Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali me ima nadrejena pravico klicati, ko sem na dopustu?

Ali me ima nadrejena pravico klicati, ko sem na dopustu?

Javni zavod, vse jasno.
Pa te res nič ne zanima, kaj naj bi zahebala?

Da delaš javnem zavodu, ni bilo treba posebej poudarjati, saj je jasno. Drugje namreč nismo nezmotljivi.

Čeprav na koncu tudi ti ne deluješ več 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Tvoj problem, ne naš.Kaj sploh sprašuješ.Ti se kar odpočij.

So what?

Tudi če sem res zajebala,sigurno ni nič takega, kar ne bi moglo počakat. Saj nisem možganski kirurg. To je samo podjebavanje z njene strani nič drugega.
Zanima me samo ali imam lahko kakšne pravne posledice, če ne grem popravit domnevne napake?

Ja, spakirala sem, vmes še skočila v BTC, v zadnji šoping in zdaj sem usedla za računalnik in prečekirala FB in starševca. V čem je tvoj problem?
Skratka – še ne 12 ur pred odhodom na morje, ob 22:40, ti še vedno visiš po čveku? Hmm …
[/quote]

Mentalna sirota, to, kar pišeš, velja za velike firme, ki so jih olastninili tajkuni. Te zgodbe poznam. in glede tega imaš prav.
V privat firmah, ki so jih ustanovili lastniki s svojim denarjem (niso “prihvatizirali” nekdanjega družbenega premoženja), pa je situacija običajno drugačna. Razen izjem – tudi take zgodbe poznam, običajno pa ne trajajo dolgo.
Delavec, ki ima tako pišmeuharski odnos do dela, pri meni ne bi bil dolgo zaposlen.
[/quote]

Ima mentalna sirotica kar prav. Velike firme, majhne firme, privat firme…..ni važno. Če hočeš delavca 24/7 na voljo, mora pogodba te pogoje vsebovati, plačaj dežurstvo in službeni telefon. Ti kot delodajalec niti delavcev ne bi dobila, če bi pričakovala, da bodo kar tako stalno na voljo, kaj šele da bi komu grozila, kako ga boš odpustila. A misliš, da so ljudje tako neumni?

Skratka – še ne 12 ur pred odhodom na morje, ob 22:40, ti še vedno visiš po čveku? Hmm …
[/quote]

Ja, spakirala sem, vmes še skočila v BTC, v zadnji šoping in zdaj sem usedla za računalnik in prečekirala FB in starševca. V čem je tvoj problem?

Ja, spakirala sem, vmes še skočila v BTC, v zadnji šoping in zdaj sem usedla za računalnik in prečekirala FB in starševca. V čem je tvoj problem?
[/quote]

Uživaj.

V Sloveniji ni točno določeno, je pravzaprav kaotično.

V Avstriji in Nemčiji je v nekaterih večjih firmah (Siemens, itd.) STROGO PREPOVEDANO klicati osebo med petkom po 16. uri in ponedeljkom do osme ure zjutraj.
Podobno velja za čas dopusta.

Ne samo to, serverji so tako nastavljeni, da uslužbencu šef čez vikend NE MORE poslati niti elektronske pošte. Server spusti tekst čez šele v ponedeljek ob 8.uri.

Pri nas pa ste sužnji delodajalca.

Past so službeni telefoni, ki vam jih uturijo.
Za 300 ali 4000 evrov, kolikor stane tak telefon, ste pripravljeni iti v to bolno odvisnost od šefa in mu biti nenehno na razpolago, kot da ste gasilci.

