Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali katera ženska sploh se polno dojk?

Ali katera ženska sploh se polno dojk?

Ajoj, na eno študijo obešaš rezultat, da nima učinka. Ker ti tako ustreza, ne? Kaj pa vse študije, ki dokazujejo obratno?

recimo tole http://en.wikipedia.org/wiki/Breastfeeding


Ja, še dobro, ker sicer pišeš takšne, da glava peče. Lahko ti pa odgovorim na vprašanje. Plastična duda in ” umetno” mleko ( je samo predelano kravje, mimogrede) nimata nikakršnega vpliva na psiho otroka. Ravno tako je z dojenjem. Pri večini nima nikakršnega vpliva – je pač samo hranjenje( joj, groza, a?), ima pa lahko vpliv v primeru, ko mati ni sposobna otroka odstaviti. Ker mama ni sposobna otroku postaviti meje( ne samo pri dojenju, pač pa potem tudi pri ostalih stvareh) – to pa ima vpliv na otrokovo psiho. Ravno tako čustveno labilna mama, ki otroka ( npr. triletnika, s čimer se hvali ena zgoraj) ne zna drugače pocartati, kot tako, da mu da joško.[/quote]

Po mojem tebe peče glava iz drugih razlogov. Postavljanje mej pa ni lih ravno argument, ki bi me prepričal.[/quote]
Verjamem, ker samodisciplina ni ravno tvoja vrlina. Spet se oglašaš:-) Prepriča te pa itak nič na svetu – verjamem. Zato se ti res ni treba truditi – pozabi, ni ti treba se truditi prebrati nič. Res škoda časa… 🙂

Ajoj, na eno študijo obešaš rezultat, da nima učinka. Ker ti tako ustreza, ne? Kaj pa vse študije, ki dokazujejo obratno?

recimo tole http://en.wikipedia.org/wiki/Breastfeeding%5B/quote%5D
Zenska – torej ker se ne sklada s tvojo ‘resnico’, je vsakrsno drugacno mnenje tu nezazeleno? Pardon, nisem vedela. Zakaj pa nisi to ze na zacetku napisala?!?:-) O studijah bi se sicer dalo veliko razpravljati, vsekakor pa je res, da je klima taksna, da je vsakrsen ( cetudi utemeljen) dvom v trenutne dogme v zvezi z dojenjem izredno nezazelen in takoj popljuvan brez da bi se resnicno vsi vsaj malo poglobili v rezultate. Mogoce bi pa to bilo dobro za cloveski razvoj? Hm, mogoce pa ima dojenje vendarle vpliv na clovestvo – da se pretirano zanasamo na neke ne ravno utemeljene cudezne ucinke, ki jih mogoce sploh ni, zato pa ne iscemo resitev za druge, pomembnejse probleme?

http://www.bmj.com/content/335/7624/815
http://www.ntnu.edu/news/breastfeeding
Na hitro, pa se obstaja kaksna studija, ki si drzne podvomiti v mitske lastnosti materinega mleka. Na sreco, da le nismo v enoumju.:-)

Torej se enkrat – dojenje nima nobeneg pomembnega vpliva na clovestvo – ne vec, na sreco, sicer bi tudi mi ostali na stopnji drugih primatov.

Ne moreš odgovorit na vprašanje, ker je že v sami osnovi zgrešeno. Danes doji tako veliko mamic, kot verjetno še nikoli v zgodovini. A veš, da v starih časih dojiti sploh ni bilo moderno, sploh za ženske iz višje družbe? Danes pa se vse po vrsti trkajo po prsih, če dojijo.
Kako naj torej razpravljamo o popolnoma brezpredmetni temi, ki ne sloni na ničemer?

Vprašanje ni zgreseno, po odgovornih v tej temi je veliko nedojecih, takih ki bi to temo in vse v zvezi z dojenjem izbrisale iz sveta in jim trn v peti ne da miru, da ne bi napadale nazaj. Pa sploh niso napadene, kvečjemu jih sploh nisem prosila za mnenje, lahko bi mirno spregledale temo. Edino ena je dala link na svoj argument, da dojenje ni bistveno pomembno, pa se ta ni temeljito prebrala vsebine svojega linka (piše za otroke od 4 do 14 let). Druge pa so se trudile z rekla kazala ali pa z raznimi nizkoproracunskimi zaljivkami dokazati, da upravičeno niso dojile, pa da to ni pomembno.
Glede modernosti dojenja. Že to, da je primarna hrana dojenčka predmet mode, je bizarno. Potem bi morali postaviti v modo seks, recimo. Pa ga ne, ker je pač nagon dovolj močan, da ni potrebe. Res pa je, da na MON u ni pricakovat, da bo drugače kot na ulici, večinoma kvantne in fovsija. Zato pa smo tam kjer smo, Slovenci.

