Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je normalno?

Ali je normalno?

Zivim s partnerjem cca 1 leto. Motijo ga moji novi hobiji (izdelovanje iz gline ter fotografije). V tem zelo uzivam in se najdem, on mi brani oz nasprotuje. Ko pridem na obisk k starsem je zgodba podobna. Nihce me ne podpira in sem zelo zalostna zaradi tega. Vcasih gre tako dalec, da sem prav depresivna. Je normalno, da ti vsi bliznji nekaj branijo in pljuvajo po tem kako zivis, kaj pocnes? Ce gres v fitnes ni prav, ce si cel dan doma, ni prav, ce ustvaris vrt, spet ni prav….

Ni normalno, nimaš pravih ljudi okoli sebe.

Ne, ni normalno.

 

Skoraj si na predstavljam, da bi se kdo tako obnašal zaradi nekih hobijev, ki jih nekdo ima, pa še čisto običajni so. Razen če ne pretiravaš in samo še o tem govoriš?

Ja z drugim posel delaj.

Ponavadi se oblikovanje iz gline priporoča duševnim bolnikom, zato razumem odziv tvoje okolice.

 

Nisi napisala, kaj pravzaprav oblikuješ iz gline in kaj je motiv na fotografijah, da lahko ustrezno presodimo odziv “partnerja, ki to ni” in staršev, ki te vsekakor poznajo?

    Postavi se zase takoj, da ne bo prepozno.

Iz gline delam pladnje in pekace, ker obozujem peko. Fotografiram pa vecinoma zivali in naravo.

Odgovor na objavo uporabnika
Kla-vd-ija, 27.04.2024 ob 19:57

Iz gline delam pladnje in pekace, ker obozujem peko. Fotografiram pa vecinoma zivali in naravo.

Življenje je stresno že brez tega. Dobi si partnerja, ki te bo podpiral.

 

Kok se pa kaj pogovarjata? A si mu kaj omenila, da boš to počela, predno si začela? Mogoče ga moti, ker ima občutek, da je sedaj več pozornosti na hobijih kot pa njemu. Vprasaj ga, zakaj ga moti. Ti mu pa razloži, da uživaš v tem in boš hobije obdržala.  Domači te pa verjetno niso nikdar kaj dosti podpiralu, imam občutek.

Pa kje najdete take tipe?

Zanj imaš čas? Njemu manjka pozornost.

Z njihovega stališča je prav z našega verjetni ni.

Naj uganem, on nima nobenega hobija? Tvoji domači tudi ne a? Šiht, jest, delat, televizija, enkrat na leto na morje ležat.

Ne ni normalno da te partner ne podpira pri nečem kar tebi zadovoljstvo prinaša. Če nikomur s tem ne škodiš. Če pa samo o tem govoriš, no potem se pa malo umiri in najdi družbo s katero boš o tem debatirala. Ker to zna biti pa res nadležno.

Predvsem me zanima – so to tvoji občasni hobiji? Si zaposlena, imaš službo? Delaš? Služiš? Ker meni diši po tem, da te ostali vzdržujejo zato da se ti igraš z glino in fotkaš. Oboje je zdaj “in”.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Jec Jec, 28.04.2024 ob 07:37

Predvsem me zanima – so to tvoji občasni hobiji? Si zaposlena, imaš službo? Delaš? Služiš? Ker meni diši po tem, da te ostali vzdržujejo zato da se ti igraš z glino in fotkaš. Oboje je zdaj “in”.

Tako je. Če je to brezplodno in povrh vsega niti ne talentirano delo in če te drugi vzdržujejo, greš z lahkoto nekomu na živce.

Kot razumem niti vrt ni ok? Ja potem definitivno ni normalno, ne.

Zase vem da me vsi pri vsem podpirajo, tudi ce so to bolj neumnosti.

Najdi take ljudi, da te bojo podpirali. Drugace pojdi raje spat, pa bos vsaj spocita, kot da po njihovo “zapravljas cas”.

 

No, v bistvu mi je partner predlagal da si najdem kak hobi. Ker prej sem bila brez in vse kar sem pocela je bila sluzba ter gospodinjenje. Sedaj sem nasla in mu ni prav. On vsekakor ne trpi, ker ni brez pozornosti, ker to pocnem 2x na teden po najvec dve uri skupaj in se to v njegovi odsotnosti,ali ko popoldne po sluzbi kako uro spi.

Kar se tice starsev, me nikoli niso za nic podpirali, ampak res se nikoli za nic. Niti v osnovni soli.

A ni tako da se moras s hobiji sprostit? Zakaj bi zapravljala cas (in denar), ce v tem uziva? Saj ima usak od nas kak hobi, a ni tko? Eni kuhajo, eni sportajo, eni vrtickajo, drugi gledajo tv. Vsak najde nekaj zase.

Raje menjaj partnerja ali pa se vsaj pogovor z njim. Sem mnenja da ce mas prave ljudi ob sebi, te bojo podpirali in spodbujali. Glede starsev se ne sekiraj, ce je tko ze od vedno itak nimas kaj.

To ti sporočajo. Ne maramo te. Nikoli ne bo bolje. Pri meni je isto. Samo, sem poročena, otroci. Kako naj pobegnem. Nikoli ne bo bolje. Najdi nekoga, ki so mu tvoje stvari všeč. Obstaja. Pobegni, zamenjaj tel številko in je. Resno. Pol boš, pa Glih ko boš rodila. Bo en🤩, kaki lepi izdelki iz gline. Ne hecaj se.

Mislim, da nisi povedala vsega oz. zamolčala zakaj te partner ne podpira.

Odgovor na objavo uporabnika
Kla-vd-ija, 28.04.2024 ob 16:47

No, v bistvu mi je partner predlagal da si najdem kak hobi. Ker prej sem bila brez in vse kar sem pocela je bila sluzba ter gospodinjenje. Sedaj sem nasla in mu ni prav. On vsekakor ne trpi, ker ni brez pozornosti, ker to pocnem 2x na teden po najvec dve uri skupaj in se to v njegovi odsotnosti,ali ko popoldne po sluzbi kako uro spi.

Kar se tice starsev, me nikoli niso za nic podpirali, ampak res se nikoli za nic. Niti v osnovni soli.

Ampak kakšni so razlogi, ki jih naštevajo?

Kaj je partnerju moteče pri glini in fotografiranju?

Kaj je staršem moteče pri glini in fotografiranju?

New Report

Close