Najdi forum

Naslovnica Forum Avto.Over.Net Pomoč voznikom v prometu Ali na Zdravniškem pregledu za vozniški izpit preglejujejo THC v urinu

Ali na Zdravniškem pregledu za vozniški izpit preglejujejo THC v urinu

Pozdravljeni,
zanima me, kaj vse pregledajo na zdravniškem pregledu za vozniški izpit…dobil sklep sodišča o odvzemu vozniškega izpita, kjer piše da lahko zaprosim za odložitev izvršitve, kjer moram priložiti zdravniško spričevalo…sem redni kadilec marihuane (skadim kakšna dva jointa na dan) ne pijem alkohola in me zanima če pregledujejo tudi THC v urinu…

Pozdravljeni,

kolikor sem seznanjena, na zdravniškem pregledu preverjajo tudi vsebnost THC v urinu.

Lep pozdrav,

Suzana G.

Pozdravljeni, pridružujem se komentarju ga. Suzane G. Torej THC se gleda v urinu na kont. zdr. pregledu. Predlagam, da kakšen mesec pred pregledom ne uživate substanc. Lp

****************************************** Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK Litostrojska cesta 40a, Ljubljana 040/310-140, 01/518 13 56 http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

Sem slišal, da pregledujejo samo alkohol, thc pa v primeru če je bil razlog odvzema marihuana.Če si pa napihal ti pa sigurno pregledajo če je bilo kaj alkohola.
Drugače pa lahko thc izničiš v treh dneh, pij veliko koprivinega čaja(kakšne 5l na dan) veže thc na sebe, veliko vitamina C, pa pomožnosti dve uri teka ali savne vsak dan v teh treh dneh in ne bo več kazalo thc-ja v urino.TO DELAJO VSI ŠPRTNIKI

kake teste pa opravljajo, ki je odklonil strokovni pregled, čeprav (ex) voznik trdi, da se ne drogira. ali bo potem imel treste na vse vrste drog? tudi na kakšne tablete, pomirjevala, narkotične analgetike ipd.? ali pa samo na kak heroin, thžc, kokain….

hvala, lp

Spoštovani,

testi bi se naj opravljali na praktično vse pri nas prepovedane substance, tudi na psihoaktivna zdravila in podobno.

Lep pozdrav,

Suzana G.

ampak če voznik se ne drogira, je odklonil strokovni pregled, ne da bi vedel, da se zato vzame izpit, ker mu policist ni povedal, sodnik za prekrške pa ni vzel v obzir to izjavo. torej se ne drogira-ali kljub temu napravjo teste na DROgE?

HVALA, LP

Pozdravljeni, ker se zaradi odklonitve testa pojavlja sum uporabe drog med vožnjo se le ta opravi. Lp

****************************************** Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK Litostrojska cesta 40a, Ljubljana 040/310-140, 01/518 13 56 http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

Pozdravljeni!

Po prejemu sklepa o prenehanju veljavnosti vozniškega dovoljenja ali sklepa za začasni odvzem vozniškega dovoljenja je opravljen zadravniški pregled bistvenega pomena, saj brez njega sodišče vsak predlog zavrže!

Na podlagi preko 220 individualnih izkušenj po uvedbi novele Zakona o prekrških in Zakona o voznikih vam v naši pisarni poleg ostalega nudimo tudi:

– nasvete kam na kontrolni zdravniški pregled in nasvete o potrebnih zdravljenjih pred pregledom v primeru hujših težav z alkoholom ali drogami;
– ostale nasvete in vodenje skozi postopek.

Takoj po prejemu sklepa o prenehanju veljavnosti vozniškega dovoljenja ali sklepa za začasni odvzem vozniškega dovoljenja napišite na njegovo prvo stran datum prejema. Poskeniran sklep in morebitno vabilo na zaslišanje čimprej pošljite na našo elektronsko pošto XXX. Priložite tudi vaše kontaktne podatke (GSM).

S pravočasnim odzivom boste obdržali vozniško dovoljenje in privarčevali visoke stroške ponovnega opravljanja vozniškega izpita.

Ne ostani brez vozniške!

mag. Uroš Zadnikar, univ.dipl.uir.

Slučajno berem tole, pa nečesa ne razumem, če je zakon tak, da piše, da ti zaradi tega in tega odvzamejo vozniško dovoljenje,kako tukaj pišete, da ga lahko s pravočasnim odzivom kljub temu obdržiš.In lahko vam zatrdim glede drog in psihoaktivnih snovi, za to se ne potrebuje noben specialen pregled urina ali krvi, to zaznajo v tekočinah že ob rutinskem pregledu, tako da vsi ki uživate mamila, vas je lahko upravičeno strah.

Tudi jaz imam vprašanje v povezavi s THC na zdravniškem pregledu. Zanima me kaj naj storim oziroma se mi sploh splača iti na zdravniški pregled, če sem do zdaj dokaj redno užival marihuano, saj se kot je znano ne sčisti v parih dneh. Zdravniški je čez en teden, takrat pa še bo definitivno kaj pokazalo. Potem po eni strani niti ni smiselno saj zdravniškega ne bom opravil, bo pa stran vržen denar… Ali tega ne pregledujejo in se gleda samo fizična sposobnost za vožnjo? Hvala za odgovor.

Pozdravljeni, najbolje je, da preverite pri zdravniku. Kolikor mi je znano preverjajo tudi prisotnost thc na pregledu. Lp

****************************************** Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK Litostrojska cesta 40a, Ljubljana 040/310-140, 01/518 13 56 http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

zdravo, če so mi začasno odvzeli izpit ker sem v naselju prekoračil hitrost, alkotest opravil z 0,0 ampak morem sedaj na kontrolni zdravniški pregled. ali mi bodo dali tudi test thc?

Pozdravljeni, kot prej navedeno povprašajte pri zdarvniku. Lp

****************************************** Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK Litostrojska cesta 40a, Ljubljana 040/310-140, 01/518 13 56 http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

Sodnik za prekrške za povrnitev izpita zahteva potrdilo o zdravniškem pregledu. V sklepu se ne navaja kakšni rezultati morajo bit pri pregledu.
A loh si razlagam, da pridem na pregled na vse možno pozitiven in je potrdilo vseeno veljavno?
Hvala

Pozdravljeni, sodišče zahteva pri listinah za vrnitev začasno odvzetega v.d .ali pri listinah za t.i. pogojno obdržanje v.d. kontrolni zdravniški pregled. Na pregledu je napisano ali ste zmožni za voznika motornih vozil ali ne. Doktor se odloči na podlagi testov, ki se jih opravlja v sklopu pregleda ali ste zmožni za vožnjo ali ne. Torej pregled je lahko tudi negativen, če so testi slabi. Lp

****************************************** Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK Litostrojska cesta 40a, Ljubljana 040/310-140, 01/518 13 56 http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

Ali pregledajo tudi v primeru ko dobis svoj vozniski izpit oziroma na prvem pregledu

New Report

Close