Hej, si ti res prebrala, kaj piše na linkih?!? Nihče ne trdi, da dojenje ni ok in zdravo – je, samo ne za vsako ceno! Ni za vsakega otroka in mamo to optimalna rešitev, zato pa je vsakršno napihovanje pozitivnih strani popolnoma mimo! Ker to pač ni res. Ker je tudi pri študijah (takšnih, ki so na ustreznem metodološkem nivoju, seveda), ki so prišle do rezultatov, ki kažejo na prednost dojenja, dejstvo, da so rezultati v prid dojenju res majhni. Če ne verjameš (itak vem, da ne:-)), poišči študije in si jih res preberi. Pa ne nekih povzetkov, ki rezultate interpretirajo tako, da ne moreš verjeti, pač pa res študij. In, verjemi, to ponavljanje tašknih napihnjenih rezultatov se počne tako intenzivno, da celo strokovno osebje, ki bi to področje moralo poznati, naseda. Ker se ne poglablja v to dovolj, pa potem pač verjame tisto, kar tako vztrajno ponavljajo! In to je narobe!
Torej še enkrat – ja, moje mnenje, pridobljeno na podlagi ogromno raziskav na to temo, je pač takšno, kot sem napisala – dojenje nima bistvenega vpliva na življenje posameznika (v razvitem okolju defintino ne). In če enkrat tega ne bo več (pa je v resnici danes ravno obratno – večina doji – polno ali ne, ni tako bistveno), se svet ne bo podrl. Je milijon drugih dejavnikov, ki so pomembnejši od dojenja, na kar nakazuje tudi zgornja študija. Ali ne bi bilo, namesto da se sedaj razburjaš, pametneje malo razmisliti o tem in pogledati na to z neko kritično distanco? Zato, ker so nekateri dokazali, da ni razlike med dojenimi in nedojenimi otroci, menda ne bi nehala dojiti?!? In tudi druge ženske ne – kar je tudi prav! Vse, kar želim povedati, je, da naj vsaka mama počne to, kar njej in njenemu otroku najbolj ustreza, pa bo za človeštvo najbolje!

Takoj bi povedala, da rabiš linke in ne naša mnenja.
http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+.306.html:481245-Nova-studija-Dojenje-je-precenjeno

pa daj, ve dojilje ste že čisto pobesnele.
daj pojdi otroka podojit in daj mir. ziher sem, da bi vsaka mati, ki ni imela mleka stokrat raje podojila svojega otroka, kot da bi mu zmešala tisto formulo, ampak če ni, pač ni. ampak ni mi jasno, kak problem imate s tem pobesnele dojilje, da druge ženske ne dojijo svojih otrok???

Dojenje je naravna prehrana do otrokovega 1. leta. Včasih so dojili dalj časa, ker je bilo veliko pomanjkanje hrane in je bilo lažje otroke prehraniti z materinim mlekom, kot pa s trdo hrano.
Vedno so obstajale ženske, ki niso mogle dojiti. Tako je tudi danes. Glede na to, da je danes povečana neplodnost in da ima vsak tretji par težave z zanositvijo, se meni ne zdi nič čudnega, da je povečana tudi nezmožnost dojejna.
Kam to pelje? Jah, dokler se bomo tehnološko razvijali in živeli v “blaginji”, do takrat bo to vprašanje nepomembno, ker kakor bo vpadala nezmožnost dojenja, tako se bo večala možnost preživetja brez dojenja. Ko pa enkrat pride do kolapsa civilizacije, bo narava spet poskrbela za nas in se bo zmožnost dojenja povečala.

Kar zadeva dolžino dojenja, do enega leta mi je normalno, do leta in pol, dveh toleriram, kar je nad dvemi leti je absurdno in priča o ženskah, ki so nesposobne navezati umski stik z otrokom in se oklepajo dojenja.

New Report

Close