Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali oddate stanovanje na morju prijateljem po nižji ceni?

Ali oddate stanovanje na morju prijateljem po nižji ceni?

Nekateri razumete nekateri pa ne. Jaz NE bi nikoli fehtarila, placala bi polno ceno. Za svoje prijatelje, ki jih ni veliko, bi seveda racunala 0€, ker pravih prijateljev je zelo malo. Veliko je znancev, kot je ze nekdo napisal, tem seveda ne. Prijatelj ni nekdo, s kateim izmenjas par besed, vendar nekdo, ki ti stoji ob strani in vzajemno pomaga. Tako da si razpucajte pojme ljudje. Znancem in drugim, bi pa racunala. Ce pa kdo sam ne ve, kdo so pravi prijatelji, pa naj se vsede im razmisli. Verjetno jih tudi vsi nimate, zato bi verjetno racunali vsem.

Nekateri razumete nekateri pa ne. Jaz NE bi nikoli fehtarila, placala bi polno ceno. Za svoje prijatelje, ki jih ni veliko, bi seveda racunala 0€, ker pravih prijateljev je zelo malo. Veliko je znancev, kot je ze nekdo napisal, tem seveda ne. Prijatelj ni nekdo, s kateim izmenjas par besed, vendar nekdo, ki ti stoji ob strani in vzajemno pomaga. Tako da si razpucajte pojme ljudje. Znancem in drugim, bi pa racunala. Ce pa kdo sam ne ve, kdo so pravi prijatelji, pa naj se vsede im razmisli. Verjetno jih tudi vsi nimate, zato bi verjetno racunali vsem.

vi ste zihr iz LJ..
oz tam kjer v skupini v baru VSAK ZASE PLAČA ZAPITEK.. kajne??

ker če vi njim 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} računate flet..
vam oni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} računajo stopnice, fasado..name it..

in če vam pride lojze s pištolo prelakirat napušč..
je tud celo premoženje..
verjetno sklenete tud pogodbo in poprej spišete tehničen zahteve in standarde..
[/quote] Nič od tega ne rabimo, je vse v nulo urejeno, sicer pa naročamo prave mojstre z računom in ne neke prijateljske fušarje. Sploh pa takih prijateljev nimamo, so sami pravniki, dohtarji, arhitekti, vsi taki, ki niso za kakšno rabo. Jaz od njih ničesar ne rabim zato jih ne nameravam gostiti v svojem domu, tudi za plačilo ne. Če jim ni prav, njihov problem.

Vi takšnim ljudem pravite “prijatelji”?

De omnibus disputandum..


Podobno.. in tem ljudem pravite prijatelji*?

Prijateljem se pove po resnici, kot ste tudi sami storili. Vendar pričakujte, da vas bodo prijatelji potem podobno obravnavali (enako kot vse ostale).
Znanci in ostali, bi prav tako lahko razumeli, da to počnete iz nekega razloga (ali zmanjševanja stroškov vzdrževanja ali celo lažje odplačevanje kredite).

Prijatelji in razumni ljudje bodo razumeli.. ostala raja bo itak opravljala, ne glede na to, kaj boste rekli ali naredili.

*Iz osebne perspektive pa prijatelji bivajo zastonj.. zato so tudi so prijatelji (si ne zaračunavamo medseboj).. drugače bi ravnal zgolj v primeru, da bi krvavo potreboval denar. Ampak to bi prijatelji že vedeli in ne bi niti zahtevali kaj takšnega.

De omnibus disputandum..

Jaz sem eden takih, ki oddajam nekaj stanovanj na različnih top lokacijah – morje, jezera, gore.

Morda je pri meni drugače, ker folk ve, da je to zame posel in me sploh ne fehtajo več. Ko sem začel s prvo nepremičnino sem imel isti problem kot avtorica – koliko računati?

Ker sem dobra duša ( očitno nas je večina v Ljubljani takšnih:)), sem dajal kar vsempovprek zastonj. Potem pa je v moje življenje vstopila gorenjka in kar naenkrat rekla, da bi nekaj pa moral računati.

Zdaj sem se odločil tako – najdražji apartma oddajava za 250 eur / noč v povprečju in če en dan ni oddan oz. bi bil lahko sva ob 250 eur (+ še 50 eur čiščenje), na izgubi potem 300 eur. To razume vsak prijatelj/kolega, zato sploh ni zanimanja (pa tudi drugače po tej ceni v vseh letih nisva imela niti enega slovenca:)).

Apartmaji, ki so cenejši, tam okoli 100 eur na noč pa – ja, tam je pa večje povpraševanje od kolegov, zato sem se odločil – prijatelji vedno zastonj. Kolegi s katerimi si menjamo usluge – isto. Za ostale kolege pa spustim ceno na 70 eur, če pa mislijo da sem predrag, je to njihov problem.

Čisti računi, dobri prijatelji. Zakaj bi imela slabo vest, če jim ne oddaš po znižani ceni? Tudi moja prijateljica ima stanovanje (na Siciliji) in mi na kraj pameti ne pade, da bi kdaj fehtarila za nižjo ceno.

New Report

Close