Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali lahko starši prisilijo šolo oz. ravnatelja

ali lahko starši prisilijo šolo oz. ravnatelja

no, saj zato sprašujem, ker vsi starši (no, večina) bentimo, vsak zase in v pogovorih z drugimi.

Imam enga šolarja, tudi mene moti taka ura pričetka pouka in pri nas se pred poukom ne izvajajo krožki. Ker smo od šole precej oddaljeni se vozi s šolskim prevozom in je skoraj celo uro prej v šoli – poznejšega prevoza ni, z mano bi bil še prej. Jutranje varstvo pa – ni drago, ampak na mesec se s hrano vred nabere.
Isto je za prihod domov – kak dan mora skoraj 2 uri čakati na prevoz, kak dan ga zamudi in čaka na nas do 16, da ga vzamemo – ker se moramo prilagajati krožkom ter prevozu. Mene živcira vse skupaj, ampak – komu se jokati?

mislim da nimaš prav, pokliči na vašo občino, kjer je oseba ki se ukvarja točno s tem, varna šolska pot.

Šola in s tem občina ti mora zagotoviti varno šolsko pot otroka v šolo, kaj konkretno to pomeni, ti bo pa ta oseba povedala.
moraš vedet, da do informacij ne boš prišla na lahek način, moraš drezat, morda si prej na netu poišči kakšen pravilnik, povprašaj druge starše kako so uredili na drugih šolah. Jaz ti lahko iz lastne izkušnje povem, da smo občino prisilili da je za otroke uredila varno šolsko pot, ampak to je ježev križevpot in sama boš šla težko v to, ker naši javni funkcionarji in tisti, ki so v šolah dolžni poskrbeti za te zadeve imajo dve levi roki, dva gluha ušesa pa še slepi so za povrh … vse, samo da jim ni treba nič naredit, vse boš morala ti njim prinest in jih ti ganjat… imam točno tako izkušnjo.

probaj se združit s starši z istimi težavami

Joj, pa kolikokrat je to bilo že napisano …

Šola s tem, da se pouk ne sme začeti pred 7.30, nima NIČ. Ravnatelji veliko šol so se pritožili, saj dejansko najbolj nasrkajo otroci. Otrok pač mora vstati skupaj s starši, gre v jutranje varstvo že ob 6.00, potem pa čaka, dobesedno, do 7.30 (ali 8.20, če nima predure) da lahko začne s poukom.

Ta situacija ne ustreza ravnateljem, še manj pa učiteljem, vendar je to pogruntavščina Ministrstva in se na njo da vplivat samo tako, da se pritožiš na Ministrstvo. Pa še tedaj dvomim, da boste kaj dosegli. Žal.

lp

Tole se tud sama zmeraj sprašujem ob branju takih mailov. Kdaj začnejo dandanašnji otroci samostojno hodit v šolo in samostojno skrbet za šolske zadeve (učenje/naloge/urniki/kaj rabijo za v šolo…)? Ker po pripovedovanju marsikatere prijateljice se mnoge mame še v srednjih šolah ukvarjajo z urniki, učenjem, zvezki, knjigami… svojih otrok.

ok, razloži mi kako smo lahko mi kot otroci in šolarji pri teh letih že vse pedenali sami, edino skrb, ki so jo z nami imeli starši je bila ta, da smo do časa prišli domov, da so v šolo hodili na roditeljske in govorilne ure, zdej pa en 10 letnik ne more ne sam v šolo, ne sam iz šole ne sam bit v šoli brez vsake 5 minutnega preverjanja staršev če je še tam ali je že šel drugam?[/quote]

ti si preveč nestrpen gunar in vedno misliš da imaš samo ti prav, sploh se ne znaš postavit v kožo drugega človeka, z nekimi drugimi težavami …

ja, smo delali tako kot pišeš in marsikje se tako še danes lahko dela, ne pa povsod, tudi takrat se verjetno tako ni delalo povsod, sam ti ne veš da se je kje drugje delalo drugače, dopuščaš to možnost?

kot rečeno, šele ko boš imel lastne otroke boš morda to lahko razumel, pa še takrat ni nujno

Avtorica, to kar govoriš, NE DRŽI!

Tudi pri nas je šola z večino vozačev, zato VEM, da mora šola ali občina v kateri je šola zagotoviti prevoz VSEM šolarjem! VSEM! Izjema so le tisiti, ki imajo za kombi “nevaren” odsek ceste!

Če je to to (nevaren odsek, preozka cesta, ni prostara, da kombi obrne,…), potem bi morala misliti prej, kako boš otroke v šolo spravljala! Ne zdaj, VSE prislilit, da se prilagajajo TEBI, ker živite “bogu iza nogu”, pa ne mislim to slabšalno, sploh ne, ke sem tudi sama “bogu iz nogu”, ampak s tem ne obremenjujem nikogar!

rešitev je odstraniti predure. krožki so lahko popoldan! pa je lahko potem pouk za vse ob 7.30 ali pa ob 8h. sam da je vsak dan enako. a ne bi blo fajn?

