihala v Španiji….).

ali pa ga preprosto porine po stopnicah, z balkona, v Ljubljanico in reče, da ga je videla….

Najbolj sumljivo faco ima trenutno Janković….

Ne vem če si razumel kaj sem pisala, sploh tisto glede opravljanja. Moj point je bil, da ljudje ne pomagajo (pustime redke izjeme), generalno pa vsi radi opravljajo… sploh potem ko je vsega konec (npr, pri družinskem nasilju, ipd.)
[/quote]

Kje in kdaj ljudje ne pomagajo? Ob naravn8h ujmah, požarih, nesrečah na cesti, ob lakoti idr.vsesplošnih stiskah ljudi?
Če le vedo in vidijo, pomagajo.

Veliko, preveč je takih, ki so še vedno skriti in za pomoč ne prosijo.
Csd bi moral večkrat na teren, enako, kot patronaža, ne le za starejše in obravnavane.
Nevladne organizacije se ukvarjajo s povsem drugimi rečmi, te pa ignorirajo.
Enako vlade, ki te projekte razpisujejo.
Dobro vemo, čemu so nevladne organizacije, ki iz našega žaklja prejemajo enormne zneske! Le zato, da se vladam ni treba ukvarjati s temi problemi!

Kaj sedaj, opravljajo ali pomagajo?
V družinskih prepirih je vedno tako, da se ta dva zližeta, oni, ki se je vmešal, pa je ta grd.
Tu pa ne gre za take probleme.
Če ti mafija odkrito grozi, ker se v nek problem vtikaš, je to alarm za mnogokaj!

V primeru golega Zorana so očividci reagirali dokaj pozno, prepozno.


Kako bi pa morali odreagirat?
Stopit do njega in tvegat da te tak psihično moten napade? Spomnite se tistega policaja v Brežicah, ki ga je napadel mogrant?

Ali poklicat policijo da revežu napiše položnico?


Kako bi pa morali odreagirat?
Stopit do njega in tvegat da te tak psihično moten napade? Spomnite se tistega policaja v Brežicah, ki ga je napadel mogrant?

Ali poklicat policijo da revežu napiše položnico?
[/quote]

Bil je nag! Fotka je v javnem spletu! Sredi zime, v šlapah! Ob belem dnevu, na ulici, vsem na očeh.
Te bo nag zbil na tla?
Jasno, da skoraj ni mogel biti pri sebi. Skočiš v avto, po deko in ga ogrneš, odpelješ na varno.
Če eden fotka, drugi njemu pomagajo, ni res?
Bomo res v strahu pred mafijo?
Lepo te prosim, dedci, pa usrane gate!
Na cesti, ob nesreči, tudi ne vemo, v kaj gremo, pa moramo! Vsak po svoji zmožnost. Ob nagem na cesti bi, domnevam, da takoj, prišel dežurni iz najbližjega zdravstvenega doma. Ker gre očitno za človeka v hudi stiski.

Moramo res ves drek sveta ženske podelati, od otroškega, do odraslega?
Ker dedci nimate jajc?


Kako bi pa morali odreagirat?
Stopit do njega in tvegat da te tak psihično moten napade? Spomnite se tistega policaja v Brežicah, ki ga je napadel mogrant?

Ali poklicat policijo da revežu napiše položnico?
[/quote]
Lahko da je bil tak zaradi droge.

Bil je nag! Fotka je v javnem spletu! Sredi zime, v šlapah! Ob belem dnevu, na ulici, vsem na očeh.
Te bo nag zbil na tla?
Jasno, da skoraj ni mogel biti pri sebi. Skočiš v avto, po deko in ga ogrneš, odpelješ na varno.
Če eden fotka, drugi njemu pomagajo, ni res?
Bomo res v strahu pred mafijo?
Lepo te prosim, dedci, pa usrane gate!
Na cesti, ob nesreči, tudi ne vemo, v kaj gremo, pa moramo! Vsak po svoji zmožnost. Ob nagem na cesti bi, domnevam, da takoj, prišel dežurni iz najbližjega zdravstvenega doma. Ker gre očitno za človeka v hudi stiski.