Pa še gasilci gredo po smeni domov…

Ima mentalna sirotica kar prav. Velike firme, majhne firme, privat firme…..ni važno. Če hočeš delavca 24/7 na voljo, mora pogodba te pogoje vsebovati, plačaj dežurstvo in službeni telefon. Ti kot delodajalec niti delavcev ne bi dobila, če bi pričakovala, da bodo kar tako stalno na voljo, kaj šele da bi komu grozila, kako ga boš odpustila. A misliš, da so ljudje tako neumni?
[/quote]

Kje sem pa napisala, da (sem! – ker zdaj sem penzioner) pričakovala, da bodo delavci stalno na voljo? In da sem komu grozila?
Pričakovala pa sem, da bodo dobro opravljali svoje delo. In so ga. Nekateri celih 20 let, kot je obstajala moja firma. Nobene fluktuacije nisem imela. Kot rečeno, moje delo zdaj uspešno nadaljuje ena od nekdanjih zaposlenih.
Brezpredmetno debatirati z MONami, ki površno berejo – pa še tistega, kar preberejo, ne razumejo. Trla baba lan.

Tudi če sem res zajebala,sigurno ni nič takega, kar ne bi moglo počakat. Saj nisem možganski kirurg. To je samo podjebavanje z njene strani nič drugega.
Zanima me samo ali imam lahko kakšne pravne posledice, če ne grem popravit domnevne napake?
[/quote]

Se zavedas, da te MI placujemo?
Upam, da te ne bomo vec placevali!

Se zavedas, da te MI placujemo?
Upam, da te ne bomo vec placevali!
[/quote]

Brezveze dramatiziraš. Realno je zelo malo takih stvari, ki ne morejo počakat. Če bi njena šefica bila sposobna in imela znanje bi že sama odpravila napako. Ker pa je 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} šefov nesposobnih, brez pravih komptenec pa vidimo kako to zgleda na tem primeru.

Kaj pa potem sprašuješ po forumu. Srečno na dopustu.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Spusti ego zaradi sebe, pojdi in zrihtaj, da boš imela res brezskrben dopust. Tole te bo žrlo cele 3 tedne.

V prejšnji službi so me 1x klicali na dopust v tujino. Sem poslala nazaj sms, da sem v tujini in če je kaj nujnega. So odgovorili, da ne, šlo je v zvezi za moje plačilo. V sedanji službi pa imam služben telefon in se javim tud v bolniški, če je treba. Pač imamo tak odnos, čeprav šefi kdaj to izkoriščajo. In ja, sama bi se oglasila in razložila, kako odpraviti napako.

Brezveze dramatiziraš. Realno je zelo malo takih stvari, ki ne morejo počakat. Če bi njena šefica bila sposobna in imela znanje bi že sama odpravila napako. Ker pa je 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} šefov nesposobnih, brez pravih komptenec pa vidimo kako to zgleda na tem primeru.
[/quote]

Da se nekdo niti ne javi na telefon, kaze na katastrofalen odnos do lastnega dela in sluzbe, btw, sluzbe, ki jo MI PLACUJEMO!

Kot drugo, ce je avtorica tako zelo prepricana v svoj prav, da je vse naredila top in brez napak, se oglasi na telefon in sefici pojasni, kar ji ni jasno.

Ce je napaka res taka, da se ne da pocakat 3 tedne, se gre za tistih par ur to odpravit ali vsaj razloziti sodelavcem, kako se zadeva popravi, da ne caka 3 tedne (a le, glede na javni zavod, ki ga mi placujemo in na delo v njem in z nasim denarjem, je velika verjetnost da mesajo meglo in bi lahko odpustili vse komplet s sefico vred ter zavod zaprli, pa nihce ne bi niti opazil, da kaj manjka!).

In kot tretje, gre za avtoricin projekt, si kdaj delala na projekti? Sef ve le za projekt in grobo vsebino, ne pa tudi za vse ostalo, tako da sef projektov ne more popravljat, sploh kaksnih bolj kompleksnih!
Avtorica nima nobenega odnosa niti do svojega lastnega dela, do svojega lastnega projekta!
Taki ljudje nimajo kaj delat v javnih sluzbah!

V primeru kot ga ima avtorica, sem skoraj prepričan, da ima pravico šef tudi prekinit njen dopust in jo poklicat nazaj.

Mi imamo nepisano pravilo ustni dogovor, da smo vedno dosegljivi na telefon, gre za odnos.