Ti s tem Caps Lockom mi greš počasi na jetrca, vsak dan se spomniš bolj butaste teme in napletaš ter napletaš.
Ker srčece (domnevno) sama voziš v službo, bi prisilila ravnatelja k spremembi urnika.
OMG, ne morem verjet, res.

Za vse ostale – o šolskem prevozu – tole:
Učenec ima pravico do brezplačnega prevoza, če je njegovo prebivališče oddaljeno več kot štiri kilometre od osnovne šole, ne glede na oddaljenost njegovega prebivališča od osnovne šole pa ima to pravico učenec v 1. razredu, v ostalih razredih pa samo, če pristojni organ za preventivo v cestnem prometu ugotovi, da je ogrožena varnost učenca na poti v šolo.
Otroci s posebnimi potrebami imajo pravico do brezplačnega prevoza ne glede na oddaljenost njihovega prebivališča od osnovne šole, če je tako določeno v odločbi o usmeritvi.

Osnovna šola mora učencem, ki morajo čakati na organiziran prevoz, zagotoviti varstvo.

Tole se tud sama zmeraj sprašujem ob branju takih mailov. Kdaj začnejo dandanašnji otroci samostojno hodit v šolo in samostojno skrbet za šolske zadeve (učenje/naloge/urniki/kaj rabijo za v šolo…)? Ker po pripovedovanju marsikatere prijateljice se mnoge mame še v srednjih šolah ukvarjajo z urniki, učenjem, zvezki, knjigami… svojih otrok.[/quote]

Tole pa ni mail, ampak post 🙂

no, pomiri se. jasno je bilo povedano, da nas je takih vaščanov več, ne samo moja družina.

Ja in avtobusi vozijo za preduro in za začetek pouka in za….
Malo morgen. Kje žviš?

ok, razloži mi kako smo lahko mi kot otroci in šolarji pri teh letih že vse pedenali sami, edino skrb, ki so jo z nami imeli starši je bila ta, da smo do časa prišli domov, da so v šolo hodili na roditeljske in govorilne ure, zdej pa en 10 letnik ne more ne sam v šolo, ne sam iz šole ne sam bit v šoli brez vsake 5 minutnega preverjanja staršev če je še tam ali je že šel drugam?[/quote]

ti si preveč nestrpen gunar in vedno misliš da imaš samo ti prav, sploh se ne znaš postavit v kožo drugega človeka, z nekimi drugimi težavami …

ja, smo delali tako kot pišeš in marsikje se tako še danes lahko dela, ne pa povsod, tudi takrat se verjetno tako ni delalo povsod, sam ti ne veš da se je kje drugje delalo drugače, dopuščaš to možnost?

kot rečeno, šele ko boš imel lastne otroke boš morda to lahko razumel, pa še takrat ni nujno[/quote]

tle je edino za razumet to, da so pač urniki taki kot so, delovni časi taki kot so, in to se je treba navadit upoštevat z razlogom… prej človeka torej otroka tega naučiš prej je problem rešen, dokler je pa po sistemu jst in moj otrok sva tko da se mora vse vrtet okrog naju in to nama ne ustreza dejte spremenit, se pa pač ne bo nikol naučil… probej rečt delodajalcu, ja men se pa dons ne da zjutrej vstat pa pridt to uro kt jo zahtevate v službo al pa reč, ja ne morem zdle to uro it na šiht… bo toleriral neki časa, pol bo pa “knjižica” pela. Isto je s šolarji, tja hodijo oni ne starši torej se morajo držat svojega urnika, vi pa svojega in če je otrok 1 uro prej tam, ga ne bo konec, sveta pa še manj.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

no, po takem zakonu morajo otroci hoditi do 4 km po temi, cesti skozi gozd, navkreber do avtobusne postaje.

Ja in avtobusi vozijo za preduro in za začetek pouka in za….
Malo morgen. Kje žviš?[/quote]

Na to je potrebno misliti prej no!

Pa kaj se selite po vseh hribih, potem pa jok in stok,…..V hribih naj živi tisti, ki zna tam živet, ne pa tisti, ki ima potem 100000 problemov in s tem vse obremenjuje.

a bi blo fajn, da smo vsi v dveh mestih v slo?

še enkrat: gre za večino otrok v šoli! ne samo za mojega!

no, po takem zakonu morajo otroci hoditi do 4 km po temi, cesti skozi gozd, navkreber do avtobusne postaje.[/quote]

4 km mora najprej hodit, da sploh pride do postaje, da se potem še pelje z busom???

Koga pa ti zdaj hecaš!?!?!?

ja u bistvu je je*a živet nek bogu za nogu..

no, po takem zakonu morajo otroci hoditi do 4 km po temi, cesti skozi gozd, navkreber do avtobusne postaje.[/quote]

4 km mora najprej hodit, da sploh pride do postaje, da se potem še pelje z busom???

Koga pa ti zdaj hecaš!?!?!?[/quote]

ja, tak je zakon. no moji imajo le 2 km. imamo pa tudi take, ki morajo več. tako so mi razložili na šoli, ko smo jih prosili, naj pridejo tudi v našo vas.

4 km mora najprej hodit, da sploh pride do postaje, da se potem še pelje z busom???