Moramo res ves drek sveta ženske podelati, od otroškega, do odraslega?
Ker dedci nimate jajc?
[/quote]
Zelo verjetno je bil pod vplivom kakšnih drog. In kot tak nepredvidljiv.
Ja, lahko skočiš v avto po deko, ga ogrneš, on te pa napade – češ kaj mu težiš, saj mu je ja vroče.
In vsaka primerjava zadrogiranih psihičnih bolnikov s prometnimi nesrečami je neumestna.

Bil je nag! Fotka je v javnem spletu! Sredi zime, v šlapah! Ob belem dnevu, na ulici, vsem na očeh.
Te bo nag zbil na tla?
Jasno, da skoraj ni mogel biti pri sebi. Skočiš v avto, po deko in ga ogrneš, odpelješ na varno.
Če eden fotka, drugi njemu pomagajo, ni res?
Bomo res v strahu pred mafijo?
Lepo te prosim, dedci, pa usrane gate!
Na cesti, ob nesreči, tudi ne vemo, v kaj gremo, pa moramo! Vsak po svoji zmožnost. Ob nagem na cesti bi, domnevam, da takoj, prišel dežurni iz najbližjega zdravstvenega doma. Ker gre očitno za človeka v hudi stiski.

Moramo res ves drek sveta ženske podelati, od otroškega, do odraslega?
Ker dedci nimate jajc?
[/quote]

Koza, a zdaj bomo pa z dekami skakali okoli za vsakim, ki se sleče in nag naredi en obhod? Veš koliko je tega, razne stave in fantovščine, žurke…
Pa tudi če bi človek nekako dojel, da ne gre za šalo, ampak za človeka, ki ima psihične motnje – kdo bi se upal približati takemu? Si imela kdaj stik z norimi ljudmi, shizofreniki? Nisi, ane. Potem pa zapri kljun.

In lahko nehaš s temi svojimi paranoidnimi posti? Postaja že malo čudno vse skupaj! Boš morala k zdravniku…..

Koza, a zdaj bomo pa z dekami skakali okoli za vsakim, ki se sleče in nag naredi en obhod? Veš koliko je tega, razne stave in fantovščine, žurke…
Pa tudi če bi človek nekako dojel, da ne gre za šalo, ampak za človeka, ki ima psihične motnje – kdo bi se upal približati takemu? Si imela kdaj stik z norimi ljudmi, shizofreniki? Nisi, ane. Potem pa zapri kljun.

In lahko nehaš s temi svojimi paranoidnimi posti? Postaja že malo čudno vse skupaj! Boš morala k zdravniku…..
[/quote]

Sem ja. Noben problem, le ti ga delaš.
In kakšne težave imaš pravzaprav, poleg tega, da se nagcev na smrt bojiš?
Se sploh česa ne bojiš? Se tudi pomoči bojiš?

Kaj, če bi me ta nagec pofukal? Posilstvo torej. Še to bi se mi manjkalo, da bi mi potem na sodišču rekli, da sem ga celo izzvala k temu dejanju! Da sem se bližala, čeprav sem vedela, kaj bo sledilo. Da sem to celo pričakovala. Da sem si to želela…..

Dama

Kaj, če bi me ta nagec pofukal? Posilstvo torej. Še to bi se mi manjkalo, da bi mi potem na sodišču rekli, da sem ga celo izzvala k temu dejanju! Da sem se bližala, čeprav sem vedela, kaj bo sledilo. Da sem to celo pričakovala. Da sem si to želela…..

Dama

Bil je nag! Fotka je v javnem spletu! Sredi zime, v šlapah! Ob belem dnevu, na ulici, vsem na očeh.
Te bo nag zbil na tla?
Jasno, da skoraj ni mogel biti pri sebi. Skočiš v avto, po deko in ga ogrneš, odpelješ na varno.
Če eden fotka, drugi njemu pomagajo, ni res?
Bomo res v strahu pred mafijo?
Lepo te prosim, dedci, pa usrane gate!
Na cesti, ob nesreči, tudi ne vemo, v kaj gremo, pa moramo! Vsak po svoji zmožnost. Ob nagem na cesti bi, domnevam, da takoj, prišel dežurni iz najbližjega zdravstvenega doma. Ker gre očitno za človeka v hudi stiski.