Da se nekdo niti ne javi na telefon, kaze na katastrofalen odnos do lastnega dela in sluzbe, btw, sluzbe, ki jo MI PLACUJEMO!

Kot drugo, ce je avtorica tako zelo prepricana v svoj prav, da je vse naredila top in brez napak, se oglasi na telefon in sefici pojasni, kar ji ni jasno.

Ce je napaka res taka, da se ne da pocakat 3 tedne, se gre za tistih par ur to odpravit ali vsaj razloziti sodelavcem, kako se zadeva popravi, da ne caka 3 tedne (a le, glede na javni zavod, ki ga mi placujemo in na delo v njem in z nasim denarjem, je velika verjetnost da mesajo meglo in bi lahko odpustili vse komplet s sefico vred ter zavod zaprli, pa nihce ne bi niti opazil, da kaj manjka!).

In kot tretje, gre za avtoricin projekt, si kdaj delala na projekti? Sef ve le za projekt in grobo vsebino, ne pa tudi za vse ostalo, tako da sef projektov ne more popravljat, sploh kaksnih bolj kompleksnih!
Avtorica nima nobenega odnosa niti do svojega lastnega dela, do svojega lastnega projekta!
Taki ljudje nimajo kaj delat v javnih sluzbah!
[/quote]

Preberi moj prvi prispevek. Ker se ne javi na telefon v času dopusta, nima kaj delat v javni službi? Prav gotovo LOL
Niso vse javne službe urgenca, dežurstvo itd. Verjento ne dela na projektu presaditve možganov. Iz 15 let izkušnej dela na projektih vem, da nekateri zganjajo celo paniko in pri tem niti ne znajo oceniti ali gre za nizko, srednjo, visoko ali kritično zadevo.
Jaz osebno bi se javil, da vidim ali je res nekaj tako pomembnega in je treba rešit ali samo šefico grabi panika ker nima pojma.

Če pa že misliš, da te šefica zajebava in zanalašč kliče med dopusti, bi se ji sama javila, bi videla, za kako resno zadevo gre in če bi šlo za minimalno zadevo, bi po dopustih poslala njenim nadrejenim dopis, da si morala prekinit dopust zaradi bedarije ter da si bila ob plačan aranžma v vrednosti xy eurov, naj povrnejo to vrednost.

Preberi moj prvi prispevek. Ker se ne javi na telefon v času dopusta, nima kaj delat v javni službi? Prav gotovo LOL
Niso vse javne službe urgenca, dežurstvo itd. Verjento ne dela na projektu presaditve možganov. Iz 15 let izkušnej dela na projektih vem, da nekateri zganjajo celo paniko in pri tem niti ne znajo oceniti ali gre za nizko, srednjo, visoko ali kritično zadevo.
Jaz osebno bi se javil, da vidim ali je res nekaj tako pomembnega in je treba rešit ali samo šefico grabi panika ker nima pojma.
[/quote]A bejž no, ampak tako se lahko afnaš le v javnem sektorju, povsod drugje bi te v rit sunili in bi se na sončni delala pametno, kaj je po tvoje nujno, srednje in ne vem kaj. To je problem od osamosvojitve, prvič, ker je babovja v javnem sektorju več kot destkratno previsoko število in drugo, ker so stre kokoši zasidrane za nedoločen čas. Niti ena služba v javnem sektorju, sploh pa ne v javni upravi, ne bi smela bit za nedoločen čas, ker imamo dovolj mladih pripravljenih delat in sposobnejših od vas. Potrebovali bi jih bistveno manj, pa te učinkovite.

Preberi moj prvi prispevek. Ker se ne javi na telefon v času dopusta, nima kaj delat v javni službi? Prav gotovo LOL
Niso vse javne službe urgenca, dežurstvo itd. Verjento ne dela na projektu presaditve možganov. Iz 15 let izkušnej dela na projektih vem, da nekateri zganjajo celo paniko in pri tem niti ne znajo oceniti ali gre za nizko, srednjo, visoko ali kritično zadevo.
Jaz osebno bi se javil, da vidim ali je res nekaj tako pomembnega in je treba rešit ali samo šefico grabi panika ker nima pojma.
[/quote]
Pa ti pederčina, brklc, modruješ kaj bi ti, ko si itak skoz brezposeln, kot si sam pisal in se izmikaš obveznosti do lastnih otrok. Taki ste najpametnejši, ko pri 50. nimate dneva delovne dobe in sploh nisi edina taka mutivoda.

