Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Ali lahko tisti, ki ste živeli v Jugoslaviji poveste, kako je bilo zares?

Ali lahko tisti, ki ste živeli v Jugoslaviji poveste, kako je bilo zares?

Takrat je bilo deklin, zdaj so že babice nekatere, takrat pa čvrste, poskočne, mlade.
Za Tita se nismo sekirali, kot je napisal en prej.

KAKOOOO?
Če so bile vse meje zaprte in kaj vem kaj? In od kod vam denar, če smo bili revni kot Etiopija?
[/quote]

To pomeni, da meje niso bile zaprte in da nismo bili tako revni.

ne farji, joža je bil pedofil najslabše sorte
[img]https://arhiva.vesti-online.com/data/images/2016-05-05/579272_tito1_f.jpg?1464372514[/img]

RKC vse presega.

dokaze na plano

je njegova vnukinja, zdaj znana igralka.

možnost izbire, jajo jao
Malo si poglej kaka je država danes.
Tipa s 25 milijoni davčnega dolga država je držav pustila, da odkoraka kamor želi. No pa (butl) ni, ker so ga danes dobili sredi Ljubljane. Pa mi povej, kako lahko nekdo nabije 25 milijonov davčnega dolga, če mene za 1 teden zamude za 45 eur opozarjajo pred izvršbo?????????
To mi razloži. In če vedo, da je takšen dolžnik, zakaj ne sedi v zaporu. In zakaj se lahko prosto sprehaja.
In zakaj je lahko zaprl svoje dolžniško podjetje, ne da bi dolgove poplačal? Kako je Ajpes to lahko dopustil?
Citiram
“Finančna uprava RS (Furs) na poplačilo 25 milijonov evrov dolga po navedbah TV Slovenija ne more upati. Podjetje je izbrisano iz sodnega registra in ni več na seznamu davčnih dolžnikov. Dolgove bi Furs lahko terjal v kazenskem postopku kot premoženjski zahtevek. A vprašanje je, ali ima Kudić uradno sploh kaj premoženja.”

In to je samo ena od cvetk današnje države izbire.

In sori, ob vsem tem mi za Milko dol visi.

ti domobtanc provociraš v jugi je bilo tako luštno, da teb nikol jasno ne bo dok je bil tito je bilo usuper.ko je pa prišla na oblast peta kolona je pa vse propadlo in pokradlo sej imaš bavčarja šolski primer domobranske golazni ki uničila državo

Povem ti tako ,da si se lahko delal norca iz onih gor na položaju kot danes iz teh mangeljcev v parlamentu ,ki sploh ne vedo kaj govorijo pa še lažejo in kradejo po vrhu.
To sranje kar se tiče politike je bilo prej in je še danes isti princip kako rajo spraviti ob čim več denarja.
Smo imeli v prejšnemu režimu zadosti pa v temu nam nič ne manjka.
Seveda ob predpostavki da si bolj iznajdljive sorte človeka, da se razumemo.

Milka čokolada,a ti to resno?

… je stalno govorila, ko še je dedek bil živ, in ko ga več ni bilo … da je dedek dvakrat mogel biti v zaporu, ker se ni strinjal s politiko. In če si takrat glasno govoril okoli (v javnosti) kaj slabega o politiki, si šel lahko v zapor. Dedek, kolikor se ga spominjam (umrl je leta 2006), je do zadnjega dneva sovražil politiko in vse politike in bivše juge in današnje slovenije. 🙂 Najbolj zanimivo mi je bilo enkrat slišati politika (danes ne vem, če je še), tudi člana alpskega kvinteta, Janeza Pera, ko je rekel, da se o politiki nikoli nista mogla pogovarjati. 🙂

Ogromno stvari sem tudi že pozabil, ki mi jih je babica govorila. Takrat sem še bil mlad in me zgodbe, ki mi jih je babica razlagala, niso preveč zanimale ali pa sem jih pozabil, danes bi pa babico zelo rad poslušal vse, kar bi mi povedala o življenju nekoč in bi z lahkoto lahko primerjal življenje nekoč in danes. Kakor koli … babica je umrla 2013. Ravno kakšnih par mesecev prej mi je rekla, da je danes (2013) veliko težje preživeti skozi mesec, kot v času bivše juge. Tudi kredite za hišo si dobil z lahkoto, odplačal si jih hitro itd.

To, ko mi novinarji po televiziji lažejo, kako danes veliko več prišparamo kot nekoč, pa ne verjamem. Poznam tolarje in vem, da sem si za 1000 tolarjev lahko privoščil veliko več, kot danes za 5 evrov.

Ja in? Večino zlorabljenih otrok zlorabijo člani družine, torej očetje, dedki, strici, bratranci, bratje…. Ali je bil pedofil ali ne, ne vem, a to, da je punčka njegova vnukinja, ni noben dokaz, da tega ni počel.

Tolarji so bili v Sloveniji. Malo si zamešal.

Tolarji so bili v Sloveniji. Malo si zamešal.
[/quote]
nemška marka je bila valuta v kateri smo se sporazumevali.


nemška marka je bila valuta v kateri smo se sporazumevali.
[/quote]
A seveda. Tudi plačo si dobival v DEM.