Moramo res ves drek sveta ženske podelati, od otroškega, do odraslega?
Ker dedci nimate jajc?
[/quote]

Dobro, jst sm tista ki je napisala, da bi mu moral kdo pomagat in klicat policijo.
Nisem imela pa v mislih tega, da skačeš po ne vem kakšno deko in ga greš pokrivat. Ne moreš njega enačit z nekom v prometni nesreči, ker pri nesreči je očitno zakaj se gre. Skakat v nekoga, ki na videz ni poškodovan, je pa pač glupo. Ne vem sicer kje si ti odrasla pa ti mogoče street znanja manjka, sam pač tega ne počneš kar tako.
Nič te pa ne stane klicat na pomoč, da nekdo pride do njega.

In v tej situaciji bi bilo boljš, če bi gol dobil pomoč pa položnico policije (kot nek bumbar gor piše), kot pa to kar se je potem dejansko z njim zgodilo.

Mal moraš znat ocenit situacijo in probat res kaj koristnega naredit, ne pa za vsako ceno (ala letanje z deko za neznancem). Mene osebno najbolj živcira kdorkoli ga je fotkal, ker je imela oseba telefon, ne pa dovolj jajc in zdrave pameti za poklicat policijo. Človek bi bil mogoče lahko živ danes.

Dobro, jst sm tista ki je napisala, da bi mu moral kdo pomagat in klicat policijo.
Nisem imela pa v mislih tega, da skačeš po ne vem kakšno deko in ga greš pokrivat. Ne moreš njega enačit z nekom v prometni nesreči, ker pri nesreči je očitno zakaj se gre. Skakat v nekoga, ki na videz ni poškodovan, je pa pač glupo. Ne vem sicer kje si ti odrasla pa ti mogoče street znanja manjka, sam pač tega ne počneš kar tako.
Nič te pa ne stane klicat na pomoč, da nekdo pride do njega.

In v tej situaciji bi bilo boljš, če bi gol dobil pomoč pa položnico policije (kot nek bumbar gor piše), kot pa to kar se je potem dejansko z njim zgodilo.

Mal moraš znat ocenit situacijo in probat res kaj koristnega naredit, ne pa za vsako ceno (ala letanje z deko za neznancem). Mene osebno najbolj živcira kdorkoli ga je fotkal, ker je imela oseba telefon, ne pa dovolj jajc in zdrave pameti za poklicat policijo. Človek bi bil mogoče lahko živ danes.
[/quote]

Sredi zime, nag, torej verjetno v šoku.
Kaj pa lahko laik naredi s človekom v šoku? Pokrije ga. Ker zelo hitro izgublja energijo.
Verjetno v avtu deko ima večina, letalske folije ne. Za v gore je to obvezna prtljaga, poleg kape in rokavic, tudi poleti.
V nesreči so udeleženci v šoku. Nag na cesti skorajda tudi.
Kje je razlika?

Če ti otrok pade z igral, je v šoku. Itn.
Pač, nekateri delamo dnevno z ljudmi in se s takimi situacijami normalno srečujemo in moramo tudi normalno reagirati. Profesionalna deformacija.
Ali pa stil življenja. Kot ti ustreza.
Možgani v travmatičnih situacijah delujejo kot v slow motionu.
Zato ti ljudje nujno potrebujejo nekoga, ki jih zaščiti.
Starost in spol človeka, ki potrebuje pomoč tu ne igra vloge.

Oceniš situacijo? Vprašaš ga, kako mu je ime!
Tako gre navadno ta postopek. Itn.
Sicer se pa vpraša za napotke na 112.
Tam še porod vodijo po telefonu. No, za deko bi tudi rekli.

Ah jaaaa…..

Realno gledano nihče ne ve, zakaj se nekdo šetka nag po ulici, valja po tleh, kozla na pločnik, se vrže s Tromostovja v Ljubljanico…. Največkrat so to razne stave, fantovščine….

Lahko je biti pameten potem, ko izveš, da je nekdo skakal nag zaradi psihoze, bolezni…. pa še takrat je vprašanje, če si pripravljen poseči v dogajanje na način kot ga opisuješ.

Koneckoncev je tudi klicanje 112 oz. 113 plačljivo (te oglobijo kot klicatelja), če osebek samo paradira nag zaradi stave, ti pa mu za vrat nakoplješ marico….


Ne pretiravaj. Noben ti ne bo kazni napisal, če bo videl, da je bil prijavitelj v zmoti. Pa jih nimam prav za brihtne, ampak toliko glupi pa tudi niso, no.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

New Report

Close