Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali lahko potni list, ki mu je potekel rok veljavnosti, zavržem ali ga moram nesti na upravno enoto?

ali lahko potni list, ki mu je potekel rok veljavnosti, zavržem ali ga moram nesti na upravno enoto?

Potekel mi je potni list, vendar pa ga ne nameravam podaljšati, ker lahko z osebno izkaznico potujem v vse države, v katere imam v bližnji in srednji prihodnosti namen potovati. Zanima pa me, ali lahko potni list, ki mu je potekel rok veljavnosti, zavržem ali ga moram nesti na upravno enoto?

Na črnem trgu ga še vedno lahko prodaš kakšnemu, ki ti je podoben!

Samo ne zavrzi. Ali ga ti hrani ali raje ob priliki nesi na UE, ker nikoli ne veš.
Tako sem se jaz zaj … ko sem svoj prvi potni list, ki mi je bil dan delati še kot “otroku”, po 15 letih vrgla v smeti (velhjavnost piotekla vsaj že pred 10 leti, bil potni list stare Jugoslavije, pač popolnoma neuporabe, tud za “preprodajo”). Pa je naneslo, da sem rabila potni list. In ga grem delati. Tam pa šok, kot da sem kriminalec najhujše vrste. raje ne govorim. Šele ko je preverila 2x, da je potni list res potekel, se je malo umirila, ampak res le malo. Sem mlral priti izven uradnih urm, podat izjavo, da …., potem pa spet naslednji dan še enkrat dat delati novega. plačala sem več itd. zato, nesi na UE.

Potni list se izstavlja nov, zdaj se ga ne podaljšuje več!

Jaz sem tako založila osebno. Prišla po novo, cela štala, ker nisem imela stare.

Čaki mal, a to pomeni, da si ga vrgla v koš za smeti, tega v kontejner Snage, iz tam ga je pa kakšen uzmović in prodal nekomu, ki ti je prevzel identiteto?

Kako ravnate s svojimi dokumenti! Veš, ni to Skandinavija, smo le preblizu Balkana.

Meni niso komplicirali, ko mi je prastar YU potni list potekel in sem šla po novega SLO. Starega sicer imam shranjenega, nisem pa ga nosila nazaj kazat.
Prejšnjega modrega SLO pa so mi preluknjali, ko sem prišla po novega.

Za založeno osebno pa seveda naredijo štalo, če je bil to še veljaven dokument! Za potečene ne.

Daj no, to se je zgodilo nekako nehote ob selitvi. takega potnega lista ni bilo mogoče več nič preprodajati ker je bila oblika, veljavnost, sploh “država” izdajatelja že vsaj 10 let neobstoječa. zato so se tudi po prvem šoku na UE umirili. Pač, očitno sem ga nehote zavrgla, ni bilo z namenom.

jst sm bla predvcerajsnjim tam…. brez stare osebne, potekla… sam zapisnik naredil, da jo nisem uporabljala ker je ila potecena, da sem jo doma nekje zalozila, jst sm podpisala in to je to…. vse skpaj 2 min…
za potni list pa nimam pojma kako gre…
nes ga tja, sam da ti ga preluknjajo, itak ti ga vrnejo pol alpa oni unicjo….
drugac pa ne mores z osebno v vse drzave… v glavnem sam evropske… ce si bos pa zazelela mal egipta, bos mogla pa ze p passport

Daj no, to se je zgodilo nekako nehote ob selitvi. takega potnega lista ni bilo mogoče več nič preprodajati ker je bila oblika, veljavnost, sploh “država” izdajatelja že vsaj 10 let neobstoječa. zato so se tudi po prvem šoku na UE umirili. Pač, očitno sem ga nehote zavrgla, ni bilo z namenom.[/quote]

Ja, lahko pa dobijo tvoje podatke, pa gremo gasa. Saj lahko na osnovi tega lepo naredijo novega, par prekrškov, na tvoje ime, pa si sami predstavljajte, kaj sledi.

Ne zavrzi ga! Meni so rekli na UE, da moram takrat, ko bom potrebovala nov potni list, prinesti starega (ki mu je potekel datum veljavnosti oz. je neveljaven recimo zaradi spremembe imena in priimka) v uničenje.

Daj no, to se je zgodilo nekako nehote ob selitvi. takega potnega lista ni bilo mogoče več nič preprodajati ker je bila oblika, veljavnost, sploh “država” izdajatelja že vsaj 10 let neobstoječa. zato so se tudi po prvem šoku na UE umirili. Pač, očitno sem ga nehote zavrgla, ni bilo z namenom.[/quote]

Ja, lahko pa dobijo tvoje podatke, pa gremo gasa. Saj lahko na osnovi tega lepo naredijo novega, par prekrškov, na tvoje ime, pa si sami predstavljajte, kaj sledi.[/quote]

Ah, dobro no, tale je pa že prehuda. Potemtakem riskira vsak, ki iz roke potni list da javnemu uslužbencu (carinik, morda na banki), ker kaj pa je poskenirat tisto stran, da dobiš podatke. V tistem primeru bi šlo za ponarejen potni list, ki nima veze s preprodanim. Preveč filmov gledaš, veš.

Sicer pa, sem vmes že 2x priimek spremenila, 3x stalno prebivališče … ni panike. Res ne. Oh, kakšne fantazije, kakšni strahovi.

Vsak dokument izdan pri uradnem organu, mora biti tudi uradno uničen!

Ah, dobro no, tale je pa že prehuda. Potemtakem riskira vsak, ki iz roke potni list da javnemu uslužbencu (carinik, morda na banki), ker kaj pa je poskenirat tisto stran, da dobiš podatke. V tistem primeru bi šlo za ponarejen potni list, ki nima veze s preprodanim. Preveč filmov gledaš, veš.

Sicer pa, sem vmes že 2x priimek spremenila, 3x stalno prebivališče … ni panike. Res ne. Oh, kakšne fantazije, kakšni strahovi.[/quote]

Vsakemu svoje. Raje po tvoje malo preveč fantazije, strahov, filmov, kot pa glavna akterka senzacionalistične zgodbe v Tedniku/Preverjeno….

Potemtakem tudi phishing, kraja kreditnih kartic ipd obstajajo samo v filmih in moji domišljiji?

New Report

Close