Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali jemljete d vitamin?

Ali jemljete d vitamin?

Danes si ga nisi spraznilo v mojco, da si vsak dan tko nadrkano pijansko tele?
[/quote]
Bušman zarukani, če je zate ščuka zelenjava….jaoooooo

Prebolel koronavirus?
Dober tek vegi.🍄🌰🌶🍅🍆🥑🥜
[/quote]

Res je. On ne je mesa. Je zelenjavo in ribe.
Spinaco ima najraje.😁
On je vegi jogi.😁😁😁


Tudi v hrani je. In gibanje na svežem zraku, vsaj pol leta omogoča tvorbo D vitamina.
Sončenje pa pomaga ustvarjati zaloge.

Kako je človeštvo sploh do zdaj preživelo brez umetnih dodatkov ?
[/quote]

Vedno ne zadošča. Jaz se zdravo prehranjujem, na svežem zraku sem vsak dan vsaj uro, poleti se ne mažem z zaščitnim faktorjem (ki preprečuje tvorbo D vitamina), pa imam D vitamina (laboratorijsko preverjeno) bistveno premalo. Kaj pa zdaj? Raziskave drugače kažejo, da 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudem primanjkuje tega vitamina.

Res je. On ne je mesa. Je zelenjavo in ribe.
Spinaco ima najraje.😁
On je vegi jogi.😁😁😁
[/quote]
Noro Šnelo, so te spet spustili na mon?😁

Vedno ne zadošča. Jaz se zdravo prehranjujem, na svežem zraku sem vsak dan vsaj uro, poleti se ne mažem z zaščitnim faktorjem (ki preprečuje tvorbo D vitamina), pa imam D vitamina (laboratorijsko preverjeno) bistveno premalo. Kaj pa zdaj? Raziskave drugače kažejo, da 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudem primanjkuje tega vitamina.
[/quote]
Ne kvasi, kako je človeštvo preživelo, ko niso štancal umetnih dodatkov in davka na bedake? Pa kako zdaj vraga hodite vse te meritve v krvi opravljat, ko pa ja samo nujne sprejemajo, hipohondrov že vse od pomladi ne? Se pravi si kar izmišljate česa imate premalo.


Noro Šnelo, so te spet spustili na mon?😁
[/quote]

Na zalost. Upam da ne za dolgo.
Brez Mona je pre-cudovito.😁

Na zalost. Upam da ne za dolgo.
Brez Mona je pre-cudovito.😁
[/quote]
Zagotovo ne za dolgo, takoj ko boš začela spet noret s pokojnimi, agentko sekiro in savdsko puščavo, kamor jih po hitrem postopku spravljaš, bo tvojega uživanja na monu konec. 😁


Splošno znano je, da se D vitamina ne da skladiščit na zalogo, no.
Robi, D vitamin smo dodajali že vsa leta poprej, ko o koroni ni bilo ne duha ne sluha. Če smo imeli srečo, smo ga dobili na recept.
[/quote]

https://www.drweil.com/vitamins-supplements-herbs/vitamins/storing-enough-vitamin-d/


Zagotovo ne za dolgo, takoj ko boš začela spet noret s pokojnimi, agentko sekiro in savdsko puščavo, kamor jih po hitrem postopku spravljaš, bo tvojega uživanja na monu konec. 😁
[/quote]

Ne potrebujem to vec. Svoje sem opravila. Sedaj so drugi na vrsti.
Ti si pa lanski sneg. Drugim si zanimiv, meni ne. 😁
Odgovorim, izjemoma.


Ne kvasi, kako je človeštvo preživelo, ko niso štancal umetnih dodatkov in davka na bedake? Pa kako zdaj vraga hodite vse te meritve v krvi opravljat, ko pa ja samo nujne sprejemajo, hipohondrov že vse od pomladi ne? Se pravi si kar izmišljate česa imate premalo.
[/quote]

Čeprav je pod mojim intelektualnim nivojem odgovarjati na tako slaboumne provokacije samooklicanih zdravnikov, pravnikov, profesorjev, geodetov in karkoli drugega že si, bi tvojemu “komentarju” dodala le to, da je velika razlika med “preživeti” in “živeti zdravo in kvalitetno življenje”.