Preberi moj prvi prispevek. Ker se ne javi na telefon v času dopusta, nima kaj delat v javni službi? Prav gotovo LOL
Niso vse javne službe urgenca, dežurstvo itd. Verjento ne dela na projektu presaditve možganov. Iz 15 let izkušnej dela na projektih vem, da nekateri zganjajo celo paniko in pri tem niti ne znajo oceniti ali gre za nizko, srednjo, visoko ali kritično zadevo.
Jaz osebno bi se javil, da vidim ali je res nekaj tako pomembnega in je treba rešit ali samo šefico grabi panika ker nima pojma.
[/quote]

Pri vecini takih projektov gre za roke oddaje in s tem povezan denar.
Ampak ljudje v javnih zavodih itak nimajo pojma o denarju, ker njim pada z neba – iz nasih denarnic!

A bejž no, ampak tako se lahko afnaš le v javnem sektorju, povsod drugje bi te v rit sunili in bi se na sončni delala pametno, kaj je po tvoje nujno, srednje in ne vem kaj. To je problem od osamosvojitve, prvič, ker je babovja v javnem sektorju več kot destkratno previsoko število in drugo, ker so stre kokoši zasidrane za nedoločen čas. Niti ena služba v javnem sektorju, sploh pa ne v javni upravi, ne bi smela bit za nedoločen čas, ker imamo dovolj mladih pripravljenih delat in sposobnejših od vas. Potrebovali bi jih bistveno manj, pa te učinkovite.
[/quote]

Lej ti se afnaš na odprtem oddelku pa se noben ne pritožuje. Dopust preživljaš na zaprtem oddelku in se ravno tako noben ne pritožuje. In to na naše stroške.
Kaj pa ti veš kaj je vodenje projektov in ocena kdaj je kej kritično za rešit in kaj lahko počaka. Nič čudnega, da te je ženska dala ne čevelj.

Ločenke, samske, brez otrok itd. zate niso OK, ker te ne jebejo 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Vse so zanič. Ampak ti si ločenec. SIcer kaj pa naj bi ženska, ki premore zdravo pamet počela z impotentnim tipom, ki ga je zjebala kombinacija alkohola,tablet in preživlja 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} svojega življenja na psihiatriji?

Lej ti se afnaš na odprtem oddelku pa se noben ne pritožuje. Dopust preživljaš na zaprtem oddelku in se ravno tako noben ne pritožuje. In to na naše stroške.
Kaj pa ti veš kaj je vodenje projektov in ocena kdaj je kej kritično za rešit in kaj lahko počaka. Nič čudnega, da te je ženska dala ne čevelj.

Ločenke, samske, brez otrok itd. zate niso OK, ker te ne jebejo 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Vse so zanič. Ampak ti si ločenec. SIcer kaj pa naj bi ženska, ki premore zdravo pamet počela z impotentnim tipom, ki ga je zjebala kombinacija alkohola,tablet in preživlja 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} svojega življenja na psihiatriji?
[/quote]
Kake projekte vraga ti vodiš, če si sam pisal, da ne plačuješ preživnin otrokom, ker nimaš dohodka in to vsa leta, zraven se pa pizdiš, da te na CSD povsem ignorirajo? Ne nori seme ničvredno.


A da ti poznaš tudi “odnose” in četudi prihajajo navodila od žensk?
Kako le vzdržiš v službi pod taktirko zblojenih betic:))))) sploh ko te opozorijo na tvoj predolgi jezik in previsok ego?
Ampak šefi so šefi res je. In se jim oglasimo, ker je to del osnovne kulture in odnosa do dela samega.

New Report

Close