Koga pa ti zdaj hecaš!?!?!?[/quote]

ja, tak je zakon. no moji imajo le 2 km. imamo pa tudi take, ki morajo več. tako so mi razložili na šoli, ko smo jih prosili, naj pridejo tudi v našo vas.[/quote]

in po dveh ali štirih kilometrih hoje navkreber se otrok zmatra, pa kaj gre čez triglav pa še mal višje?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ja in avtobusi vozijo za preduro in za začetek pouka in za….
Malo morgen. Kje žviš?[/quote]

Ja seveda, kaj pa misliš?

Pri nas šolski avtobus čez vasi do šole in nazaj vozi vsako uro, edino med 9 in11:30 ne

ti si preveč nestrpen gunar in vedno misliš da imaš samo ti prav, sploh se ne znaš postavit v kožo drugega človeka, z nekimi drugimi težavami …

ja, smo delali tako kot pišeš in marsikje se tako še danes lahko dela, ne pa povsod, tudi takrat se verjetno tako ni delalo povsod, sam ti ne veš da se je kje drugje delalo drugače, dopuščaš to možnost?

kot rečeno, šele ko boš imel lastne otroke boš morda to lahko razumel, pa še takrat ni nujno[/quote]

tle je edino za razumet to, da so pač urniki taki kot so, delovni časi taki kot so, in to se je treba navadit upoštevat z razlogom… prej človeka torej otroka tega naučiš prej je problem rešen, dokler je pa po sistemu jst in moj otrok sva tko da se mora vse vrtet okrog naju in to nama ne ustreza dejte spremenit, se pa pač ne bo nikol naučil… probej rečt delodajalcu, ja men se pa dons ne da zjutrej vstat pa pridt to uro kt jo zahtevate v službo al pa reč, ja ne morem zdle to uro it na šiht… bo toleriral neki časa, pol bo pa “knjižica” pela. Isto je s šolarji, tja hodijo oni ne starši torej se morajo držat svojega urnika, vi pa svojega in če je otrok 1 uro prej tam, ga ne bo konec, sveta pa še manj.[/quote]

Ni tko na izi vse veš, stvari nikoli niso črno-bele, nikoli.

4 km mora najprej hodit, da sploh pride do postaje, da se potem še pelje z busom???

Koga pa ti zdaj hecaš!?!?!?[/quote]

ja, tak je zakon. no moji imajo le 2 km. imamo pa tudi take, ki morajo več. tako so mi razložili na šoli, ko smo jih prosili, naj pridejo tudi v našo vas.[/quote]

Glej, v akcijo bo treba, kot smo ti zgoraj svetovali!

4 km mora najprej hodit, da sploh pride do postaje, da se potem še pelje z busom???

Koga pa ti zdaj hecaš!?!?!?[/quote]

ja, tak je zakon. no moji imajo le 2 km. imamo pa tudi take, ki morajo več. tako so mi razložili na šoli, ko smo jih prosili, naj pridejo tudi v našo vas.[/quote]

Glej, tebi pa marskaj ni jasno. Zakon pravi tole:

Učenec ima pravico do brezplačnega prevoza, če je njegovo prebivališče oddaljeno več kot štiri kilometre od osnovne šole, ne glede na oddaljenost njegovega prebivališča od osnovne šole pa ima to pravico učenec v 1. razredu, v ostalih razredih pa samo, če pristojni organ za preventivo v cestnem prometu ugotovi, da je ogrožena varnost učenca na poti v šolo.

Štiri kilometre od osnovne šole!!! ne do 1. postajališča,…..

Koliko pa ste potem oddaljeni od šole???

tle je edino za razumet to, da so pač urniki taki kot so, delovni časi taki kot so, in to se je treba navadit upoštevat z razlogom… prej človeka torej otroka tega naučiš prej je problem rešen, dokler je pa po sistemu jst in moj otrok sva tko da se mora vse vrtet okrog naju in to nama ne ustreza dejte spremenit, se pa pač ne bo nikol naučil… probej rečt delodajalcu, ja men se pa dons ne da zjutrej vstat pa pridt to uro kt jo zahtevate v službo al pa reč, ja ne morem zdle to uro it na šiht… bo toleriral neki časa, pol bo pa “knjižica” pela. Isto je s šolarji, tja hodijo oni ne starši torej se morajo držat svojega urnika, vi pa svojega in če je otrok 1 uro prej tam, ga ne bo konec, sveta pa še manj.[/quote]

Ni tko na izi vse veš, stvari nikoli niso črno-bele, nikoli.[/quote]

nekatere so… razen če misliš, da k se nekaterim sprdne, da jim morajo pa odpret poslovne prostore pred ali po uradnih urah za to, ker med uradnim delovnim časom nimajo časa bit tam… s šolo je pa isto, sveta ne bo konc, otrok ne bo pobral, staršev pa tud ne, če bo otrok eno uro prej čakal pred šolo, če ne gre drugače niti ne bo otrok pobral če gredo v šolo peš, s kolesom ali avtobusom ali celo s šolskim kombijem… čist simpl stvar, ki jo nekateri morate pač zakomplicirat do amena pa še dlje.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

New Report

Close