https://www.drweil.com/vitamins-supplements-herbs/vitamins/storing-enough-vitamin-d/
[/quote]
Zdaj pa poglej še ostale članke, ki brez izjeme trdijo, da “zaloge” poidejo v nekaj tednih in da ga v hrani ni dovolj za ustrezni odmerek.
Razen če tvoj članek pokažem svoji osebni zdravnici, ko bom naslednjič potrebovala D vitamin, ki mi ga laboratorijsko dokazano primanjkuje. In ona bo rekla: Saj res, Robi je specializiran za D vitamin, zato mu moram brezpogojno verjeti. Gospa, D vitamina vam ne bom več predpisovala.

https://www.drweil.com/vitamins-supplements-herbs/vitamins/storing-enough-vitamin-d/
[/quote]

… piše, da se priporoča 2000 iu D vitamina dnevno v obliki prehranskega dopolnila in da ni nevarnosti predoziranja.

Plivit D3 ni Krkin, ti teslo neizobraženo.


Zdaj pa poglej še ostale članke, ki brez izjeme trdijo, da “zaloge” poidejo v nekaj tednih in da ga v hrani ni dovolj za ustrezni odmerek.
Razen če tvoj članek pokažem svoji osebni zdravnici, ko bom naslednjič potrebovala D vitamin, ki mi ga laboratorijsko dokazano primanjkuje. In ona bo rekla: Saj res, Robi je specializiran za D vitamin, zato mu moram brezpogojno verjeti. Gospa, D vitamina vam ne bom več predpisovala.
[/quote]
Jaz nič ne presojam o tem kdo ima kakšnega vitamina dovolj ali ne.
Zakaj mi podtikaš svoje laži ali kaj je narobe s tabo ?

Trdim, da je vse to laž, da telo ne bi moglo shraniti d vitamina, ker ga lahko.
Koliko pa ga kdo shrani in kdo ga ima dovolj, pa je odvisno od vsakega posameznika.
Ker je d vitamin tudi v hrani.
Prav tako vsak sam ve, koliko se izpostavlja soncu in kolikšen del svojega telesa. Pa če je debel ali ni debel….

No,evo,jaz sem ti zračunala.
Ti potrebuješ 6.000 enot d vitamina na dan (upoštevajoč da si kronični bolnik z artitisom,d vitamin je ključen za kosti,in da imaš ITM višji kot 25) Tako torej 6.000 i.e./dan x (krat) 7 dni je 42.000 i.e. na teden potrebuješ.

No,če se pa motim naj me pa kdo popravi.
[/quote]

Uf, to je pomoje preveč. 6.000 na dan.

Točno tako bravo, res je!

Jemlješ Krkine zanič Plivit D3, pa se ne dvigne in si tud poleti kljub vrelemu soncu (pred kaerim se skrivaš) na smrt zmatran…

Pa začneš jemat na repect tvoje zdravnice Oleovit D3, avstrijske kapljice, pa prideš v 6 tednih na zeleno vejo!! (prej ne… )
[/quote]

Čisto vseeno je.
D3 kapljice dobivam na recept že leta. Prepisano imamo 20 kapljic Plivit D3 dnevno.
Merijo mi nivo v laboratoriju vsako leto.
Predlani sem 3 mesece pred kontrolo namesto Plivit D3 jemala Oleovit (kupila v Avstriji), preračunano enako dozo i.e.
Rezultat kontrole zanemarljiva razlika, v razponu letnih razlik.
Ne jemljem nobenih drugih dodatkov.

https://www.vecer.com/vecer-v-nedeljo/koliko-enot-vitamina-d3-potrebujemo-nic-10228242

Čisto vseeno je.
D3 kapljice dobivam na recept že leta. Prepisano imamo 20 kapljic Plivit D3 dnevno.
Merijo mi nivo v laboratoriju vsako leto.
Predlani sem 3 mesece pred kontrolo namesto Plivit D3 jemala Oleovit (kupila v Avstriji), preračunano enako dozo i.e.
Rezultat kontrole zanemarljiva razlika, v razponu letnih razlik.
Ne jemljem nobenih drugih dodatkov.
[/quote]

Ali je oleovit d vit na bel recept za placat. In koliko. Hvala

Čeprav je pod mojim intelektualnim nivojem odgovarjati na tako slaboumne provokacije samooklicanih zdravnikov, pravnikov, profesorjev, geodetov in karkoli drugega že si, bi tvojemu “komentarju” dodala le to, da je velika razlika med “preživeti” in “živeti zdravo in kvalitetno življenje”.
[/quote]
Blesavo si. Za kvalitetno in zdravo življenje ne rabiš teh fakultet ne kupovanja davka na bedake v obliki dodatkov, katerih se večina ne absorbira. Rabiš le osnovno pošlihtano betico, kar je tebi nedosegljivo.