A seveda. Tudi plačo si dobival v DEM.
[/quote]
vedno zamenjal v marke, in s polovico z lahkoto preživel mesec.

Aja a potovali so tisti ki jim je udba pustila potovati-a udba je tudi tistim ki so v časi Yuge spizdili v ARGENTINO,AVSTRALIJO,KANADO,…tudi pustila ,,seveda jim je sj udba je bila super zadeva če bi še danes bila nebi bilo pri 2mio prebivalcev v slo toliko tajkunov ki so državo spravili na kant!!!lp

Ti diktatura-si ti sploh živel v yugoslaviji ali si pa en tistih ki je prebral nekaj člankov na internetu o yugi,,ki so jih drugi-tujci napisali sebi v prid in tako pljuvaš po jugoslaviji kako nič ni bilo-vsega je bilo dovolj predvsem pa služb in denarja dovolj danes v demokraciji tega ni!!aja milke,,kavbojke,,kava,..uvoz iz tujine je bil zelo obdavčen ja zato da so se kupovali domači izdelki zato pa smo vsi imeli službe in denarja dosti kaj pa je danes??!

Diktatura-upaš povedati koliko si star-da vidimo s kakšnimi izkušnjami iz yu imaš??

Vsem tem nasprotnikom jugoslavije-ki ljudem lažete kako je zdaj boljse kot v jugi-so bili časi recimo okrog 1975 ko se je v jugoslaviji živelo veliko boljse kot v nemčiji,avstriji,-to vam pa povem iz prve roke!!!tako da ne lažite mladini dannes kako je ta demokracija boljša od yuge-prižgeš tv in vsak dan na vseh programih-pomagajmo družini v stiski,,pomagajmo to,,pomagajmo tisto,,..ja to je ta demokracija ko je človeķ v državi samo številka in nič drugega tega v yugi ni bilo,,juga je skrbela za svoje ljudi-pardon VELIKI JOSIP BROZ JE SKRBEL ZA NAROD!!!

Slučajno sem prišla na to temo
Napisala ti bom točno tako kot je bilo:
Službo si dobil preko vez, napredovali so tako, tako, v trgovinah nisi dobil nobenega sadja (banane so bile sploh luksuz)(slučajno smo blizu meje-60km in smo vsak mesec hodili v Avstrijo ali Italijo), kruh samo črn, belega si moral naročiti, ni bilo najlonk, vložkov, adidaske, otroška oblačila – izbira joj,…, prašek, radio- tv, vse prešvercano, kavbojke- Italija), dobili smo bone za bencin (mesečno 20l-vsi nismo imeli fičkote, potem vožnja torek, četrtek parne in neparne številke, groza! samo tistih časov ne. Delalo se je malo, sploh po uradih…, če si imel prave veze si vse uredil. Kolone preko meje so bile pa grozne.
V službah je bilo pa drugače dobro vzdušje, ni bilo zavisti, bolj smo bili povezani, ker smo bili nekako vsi na istem. Še danes smo z nekdanjimi sodelavci v stiku.
Še to: Znanca je žena prijavila da je bil pijan in nasilen, naslednji dan so ga prišli iskat, so ga tako pretepli, da tri dni ni mogel vstati- pa tudi kozarca ni nikoli več popil, podpisal pa je, da je bilo vse ok. Tega sedaj ni, čeprav bi bilo to še vedno dobro.
No to je tako: ni nam bilo nič hudega, ker nismo poznali drugačne ureditve. V Avstriji smo imeli znance in so se samo čudili, kako lahko to prenašamo. Sedaj pa bodimo veseli da smo samostojni, zaupajmo vase in glejmo na vse pozitivno in bo vse boljše.

dopust: nobena tujina, Grčija?? (s prstom po zemljevidu)
govoriti nisi smel kar si hotel, sploh politični (za kakšen vic so te zaprli, pretepli)
prisluškovali telefonom
za božične praznike so nas šteli kdo je šel k maši, naslednji dan smo bili vsi v šoli vprašani
Pač, s tem smo živeli, ker drugega nismo poznali in smo mislili da je tako prav.
Pomembneže smo pa spoštovali, dokler nismo na stara leta zvedeli vse grdobije, ker nobena skrivnost ni tako skrita da enkrat ne pride resnica na dan

To z ukrepi policije oziroma miličnikov se pa spomnim. Marsikoga so po hitrem postopku odvadili nasilja in kriminala in ga pravočasno spravili na pravo pot.
Smo pa v Lj imeli tudi bel kruh redno in tudi oljnatega, ki se je kar topil v ustih.

To z ukrepi policije oziroma miličnikov se pa spomnim. Marsikoga so po hitrem postopku odvadili nasilja in kriminala in ga pravočasno spravili na pravo pot.
Smo pa v Lj imeli tudi bel kruh redno in tudi oljnatega, ki se je kar topil v ustih.
[/quote]

Zmaga tisti “puhast bel” kruh oz. štruce iz Maxija, kjer so ga ljudje dnevno pokupili v treh, štirih urah po odprtju, trgovke so ga pa prej malo ometle z metlicami ker so se podgane posrale po njem zadaj v skladišču 🙂

New Report

Close