Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je možno izvesti splav, če pričakuješ dvojčke, ampak ”si želiš” samo enega otroka?

Ali je možno izvesti splav, če pričakuješ dvojčke, ampak ”si želiš” samo enega otroka?

Kdo je bolj goreč? Kdo koga prepričuje v kaj? To je pa res vprašanje, se strinjam. Videti je, kot da bi nekatere med vami dvojčico, ki ji zdaj pripisujete že travme (menite, da ste zaradi tega bolj prepričljive?), najraje splavile za nazaj…[/quote]
Bodi prepričan, da tako zgleda samo v tvoji glavi….[/quote]

Nedobronameren zapis, da je obstoj dvojcice privilegij, ni nastal v moji glavi, je kar resnicen. Pa se kateri drugi.

Tole je zdaj ze cisto passe in se poslavljam. Ostale ste le se prepricane ‘selektorice’, pa trepljajte po ramenih druga drugo se naprej. Vam prepuscam igrisce.

11 strani odgovorov za eno simpl da/ne vprasanje? Odgovor je DA. Ne vidim prav nobene razlike med tem, da zenska, ki ze ima enega otroka in ne zeli vec otrok, pa se ji ponesreci, naredi splav in med redukcijo enega od dvojckov. Razen da je v tem drugem primeru tveganje, da bo izgubila oba. Ampak to je pac njena odlocitev in tveganje. “Reducira” pa se tistega, ki je v trenutku posega na bolj primernem mestu in je manjse tveganje za drugega.
Pa se moja zgodba: noseca z dvojcicami, srecna do neba in nazaj. Obe izgubila v 18 tednu. Se vedno ju pogresam. Gin. mi je takrat rekel, da ce se slucajno ponovijo dvojcki svetuje redukcijo. Na sreco se mi te tezke odlocitve ni bilo treba sprejeti, naslednjo nosecnost sem normalno donosila enega. Vseeno pa brez pomislekov podpiram svobodo odlocanja o svojem telesu tudi v takih primerih.

Mislim, da ni tule nihče proti dvojčkom kot takim. Zdaj, če je med dvojajčnimi dvojčki posebna vez, vedo oni sami. Če so privilegij, je verjetno odvisno od tega, kakšni so. Sorojenec ti je lahko prekletstvo, lahko blagoslav.
Jaz sem si, preden sem bila prvič noseča, želela dvojčka. Vendar sem sčasoma ugotovila, da je taka nosečnost bolj tvegana in lahko prinese s seboj precej težav. Seveda ne vsem.
Glede otroških stolčkov, so pa res morali postati konec 70ih aktualni, ker je tudi moja sestra, letnik 78 imela enega, jaz pa ne. Če je bil pa pripet na osnovni sedež, se pa ne spomnim.
Ampak tole osebno in čustveno jemanje vprašanja o redukciji je nekoliko nenavadno. Ok prolife aktivisti so itak proti kakršnemkoli splavu. Bolj nenavadno je pa to, da so nekateri, ki so za splav, proti redukciji. Nihče pa se ni opredelil, če je tudi proti oploditvi v epruveti, ker je gre tudi tam za izbor, in eni zarodki ostanejo / so neizbrani… Tam ni travm?

New Report

Close