Tisti, ki res kaj potrebujejo., jim zdranik predpiše, ostali dobijo vse s hrano. Če pa ne žre vsega, ker je čoknjeno in “živi zdravo”, pa kar naj kupuje dodatke. Koristili ne bodo, škodit pa tud kaj dosti ne morejo, to so že naše stare mame znale povedat. 😁 Nekdo mora tudi davek na bedake plačevat, tudi to je del naše družbe. 😁

A bejž no.Pol pa povej v kateri hrani razen lososa tune in jajc???

Ali je oleovit d vit na bel recept za placat. In koliko. Hvala
[/quote]

Ne vem, Plivit D3 dobim na recept, Oleovit je (vsaj bil je) v Avstriji v prosti prodaji.

Bi bilo bolje, če se ne bi vključeval v debate, ki jim nisi kos. Ker samo za to, da se lahko oglasiš, pa če še s tako neumno izjavo, je rahlo nedoraslo.
Ti svetujem za v prihodnje, da raje čas, ki ga previsiš na monu izkoristiš za izobraževanje, branje vsaj kakšnih poljudnih člankov, če ti strokovni ne gredo, se manj oglašaš, takrat, ko pa se, pa daš tehtno izjavo. Ker če take pišeš, da D vitamin dobiš s hrano, te res nihče ne bo resno jemal.

Bi bilo bolje, če se ne bi vključeval v debate, ki jim nisi kos. Ker samo za to, da se lahko oglasiš, pa če še s tako neumno izjavo, je rahlo nedoraslo.
Ti svetujem za v prihodnje, da raje čas, ki ga previsiš na monu izkoristiš za izobraževanje, branje vsaj kakšnih poljudnih člankov, če ti strokovni ne gredo, se manj oglašaš, takrat, ko pa se, pa daš tehtno izjavo. Ker če take pišeš, da D vitamin dobiš s hrano, te res nihče ne bo resno jemal.
[/quote]
Glej, žri kaj češ in plačuj, nihče ti ne brani. Vsak zdravnik ti bo pa povedal, da dokler si zdravo in še nisi ostarelo, vse dobiš s hrano, samo moraš normalno jest vse , ne “zdravo” in bit prfliknjeno že tu, da ne znaš niti jest več.

Ne rabiš posiljevat s svojo maloumnostjo, če si podleglo črednemu plačevanju davka na bedake. Zagotovo nisi nič bolj zdravo od nas, ki teh stvari ne jemo, kvečjemu manj.

Bi bilo bolje, če se ne bi vključeval v debate, ki jim nisi kos. Ker samo za to, da se lahko oglasiš, pa če še s tako neumno izjavo, je rahlo nedoraslo.
Ti svetujem za v prihodnje, da raje čas, ki ga previsiš na monu izkoristiš za izobraževanje, branje vsaj kakšnih poljudnih člankov, če ti strokovni ne gredo, se manj oglašaš, takrat, ko pa se, pa daš tehtno izjavo. Ker če take pišeš, da D vitamin dobiš s hrano, te res nihče ne bo resno jemal.
[/quote]

Ima Viharni tokrat prav. Več študij dokazuje, da uporaba dodatka vitaminov, ki vam ga sicer ne primanjkuje, povzroča raka. A vam primanjkuje vit D? Ste se testirali? Imate simptome? Če ne, ne dodajajte, saj se s tem zastrupljate.

Tudi cepiva proti smrti še niso izumili, a vi kar lepo v vrsto, ker se bojite umreti.

Idiots everywhere..

“…the team found indications that use of vitamin D supplements by individuals with no sign of vitamin D deficiency may be associated with an increased risk of death from all causes including cancer”

New Report

Close